|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه رسالت85/10/11: نقش مسيحيت صهيونيسم در آمريکا
magiran.com  > روزنامه رسالت >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 9435
يك شنبه 28 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2829
magiran.com > روزنامه رسالت > شماره 6050 11/10/85 > صفحه 17 (انديشه سياسي) > متن
 
 


نقش مسيحيت صهيونيسم در آمريکا


نويسنده: جواد عباس پور

صهيونيستها هيچ ترديدي ندارند که موفق شده اند اعتقادات و انديشه هاي راست گرايان مذهبي آمريکا را در راستاي تحقق اهداف اشغالگري استعماري خود قرار دهند. مثلا بهره برداري از پيشگويي آرماگدون (هرمجدون) مانع از اين شد مسيحيان آمريکايي که ايمان بدان دارند با توجه به واقعيت هاي موجود، همکاري آگاهانه اي با يهوديان داشته باشند “صهيونيست- مسيحيان” آمريکا را مجبور کردند حال را ببينند و آينده را در چارچوب مشخص و محدودي نگاه کنند، لذا اين مسئله در حمايت همه جانبه مسيحيان آمريکا در طرح هاي صهيونيستها انعکاس داشت. از آن جمله مي توان به مهاجرت يهوديان به فلسطين، اسکان آنها در اين سرزمين و اخراج فلسطينيان از آن ديار (حتي با قتل عام آنان) اشاره کرد. همدلي و همراهي مسيحيان توراتي (راستگراي افراطي) با خون آشامان صهيونيست به حدي است که در کشتارهاي فلسطيني ها شرکت داشته اند.(1)
    اين موضوع به غير از آن است که داوطلبان مسيحي صهيونيست در کنار ارتش صهيونيستي (عليه فلسطيني ها و لبناني ها) جنگيده اند، اين مطلب در کتاب پيشگويي و سياست خانم گريس هالسل آمده است. زيرکي و حيله گري صهيونيست ها اين است، بيشتر تلاش آنان براي به آتش کشيدن مسجدالاقصي يا ويران ساختن آن است. اين تلاش آنان براي برپايي هيکل داود و برنامه هايي است که مسيحيان توراتي (صهيونيسم) مومن به پيشگويي آرماگدون (هرمجدون) بدان اعتقاد دارند.
    نکته ظريفي که در اينجا وجود دارد آن است که حمايت همه جانبه مسيحيان راستگراي آمريکايي از اسرائيل به معناي ايمان داشتن آنان به آئين يهوديت و احساس دوستي و مهرباني با ايشان نيست، راست گرايان مذهبي آمريکا معتقدند حضرت مسيح(ع) تمام يهودياني را که به وي ايمان نياورند خواهد کشت.
    راست گرايان مسيحي بدين خاطر از رژيم صهيونيستي حمايت مي کنند که آن را وسيله اي براي تحقق پيشگويي ها مي دانند. لذا عجيب نيست رهبران يهود، در آمريکا و رژيم صهيونيستي از ايمان به اين پيشگويي ها نهايت استفاده را ببرند، يهوديان به اشکال مختلف از حمايت و تاييد آمريکا در زمينه هاي سياسي و اقتصادي به طور نامحدود برخوردارند، از آن جمله مي توان به سفرهاي گردشگران آمريکايي به اسرائيل و جمع آوري کمک هاي مالي و سياسي دولت واشنگتن اشاره کرد.(2)
    درحقيقت بايد گفت اعتقادات ديني راست گرايان آمريکايي خطري براي کشورهاي اسلامي و عربي محسوب مي شود. به نظر مي رسد انديشه هاي نظري و سياسي اين جريان ارتباط تنگاتنگي با آن اعتقاد دارد، مضافا اينکه از اهميت اين اعتقادات و نقش آن در سياست آمريکا به هيچ وجه کاسته نشده است.(3)
    نويسنده معروف آمريکايي به نام گريس هالسل در دو کتاب معروف خود برنامه هاي مبلغان “جنگجوي انجيل” مقيم آمريکا را به خوبي افشا کرده بود. نويسنده در اين دو کتاب با عنوان “پيشگويي و سياست” و “مبلغان جنگجوي انجيل در بستر جنگ هسته اي” برنامه هاي مشترک دولت هاي آمريکا، انگلستان و اسرائيل با همکاري مبلغان انجيل را براي به وجود آوردن اسرائيل بزرگ تشريح مي کند. هالسل که از کارمندان برجسته دفتر رياست جمهوري آمريکا بود اتحاد محرمانه بين مبلغان انجيل در آمريکا و انگليس با اسرائيل را آشکار مي نمايد.(4)
    “جي آرگراهام” در يکي از کتاب هايش مي گويد:
    “اسلام يکي دين شيطاني است و قرآن عامل تحريک مسلمين به سمت خشونت است. پيروان اين انديشه، دولت آمريکا را به همراهي با اسرائيل در جهت از بين بردن تمامي امکانات و توانايي هاي مسلمين که به عنوان خطري براي حيات اسرائيل مي باشد کرده اند. آنان آينده جهان را به بدترين شکلي متصور مي شوند و وضعيت جهان را به بدترين شرايط آخرالزمان سوق مي دهند و براي رسيدن به اين هدف از هيچ تلاشي فروگذار نمي کنند، زيرا به عقيده آنان پيشگويي هاي کتاب مقدس اين گونه مي گويند: “پت رابرتسون” کشيش معروف مسيحي صهيونيستي عقيده دارد:
    “وضعيت جهان، نبايد به سوي صلح و بهبود حرکت کند، جهان را بايد به سمت بدترين شرايط ممکن سوق داد، مسيحيان بايد بياموزند که چگونه موجب تاخير ظهور مسيح نشوند. بنابراين حتي مسيحيان نبايد نگران آسيب هاي زيست محيطي باشند. زيرا براساس پيشگويي ها، اين امر مقدمه ظهور مسيح است.”(5)
    “استراسبورگ” سرپرست يکي از سايت هاي اينترنتي که به جمع آوري و بررسي و تطبيق وقايع پيش از ظهور مسيح مي پردازد، مي نويسد:
    “من از واقعه يازدهم سپتامبر بسيار خشنود شدم و مومنين به علت جو عمومي حاکم به دروغ از وقوع اين حادثه اظهار تاسف کردند، اما آنان از عمق وجودشان، ايمان دارند که اين حادثه، خواست آنان که همان ظهور مسيح است را محقق سازد.”
    مي گويند خود “جرج بوش”، رئيس جمهور آمريکا نيز يکي از مسيحيان صهيونيست است. او به طور مرتب در جلسات مطالعه و تفسير کتاب مقدس شرکت مي کند و آن را يکي از آئين هاي مهم مذهبي مي داند همچنين تعدادي از همکاران و هم قطاران جرج بوش نيز عضوي از مسيحيان صهيونيست به شمار مي آيند.(6)
    جالب يا نگران کننده است اگر خواننده بداند که رئيس جمهور سابق آمريکا رونالد ريگان به اين نظريه آرماگدوني معتقد بود و سياست داخلي و خارجي خود را بر اساس اين نظريه تنظيم مي کرد. بنابراين براي داشتن سلاح هسته اي حد و مرزي نمي شناخت و در سال 1986 با اين باور که ليبي در پادگان آرماگدوني دشمن است به اين کشور حمله کرد و در جهت انباشت اسلحه و برنامه جنگ ستارگان به سرعت گام برداشت چرا که نبرد آرماگدون در جهان بدون سلاح غيرممکن است و نمي شود به دوستي همچون عراق اجازه داشتن چنين اسلحه اي را داد.(7)
    ريگان به موبه مو و حرف به حرف عهد قديم و عهد جديد کتاب مقدس اعتقاد دارد. اين امر زماني آشکار شد که وي در سال 1983 م در جمع خبرنگاران ديني گفت:
    “تمام جوابها براي حل مشکلاتي که امروزه با آنها مواجه هستيم در اين کتاب که پيش رويم است آمده است.”(8)
    خانم نويسنده گريس هالسل فصل کاملي را در کتاب خويش درباره بنيادگرايان مسيحي انجيلي براي بيان نظريه آرماگدون در ديدگاه ريگان و انعکاس آن در سياست خارجي آمريکا گشوده است، در آنچه در سال 1980 م در برابر گروهي از رهبران يهودي گفته است آمده است: “اسرائيل تنها دموکراسي ثابت است که ممکن است به عنوان محل وقوع حادثه آرماگدون به آن اعتماد کنيم.”(9)
    خانم گريس هالسل در کتابش روشن مي سازد که عقايد اين مسيحيان بنيادگرا عقايد قديمي و کهنه اي است که برخي از گروه هاي محدود به آن پايبندند، اين عقايد عقيده هاي سري است که به بدعت گذاري، ناسپاسي و کفرگويي منتهي مي شود و کليساي رسمي در روم بر اين عقايد استوار گشته است.(10)
    پي نوشتها:
    1- روزنامه کيهان، 26/2/84
    2- همان
    3- همان
    4- ضابط، حيدررضا، آرماگدون صهيونيسم و پروتستانتيزم، همشهري دپيلماتيک، ش 5، نيمه دوم دي
    5- شفيعي سروستاني، محمد، سايت خبر مهديس www.Mehdis.com
    6- همان
    7- النجيري، محمود، هرمجدون، ص11
    8- همان، ص 68
    9- همان
    10- همان، ص 77
    
    
    
    


 روزنامه رسالت، شماره 6050 به تاريخ 11/10/85، صفحه 17 (انديشه سياسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 243 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه توانبخشي
متن مطالب شماره 4 (پياپي 81)، زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است