|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد85/9/30: قلعه نويي تاييد كرد : دژاگه به تيم ملي دعوت مي شود
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4551
چهار شنبه 1 اسفند 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 1134 30/9/85 > صفحه 8 (ورزش) > متن
 
 


قلعه نويي تاييد كرد : دژاگه به تيم ملي دعوت مي شود
    فاينال اسپورت نيوز- اشكان دژاگه به تيم ملي فوتبال ايران دعوت مي شود. اين جديدترين تصميم كادر فني تيم ملي است. در آخرين نشست امير قعله نويي و دستيارانش با داريوش مصطفوي كه شنبه گذشته در فدراسيون فوتبال انجام شد، قلعه نويي از دبير موقت خواست تا اقدامات لازم براي دعوت از ستاره جوان ايراني الاصل هرتابرلين انجام شود.
    
    
    
    قصه از كجا شروع شد...
    اشكان دژاگه، نام اين جوان 21 ساله ايراني از يك سال و نيم قبل بر سر زبان ها افتاد. همزمان با بازي هاي جام جهاني جوانان در ايرلند بازي هايي كه در آن يار شماره ده و كاپيتان آلمان، اين ستاره جوان بود. همان زمان بود كه همراه با درخشش فريدون زندي تب دعوت از بازيكنان ايراني الاصل مقيم خارج از كشور داغ شده بود و برانكو قصد داشت از بازيكناني چون امير شاهپور زاده، الكساندر نوري، دانيل كرباسيون و شارو نراجي دعوت كند.
    در اردوي انگليس بود كه پس از مذاكره برانكو، فاضلي، مدير برنامه هاي بازيكنان ايراني شاغل در آلمان و دادكان با خانواده دژاگه قرار شد اين بازيكن به تيم ملي دعوت شود اما موج انتقادي در مطبوعات داخلي اين طرح را با شكست مواجه كرد و باعث شد تا اين بازيكن براي تست فني به تيم اميد دعوت شود. دعوتي كه دژاگه حاضر به پذيرش آن نشد. البته تمام فصل قبل بوندس ليگا را اشكان روي نيمكت هرتابرلين نشست تا همه او را فراموش كنند
    دژاگه دل امير را برد!
    دقيقه 85 بازي هرتا و نورنبرگ در هفته دهم بوندس ليگا، بود كه فالكوگوتز‍ تصميم گرفت اشكان را پس از يك سال نيمكت نشيني به زمين بفرستد. البته در آن بازي او حركت خارق العاده اي نداشت اما همزمان با آسيب ديدگي ايلدراي باشتورك، دژاگه بازي ساز اول تيمش شد و جواب اعتماد مربي تيمش را داد. او از هفته بعد در 8 بازي متوالي يار ثابت تيمش شد. گل پيروزي بخش او در بازي با آله مانيا آخن و پاس گل تماشايي اش در برد دور از انتظار اين تيم در وست فالن و مقابل بورسيا دورتموند نام اشكان را حتي در بوندس ليگا بر سر زبان ها انداخت. كيكر با تمجيد از اين بازيكن او را پديده نيم فصل اول بوندس ليگا لقب داد.
    براساس آمار ليگ آلمان هم او يكي از موثرترين بازيكنان تيمش بوده و با ميانگين نمره 8/3 بهترين نمره را ميان هم تيمي هايش دارد.
    درخشش اشكان باعث شد تا بار ديگر نام او در محافل ورزشي ايران بر سر زبان ها بيفتد. اما اتفاقي كه پس از جام جهاني براي فريدون زندي افتاد و حذف يك باره اين بازيكن از ليست دعوت شدگان به تيم ملي كه در ابتدا واكنش هايي به همراه داشت در ادامه با بدون تيم ماندن اين بازيكن در آلمان به فراموشي سپرده شد، باعث شده كه كمتر رسانه ورزشي ايراني حرفي از احتمال دعوت دژاگه به تيم ملي بزند و يا جرياني براي رساندن او به تيم ملي ايجاد شود. بازي هاي پر تعداد دژاگه در تيم هاي پايه آلمان، موضع فدراسيون و كادر فني تيم ملي تقريبا همه اهالي فوتبال را به اين نتيجه رسانده بود كه احتمال دعوت از اين يار ايراني الاصل وجود ندارد.
    اما مصاحبه خبرگزاري دويچه و وله با دژاگه معادلات را به هم ريخت. حرف هاي اشكان درباره اينكه آماده است براي تيم ملي ايران بازي كند، باعث شد تا قلعه نويي به دنبال دعوت از اين بازيكن برود. يك مقام آگاه در كادر فني تيم ملي مي گويد: «ما براي دعوت از او از نظر فني به توافق جمعي رسيده ايم. سن كم و بازي هاي درخشانش در شرايطي كه بهترين لژيونر هاي ما نيمكت نشين هستند، باعث شده تا به اين نتيجه برسيم كه او به دردمان مي خورد.» آنها نظر جمعي شان را به سازمان ورزش هم ابلاغ كرده اند تا شرايط دعوت از اين بازيكن جوان را تا پيش از اردوي تيم ملي در امارات و كويت فراهم كنند «البته دو مشكل وجود دارد يكي اينكه او مي تواند براي تيم ملي ايران بازي كند. چون ما نمي دانيم اشكان پس از بازي در تيم هاي پايه آلمان مي تواند برايمان بازي كند؟ مشكل بعدي اين است كه هنوز به طور مستقيم با او حرف نزده ايم.
    ما مطمئن نيستيم كه او حاضر به بازي براي ايران هست يا نه، مشكل اولي كه مربيان تيم ملي نسبت به آن ترديد دارند، منتفي ا ست چون اشكان همان شرايطي را دارد كه زندي پيش از اين داشت. دژاگه هم، چون هنوز در تيم ملي بزرگسالان آلمان بازي نكرده مي تواند براي تيم ملي كشورش بازي كند و تابعيت ايراني دارد، اما درباره پرسش دوم اينكه او تمايل به بازي در تيم ملي ايران دارد اشكان در اين باره به يک منبع خبري گفت: «اين يك افتخار بزرگ براي هر ايراني است كه براي تيم ملي كشورش بازي كند و من هم به ايراني بودنم افتخار مي كنم، اما هنوز حرفي از دعوت به تيم ملي به من زده نشده و در اين باره هم تنها زمان است كه همه چيز را مشخص مي كند.» او در ادامه مي گويد: «من همه چيز را به پدرم سپرده ام و او تصميم مي گيرد كه چه كار كنم. بار قبل قرار بود مرا دعوت كنند و به انگليس بروم.
    Hن زمان من در اردوي ايرلند بودم و قرار بود به اردوي تيم بزرگسالان بروم اما آنها مرا به تيم اميد دعوت كردند و پدرم نگذاشت براي تست دادن به تيم اميد بروم.» البته شرايط نسبت به دو سال قبل تغيير كرده. حالا مسوولان جديد فدراسيون فوتبال مي خواهند هر طور شده اين سوءتفاهم را كه آنها با ايرانيان مقيم خارج از كشور مشكل دارند از ذهن ها پاك شود و به همين دليل است كه يكي از اعضاي كادر فني مي گويد: «به يكي از نزديكان فدراسيون در آلمان ماموريت داده ايم تا نظر مساعد دژاگه را براي حضور در تيم ملي جلب كند. اگر اين اتفاق بيفتد اين بازيكن را از اردوي امارات به تيم ملي دعوت مي كنيم.»
    قلعه نويي: دژاگه را دعوت مي كنيم
    سرمربي تيم ملي فوتبال ايران در گفت وگويي خبر دعوت اشكان دژاگه به تيم ملي فوتبال را تاييد كرد. قلعه نويي در اين باره گفت: «بازي هاي او مورد تاييد كادر فني قرار گرفته و تمايل داريم او را به تيم ملي دعوت كنيم.
    گروه آناليز ما بازي هاي ليگ آلمان را زير نظر گرفته و بازي هاي اين بازيكن جوان را پسنديده است. البته من هنوز بازي هاي او را به طور كامل نديده ام اما نظر جمعي ما نسبت به او مثبت است و تمايل داريم كه اين بازيكن را به تيم ملي دعوت كنيم.» او همچنين در ادامه گفت: «البته ما هنوز نمي دانيم كه او مي تواند براي تيم ايران بازي كند يا نه به همين دليل از مسوولان فدراسيون خواسته ايم تا با او مذاكره كنند. اگر نتيجه مذاكراتمان مثبت باشد از اولين اردو او را به تيم ملي دعوت مي كنيم.»
    
    
    
    
    
    
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 1134 به تاريخ 30/9/85، صفحه 8 (ورزش)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 550 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه إضاءات نقديه في الادبين العربي والفارسي
متن مطالب شماره 31، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است