|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
magiran.com: ماهنامه بازار چرم و كفش، شماره 191
magiran.com > ماهنامه بازار چرم و كفش > تحريريه آن لاين
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
تعرفه آگهي نشريه
راهنماي سايت ها
نمايشگاه ها و همايش ها
شماره جديد اين نشريه
شماره 163
(پياپي 191)
بهمن 1396


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:
1 لباس,كفش, مد و زيورآلات
1 چرم و کفش

خدمات سايت
  http://www.magiran.com/leatherandshoe
 
بازگشت به فهرست اخبار
گزارش نمایشگاه چرم و کفش مشهد


گزارش نمایشگاه چرم و کفش مشهد
    
    باید کیفیت نمایشگاه مشهد بالاتر برود
    سومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت کیف و کفش، ماشین‌آلات و محصولات پوست و چرم 5 تا 8 خرداد در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار شد.
    حضور واحدهایی نظیر پرستیژ، رافیک، کفش دکتر اسمیت، مارال چرم، ماشین‌سازی اسدی، PU صنعت نظری، پيشه‌ور، کفش وین، در کنار نشریات تخصصی صنعت چرم و کفش نمایشگاه امسال را متفاوت تر از دوره های قبلی کرده بود. نمایشگاه با برگزاری مراسم افتتاحیه به طور رسمي از ساعت 30/17 روز 5 خرداد آغاز شد.
    در مراسم افتتاحیه ابتدا رئیس مجمع امور صنفی مشهد در سخنانی سالم سازی بازار را از اولویت‌های مجمع دانست و افزود: «سالم سازی بازار از محصولات قاچاق مهم‌ترین در خواست همه صنعتگران است با شرایط فعلی تولیدکنندگان ما قادر به رقابت نیستند. عامل اصلی رقابت، سلامت است و در شرایط نابرابر طبیعی است که توليدكنندگان نمی‌توانند اهداف خود را به درستی به سرمنزل مقصود برسانند و همین امر سد بزرگی در مقابل صنعت چرم و کفش و صنایع وابسته و مرتبط با آن قرار می‌دهد.
    در ادامه علی لشکری نایب رئیس هیئت مدیره جامعه مدیران و متخصصین صنعت کفش در سخنانی به تبيين جایگاه هزینه کفش در سبد خانوار پرداخت.
    وی میزان هزینه مصرفي کفش در سبد خانوارهای شهری را در شرایط فعلی 4/1 درصد تخمین و افزود: «این نرخ سالیان قبل 2 تا 5/2 درصد بوده است. باید پرسید چرا سهم هزینه کفش مصرفي در سبد خانوارهای شهری پایین است و این نرخ در سال های اخیر باز هم کاهش پیدا کرده است؟
    مدیر مسئول ماهنامه صنعت کفش در نگاهی تحلیلی به بازار سال 1388 عامل رکود صنعت را کاهش قیمت ها دانست و انتقال تورم موجود از تولید کننده به مصرف کننده را عامل تشدید رکود اعلام کرد.
    لشکری خروج از شرایط موجود را در گرو اصلاح ساختار توزیع دانست و بهبود فناوری و ارتقاء بهره‌وری را از عوامل اصلاح موارد فوق معرفی کرد.
    نائب رئیس هیئت مدیره جامعه متخصصان صنعت کفش در مورد افزایش قیمت مواد اولیه اظهار داشت :« برخلاف سال 1388 امسال شاهد افزایش قیمت خواهیم بود و البته تولیدکنندگان باید آگاه باشند که این عوامل در چند ماه قبلی در قیمت PU خود را نشان داده است و هیچ ارتباطی به بحث هدفمندی یارانه‌ها ندارد و بحث هدفمندی یارانه‌ها را تولیدکنندگان باید به طور جداگانه مورد لحاظ قرار دهند.
    وی آموزش را از جمله عوامل افزایش بهره‌وری دانست که با پرورش نیروهای متخصص منجر به اصلاح ساختار تولید صنعت کفش می شود.
    لشگری با تاکید بر حضور دانشجویان رشته کفش در نمایشگاه مشهد حضور دانشجویان در بخش های مختلف صنعت را مفید ارزیابی کرد.
    در ادامه مهندسی سلیمی مدیر گروه رشته کفش با معرفی رشته صنعت کفش افزود: « عناوین ارائه شده درسی در این رشته کاملا تخصصی هستند و با توجه به جذب پودمانی دانشجویان پیوند خوبی بین محیط کار و تحصیل آنها وجود دارد و ما امیدواریم با تقویت دانشجویان این رشته حضورشان را در جایگاه های مختلف صنعت کفش فراهم آوریم.
    مرداني معاون دفتر نساجی وزارت صنایع افزایش صادرات کفش در سال گذشته را عامل مهمی در توسعه صنعت دانست که باعث صادرات 120 میلیون دلاری شده است.
    وی لایحه بازسازی و نوسازی واحدهای چرمی را منوط به ارائه‌ی گزارش توجیهی به کار گروه حمایت از تولید دانست و حمایت از واحدهای چرمی را از عوامل بهبود صنعت چرم اعلام کرد.
    در پایان مراسم از رسول شجری رئیس اتحادیه کفاشان دست‌دوز تهران، حمزه زعفرانلو مدیر عامل کفش وین، علیرضا سلطانی‌نژاد مدیر منطقه‌ای کفش ملی در استان خراسان، محسن قیصری دبیر اتحادیه سراجان و مدیر اجرایی نمایشگاه مشهد، جواد حسین‌نژاد رئیس اتحادیه کفاشان تبریز، احمد خادم مدیر عامل کفش آداك و رئیس انجمن صنفی کفش تبریز، اکبر زاهدی نائب رئیس اتحادیه کفاشان اصفهان، ابراهیم سلیمانی مدیرعامل شرکت تولیدی کفش پا چرم طبی بابک، سید حسین موسوی دبیر کل جامعه مدیران و متخصصین صنعت کفش و علی لشکری نائب رئیس هیئت مدیره جامعه صنعت کفش ایران و محمد نقی سلیمی معاونت فنی و مهندسی شرکت کفش شیما با اهدای لوح یادبود تقدير شد.
    کادری
    در حاشیه نمایشگاه
    •حضور گسترده خوشه کفش تبریز
    جمعی از تولید کنندگان کفش تبریز جهت بازدید از نمایشگاه مشهد از تبریز اعزام شده بودند چهره‌هایی مانند مهندس حمید میرزایی عامل توسعه خوشه کفش تبریز
    احمد خادم رئيس انجمن صنفی کارآفرینان، رحیم یوسف‌زاده نائب رئیس انجمن و حبیب آفاق دبير انجمن در این گروه جلب توجه می‌کرد.
    2-کادری
    •ضیافت ناهار پی‌یو صنعت نظری
    در روز آخر نمایشگاه از سوی شرکت پی‌یو صنعت نظری و با همكاري ماهنامه بازار چرم و کفش تمامی غرفه‌داران کفش و صنایع جانبی و تعدادی از بازدیدکنندگان و دست‌اندرکاران صنعت کفش جهت حضور در ضیافت ناهار صنعت به هتل ثامن مشهد دعوت شدند. در اين مراسم مهندس رامین دلشاد با خیر مقدم به میهمانان هدف از ضیافت ناهار را تجمیع صنعتگران کفش در کنار هم دانست و به معرفی محصولات پی‌یو صنعت نظری پرداخت.
    
    مراسم افتتاحيه با تأخیر 30 دقیقه‌ای انجام شد و پذیرایی در طول برگزاری مراسم و سر و صدای سخنرانی، تمرکز لازم را از حضار و سخن‌رانان سلب کرده بود.
    برگزاری نمایشگاه‌های جانبی همزمان با نمایشگاه چرم و کفش باعث شده بود افراد عادی و غیرمتخصص نیز در نمایشگاه حضور داشته باشند.
    شرکت‌کنندگان در نمایشگاه در سه سالن بهار، ابوسعید و مولوی سازماندهی شده بودند.
    
    نظر شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان
    در روزهای برگزاری نمایشگاه مشهد سراغ غرفه‌داران و بازدید‌کنندگان رفتیم تا در 4 دقیقه دیدگاه های خود در مورد برگزاری نمایشگاه، تفاوت نمایشگاه امسال با پارسال بگویند برای بعضی‌ها 4 دقیقه کفاف نمي‌داد و برخی نیز حرف‌های‌شان را در يك دقیقه زدند.
     اکبر زاهدی نائب رئیس اتحادیه کفاشان اصفهان
    نمایشگاه از لحاظ وسعت بزرگ‌تر از پارسال بود ولی از لحاظ کیفیت هنوز با سطح جهانی تفاوت آشکاری دارد. با چند تا پوستر نمی توان انتظار تغییر داشت باید کیفیت نمایشگاه مشهد بالاتر برود. در مجموع بايد گفت مشهد درس‌های خوبی داشت برای ما و باعث شد تا نکته‌های خوبی را برای اصفهان برداشت کنیم. علت موفقیت تبریز و مشهد حمایت چرم‌سازان از کفاشان است.
    باید از تجار کشورهای دیگر هم دعوت کنیم تا بیایند و با آن‌ها هم تبادل تجاری داشته باشیم.
    کارشناسان نیز باید نظرات‌شان را برای نمایشگاه‌های بعدی ارائه کنند.
    فضیلتی از کفش طبی پای آرایه نیشابور
    نمایشگاه نسبت به پارسال خوب بود ولی تولیدکنندگان کم بودند من خودم فروشنده جزء‌م شرکت نکردم. در نشست‌هایی که با تولیدکنندگان قالب و کفی کفش داشتم به تفاهم‌هایی رسیدیم. خواسته من این است که قالب باید خوب باشد تا پای مشتری در آن راحت باشد.
    بهروز خطیبی از تولید و پخش الماس سرخ مشهد
    حضور در نمایشگاه برای اعضاء صنف مفید است چون بدون هیچ تشریفاتی با بزرگان صنعت ارتباط برقرار می کنید، یکسری اطلاعات را در اختیار هم می‌گذارید این ارتباطات باعث آشنایی بیشتر می‌شود و علم خود را بدون واسطه انتقال می دهید و در مجموع رو به جلو می‌رود.امسال نسبت به پارسال نمایشگاه پرشورتری داریم. ما در جلسات قبل از نمایشگاه تقاضا کردیم که نمایشگاه فروشگاه نشود و تخصصی برگزار شود. افراد معمولی نیایند تا نشست‌ها تخصصی باشد. جهش نمایشگاه در این سه سال چشمگیر است و انتظار این است که سال آینده در نمایشگاه انقلاب دیگری را شاهد باشیم. کالاهایی را که من در نمایشگاه عرضه خاص بوده است و معتقدم ما باید الگو باشیم نه دنباله رو. دوستان می‌گفتند اگر کالاهای روزمان را بگذاریم سریع کپی می‌کنند؛ای کاش کاری داشته باشیم که قابل کپی باشد.برای نمایشگاه تبریز نیز برنامه‌ریزی کرده‌ایم. البته به طور شخصی دوره اول من بود اما تجربه نمایشگاه بالایی داشته‌ایم. در حین نمایشگاه هدف من تأمین شد زیرا دیدگاه من فروشگاهی نبود ما برای ارائه برند آمده بودیم که در عملكردمان موفق بوديم.
    
    فخری‌سادات حسينی مدیریت قالب سازی کوشا
    ما سال قبل نیز حضور داشتیم و نمایشگاه امسال نسبت به پارسال رشد بهتری دارد. سال قبل مردم مشهد اطلاعات جزئی در مورد قالب کفش داشتند.امسال اطلاعات مردم بهتر از پارسال بود.امیدوارم سال‌های بعد بهتر از امسال باشد.
    جعفر صابری از کفش صابری
    ما برای اولین بار است که در نمایشگاه شرکت می‌کنیم. و با این که تبلیغاتی نداشتیم تجربه اول خیلی خوبی بود و در نمایشگاه‌های دیگر هم شرکت می‌کنیم. نمایشگاه امسال کمی از لحاظ تجهیزات گران بود.
    عقيل نظری ماشین‌سازی صنعت نظری
    دیدگاه یک ماشین‌ساز با دیگران فرق می‌کند. ما باید تولید‌کننده‌ها را با ماشین‌آلات آشنا کنیم. آن‌ها باید از لحاظ مکان و هزینه و امکانات توجیه شوند. طبیعی است که ما انتظار نداریم که این اتفاق در یکی دو سال روی دهد امااین تحول را شاهد هستیم. به واقع نمایشگاه مشهد نسبت به سال قبل رشد داشته است اما در قياس با تبریز خیلی عقب است و انتظار داریم که در چند سال آتی به نصف تجربه تبریز برسد. حضور شرکت‌کنندگان نشانگر یا باور آن‌هاست. ما هم در کنار نمایشگاه نشستی داشتیم که اميدوارم اين اقدامات براي صنعت مفيد باشد.
    صفر علی فیض‌آبادی مدیر عامل شرکت پرستیژ
    نمایشگاه امسال خوب بود اما چند نکته در برگزاری تاثیر داشت: اولین مورد برگزاری آن با نمایشگاه آی‌مد ترکیه بود که باعث شد تا خیلی‌ها ترکیه را انتخاب کنند. دومین مورد برگزاری نمایشگاه تا 11 شب بود که طولانی می‌نمود و یک ساعت آخر اضافه می‌نمود. سومین زیاد بودن روزهای برگزاری نمایشگاه بود که سه روزه هم کافی است.
    نمایشگاه نسبت به پارسال بهتر بود. ما از روز اول برگزار کنندگان را ندیده ایم. آن‌ها برای خوش آمد گویی هم نیامدند. در حالی که قبل از برگزاری حرفهای دیگری زده می شد.
    علیرضا جباریان‌فام مدیر کفش جی‌اف‌اس و عضو انجمن کارآفرینان کفش تبریز
    البته ما راضی هستیم. از جاهاي مختلف ایران حضور دارند و ما در مشهد یک نمایندگی داده ایم.از خدمات نمایشگاهی راضی نیستم زیرا خدمات ارائه شده اصلا در حد نمایشگاه نیست.
    
    

درج توسط نشريه 21/4/89
 
معرفی نشريه به ديگران
ثبت در فهرست علائق

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
آرشيو اين مجله
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته
 
 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه به هنگام
متن مطالب شماره 35 (پياپي 1035)، زمستان 1396را در magiran بخوانيد.

 

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1396-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است