|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
مطبوعات ايران
مقالات و پژوهش ها
قوانين، کتب، آموزش
مطبوعات جهان 
  magiran.com > اخبار و مطالب حوزه مطبوعات و رسانه
 

برنامه‌هاي راديو كاغذي مي‌شوندmagiran.com: برنامه‌هاي راديو كاغذي مي‌شوند
 
 

 خبرگزاري فارس 20/6/97

برنامه‌هاي راديو كاغذي مي‌شوند

به گزارش خبرگزاري فارس، دو ماهنامه ادبي «چامه» با هدف التذاد از ادبيات ناب امروز منتشر شد.اين دوماه نامه ادبي شعر، داستان و گفت‌وگوهاي ادبي را انتشار مي‌دهد.
    صادق رحماني در سرمقاله «به منزله آغاز» گفته است: دو ماهنامه ادبـي چامـه، دريچـه‌اي اسـت بـراي ديـدن و لـذت بـردن از شـعر و داسـتان امـروز.
    چامـه بـر آن اسـت تـا بـا ايـن هنـر ديريـن كـه بـا تـار و پـود ايرانيـان در هـم تنيـده شـده و بـا سـنت فكــري مــردم مــا همخوانــي و همخونــي دارد، بــه خلــوت رويايــي علاقـه‌منـدان راه يابد. بـراي آشـنايي هـر چـه بيشـتر افـق‌هـاي فكـري و هنـري ايـران و جهـان شـعر و داسـتان ترجمـه را نيـز از نظـر دور نخواهيـم داشـت و در هــر شــماره از بهتريــن آثــار پيشــرو شــعر و داســتان امــروز جهـان بهـره خواهيـم بـرد.
    به گفته وي قرار است، در ســال دو ويــژه نامــه نيــز تــدارك ديــده شود تــا از زوايــاي مختلــف و متفــاوت يــك موضــوع دنبال شود. در هـر شـماره حداقـل سـه گفت‌و‌گوي مفصـل براي خواننـدگان تـدارك ديده مي‌شود. گفت‌و‌گو بـا سـرآمدان قلمـرو شـعر و داسـتان ايـران و جهـان، كارگاه شــعر و ترجمــه از جمله بخش‌هاي اين دو ماهنامه است.
    وي در ادامه نوشته است: بــراي نخســتين بــار در يــك مجلــه ادبــي برخــي برنامـه‌هاي وزيـن در راديـو را بـه دليـل علاقـه شـخصي و اســتفاده ديگــران از ميــراث ادبــي ايرانيــان انتشــار خواهيــم داد. از پــي چنيــن ايــده‌اي برنامــه نــام آوران ايــران زميــن راديــو فرهنــگ و ادبيــات ايــران بــه روي كاغــذ آمــده اســت.
    يكي از ويژگي هاي اين دو ماه نامه بهره‌گيري از برنامه‌هاي شناخته شده و وزين ادبي راديو در طول سال‌هاي گذشته است. در هر شماره قرار است، برنامه‌هاي همچون «مرزهاي دانش»، «صداي شاعر»، «نام آوران ايران زمين» به روي كاغذ بيايد تا به گونه‌اي ديگر ماندگار بماند.
    دو ماهنامه «چامه» نوشته‌هاي گوناگون و متعددي در حوزه شعر و داستان دارد: شعر امروز ايران و جهان ،داستان امروز ايران و جهان، شعرهاي محلي و خاطرات ادبي ،از جمله آثار اين شماره است.
    اين شماره با ترجمه شعرهاي كوتاه عباس كيارستمي، به زبان عربي، هايكو و شعرهاي زبان فارسي از برنامه‌هاي ادبيات ايران نوشته مهدي اخوان ثالث ،گفت‌وگو با صفدر تقي‌زاده درباره ترجمه رمان،گفت‌وگو با مهدي غبرايي، داستان‌هايي از علي رضا محمودي ايرانمهر، محسن حكيم معاني و شعرهايي از سيدعلي ميرافضلي و محمد باقر كلاهي دهري از جمله آثار منتشر شده در شماره اول «چامه» است. شماره بعدي «چامه» با موضوع شهر و روستا در شعر و داستان منتشر خواهد شد.
     

View: 60 - Print: - Email:
اين مطلب را در سايت ماخذ آن ببينيد:
http://fna.ir/bogbrn

 

 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
كيهان
 پيشخوان
نشريه مهندسي برق و مهندسي كامپيوتر ايران
متن مطالب شماره 4 (پياپي 49)، زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است