|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
مطبوعات ايران
مقالات و پژوهش ها
قوانين، کتب، آموزش
مطبوعات جهان 
  magiran.com > اخبار و مطالب حوزه مطبوعات و رسانه
 

پايان ماراتن هشت‌روزه رسانه‌ها با فرصت اعتراض + اسامي رسانه‌هاي برتر و فعالmagiran.com: پايان ماراتن هشت‌روزه رسانه‌ها با فرصت اعتراض + اسامي رسانه‌هاي برتر و فعال
 
 

 ايسنا 12/8/96
انتقاد حدادعادل از شوخي با فرهنگستان
پايان ماراتن هشت‌روزه رسانه‌ها با فرصت اعتراض + اسامي رسانه‌هاي برتر و فعال

گردهمايي هشت روزه رسانه‌ها سرانجام عصر امروز با برپايي مراسمي در مصلي به پايان رسيد تا رسانه‌ها و روساي نمايشگاه يك سال فرصت داشته باشند به پرسش‌هاي مطرح شده درباره اين رويداد رسانه‌اي و اينكه آيا قصد دارند سال آينده نيز با همين شيوه نمايشگاه مطبوعات را برگزار كنند، پاسخ دهند.
    به گزارش ايسنا، آيين پاياني نمايشگاه مطبوعات با حضور دبير شوراي عالي امنيت ملي، رييس فرهنگستان زبان و ادب فارسي، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و تني چند از مديران و فعالان رسانه‌اي كشور از ساعت ۱۶ و ۳۰ دقيقه جمعه ـ ۱۲ آبان ماه ـ در طبقه دوم مصلي آغاز شد و از همان ابتدا اعتراض مالباختگان شركت‌هاي اقتصادي كه از ساعاتي قبل از برگزاري اختتاميه شروع شده بود، فضاي متفاوتي را به اين مراسم بخشيد.
    در ادامه هر كدام از سخنرانان مطالبي را خطاب به معترضان بيان كردند كه در بين آنها حسين انتظامي از چنين تجمع‌هايي به عنوان «فرصت» ياد كرد؛ فرصت از اين جهت كه عده‌اي رسانه‌ها را محرم خود بدانند. با اين حال معاون مطبوعاتي در بخشي از مراسم اختتاميه وقتي اعتراض‌ها موجب بر هم خوردن سخنراني يكي از مهمانان شد، به روي سن آمد و از معترضان درخواست كرد كه مراسم صنفي‌شان را بر هم نريزند.
    
    
     ترجيح مي‌دهيم به عنوان مهمان در نمايشگاه مطبوعات بنشينيم
    به گزارش ايسنا، معاون مطبوعاتي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در مراسم اختتاميه بيست و سومين نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاري‌ها با اعتقاد بر اينكه حضور مردم در نمايشگاه امسال نسبت به سال گذشته جهش قابل توجهي داشته است، گفت: نسبت به اين اعتماد بايد قدردان باشيم. رسانه‌ها خودشان را براي حضور در نمايشگاه نيازمند مي‌دانند؛ چرا كه به واسطه نمايشگاه نبض جامعه را مي‌شناسند.
    حسين انتظامي در ابتداي مراسم در سخناني با اشاره به اينكه نمايشگاه امسال مطبوعات هم به ايستگاه آخر رسيد، گزارش‌هايي را درخصوص تلاش‌هاي اهالي رسانه ارائه داد.
    وي با اشاره به سه گروه از اقشار مختلف كه به واسطه آنها بيست و سومين نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاري‌ها شكل گرفت، گفت: مردم صاحبان واقعي رسانه‌ها بودند، كساني كه سرمايه‌ساز رسانه هستند و همه ما مرهون اين لطف هستيم كه نسبت به سال گذشته هم حضور مردم جهش قابل توجهي داشته است.
    معاون مطبوعاتي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در بخش ديگري از سخنان خود از شوراي هماهنگي تشكل‌هاي مديريتي و سياستگذاري مطبوعات تشكر و قدرداني كرد اما در عين حال گفت: سال گذشته اعلام كرديم كه ترجيح مي‌دهيم امسال به عنوان مهمان در نمايشگاه مطبوعات بنشينيم و رسانه‌ها را تشويق كنيم اما اين آمادگي در تشكل‌ها به وجود نيامد.
    انتظامي سپس با اشاره به حضور ميزان رسانه‌هايي كه در نمايشگاه مطبوعات امسال شركت كردند، گفت: هزار رسانه در قالب ۶۰۰ غرفه در نمايشگاه امسال حضور داشتند و يكي از ويژگي هاي نمايشگاه كه آن را برجسته تر از سابق مي كند اين است كه نشست هاي قابل توجهي در آن برگزار شد كه عمده اين نشست ها توسط خود اصحاب رسانه در تالارهاي گفت وگو برگزار شد كه به ۴۰۰ عنوان نشست مي‌رسيد.
    وي در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود درباره تجمعاتي كه امروز و روزهاي گذشته در نمايشگاه مطبوعات شكل گرفت نيز گفت: خوب است به تجمعاتي كه در نمايشگاه برگزار شد، از جنبه فرصت بنگريم. اينكه اين افراد كه به محفل رسانه‌اي ما آمدند و رسانه‌ها را محرم خود دانستند.
    انتظامي همچنين گزارشي از عملكرد دولت در چهار سال گذشته از باب تنوع و تكثر رسانه‌ها ارائه داد و گفت: در حال حاضر بالغ بر هشت هزار عنوان رسانه مجوز دارند، ۲۸۰۰ عنوان رسانه به سايت‌ها و مابقي به رسانه‌هاي چاپي تعلق دارند و به نوعي ۲۴ درصد رسانه‌ها برخط هستند، اين نسبت در ابتداي دولت سه درصد بود. يكي از سياست‌هاي دولت قاعدتا رشد پايگاه‌هاي خبري بود. در اين ميان نشريات چاپي هم ۳۳ درصد را به خود اختصاص دادند كه اين رقم در گذشته ۲۳ درصد بوده است. همچنين در حال حاضر ۳۹ درصد از رسانه‌هاي كشور تخصصي و اختصاصي هستند كه در چهار سال گذشته اين رقم ۲۵ درصد بود و اين افزايش رشد به معناي اين رويكرد دولت است كه از حضور رسانه‌هاي تخصصي استقبال كرده است.
    معاون مطبوعاتي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در عين حال درباره وعده مسؤولان در قبال تدوين دو لايحه قانون مطبوعات و خبرگزاري‌ها و همچنين سازمان نظام رسانه‌اي نيز مطالبي را عنوان كرد و گفت: اين دو لايحه به نحوي مكمل هم هستند. در لايحه قانون مطبوعات كه بخش عمده آن در هيات دولت تصويب شده است، رژيم افتراقي حقوق مطرح است؛ يعني اينكه بگوييم براي مطبوعات و رسانه‌ها جرايم خاصي وجود دارد. اينطور نيست كه هر جرمي از طريق مطبوعات انجام مي‌شود، بخ قانون مجازات اسلامي ارجاع داده شود.
    او پنج عنوان مجرمانه براي لايحه قانون مطبوعات برشمرد و افزود: هتك حرمت، نقض حريم خصوصي، نقض امنيت ملي، توهين به مقدسات و افشاي اسناد محرمانه دولت جزو اين پنج عنوان است. ساير موارد جزو تخلفات است كه كميسيون رسانه‌ها به آن رسيدگي خواهد كرد. بنابراين اين قانون در جهت جرم زدايي حركت مي‌كند.
    او همچنين درباره قانون نظام رسانه‌اي نيز گفت: اين قانون نيز مراحل عملياتي شدن آن در دولت شروع شده است. اين قانون رابطه بين روزنامه‌نگاران را مشخص مي‌كند. در حال حاضر نظرات مخالف و موافق اين لايحه جمع آوري شدده است و براي قانون رسانه‌اي همچنان با توجه به اينكه در دستور كار دولت است نظرات مخالف و موافق در حال جمع آوري است و جلسه اي برگزار خواهد شد تا جمع بندي ها را داشته باشيم.
    انتظامي در پايان سخنانش با اعلام خبري گفت: با مساعدت قوه قضاييه در حوزه رسانه‌ها قرار است از اين پس دادگاه حل اختلاف داشته باشيم.
    
    
     انتقاد حدادعادل از لغت‌هايي كه براي خنده به فرهنگستان نسبت مي‌دهند
    حداد عادل يكي از بركت‌هاي جشنواره مطبوعات در پنج سال اخير را توجه ويژه به زبان فارسي برشمرد و گفت: زبان ابزار اصلي كار رسانه‌هاست؛ بنابراين توجه و اهتمام درست‌نويسي از بايستگي‌هاي مهم در حوزه مطبوعات است.
    او با بيان اينكه رابطه مستقيمي بين اقتدار ملي و اقتدار زبان و ادبيات هر ملت وجود دارد، تصريح كرد: هر چه انضباط زباني بيشتر باشد، انضباط فكري هم بيشتر مي‌شود و بين اين دو يك رابطه دوسويه وجود دارد. علاوه بر اين هويت ملي ما هم بستگي به حفظ زبان و پاسداري از ادبيات ما دارد.
    رييس فرهنگستان زبان و ادبيات فارسي يادآور شد: در پنج سال اخير بخت با ما يار بوده از همكاري خوب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و همچنين معاونت مطبوعاتي وزارت ارشاد براي درست‌نويسي مطبوعات برخوردار بوده‌ايم.
    حداد عادل گفت: فرهنگستان زبان و ادبيات فارسي آماده است براي هر يك از مطبوعات و رسانه‌ها كه مايل به برگزاري دوره تخصصي باشند اقدام كند.
    وي در عين حال با انتقاد از برخي خبرها كه به خروجي فرهنگستان زبان و ادبيات فارسي نسبت داده مي‌شود، گفت: گاهي در رسانه‌ها و غالبا در فضاي مجازي به فرهنگستان و ادبيات فارسي جفا مي‌شود و لغاتي كه مصوب فرهنگستان نيست برخي‌ها براي خنداندن به فرهنگستان نسبت مي‌دهند كه روح ما از آن خبر ندارد. از مطبوعات انتظار داريم به فرهنگستان كمك كنند، اين كمك، كمك به زبان فارسي است كه هويت ملي و پرچم فرهنگ ما در همه جهان و سرتاسر تاريخ بوده و خواهد بود.
    در حين صحبت‌هاي حداد عادل، معترضان پديده مشهد، كاسپين و پلاسكو براي دقايقي اعتراض خود را نشان دادند كه رييس فرهنگستان زبان و ادبيات فارسي در پاسخ به اعتراض آنها، گفت: من سكوت كردم كه صداي شما شنيده شود، شما هم سكوت كنيد كه صداي ما شنيده شود.
    حسين انتظامي نيز همزمان با سخنراني حدادعادل و فريادهاي اعتراض، به روي سن محل برگزاري اختتاميه آمد و در توضيحاتي خطاب به معترضان، گفت: خواهش مي‌كنم مراسم صنفي ما را با آسيب مواجه نكنيد. از معاون جناب آقاي شمخاني تقاضا كرده‌ام در پايان مراسم پذيراي شما باشند؛ بنابراين اين انتظار را متقابلا از شما دارم كه مراسم صنفي ما را با آسيب مواجه نكنيد.
    
    
     اعلام برندگان نهايي جايزه درست‌نويسي
    فرهنگستان زبان و ادب فارسي در اختتاميه نمايشگاه مطبوعات برندگان نهايي پنجمين جايزه درست‌نويسي را اعلام كرد.
    
    
    نتايج نيز به شرح زير اعلام شد:
    
    ۱. روزنامه‌هاي سراسري
    - روزنامه همشهري رتبه اول شناخته شد.
    - روزنامه شهروند و ايران، مشترك رتبه دوم شدند.
    -روزنامه قدس و كيهان نيز شايسته تقدير شناخته شدند.
    
    ۲. روزنامه هاي استاني
    -خبر جنوب رتبه اول شناخته شد.
    -اصفهان امروز رتبه دوم شناخته شد.
    
    ۳. روزنامه‌هاي ورزشي
    -خبر ورزشي رتبه اول شناخته شد.
    -گل رتبه دوم شناخته شد.
    
    ۴. خبرگزاريهاي تخصصي
    ـ دفاع مقدس رتبه اول شناخته شد.
    ـ تقريب و بين المللي قرآن (ايكنا) مشترك رتبه دوم شدند.
    
    ۵. خبرگزاري هاي عمومي
    - مهر رتبه اول شناخته شد.
    - دانشجويان ايران (ايسنا) و كار ايران (ايلنا) مشترك رتبه دوم شدند.
    - خبرآنلاين شايسته تقدير شناخته شد.
    
    ۶. پايگاه‌هاي خبري
    -ديار ميرزا رتبه اول شناخته شد.
    - اقتصاد آنلاين و شفقنا مشترك رتبه دوم شدند.
    - ۵۹۸ و افكارنيوز شايسته تقدير شدند.
    
    ۷. نشريات فرهنگي اجتماعي
    - كرگدن رتبه اول شناخته شد.
    - زنان امروز رتبه دوم شناخته شد.
    
    ۸. نشريات با موضوع افزايش سواد علمي جامعه
    - شهركتاب رتبه اول شناخته شد.
    - صبح زندگي رتبه دوم شناخته شد
    
     چرا شمخاني به مراسم اختتاميه نمايشگاه مطبوعات آمد؟
    مراسم اختتاميه همزمان با صحبت‌هاي علي شمخاني، بار ديگر با اختلال در برگزاري به دليل اعتراض‌ها مواجه شد كه دبير شوراي امنيت ملي در ابتداي سخنانش خطاب به مالباختگان موسسات مالي گفت: در جلسه اخير روساي قوا مشكل شما به نوعي مطرح و مقرر شد سه گروه سپرده‌گذار، هيات مديره واحد پولي و هيات نظارت بانك مركزي در اقداماتي مشترك براي رفع مشكل مالباختگان اقدام كنند.
    دبير شوراي عالي امنيت ملي سپس در سخنراني خود در نمايشگاه مطبوعات گفت كه همه بايد به تيز شدن تيغ رسانه‌ها براي مقابله با فساد كمك كنيم.
    
    متن سخنراني دريابان علي شمخاني نماينده مقام معظم رهبري و دبير شوراي عالي امنيت ملي در مصلي به شرح زير است:
    ۱- از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي؛ معاونت مطبوعاتي و مجموعه رسانه هاي كشور كه با تلاش و حضور فعال خود موجب شكل گيري و غناي بيست و سومين نمايشگاه مطبوعات به عنوان رخداد فرهنگي و رسانه اي منحصر بفرد شدند سپاسگزاري مي كنم
    ۲- از اين كه در طول هفته جاري براي دومين بار توفيق حضور در جمع پرنشاط و صميمي فرهيختگان حوزه رسانه كشور حاصل شد بسيار خرسندم.
    
    ۳- از اين فرصت استفاده مي كنم و از همه رسانه هاي مسئول و متعهد كشور كه در طول سالهاي پر فراز و نشيبي كه پشت سر گذارديم، همكار و همراه تاثير گذار و ارزشمندي براي نهاد امنيت ملي كشور بودند سپاسگزاري و قدرداني مي نمايم و اميدوارم كه با تداوم اين همكاري به ما بيش از گذشته براي خدمت گذاري به ملت شريف ايران مساعدت داشته باشند.
    
    ۴-حضور و سخنراني من در اين مراسم به صورت طبيعي تداعي كننده ارتباط وثيقي است كه ميان رسانه و امنيت ملي وجود دارد و در اين فرصت محدود تلاش خواهم كرد كه به بخشي از تاثير و تاثرات متقابل اين دو حوزه بر يكديگر اشاره كنم.
    
    ۵-شعار بيست و سومين نمايشگاه مطبوعات در سال جاري ؛رسانه هاي آزاد، انسجام اجتماعي، پيشرفت ملي تعيين شده است. ماهيت اين شعار واجد اشارات روشني از ارتباط رسانه و امنيت ملي است.
    
    ۶- بدون شك يكي از اصلي ترين مولفه هاي تقويت ساختار سياسي و هم سو كننده مجموعه منابع براي تحقق اهداف راهبردي در يك كشور موضوع انسجام اجتماعي است.
    توسعه،تعالي و پيشرفت بدون وجود انسجام اجتماعي امكان پذير نيست چراكه فقدان انسجام اجتماعي به هدر رفت مهمترين منبع و موتور محركه پيشرفت يعني سرمايه هاي انساني منجر خواهد شد.
    
    ۷-در جامعه اي كه امكان تعالي سرمايه هاي انساني فراهم نباشد نمي توان به شكل گيري انسجام اجتماعي اميدوار بود چرا كه عقب ماندگي و جهل اجتماعي مهمترين مانع براي ايجاد انسجام اجتماعي است. انسجام بر پايه رويكرد و منافع جمعي شكل مي گيرد و تا زماني كه آحاد جامعه در مسير تعالي قرار نگيرند، هويت ملي و شناخت كافي نسبت به منافع ملي ايجاد نخواهد شد.
    
    ۸-بدون گفتگو، مفاهمه و اقناع سازي نمي توان به ايجاد بستر تعالي در جامعه اميدوار بود. امر ونهي در پاره اي موارد مي تواند موجب شكل گيري آرامش و نظمي تصنعي در جوامع شود اما به طور قطع تعالي سرمايه هاي انساني را بدنبال نخواهد داشت.
    
    ۹-رسانه ها محور و پيشران اصلي براي ايجاد فضاي گفتگو و تعالي و زمينه ساز نشاط و انسجام اجتماعي هستند. از جايگاه مسئول نهاد امنيت ملي كشور و به عنوان فردي كه به موضوعات سياسي، دفاعي و امنيتي اشراف دارد معتقدم كه بدون ارايه تعريف مشخص از مسئوليت هاي متقابلي كه حاكميت و رسانه نسبت به يكديكر دارند نمي توان زمينه ايفاي نقش حداكثري رسانه ها در حوزه تامين منافع ملي را فراهم نمود.
    
    ۱۰-به ميزان كاهش اصطكاك دولت وحاكميت با رسانه ها و واگذاري امور نظارت بر تخلفات حرفه اي رسانه ها به نهادهاي صنفي حرفه اي و مسئوليت پذير اعتماد متقابل ميان حاكميت و رسانه ها تقويت خواهد شد و با رشد سرمايه اجتماعي و سپس انسجام اجتماعي شاهد تقويت مولفه هاي امنيت ملي خواهيم بود. اين حركت ضمن ان كه آزادي مسئولانه رسانه ها را شكل مي دهد از امنيتي شدن حوزه فرهنگ كه قطعا ضد انسجام اجتماعي و به تبع آن ضد امنيت ملي است جلوگيري خواهد كرد
    
    ۱۱- البته مسئوليت شناسي و مسئوليت پذيري جزء لاينفك ايجاد اين شرايط است كه به طور طبيعي بخش مهمي از ان به رسانه ها و نهادهاي صنفي و حرفه اي مرابط با ان مربوط مي شود.
    در اين مسير رسانه ها نيز متقابلا بايد نشان دهند كه مرادشان از آزادي، ولنگاري و هرج و مرج نيست.بايد بلوغ سياسي و رسانه اي و تخصصي اشان را بيش از گذشته به منصه ظهور برسانند.
    فضاي حرفه اي رسانه نيازمند رسانه حرفه اي است كه مبناي فعاليتش هويت و منافع ملي باشد كه ما در اين بخش نيز با مشكلات قابل توجهي مواجه هستيم.
    
    ۱۲-مايلم از اين فرصت استفاده كنم و ضمن تاكيد بر نقشي كه رسانه هاي كشور مي توانند در تحقق مهمترين مسئله امنيت ملي كشور يعني رفع موانع پيشرفت اقتصادي و در راس آن مبارزه قاطع و بدون تنازل با فساد اقتصادي دارند اشاره كنم.
    
    ۱۳-همه ما بر اين باور اشتراك نظر داريم كه فساد اقتصادي مهمترين عامل كاهش سرمايه اجتماعي و مانع اصلي رشد و پيشرفت اقتصادي است .ريشه هاي شكل گيري و خانه نشين شدن فساد در عدم پاسخگويي، عدم شفافيت، دور زدن قانون، رانت اطلاعاتي، برخوردهاي سليقه اي و تبعيض آميز وباند بازي و فاميل سالاري است. طبيعتا اگر انسان عالم را محضر خدا بداند ،در اين عرصه، معصيت و فساد نمي كند.اما اگر فرديا جرياني از اين فضا فاصله گرفت و احساس كرد كه مي تواند حياط خلوتي را براي فرار از پاسخگويي وبي قانوني و ...ايجاد كند.
    
    ۱۴-زبان رسانه به عنوان نماينده افكار عمومي براي مبارزه با فساد اثبات شده با رعايت قانون و اخلاق نبايد دچار لكنت شود. اين روند به طور قطع ايجاد بازدارندگي خواهد كرد و به افزايش هزينه فسادو ناامن شدن فضا براي مفسدين كمك مي نمايد. همه بايد به تيز شدن تيغ رسانه ها براي مقابله با فساد كمك نماييم و همه ابزارهاي قانوني را براي ايفاي نقش فعال و پيشروي رسانه ها در مقابله با فساد بكار بگيريم. رسانه‌ها بايد بتوانند با اقتدار كامل ضمن برخورداري از امنيت بيان، امنيت قلم و امنيت شغلي به مسئوليت خود در چارچوب قانون عمل كنند. به طور قطع عدم رعايت قانون در مواجهه با رسانه ها و برخوردهاي سياسي و سليقه اي، جامعه رسانه اي را دچار تزلزل مي كند.
    
    ۱۵- البته رعايت قانون و انصاف و خودداري از رفتارهاي سليقه اي،سياسي و خدايي نكرده منفعت جويانه از سوي رسانه نيز اصل غير قابل تغييري است كه عدم پايبندي به آن مي تواند به محدود شدن فضاي كنش سالم و مسئولانه رسانه اي در قبال مقابله با فساد شود.
    ۱۶- با اين اعتقاد در طول ۴ سال گذشته همه تلاش خود را براي ايجاد فضاي مفاهمه با مجموعه رسانه هاي كشور و همكاري مشترك براي صيانت از ارزشها،منافع و هويت ملي و ايجاد زمينه هاي تعالي در حوزه هاي سياسي،اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي مصروف نموده ايم كه البته راه طولاني و پر فراز و نشيبي نيز در پيش داريم.
    
    
     رسانه‌هاي برتر و فعال بيست و سومين نمايشگاه مطبوعات
    رسانه‌هاي برتر و فعال نمايشگاه بر اساس ارزشيابي انجام شده اعلام شد كه بر اين اساس، علاوه بر لوح تقدير، ۱۰۰ ميليون ريال هديه نقدي دريافت خواهند كرد.
    همچنين غرفه‌هاي فعال نيز بر اساس جدول امتياز بندي ۴۰ تا ۸۰ ميليون ريال هديه نقدي دريافت خواهند كرد.
    شوراي هماهنگي تشكل هاي مديريتي مطبوعات با تقدير از تمامي رسانه‌هاي حاضر در بيست و دومين نمايشگاه مطبوعات، بعد از بررسي فعاليت‌هاي غرفه‌هاي مختلف حاضر در نمايشگاه، و امتيازبندي بر اساس شاخص‌هاي منتشرشده قبل از آغاز نمايشگاه، رسانه‌هاي برتر را در ۱۰ گروه شركت كننده به شرح زير اعلام كرد:
    شايان ذكر است در جلسه بررسي عملكر غرفه‌ها، ۴ نماينده از ۵ تشكل عضو شوراي هماهنگي تشكل‌هاي مديريتي مطبوعات حضور داشتند و عملكرد غرفه‌ها بدون احتساب (جمعه ۱۲ آبان) بررسي شده است.
    
    مديران انجمن صنفي مديران روزنامه هاي غيردولتي استان تهران
    انجمن صنفي مديران نشريات ايران
    انجمن صنفي مديران رسانه‌
    انجمن صنفي نشريات تخصصي كشاورزي و صنايع غذايي كشور
    شوراي مركزي خانه‎هاي مطبوعات كشور
    و تعاوني مطبوعات
    در بيانيه خود ضمن سپاس از حضور فعال تمامي رسانه‌ها در نمايشگاه مطبوعات، رقابت در ارائه برنامه‌هاي كيفي و صنفي را مهمترين وجه تمايز دوره بيست و سوم نمايشگاه در مقايسه با دوره‌هاي پيشين عنوان كردند.
    همچنين در اين بيانيه با سپاس ويژه از مديريت محترم خبرگزاري جمهوري اسلامي و مؤسسه مطبوعاتي ايران كه با وجود حضور گرم و فعاليت چشمگير، داوطلبانه از رقابت با ساير رسانه‌ها خارج شدند.
    
    
    برترين غرفه‌هاي نمايشگاه بيست و دوم به اين شرح اعلام شدند:
    در گروه نشريات استاني و منطقه‌اي، غرفه نشريه پيام عسلويه به مديرمسئولي آقاي مازيار هوشمند به عنوان غرفه برتر اعلام شد
    در اين گروه همچنين رسانه‌هاي زير به عنوان رسانه هاي فعال اعلام شدند «مردم كوير، همدان پيام، تيتر يك نجف آباد، هزاردستان، اتفاقيه خراسان شمالي، سپهر غرب، هاناخبر، به فكر شهر، خزر آنلاين»
    در گروه نشريات كودك و نوجوان، غرفه نشريه نبات به مدير مسئولي آقاي مجتبي سادات به عنوان غرفه برتر و غرفه هاي «داروگ و رشد كودك» به عنوان غرفه فعال معرفي شدند.
    در گروه دين و انديشه به طور مشترك به خبرگزاري قرآني ايران (ايكنا) به مديرمسئولي حميد فرزام و خبرگزاري تقريب به مديرمسئولي رضا شاكري به عنوان غرفه برتر و غرفه هاي «پايگاه همكاري هاي خبري شيعه(شفقنا) و خبرگزاري شبستان، خبرگزاري حوزه، خبرگزاري رسا و نشريه آموزه هاي قرآني» به عنوان غرفه هاي فعال اعلام شدند
    در گروه فرهنگي هنري مجله موفقيت، به صاحب امتيازي و مديرمسئولي آقاي احمد حلت به عنوان غرفه برتر شناخته شد.
    همچنين غرفه‌هاي «هنر آنلاين، تئاتر ايران، انديشه پويا، شما نيوز، فرتاك نيوز، ليزنا، مشق تندرستي، هنر و تجربه، عصر زمان، پيشخوان، قلمياران پويا انديش، چمدان» به عنوان فعال اعلام شدند.
    در گروه تخصصي و اختصاصي، پايگاه خبري سلامت آنلاين به مدير مسؤولي كوروش اسعدي بيگي به عنوان غرفه برتر اعلام مي‌شود.
    همچنين غرفه‌هاي «وبدا، دنياي هوادار، ساروس، آهن و فولاد، دنياي عكس و گرافيگ، كانون، سرآمد كيفيت» به عنوان غرفه هاي فعال اعلام شدند.
    در گروه خانواده، غرفه خانواده سبز به صاحب امتيازي آقاي هرمز شجاعي مهر به عنوان غرفه برتر شناخته شد.
    و غرفه‌هاي «تگ، شاهد جوان، نابغه، پيشخوان پيشگيري، پيك توانا، خانواده، ساناز و سانيا» به عنوان فعال مي شوند.
    
    
    در گروه سياسي اقتصادي
    غرفه پايگاه خبري پارسينه به مدير مسئولي فريماه شيخ الاسلامي به عنوان غرفه برتر
    و غرفه هاي « جماران، جامعه خبر، مهر نامه، تجارت جنوب، اقتصاد آنلاين، تين، اقتصاد و بانك ايران، رويداد ۲۴، خبرنامه دانشجويان ايران، روبه رو، افكارنيوز، تدبير ۲۴» به عنوان غرفه فعال معرفي شدند.
    در گروه روزنامه ها، به طور مشترك روزنامه هاي شهروند به مدير مسئولي عبدالرسول وصال و روزنامه شهرآرا به مدير مسئولي مجيد خرمي به به طور مشترك عنوان غرفه برتر شناخته شدند.
    و روزنامه هاي « اصفهان زيبا، مستقل، صبا، هفت صبح، عصر اقتصاد، ۱۹دي» به عنوان غرفه هاي فعال شناخته شدند
    در گروه خبرگزاري‌ها، خبرگزاري دفاع مقدس به مديرمسئولي مجيد هاشمي دانا غرفه برتر و
    و خبرگزاري‌هاي «دانشجويان ايران(ايسنا)، دانشجو، مهر، برنا» به عنوان غرفه فعال اعلام شدند.
    در بخش موسسات مطبوعاتي، موسسه مطبوعاتي صمت به مديريت ناصر بزرگمهر به عنوان غرفه برتر
    و غرفه‌هاي «گروه رسانه‌هاي دانشگاه آزاد، خبر، سپيد» به عنوان غرفه فعال اعلام شدند.
    به گزارش ايسنا، بيست و سومين نمايشگاه مطبوعات پنجم آبان ماه كار خود را آغاز كرد و ساعت ۲۰ و ۳۰ دقيقه امروز ـ جمعه ـ پس از هشت روز به كار خود پايان مي‌دهد.
    لازم به ذكر است اين گزارش از آغاز مراسم تا انتها به‌روزرساني شده است.
    
     

View: 109 - Print: - Email:
اين مطلب را در سايت ماخذ آن ببينيد:
http://www.isna.ir/news/96081207177/همچنين بخوانيد:
ظاهر نمايشگاه مطبوعات بهتر شده بود اما محتوا نه: منتظرقائم: قول مي‌دهم امسال هم اتفاق خاصي نيفتاده
چند انتقاد و پيشنهاد به نمايشگاه مطبوعات: بيژن نفيسي: مطبوعات ديگر مشتاق تيراژ بالا نيستند
بيست و سومين نمايشگاه مطبوعات ميزبان نشستهاي تخصصي 20 رسانه خارجي بود
ظاهر يا محتوا؛ مساله اين است
چند نفر از نمايشگاه مطبوعات بازديد كردند؟
پيشكسوتان مطبوعات كشور تجليل شدند
كتاب خبرگزاري هاي ايران رونمايي شد: در نمايشگاه مطبوعات
معرفي رسانه هاي برتر در درست نويسي زبان فارسي: برگزاري اختتاميه نمايشگاه مطبوعات؛
محور اخبار رسانه هاي برونئي مسائل اجتماعي است: نامه و نظر هاي مردم در يك صفحه كامل روزنامه
توسعه مطبوعات و رسانه هاي خبري در ايران چشمگير است: سفير پاكستان در گفتگو اختصاصي با ايرنا در نمايشگاه مطبوعات
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي:براي راه اندازي دانشكده خبر در خراسان جنوبي تلاش مي شود
رسانه‌ها به كدام خبرگزاري‌ها بيشتر تمايل نشان مي‌دهند؟: در نشست منبع‌نگاري و صحت اخبار رسانه‌ها تشريح شد
سازمان‌هاي خبري در ايران به شدت سياسي شده‌اند: خبرنگار آسوشيتدپرس در گفت‌وگو با ايسنا:
نمايشگاه مطبوعات آتليه شما نيست!: حاشيه‌هاي چهارمين روز از نمايشگاه مطبوعات
چرا در نمايشگاه از رسانه‌ها ابتكاري سر نمي‌زند؟: گفت‌وگو با مديرمسؤول روزنامه «عصر اقتصاد»
گزارشي از حال و هواي حماسي نمايشگاه مطبوعات
با توجه به قهر برخي رسانه‌ها از نمايشگاه مطبوعات، اين نمايشگاه را آسيب‌شناسي كنيم: نعمت احمدي در گفت‌وگو با ايسنا:
نشست‌هاي تخصصي امروز نمايشگاه مطبوعات
مينو بديعي:مردم در رسانه‌ها فراموش شده‌اند
نمايشگاه مطبوعات تحت پوشش برترين اپراتور اينترنت ثابت كشور
زلف اولين نشريه خصوصي را به سبيل مظفرالدين‌ شاه گره زدند: فريد قاسمي ـ حافظه گوياي مطبوعات ايران:
لزوم آسيب‌شناسي نمايشگاه مطبوعات فعلي و سال‌هاي قبل : عضو شوراي سردبيري روزنامه افكار در گفت‌وگو با فارس:
لزوم بها دادن مسئولان نمايشگاه مطبوعات به غرفه‌هاي آموزشي و فرهنگي: مسئول غرفه ماهنامه رشد كودك در گفت‌وگو با فارس عنوان كرد
مخابره اخبار به زمان «حال»: خبرنويسي به سبك آسوشيتدپرس
واكنش قائم مقام نمايشگاه مطبوعات به اعتراض انجمن عكاسان: در پاسخ به مهر عنوان شد؛
رئيس دفتر الجزيره در تهران:معادل دانستن اخبار با تبليغات به معني پايان روزنامه‌نگاري است
ديتاژورناليسم؛ افشاگري داخلي و قدرت پيش بيني آينده
سلطه غرب بر رسانه هاي استراليا، منافع مالي اولويت دارد: به مناسبت بيست و سومين نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاري ها،
فردا پنج نشست تخصصي داخلي و خارجي در نمايشگاه مطبوعات برگزار مي شود: همزمان با چهارمين روز برپايي
نمايشگاه مطبوعات؛ عادت يا ضرورت؟
نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاري ها تخصصي نيست مخاطب عام دارد
روند رو به رشد گزارش‌هاي تصويري در نشريات الكترونيكي: در كارگاه «گزارش تصويري» نمايشگاه مطبوعات عنوان شد:
اينجا همه چيز درهم است: حاشيه‌هاي دومين روز نمايشگاه مطبوعات
در قطر شبكه‌هاي اجتماعي منبع خبر نيستند: خبرنگار تلويزيون الجزيره در گفت‌وگو با ايسنا:
نيايد روزي كه آنها با ما قهر كنند: دومين گزارش ايسنا از مردمي كه به نمايشگاه آمده‌اند
هر چه سريع‌تر براي روزنامه‌نگاري فكر عاجل كنيد!: هشدارهاي علي‌اكبر قاضي‌زاده در نمايشگاه مطبوعات
مطبوعات در كشورم در حال مرگ است: سردبير يك نشريه آلبانيايي در گفت‌وگو با ايسنا:
نگاهي به حلقه مفقوده نمايشگاه مطبوعات: گفت‌وگو با مردمي كه به عشق روزنامه آنجا مي‌روند
نمايشگاه مطبوعات نمايشي از تضارب آراء است: مدير راديو نمايش در غرفه ايسنا:
تشريح برنامه‌هاي اداره كل اسناد و انتشارات بنياد شهيد در نمايشگاه مطبوعات
شاخص‌هاي غرفه‌ برتر نمايشگاه مطبوعات كدام‌هاست؟: مدير اداره كل مطبوعات و خبرگزاري‌هاي داخلي در غرفه ايسنا تشريح كرد
نشست‌هاي چهارمين روز نمايشگاه مطبوعات
ضعف پوشش‌ اينترنت موبايل در نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاري ها
فضاي مجازي موجب ارتقاي توان حرفه اي مطبوعات شده است
نخستين ويژه نامه نمايشگاه مطبوعات منتشر شد
روزنامه نگار چيني: رسالت رسانه ها كمك به ارتقا همكاري بين ملت ها است
سال شمار نمايشگاه بين المللي مطبوعات و خبرگزاري ها
مطبوعات و ضرورت استراتژي جديد
مطبوعات به خاطره‌ها مي‌پيوندند؟
نمايشگاه مطبوعات فرصتي براي همگرايي مردم و رسانه: «بررسي مطبوعات»
مشاركت 100 درصدي نشريات جنوب كرمان در نمايشگاه مطبوعات كشور
مشاركت 100 درصدي نشريات جنوب كرمان در نمايشگاه مطبوعات كشور
فروش روزنامه‌هاي قاجاري در نمايشگاه مطبوعات
فرزاد اديبي از «گرافيك در مطبوعات» مي‌گويد: در نمايشگاه مطبوعات
پيشكسوتان رسانه در نمايشگاه مطبوعات حاضرند
انجمن صنفي عكاسان در نمايشگاه مطبوعات حضور ندارد
«فارابي» و «فيلم‌نگار» در نمايشگاه مطبوعات
نقدي بر نمايشگاه مطبوعات: رييس هيات‌ مديره انجمن عكاسان مطبوعاتي ايران تشريح كرد
نقدي بر نمايشگاه مطبوعات: رييس هيات‌ مديره انجمن عكاسان مطبوعاتي ايران تشريح كرد
كارگاه‌هاي آموزشي دفتر مطالعات در نمايشگاه مطبوعات
كارگاه‌ها و نشست‌هاي تخصصي بخش بين‌الملل نمايشگاه مطبوعات
"پوستر نمايشگاه مطبوعات كودكان را ديده است": دو اظهار نظر درباره پوستر نمايشگاه مطبوعات
آغاز گردهمايي 8 روزه‌ي رسانه‌ها در تهران
اولين بولتن‌هاي نمايشگاه به كدام روزنامه‌ها رسيد؟
جزئيات مراسم افتتاحيه نمايشگاه مطبوعات
نشست‌هاي نمايشگاه مطبوعات پس از افتتاح رسمي
سرفصل‌هاي سخنراني وزير ارشاد در افتتاحيه نمايشگاه مطبوعات
«جامعه‌اي كه نتواند به رسانه خود تكيه كند، ناامن است»: مشروح سخنراني وزير ارشاد در افتتاحيه نمايشگاه مطبوعات
جهانگيري: نبايد از رسانه دوري كنيم: افتتاح نمايشگاه مطبوعات با حضور معاون اول رييس جمهور
از كوچه‌هاي آشتي‌كنان نمايشگاه مطبوعات تا دلالان رسانه: گزارش كامل مراسم افتتاح نمايشگاه مطبوعات
انتقاد از خيابان يك‌طرفه بين رسانه و مردم: مديرعامل ايرنا با حضور در غرفه ايسنا عنوان كرد:
«روزنامه‌نگاري يا بولتن‌نگاري»: انتشار اولين ويژه‌نامه نمايشگاه مطبوعات
اعلام شرايط غرفه‌هاي خودساز نمايشگاه مطبوعات
زمان‌بندي و شرايط تحويل غرفه‌هاي خودساز نمايشگاه مطبوعات
اولين رسانه‌هايي كه در نمايشگاه مطبوعات امسال جانمايي كردند
جانمايي الكترونيك رسانه ها در نمايشگاه مطبوعات 26 مهر انجام مي شود
نقشه و اسامي رسانه‌هاي حاضر در نمايشگاه مطبوعات منتشر شد
آخرين خبرها از بزرگترين‌ گردهمايي رسانه‌اي: كمتر از ۱۵ روز مانده به نمايشگاه مطبوعات

 

 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه اطلاع
متن مطالب شماره 211، دي 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است