|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه اعتماد85/8/1: احمدي نژاد: با فرزند كمتر مخالفم
magiran.com  > روزنامه اعتماد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4274
شنبه 15 دي 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3291
magiran.com > روزنامه اعتماد > شماره 1242 1/8/85 > صفحه 1 (صفحه اول) > متن
 
 


احمدي نژاد: با فرزند كمتر مخالفم
مخالفت رئيس جمهور با تنظيم خانواده    دكتر محمود احمدي نژاد، رييس جمهور كشورمان در جلسه مشترك دولت و مجلس از راي اعتماد نمايندگان مجلس به وزير جهاد كشاورزي تشكر و اظهار اميدواري كرد كه رابطه دولت و مجلس نسبت به گذشته هرچه بهتر و بيشتر شود.
    به گزارش ايسنا، رييس جمهور استيضاح را حق نمايندگان مجلس دانست و گفت : دولت نيز موظف است خواسته هاي نمايندگان را مدنظر قرار دهد. وي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به روابط دولت و مجلس گفت : مصوبات مجلس از جمله در حوزه كاهش نرخ سود تسهيلات بانكي ، زمين ، بحث انرژي هسته يي كه از نقاط مثبت و تاريخي فعاليت مجلس است ، از جمله روابط مثبت دو قوه است .
    رييس جمهور در ادامه با اشاره به برنامه دولت براي هدفمند كردن يارانه ها گفت : ما معتقديم بايد با همكاري دولت و مجلس هرچه زودتر اين بحث محقق شود. وي گفت : دولت معتقد است مي تواند تا سال 91 مصرف بنزين را هدفمند كند و حتي ما اعلام كرده ايم مي توانيم با همين ميزان رشد و با در نظر گرفتن افزايش خودروها در سال 91 شاهد صادرات بنزين از سوي ايران باشيم . وي گفت : من صبح يك شوخي با نمايندگان مجلس كردم كه گويي برخي از نمايندگان آن شوخي را جدي گرفته اند. بله من معتقدم نمايندگان مجلس هفتم نمايندگان مردمي هستند كه در دسترس مردم اند و به مشكلات آنان آگاه ، من اميدوارم همه مسوولان اين خط مشي را در پيش بگيرند.
    رييس جمهور همچنين گفت : ان شاءالله در آينده نزديك ، نمايندگان مجلس ، آقاي مصري )وزير پيشنهادي رفاه پس از استعفاي كاظمي ( را نيز در خدمت دولت قرار دهند.
    وي همچنين با بيان اينكه از حضور زنان در صحنه اجتماع استقبال مي كند و معتقد است آنها بايد حضوري فعال در صحنه هاي اجتماع داشته باشند، اظهار داشت : ولي فقط يك نگراني دارم و آن اين است كه اين حضور باعث شود از ماموريت اصلي خود يعني تربيت نسل هاي آينده دور شوند.
    وي گفت : در حال حاضر آقايان و خانم ها موظفند روزانه 8 ساعت كار كنند، ولي من در اينجا اعلام مي كنم كه دولت اين آمادگي را دارد كه طبق لايحه يي اين زمينه را فراهم كند كه ساعت كار زنان متاهل نسبت به تعداد فرزنداني كه دارند كاسته شود تا آنها بهتر بتوانند به مسووليت اصلي شان عمل كنند. احمدي نژاد همچنين در پاسخ به اظهارات نمايندگان حاضر در جلسه گفت : اينكه مي گويند دو بچه كافي است ، من با اين امر مخالف هستم . كشور ما داراي ظرفيت هاي فراواني است . ظرفيت دارد كه فرزندان زيادي در آن رشد پيدا كنند، حتي ظرفيت حضور 120 ميليون نفر را نيز داراست . وي همچنين گفت : يكي از دوستان در اين جلسه فرمودند ما در شرايط حساسي بسر مي بريم ، ولي من مي خواهم عرض كنم كه بشريت امروز در يك نقطه عطف تاريخي قرار گرفته است . وي گفت : مساله هسته يي ، گوشه يي از مسائل است و ما تا كنون خوشبختانه توانسته ايم با وحدت ، تدبير و همدلي ، راه خود را در اين زمينه ادامه دهيم و ان شاءالله شاهد پيشرفت هاي روزافزوني خواهيم بود.
    در اين جلسه رييس مجلس شوراي اسلامي گفت : مجلس در مشت دولت نيست بلكه پشتيبان دولت است . وي گفت : مجلس افتخارش اين است كه استقلالش را حفظ كرده و راه پشتيباني از دولت را در پيش گرفته است . وي گفت : مجلسي كه بدون استقلال ، تابع دولت باشد براي دولت افتخار نيست . وي با بيان اينكه مجلس قوه مستقلي است و گاهي هم منتقد دولت مي شود، گفت : نقد دولت به معناي اعمال قدرت در مقابل آن نيست بلكه در يك نظام اداري كه مجلس برخاسته از راي مردم است ، در مقابل يكديگر قرار گرفتن و گردن كشي معنا ندارد.
    همچنين رييس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي گفت : خط قرمز جمهوري اسلامي ايران و امريكا در مباحث انرژي هسته يي است و قاعدتا اين نقطه ، چالش هايي را ايجاد مي كند.
    به گزارش ايسنا، علاءالدين بروجردي در جلسه مشترك مجلس و دولت افزود: ما در مقابل اين خط قرمز دو كار مي توانيم انجام دهيم ؛ يا دست هاي مان را بالا ببريم و يا اينكه از اين اتفاق ها تاثير نپذيريم و از اين گذرگاه عبور كنيم .
    وي ادامه داد: آنها مي خواهند جمهوري اسلامي ايران امروز تبديل به يك نظام ضعيف و توسري خور شود؛ كاري كه در برخي كشورها انجام داده اند.
    يك عضو فراكسيون اقليت در جلسه مشترك دولت و مجلس هم با اشاره ممانعت از ورود خبرنگاران در ستاد انتخابات وزارت كشور در هنگام ثبت نام كانديداهاي مجلس خبرگان اين اقدام را شايبه برانگيز دانست .
    به گزارش ايسنا، هادي حق شناس با تاكيد بر اينكه از دولت انتظار داريم كه به سلامت انتخابات كمك كند افزود: در دولت اصلاحات شوراهاي شهر و روستاي اصولگرا، مجلس اصولگرا و دولت اصولگرا برگزيده شد، انتظار داريم دولت در برگزاري انتخابات آينده سلامت اين انتخابات را تضمين كند.
    وي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به بحث الحاق سازمان مديريت استان ها به استانداري ها اظهار داشت : استانداران نيروهاي سياسي هستند و نمي توانند در امر بودجه ريزي واقتصادي موفق عمل كنند، انتظار داشتيم كه دولت پيش از تصميم گيري در اين مورد دست كم همايش هايي را برگزار مي كرد و ديدگاه هاي صاحب نظران و اقتصاددانان را جويا مي شد.
    استانداران چون معمولا به مسائل روزمره بيشتر مي پردازند، در نتيجه بودجه ريزي و برنامه ريزي ممكن است با مشكل مواجه شود.
    از سوي ديگر، وزير امور اقتصادي و دارايي با ارايه گزارش عملكرد حساب ذخيره ارزي در شش ماهه اول امسال اظهار داشت : در اين مدت 21 ميليارد و 909 ميليون دلار موجودي كل حساب بوده است .
    به گزارش ايسنا، داوود دانش جعفري طي سخناني جلسه مشترك دولت و مجلس افزود: در شش ماهه اول امسال 14 ميليارد و 880 ميليون دلار از موجودي حساب ذخيره ارزي هزينه شده است كه 3 ميليارد و 288 ميليون دلار آن را غيردولتي ها و 11 ميليارد و 593 ميليارد آن را دولت براي تكاليف بودجه هزينه كرده است .
    وي با بيان اينكه اگر 3 ميليارد و 381 ميليون دلار كه در قالب معاوضه نفت خام براي بنزين داشته ايم محاسبه شود موجودي حساب ذخيره ارزي حدود همان 10 ميليارد دلاري مي شود كه در ابتداي سال در اين حساب موجود بود.
    دانش جعفري همچنين به اعطاي سهام عدالت به مشمولان اشاره كرد و گفت : بزودي تا چند روز آينده در مراسم بزرگي 4 ميليون و 600 هزار نفر مشمول سهام عدالت هر يك 500 هزار تومان سهام خواهند گرفت .
    وزير امور اقتصادي و دارايي رشد نقدينگي در 6 ماهه اول امسال را 35 درصد بيان كرد.
    همچنين منوچهر متكي ، وزير امور خارجه در نشست مشترك دولت و مجلس گفت : سياست خارجي دولت نهم پيگيري گفتمان صلح و آرامش در پرتو عدالت و معنويت بوده است .
    
    


 روزنامه اعتماد، شماره 1242 به تاريخ 1/8/85، صفحه 1 (صفحه اول)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 246 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه سيماي بانكداري
متن مطالب شماره 15، دي و بهمن 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است