|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران85/12/3: روزسه شنبه هنگام انتقال به محل كارشناسي اموال شهرام جزايري گريخت
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 7001
دو شنبه 29 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 3578 3/12/85 > صفحه 4 (اجتماعي) > متن
 
      


روزسه شنبه هنگام انتقال به محل كارشناسي اموال شهرام جزايري گريخت
    •يك مقام دادستاني تهران: همه راه هاي فراربراي جزايري بسته شده ووي بزودي دستگيرخواهد شد
    •جزايري، در آخرين جلسه محاكمه مدعي ۱۳۶ميليارد تومان دارايي شده بود
    • پنج سال پيش جزايري به جرم اخلال در نظام اقتصادي به ۲۷ سال زندان محكوم شد كه با نقض حكم در ديوان عالي كشور، دادگاه رسيدگي به اتهام تحصيل مال نامشروع تشكيل شده بود
    
    گروه اجتماعي - شهرام جزايري عرب، نخستين مفسد اقتصادي كه در آخرين جلسه محاكمه مدعي ۱۳۶ ميليارد تومان دارايي بوده از دست مأموران فرار كرد.
    
    
    به گزارش خبرنگار قضايي «ايران»، روز دوازدهم دي ماه سال جاري محاكمه شهرام جزايري به اتهام تحصيل مال نامشروع در شعبه ۱۱۹۲ دادگاه امور اقتصادي تهران به رياست قاضي وحيد كربلايي آقاملكي برگزار شد. دادگاه پس از اخذ آخرين دفاع، ختم رسيدگي را براي صدور حكم اعلام كرد.
    به گزارش خبرنگار ما، متهم فراري كه در آخرين جلسه رسيدگي به پرونده مفاسد اقتصادي خود، مدعي دارايي ۱۳۶ ميليارد توماني شده بود، با دستور قاضي دادگاه تحت الحفظ از زندان به دادگاه اعزام شد. وي به اتفاق مأموران براي شناسايي و كارشناسي دارايي هاي اعلام شده به دادگاه به مناطقي كه مشخص مي كرد، اعزام مي شد.
    جزايري روز سه شنبه صبح اول اسفندماه براي شناسايي و كارشناسي اموال خود از زندان به دادگاه امور اقتصادي و سپس به همراه مأموران تحت الحفظ به محل مورد نظر كه گفته مي شود يكي از شركت هاي اقماري او بود، اعزام مي شود. اما جزايري در هنگام عزيمت به اين محل از دست مأموران فرار مي كند.
    > از شنيدن خبر فرار جزايري شگفت زده شدم
    محمدآل محمد وكيل مدافع شهرام جزايري درباره فرار موكل خود به خبرنگار «ايران» گفت: از فرار شهرام جزايري شگفت زده شدم. با شناختي كه از او دارم، فردي نيست كه اهل فرار باشد. به هر حال روز گذشته از دادگاه به من خبر داده شد كه موكلم فرار كرده است.
    وي افزود: «شنيده ام جزايري در مسير رفتن به دفترش ازدست مأموران فرار كرده است. او يك دفتر كار بيشتر نداشت كه در خيابان ونك قرار دارد.»
    > روابط عمومي مجتمع قضايي امور اقتصادي اطلاعيه داد
    روابط عمومي مجتمع قضايي امور اقتصادي، در رابطه با فرار جزايري عرب اطلاعيه اي صادر كرد. در اين اطلاعيه آمده است: درباره اخبار منتشره مربوط به متواري شدن شهرام جزايري عرب، متهم به تحصيل مال نامشروع و استفاده از سند مجعول و پرداخت رشوه به اطلاع مي رساند، نامبرده در معيت مأموران مراقب و به صورت تحت الحفظ براي شناسايي اموال، در حال اعزام به محل استقرار كارشناسان منتخب دادگاه بوده، در نتيجه با اغفال مأموران، متواري شده كه براي دستگيري وي اقداماتي معمول گرديده است.
    از سوي دادستان عمومي و انقلاب تهران حكم جلب متهم به تمامي مراجع قضايي و انتظامي وامنيتي صادر شده است. همچنين مأموران مراقب وي براي تحقيقات لازم تحت تعقيب كيفري قرار گرفته اند.
    > راه هاي فرار بسته است
    يك مقام دادستاني تهران درباره فرار شهرام جزايري به خبرنگار قضايي ما گفت: پس از اطلاع از فرار شهرام جزايري، حكم جلب و دستگيري نامبرده صادر و به مراجع انتظامي ابلاغ شد. در حال حاضر تمام مأموران ذيصلاح براي دستگيري وي بسيج شده اند.
    وي افزود: همه راه هاي فرار شهرام جزايري بسته شده است و مأموران او را به زودي دستگير خواهند كرد. براساس اين گزارش، شهرام جزايري به ۱۲۰ مورد تخلف در ارتباط با تحصيل مال نامشروع متهم است كه از اتهام هاي او دريافت ۶۱ ميليون و ۴۳۰هزارو ۶۰ دلار ارز كه از سوي يكي از شركت هاي اقماري وي دريافت شده است و گرفتن ۱۲۰ فقره تسهيلات بانكي به همراه ۱۰۰ميليارد ريال است.
    پنج سال پيش شهرام جزايري به جرم اخلال در نظام اقتصادي كشور محاكمه و به ۲۷ سال زندان محكوم شده بود. اما ديوان عالي كشور پس از رسيدگي به اعتراض وي، اتهام اخلال در نظام اقتصادي را نقض كرد و پرونده را با اتهام تحصيل مال نامشروع براي رسيدگي مجدد به دادگاه امور اقتصادي تهران ارجاع داد.
    > زندگي نامه شهرام جزايري
    شهرام جزايري عرب در سال ۱۳۵۱ در اهواز در يك خانواده متوسط به دنيا آمد. او در دوران تحصيل خود براي كمك به اقتصاد خانواده بستني فروشي مي كرد. جزايري پس از اتمام تحصيلات مقطع متوسطه موفق شد در سال ۱۳۷۰ در رشته دندانپزشكي دانشگاه كرمان قبول شود و فعاليت خود را پس از آشنايي با برخي از بازرگانان اين شهر آغاز كند.
    صادرات خرماي بم به جمهوري هاي تازه استقلال يافته از شوروي سابق نخستين تجارب شهرام جزايري محسوب مي شود. البته او در اين تجارت شكست خورد و تمام سرمايه خود را در اين راه از دست داد. جزايري با رهن گذاشتن منزل پدرش در اهواز به قيمت ۲۰ ميليون تومان، سرمايه اي تدارك ديد تا صادرات سير رامهرمز به كويت را آغاز كند.
    وي پس از موفقيت نسبي در صادرات سير به كويت، به تهران آمد و شركت پديده تجارت را به ثبت رساند و از اين طريق به صدور فرش مبادرت ورزيد. صادرات فرش براي جزايري سود كلاني را فراهم آورد و او دفاتر جديد تجاري در خيابان هاي زاگرس و ملاصدرا و ميدان ونك داير كرد. در سال ۱۳۸۰ شمار دفاتر تجاري او از ۱۸مركز فراتر رفت.
    طولي نكشيد كه شهرام جزايري به عنوان تاجر موفق در تهران، امارات و ساير كشورهاي عربي معروف شد.
    
    
    پس از صادرات فرش، او به سرمايه گذاري در كاغذ و روغن نباتي روي آورد و يك كارخانه ورشكسته روغن نباتي را خريداري كرد. همچنين جزايري يكي از سازمان هاي بزرگ را كه در آستانه ورشكستگي قرار داشت با سرمايه ۴ميلياردي كمك كرد.
    شهرام جزايري براي رسيدن به مقاصد خود كه همان سود بيشتر بود، به ارتباط با مردان سياسي آن زمان روي آورد؛ به گونه اي كه حتي در مجلس ششم شوراي اسلامي موفق به گرفتن كارت ۵۰۰ كه دارنده آن مي توانست در صحن علني مجلس رفت و آمد كند، شد. او به عنوان مشاور كميسيون اقتصادي مجلس در ۱۰ جلسه اين كميسيون حضور يافت. وام هاي كلاني كه جزايري از بانك ها دريافت كرده بود بويژه دادن وام كلان ۵۰ ميليون دلاري او باعث شد كه توجه مراجع قضايي به وي جلب شود.
    نخستين بار وزارت بازرگاني از رابطه سؤال برانگيز يكي از مديرانش با جزايري پرده بر مي دارد. ۶ ماه پيش از دستگيري جزايري، بازرسان سازمان بازرسي در پي حسابرسي و بررسي فعاليت شركت هاي موفق به شركت او وارد مي شوند، در نهايت درتاريخ ۱۳۸۰‎/۸‎/۲۴ جزايري همراه پدر و همسرش در هواپيمايي كه از تهران عازم امارات بود، دستگير مي شود.
    در جريان برگزاري سيزدهمين كنگره باروري و ناباروري كشور مطرح شد
    
    
    
    
    


 روزنامه ايران، شماره 3578 به تاريخ 3/12/85، صفحه 4 (اجتماعي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 5706 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله مكانيك جامدات
شماره 4 (پياپي 1004)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است