|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه سرمايه85/4/25: مانتوهاي مد روز
magiran.com  > روزنامه سرمايه >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 659
پنجشنبه چهارم بهمن ماه 1386خدمات سايت
 
MGID4079
magiran.com > روزنامه سرمايه > شماره 225 25/4/85 > صفحه 15 (بازار كالا) > متن
 
 


مانتوهاي مد روز


نويسنده: باران بينا


    امروز، روز تولد حضرت فاطمه(س)، به نام روز مادر و روز زن نام گذاري شده است و بر اين اساس، بازار معاملات كالاهاي مصرفي و زينتي بسيار گرم است. امسال، برخلاف سال هاي گذشته، انواع مانتو نيز به ليست خريد هداياي تقديمي به مادران و زنان افزوده شده و بر اين اساس، بازار خريد و فروش انواع مانتو نيز رونق يافته و تحرك و جنب و جوش فراواني در اين بازار به چشم مي خورد.
    
    اگر براي خريد لباس به فروشگاه ها يا مراكز خريد و فـروش پـوشاك مراجعه كنيد، متوجه تغيير ويترين هاي تابستاني مغازه ها با سال هاي پيش و حتي سه ماه پيش خواهيد شد. اين تفاوت در ويترين فروشگاه هاي مانتو محسوس تر است. شايد در گذشته مانتوهاي كوتاه و تنگ در پشت ويترين بيش تر مغازه ها خودنمايي مي كرد، اما از حدود سه ماه پيش تاكنون، ديگر از مانتوهاي كوتاه و تنگ پوشيده بر تن مانكن هاي پشت ويترين به صورت كاملامشهود خبري نيست، چرا كه اكثر فروشگاه هاي مانتو، به دنبال دستور اتحاديه توليدكنندگان پوشاك، مبني بر عدم عرضه مانتوهاي كوتاه و تنگ، مانتوهاي كوتاه سابق را از ويترين خود برداشته و مانتوهاي بلند را جايگزين آن ها كرده اند.
    
    انواع مانتو
    
    زهرا قنبري، يكي از فروشندگان انواع مانتو در ميدان هفت تير، درخصوص بازار فروش مانتو مي گويد:_«با وجود ورود مدل هاي جديد به بازار، بالا بودن قيمت مانتوها موجب شده كه امسال بازار خوبي نداشته باشيم. سال هاي گذشته بيش تر در اين موقع از سال، خريداران بيش تري داشتيم.»به اعتقاد وي، «مناطقي مثل چهارراه ولي عصر و سه راه جمهوري نسبت به ميدان هفت تير در زمينه فروش مانتو از اقبال بهتري برخوردارند چرا كه اكثر توليدي ها در آن جا قرار داشته و اين توليدي ها در كنار عمده فروشي، كارتك فروشي هم دارند. بر اين اساس قيمت ها در اين مناطق پايين تر است.»
    
    اين فروشنده هم چنين معتقد است: «مانتوي دوخت ترك در بازار وجود ندارد. بلكه تمامي مانتوهايي كه به نام تركيه به فروش مي رسد، در داخل كشور و توسط خياطان ايراني دوخته شده و فقط پارچه اين مانتوها متعلق به كشور تركيه است.»وي مي گويد: «قيمت مانتوهاي تهيه شده از اين پارچه ها نيز تا حدودي گران تر است.»
    
    حميد بابايي، يكي از فروشندگان مانتو در خيابان وليعصر نيز در اين خصوص مي گويد: «مانتوي دوخت ترك در بازار موجود است، چرا كه بعضي از فروشندگان داخلي به توليدكنندگان تركيه سفارش كار مي دهند. بر اين اساس، پارچه و دوخت بعضي مانتوها كاملاترك است. اما قيمت اين گونه مانتوها نسبت به توليدات داخلي گران تر است. به طوري كه يك مانتو ساده ترك در حدود 28 تا 30 هزار تومان قيمت دارد. اين نوع مانتوها در مدل هاي طرح دار نيز در حدود 38 تا 60 هزار تومان به فروش مي رسد.»
    
    بابايي هم چنين در خصوص چند نوع جنس از مانتو كه امسال بيش تر استفاده مي شود، مي گويد: «براي دوخت مانتوهاي اسپرت، غالبااز پارچه هايي با جنس «پپلين» استفاده مي شود. مانتوهاي دوخته شده از اين پارچه نيز از 14 هزار تا 21 هزار تومان خريد و فروش مي شود. هم چنين مانتوهايي با پارچه «لنين» نيز با قيمتي حدود 14 تا 20 هزار تومان به فروش مي رسد.»
    
    وي در ادامه مي افزايد: «مانتوهايي با پارچه «پپلين» طرح دار كه روي آن ها كار شده باشد، حدود دو تا سه هزار تومان گران تر از مانتوهاي معمولي «پپلين» فروخته مي شوند.»
    
    قيمت انواع پارچه مانتو
    
    بابايي مي گويد: «مانتوهاي دوخته شده از پارچه پپلين در سه نوع ايراني، چيني و ترك وجود دارد كه جنس ترك آن مرغوب تر است. در حال حاضر پارچه پپلين ترك سه هزار و 300 تومان و پارچه پپلين چيني متري دو هزار و 400 تومان به فروش مي رسد.»
    
    وي مي افزايد: «پارچه هاي جنس لينن وارداتي از كشورهاي چين و تركيه نيز در بازار موجود است، در حال حاضر هر متر پارچه جنس «لينن» 200 تا 300 تومان ارزان تر از «پپلين» به فروش مي رسد.» به اعتقاد اين فروشنده، «پارچه هاي جنس «پپلين» نسبت به لينن از مرغوبيت بالاتري برخوردار بوده و مقاوم تر است، امكان آب رفت ندارد و رنگ هم نمي دهد. در مقابل، مانتوهاي «لينن» رنگ داده و آب رفت نيز دارد.»
    
    وي به جنس ديگري از مانتوهاي موجود در بازار اشاره مي كند و مي گويد: «پارچه وال يكي ديگر از پارچه هاي مانتويي موجود در بازار است كه امسال طرفداران فراواني دارد. قيمت يك مانتوي ساده دوخته شده از اين پارچه حدود 13 هزار تومان فروخته مي شود. مانتوهاي طرح دار اين جنس نيز با قيمت 25 تا 30 هزار تومان خريد و فروش مي شود. هم چنين مانتوهاي ارزان قيمتي از جنس پارچه ايراني و چيني در بازار موجود است كه به قيمت هفت تا 10 هزار تومان به فروش مي رسد.»وي هم چنين مي افزايد: «مانتوهاي كرپ مشكي مجلسي نيز در بسياري از مغازه هاي مانتوفروشي عرضه مي شود كه قيمت آن بسته به منطقه مورد عرضه از 32 تا 65 هزار تومان متغير است.»
    
    مارك هاي تقلبي
    
    كوثري، يكي ديگر از فروشندگان مانتو در خيابان وليعصر در خصوص مارك هاي تقلبي مانتوها مي گويد: «بعضي فروشندگان تازه كار كه توليدي دارند، براي اين كه بازار خوبي داشته باشند مانتوهاي خود را با مارك هاي معروف مثل «زارا» و «مانگو» به فروش مي رسانند در صورتي كه هم پارچه و هم دوخت اين مانتوها ايراني است.»وي در مورد تاثير افزايش قد و اندازه بر قيمت انواع مانتو مي گويد: «افزايش قد و اندازه مانتو تاثير چنداني بر قيمت ها نداشته است، چرا كه اين افزايش قد، حداكثر به اندازه 30 سانتيمتر بر ميزان مصرف پارچه افزوده است و نهايتا500 تومان بر افزايش قيمت مانتو تاثيرگذار بوده است.»كوثري رنگ هاي قهوه اي و سبز را رنگ هاي مد تابستان امسال معرفي مي كند و از جنس «وال» به عنوان يكي از پرطرفدارترين جنس هاي مانتو نام مي برد.
    
    
    مانتوهاي مد روز باران بينا
    


 روزنامه سرمايه، شماره 225 به تاريخ 25/4/85، صفحه 15 (بازار كالا)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 9003 بارآثار ديگري از "باران بينا"

  ميزهاي ۳۰ تا ۵۰۰ هزارتوماني تلويزيون
باران بينا، سرمايه 15/8/85
مشاهده متن    
  احتمال افزايش قيمت پوشاك به دليل گران شدن نخ / ويترين مغازه هاي پوشاك در انتظار سرماي هوا
باران بينا، سرمايه 30/7/85
مشاهده متن    
  غرفه داران چشم به راه بازديدكنندگان با وجود گذشت چند روز از برپايي نمايشگاه فروش پاييزه ادامه دارد
باران بينا، سرمايه 22/6/85
مشاهده متن    
  نرخ خدمات دندانپزشكي سليقه اي است
باران بينا، سرمايه 4/6/85
مشاهده متن    
  بازديدكنندگان كم،شركت كنندگان ناراضي / نمايشگاه صنعت نساجي و چرم پايان يافت
باران بينا، سرمايه 1/6/85
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله جراحي مغز و اعصاب ايران
متن مطالب شماره 1 (پياپي 9)، 2017را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1396-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است