|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران85/12/14: در پي صدور حكم تعليق مقام هاي بركنار شده قضايي محاكمه مي شوند
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 7000
يك شنبه 28 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 3587 14/12/85 > صفحه 4 (اجتماعي) > متن
 
      


در پي صدور حكم تعليق مقام هاي بركنار شده قضايي محاكمه مي شوند• پرونده اتهامي رئيس زندان اوين و دو مأمور نگهداري و اعزام جزايري از زندان به دادگاه براي رسيدگي به بازپرسي دادسراي كاركنان دولت ارجاع شد
    • پرونده رئيس مجتمع قضايي امور اقتصادي به همراه دو قاضي اين مجتمع براي تعليق آنها به دادسراي انتظامي قضات منتقل شد
    • برخي از كشورهايي كه با ايران خصومت دارند، از طريق سفارتخانه هاي خود در فرار جزايري نقش داشته اند

    
    پرونده قصور و اتهام هاي سرپرست مجتمع قضايي امور اقتصادي، قاضي پرونده شهرام جزايري و قاضي بررسي كننده اموال و دارايي هاي وي براي تعليق آنان به دادسراي انتظامي قضات ارجاع شد.
    
    به گزارش خبرنگار قضايي ما، پرونده اتهامي كمال زارعي رئيس زندان اوين و دو مأمور نگهداري و اعزام جزايري از زندان به دادگاه براي رسيدگي به بازپرسي دادسراي كاركنان دولت ارجاع شد.
    بر اساس همين گزارش، با گزارش هيأت رسيدگي كننده به موضوع فرار شهرام جزايري كه تسليم رئيس قوه قضائيه شد، آيت الله هاشمي شاهرودي در دستور ويژه اي الياس محمودي، رئيس مجتمع و وحيد كربلايي آقاملكي، قاضي پرونده شهرام جزايري و حسين زاده قاضي بررسي كننده اموال و دارايي هاي وي و همچنين كمال زارعي رئيس زندان اوين را از كار بركنار كرد.
    عليرضا آوايي رئيس كل دادگستري استان تهران و عضو هيأت بررسي كننده فرار شهرام جزايري در اين باره به خبرنگار «ايران» گفت: دستورات رئيس قوه قضائيه در دادسراي انتظامي قضات و دادسراي كاركنان دولت مسير قانوني خود را طي مي كند و هيأت منتخب رئيس قوه قضائيه تاكنون به مسأله تباني از سوي همكاران قضايي و ساير مأموران از جمله مأموران سازمان زندان ها نرسيده است كه آنها به طور عمدي و با برنامه ريزي، مقدمات فرار شهرام جزايري را فراهم كرده باشند.وي افزود: البته هيأت بررسي كننده فرار شهرام جزايري به نكاتي از جمله قصور در انجام وظيفه، اشتباه، بي توجهي و مسامحه همكاران قضايي و مأموران رسيده است و تمامي اين مسائل را به رئيس قوه قضائيه گزارش داده است.
    آوايي درباره خروج جزايري از كشور نيز گفت: گزارش حفاظت اطلاعات قوه قضائيه صددرصد اين موضوع را تأييد نمي كند، ولي احتمال داده مي شود كه وي در خارج از كشور باشد.
    اصغر جهانگير رئيس حفاظت اطلاعات قوه قضائيه و عضو هيأت بررسي كننده فرار شهرام جزايري نيز گفت: جزايري هنوز دستگير نشده است، اما تحقيقات گسترده اي براي شناسايي و دستگيري متهم فراري ادامه دارد و به محض اين كه نتايج آن مشخص شود، اعلام مي كنيم.
    يك مقام مسئول سفارتخانه ايران در امارات نيز گفت: از ديروز تاكنون درباره دستگيري شهرام جزايري اتفاق جديدي رخ نداده است و اطلاعات جديد هم دائماً در حال بررسي است. در صورت موثق بودن اطلاعات جديد درباره جزايري، اين اطلاعات براي شناسايي و دستگيري وي به پليس امارات منتقل مي شود. وي افزود: براي دستگيري جزايري تلاش هاي زيادي صورت گرفته است، اما تاكنون سرنخ و رد پاي جديدي از جزايري به دست نيامده است.
    پليس ايران نيز با همكاري پليس بين الملل - اينترپل - و پليس امارات تمامي احتمالات و فرضيه هاي مربوط به فرار شهرام جزايري و ارتباط آن با برخي از افراد در امارات متحده عربي را مورد بررسي قرار مي دهند. پليس ايران نيز همچنان در تعقيب خانواده شهرام جزايري است كه از امارات به مكان نامعلومي رفته اند.
    به گزارش خبرنگار ما، شنيده ها حاكي است پرونده الياس محمودي، حسين زاده، وحيد كربلايي آقاملكي و كمال زارعي و سه مأمور نگهداري جزايري پس از تفهيم اتهام در شعبه پنجم دادسراي كاركنان دولت با دريافت آخرين دفاع در صورت اثبات اتهام قصور در انجام وظيفه با صدور كيفرخواست و قرار مجرميت براي محاكمه به دادگاه ارجاع خواهد شد كه البته دادگاه آنان يك دادگاه ويژه خواهد بود. به هر حال، پرونده رئيس مجتمع قضايي امور اقتصادي به همراه دو قاضي مجتمع قضايي امور اقتصادي براي تعليق آنها در دادسراي انتظامي قضات مطرح است كه در پي صدور حكم تعليق اين افراد از مسند قضايي، پرونده آنان به دادسراي كاركنان دولت ارجاع خواهد شد، اما پرونده رئيس وقت زندان اوين - كمال زارعي - براي تحقيقات مقدماتي و تفهيم اتهام از سوي هيأت منتخب رئيس قوه قضائيه به دادسراي كاركنان دولت ارجاع شده است.
    < نقش سفارتخانه هاي خارجي در فرار شهرام جزايري
    عزت الله يوسفيان، عضو كميسيون قضايي مجلس درباره فرار شهرام جزايري مي گويد: در بررسي هايي كه مجلس با همراهي برخي از نهادهاي امنيتي انجام داده است، مشخص شد برخي از كشورهايي كه با ايران خصومت دارند، از طريق سفارتخانه هاي خود در فرار جزايري نقش داشته اند.وي در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به اطلاعات به دست آمده، شك نداريم كه جزايري هنوز در ايران است.
    اين عضو كميسيون قضايي مجلس در خصوص اين كه جزايري زماني كه در زندان به سر مي برده، چندين شركت با سرمايه ميلياردي براي خود به ثبت رسانده، گفت: وي ممنوع المعامله نشده بود و مي توانست از حقوق اجتماعي خود بهره گيرد.
    < قوه قضائيه اتهام همدستي با شهرام را پاك كند
    الياس نادران نماينده مردم تهران نيز گفت: قوه قضائيه بايد با پيگيري موضوع فرار شهرام جزايري اتهام همدستي بعضي از اعضايش با شهرام جزايري را پاك كند.وي ديروز در حاشيه جلسه علني مجلس با اشاره به اقدام اخير قوه قضائيه مبني بر بركناري ۴ مقام قضايي از مسئوليت شان به خاطر موضوع فرار شهرام جزايري گفت: اين اقدام هرچند ديرهنگام بود، اما قابل تقدير است.وي افزود: اين اقدام نمي تواند نافي مسئوليت قوه قضائيه در پيگيري بحث فرار شهرام جزايري باشد و قوه قضائيه بايد اين موضوع را همچنان پيگيري كند.
    نماينده تهران با تأكيد بر اين كه مسئوليت قوه قضائيه همچنان در اين مسأله باقي است، تصريح كرد: كل قوه قضائيه بايد پيگير اين مسأله باشد.نادران تأكيد كرد: قوه قضائيه بايد بتواند اتهام همدستي بعضي از اعضاي خود با شهرام جزايري را پاك كند يا توضيح دهد كه نفوذ شهرام جزايري در اين قوه تا چه سطح و عمقي بوده است.
    
    
    


 روزنامه ايران، شماره 3587 به تاريخ 14/12/85، صفحه 4 (اجتماعي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 511 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه كاوشگر
متن مطالب شماره 141، دي 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است