|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه اعتماد85/2/2: مرگ غم انگيز 5 دختر دانش آموز در اردوي تفريحي شادگان
magiran.com  > روزنامه اعتماد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4031
دوشنبه سي ام بهمن ماه 1396خدمات سايت
 
MGID3291
magiran.com > روزنامه اعتماد > شماره 1093 2/2/85 > صفحه 11 (حوادث) > متن
 
 


مرگ غم انگيز 5 دختر دانش آموز در اردوي تفريحي شادگان
فاجعه درياچه «پارك شهر» تهران تكرار شد

نويسنده: مرجان لقايي

گروه حوادث :
وقوع 3 حادثه تكاندهنده روز پنجشنبه گذشته را براي دانش آموزان تبديل به روزي تلخ و سياه كرد.
    در اين حوادث كه در شادگان ، ايرانشهر و جلفا به وقوع پيوست 6 دانش آموز جان باختند و 17 دانش آموز ديگر مجروح شدند.
    تكرار فاجعه پارك شهر
    وقتي شاگردان دبيرستان حضرت زينب (س ) شادگان كهگيلويه و بويراحمد، ساك خود را مي بستند تا به يك اردوي تفريحي يك روزه بروند نمي دانستند حادثه يي تلخ خاطره شيرين يك روز اردوي تفريحي را به يك روز سياه و هولناك تبديل خواهد كرد و براي هميشه داغ ديدن 5 يار دوران دبيرستان را بردلشان خواهد گذاشت .
    صبح روز پنجشنبه 31 فروردين ماه دختران سال هاي اول و دوم دبيرستان حضرت زينب (س ) مقابل دبيرستان جمع شدند تا به اردوي تفريحي كه مسوولان مدرسه از مدت ها قبل قولش را به آنها داده بودند، بروند.
    همه چيز خيلي خوب پيش مي رفت ، رضايتنامه ها در دست بچه ها بود و آنها براي آغاز يك روز شيرين منتظر فرمان حركت مسوولان مدرسه بودند. ساعاتي بعد دانش آموزان كه حدود 50 نفر بودند به اتفاق مسوولان مدرسه به سمت آبشار شادگان واقع در 33 كيلومتري جاده باشت چرام حركت كردند، بچه ها در حالي منتظر لحظات خوش بودند كه نمي دانستند مسوولان مدرسه هيچ وسيله ايمني همراه خود ندارند و ساعات تلخي در انتظار آنها است . سرانجام اتوبوس ها راه افتادند و بچه ها به محل اردو رسيدند.
    در حالي كه بچه ها در كنار آبشار مشغول عكس گرفتن از يكديگر بودند، پاي يكي از دختران از روي سنگ ليز خورد و به داخل آبشار پرت شد، اين صحنه براي دوستان دخترك بسيار وحشتناك بود و در حالي كه صداي فريادهاي آنها به گوش مربيان مدرسه نمي رسيد تصميم گرفتند خودشان وارد آب شوند و دوستشان را نجات دهند. در اين ميان مربيان زماني متوجه ماجرا شدند كه 8 تن از دختران نوجوان يك به يك براي نجات همديگر به داخل آبشار پريده بودند. در اين هنگام ، 2 تن از مربيان كه از موضوع مطلع شده بودند به داخل آب رفتند و موفق شدند 3 دختر دانش آموز را در حالي كه بيهوش بودند زنده از آب بيرون بكشند و 5 تن ديگر به نام هاي صغرا رمضان پور، كبرا اقطاري ، راضيه واصلي ، رعنا پوزن و سرور حرمت اصل در دم جان باختند.
    گفت وگو با يك شاهد
    يكي از دختران دانش آموز كه در اين اردو حضور داشته و شاهد مرگ دوستانش بوده است ، به خبرنگار ما گفت : صحنه هاي وحشتناكي بود، همه بچه ها ترسيده بودند و فرياد مي زدند. صداي آب از يك طرف و همهمه بچه ها از طرف ديگر باعث شد تا فريادهاي ما به گوش مربيان نرسد، بالاخره هر طور شده بود، با فرياد و جيغ و داد مربيان را صدا كرديم ، مدت زمان زيادي بود كه بچه ها داخل آب بودند، مربيان هم شنا بلد نبودند، اما به هرحال وارد آب شدند و توانستند تنها سه نفر از كساني را كه در آب بودند نجات دهند، البته آن سه نفر هم خودشان را به كنار رودخانه كشيده و تقريبا بيهوش بودند.
    گفت وگو با يكي از مجروحان
    دختر جواني كه در اين حادثه مجروح شده درباره اين فاجعه به خبرنگار ما گفت : وقتي يكي از بچه ها به داخل آبشار افتاد، ما سعي كرديم دست به دست هم دهيم ، زنجيري درست كنيم تا او را نجات دهيم ، اما همگي به داخل آب افتاديم ، ما 8 نفر بوديم كه به آبشار پرت شديم هرچند عمق آب زياد نبود اما كسي هم آن اطراف نبود كه ما را نجات بدهد و به همين خاطر 5 نفر از بچه ها فوت كردند.
    گفت وگو با پدر يكي از قربانيان
    پدر صغرا رمضان پور در اين باره به خبرنگار ما گفت : هر كس از اين حادثه روايتي مي كند و هنوز به درستي براي من مشخص نشده كه چه اتفاقي افتاده است . اما آنچه به من گفته اند اين است كه بچه ها در حال عكس گرفتن بودند و دست در دست هم داشتند. وقتي پاي يكي از آنها ليز خورده بقيه براي نجات جان او دستش را رها نكرده و به گودالي كه كنار آبشار بوده افتادند و غرق شدند، هر چند مربيان تلاش كردند تا آنها را بيرون بكشند اما تنها سه نفر را نجات داده اند. وي ادامه داد، پليس جنايي ياسوج در حال پيگيري اين ماجرا است و ما هم شكايتي به دادسرا فرستاده ايم . گزارش خبرنگار ما حاكي است ، اين سومين حادثه يي است كه بخاطر عدم نكات ايمني دانش آموزان دختر قرباني اردوهاي تفريحي مي شوند، در 2 حادثه قبل كه يكي در محمدشهر كرج رخ داد 7 دانش آموز دختر دراستخر اصطبل اسبي غرق شدند ودر دومين حادثه ، واژگوني قايق در پارك شهر تهران به مرگ 7 دانش آموز دختر انجاميد.
    نوجوان جلفايي قرباني بي نظمي و بي توجهي مسوول يك تفرجگاه
    يك دانش آموز 13ساله جلفايي به دليل بي مبالاتي و بي توجهي مسوول يك تفرجگاه در مرمت سيم برق روزچهارشنبه جان خود را از دست داد.
    روابط عمومي آموزش و پرورش اين شهرستان اعلام كرد: علي تنهايي به همراه معلم و دوستان هم كلاسي خود در يك اردوي تفريحي به اين تفرجگاه عزيمت كرده بود كه به علت اتصال سيم برق با آب هدايت شده به زير درختان براي آبياري ، دچار برق گرفتگي شد.
    مسوول اين تفرجگاه با استفاده از موتور آب اقدام به پمپاژ آب از نهر مجاور براي آبياري درختان كرده بود كه خارج شدن سيم برق سه فاز از پوشش خود موجب اين حادثه شد. علي تنهايي در حال پركردن ظرف آب براي آبياري درختان بود كه دچار برق گرفتگي گرديد و كشته شد. تفرجگاه آسياب تاريخي در شهرستان جلفا، همه ساله در فصل بهار پذيراي هزاران دانش آموز در قالب اردوهاي سياحتي و تفريحي است .
    زخمي شدن 14 دانش آموز ايرانشهري
    چهارده دانش آموز ايرانشهري بر اثر واژگوني يك خودرو زخمي شدند. دانش آموزان دبيرستان دهستان ابترشهرستان ايرانشهر هنگام بازگشت به خانه شان در روستاي سرايدان به علت نبود وسيله نقليه عمومي از يك دستگاه وانت تويوتا كه حامل سوخت قاچاق بود استفاده كردند كه در مسير بر اثر سرعت زياد، خودرو واژگون شد و همه سرنشينان آن كه دانش آموز بودند زخمي شدند.
    
    
    مرگ غم انگيز 5 دختر دانش آموز در اردوي تفريحي شادگان / فاجعه درياچه «پارك شهر» تهران تكرار شد مرجان لقايي
    


 روزنامه اعتماد، شماره 1093 به تاريخ 2/2/85، صفحه 11 (حوادث)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 1361 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه سلامت روان كودك
متن مطالب شماره 12، پاييز 1396را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1396-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است