|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران86/1/28: رئيس جمهوري در جمع مردم شيراز تأكيد كرد: واگذاري پرشتاب شركت ها به مردم
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 7003
چهار شنبه 1 اسفند 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 3614 28/1/86 > صفحه 1 (صفحه اول) > متن
 
      


رئيس جمهوري در جمع مردم شيراز تأكيد كرد: واگذاري پرشتاب شركت ها به مردم
همه موظفيم براي توليد ثروت ملي و افزايش رفاه عمومي تلاش كنيم


• دولت مصمم است با شتاب حداكثر، رعايت جوانب و لحاظ همه منافع ملي، كارخانه ها، بنگاه ها و شركت ها را بسرعت در اختيار مردم بگذارد
    • در واگذاري سهام عدالت، اولويت با شركت هايي است كه سودآوري بيشتري نسبت به ساير شركت ها خواهند داشت
    • ملت ما اهل گفت وگو و منطق است و منطق ملت ما، منطق عدالت، قانون و برابري همه در برابر قانون است و با منطق زورگويان، خودخواهان و سلطه طلبان متفاوت است
    • آنان كه فكر مي كنند با فشار و صدور قطعنامه هاي پي درپي مي توانند زبان عده اي ازعناصرخود رابازودرصفوف ملت ايران رخنه ايجاد كنند دراشتباهند
    • بودجه عمراني سال۸۶ بيش ازسه برابربودجه عمراني سال۸۳و۸۴ شده است

    
    
    
    در حاشيه سفر رئيس جمهوري به استان فارس
    
    *به گزارش خبرنگار اعزامي «ايران»استقبال مردمي در مسير حركت رئيس جمهوري از فرودگاه شهيد دستغيب شيراز به ورزشگاه شهداي ارتش اين شهر به حدي بود كه اين مسافت در مدت حدود يك ساعت و ۲۰ دقيقه پيموده شد.
    * مردم شهر علم و ادب و هنر، شيراز، براي استقبال از رئيس جمهوري خويش در طول مسير اشعاري موزون و ابتكاري را فرياد مي زدند: «سفير عدل ايزدي، به شهر ما خوش آمدي».
    * همچنين بر اكثر پارچه نوشته هايي كه در دستان مردم حمل مي شد، اين بيت از اشعار حافظ نقش بسته بود «رواق منظر چشم من آشيانه توست كرم نما و فرودآ كه خانه خانه توست»
    *اقدام گروهي از عشاير فارس كه در نقاط مختلفي از مسير ساز و دهل مي زدند، فضاي خاصي به مراسم استقبال بخشيده بود.
    * آيت الله محي الدين حائري شيرازي در ابتداي سخنان خود در ورزشگاه شهداي ارتش شيراز خطاب به رئيس جمهوري گفت: چون طاغوت ها در نظر شما ذليل شده اند، شما در نظر مردم عزيز شده ايد.
    * رئيس جمهوري در جمع مردم شيراز گفت: قبل از خروج از منزل به منظور عزيمت به فارس، تفأل به حضرت حافظ زدم كه آمد: «خوشا شيراز و وضع بي مثالش، خداوندا نگهدار از زوالش»، «به شيراز آي و فيض روح قدسي، بخواه از مردم صاحب كمالش»
    * دكتر احمدي نژاد در سخنان خود ياد چهره ها و مفاخر ديار فارس مانند آيات عظام ميرزاي شيرازي، شهيد دستغيب و رباني شيرازي، فيلسوف بي بديل شرق ملاصدراي شيرازي و نيز اديبان و شاعران از جمله سعدي و حافظ را گرامي داشت.
    * مردم شيراز در پي سخنان رئيس جمهوري مبني بر اين كه «ملت ايران در به دست آوردن حق خود تا آخر ايستاده است و از آن عقب نشيني نخواهد كرد» با سردادن تكبير و شعار «انرژي هسته اي حق مسلم ماست» حمايت خود را از مواضع دكتر احمدي نژاد اعلام كردند.
    * با وجود اين كه ۶۰ مركز در سطح شهر شيراز براي دريافت نامه هاي مردمي به رئيس جمهوري پيش بيني شده بود، شمار زيادي از مردم تلاش داشتند نامه هاي خود را شخصاً به دست دكتر احمدي نژاد و يا هيأت همراه برسانند.
    * آبگيري سد سيوند در جريان سفر استاني وي به فارس آغاز مي شود. احمدي نژاد اين خبر را در جمع مردم مرودشت در استان فارس اعلام كرد.
    
    
    دكتر محمود احمدي نژاد رئيس جمهوري ايران ديروز در اجتماع بزرگ مردم شيراز گفت: امروز همه ما موظف به توليد ثروت ملي هستيم و هر كس، هر كجاست، بايد براي افزايش درآمد ملي و ثروت ملي تلاش كند.
    دكتر محمود احمدي نژاد در نخستين روز از بيست و هفتمين سفر استاني هيأت دولت افزود: همه موظفيم براي افزايش رفاه عمومي در نقطه نقطه اين سرزمين عزيز و الهي تلاش كنيم.
    وي اضافه كرد: دولت براي پيشبرد برنامه سازندگي كارهاي مهمي در دستور قرار داده كه يكي از مهمترين جهت گيري ها و برنامه هاي دولت دراين زمينه، اجراي كامل و پرشتاب سياست هاي اصل مترقي ۴۴ قانون اساسي است.احمدي نژاد گفت: در اين اصل و در سياست هاي ابلاغي،كارهاي مهمي بايد انجام شود، يكي از مهمترين كارها سپردن امور به دست پرتوان مردم است، چرا كه آن قدرت بي پاياني كه ايران، فارس و شيراز را خواهد ساخت دست پرتوان و انديشه هاي بلند مردم، انديشه هاي بلند و دستان پرتوان جوانان غيور است.وي اضافه كرد: دولت مصمم است با شتاب حداكثر، رعايت جوانب و لحاظ همه منافع ملي، كارخانه ها، بنگاه ها و شركت ها را به سرعت در اختيار مردم بگذارد.رئيس جمهوري با بيان اين كه امسال از دو طريق ثروت ملي رادر اختيار مردم قرار خواهيم داد، گفت: اول واگذاري به صورت سهام عدالت است كه دهك هاي گوناگون درآمدي را شناسايي و از طريق سهام عدالت شركت ها و بنگاهها را واگذاري مي كنيم.
    وي اضافه كرد: در واگذاري سهام عدالت، اولويت با شركت هايي است كه سودآوري بيشتري نسبت به ساير شركت ها خواهند داشت.احمدي نژاد طريقه دوم در توليد ثروت ملي را از طريق بورس معرفي كرد و گفت: از كارشناسان، صاحبنظران و رسانه ها تقاضاداريم موضوع بورس و سهام، خريد و فروش سهام، اهميت سهام، نحوه ورود به بازار سهام و اين امور را در دستور كار قرار و آموزش دهند تا مردم عزيز با آگاهي و تسلط وارد بازار بورس شوند و بتوانند از حقوق خود بخوبي صيانت كنند.وي ضرورت سازندگي در كشور را مورد اشاره قرار داد و گفت: از برنامه هاي ديگر دولت براي سازندگي، توسعه عمران و آباداني است كه در اين راستا اجراي پروژه هاي عمراني، راهها، راه آهن، سدها، بيمارستان ها و ساير طرح ها بايد سرعت گيرد.احمدي نژاد با بيان اين كه بودجه عمراني سال ۸۶ بيش از ۳برابر بودجه عمراني سال ۸۳ و ۸۴ شده است،گفت: دولت براي ساختن كشور، مصمم به طراحي و اجراي برنامه ها بر اساس اصل الهي عدالت است.وي همچنين اضافه كرد: دولت مصمم است از امسال حقوق كاركنان دولت را در جهت اجراي عدالت به صورت پلكاني افزايش دهد كه اين به آن معناست كه كساني كه كمترين دريافتي ها را دارند، بيشترين افزايش را خواهند داشت و كساني كه بيشترين دريافتي ها را دارند، كمترين افزايش حقوق را خواهند داشت.
    
    
    * ملت ما اهل گفت وگو و منطق است
    محمود احمدي نژاد رئيس جمهوري عصر ديروز در اجتماع مردم شهرستان ممسني گفت: ملت ما اهل گفت وگو و منطق است و منطق ملت ما منطق عدالت، قانون و برابري همه در برابر قانون است و با منطق زورگويان، خود خواهان و سلطه طلبان متفاوت است.احمدي نژاد در شهر نورآباد مركز اين شهرستان افزود: امروز استفاده كامل از همه حقوق هسته اي، خواسته اي متعلق به آحاد ملت ايران است.وي گفت: اگر تصور مي كنند با تبليغات، فشار رواني و صدور قطعنامه مي توانند جلو حركت ملي ما را بگيرند، بدانند كه اشتباه مي كنند.وي اضافه كرد: دوستي با ملت ها به نفع شماست، دوستي با ملت ايران به نفع شماست، ملت ايران اهل صلح، برادري و آرامش است. ملت ايران هيچ گاه در طول تاريخ خود به حقوق هيچ ملتي تجاوز نكرده اما شما مي دانيد و باز هم بايد بدانيد كه اين ملت، پاي همه حقوق خود ايستاده و سرسوزني از حقوق خود عقب نشيني نخواهد كرد.
    * دستاوردهاي جديد ايران در مقابل قطعنامه ها
    رئيس جمهوري در ادامه سفر خود در استان فارس در جمع مردم كازرون حضور يافت و گفت: اگر بخواهند دوباره براي ملت ايران قطعنامه صادر كنند، اين ملت، باز هم دستاوردهاي جديد خود را دنبال خواهد كرد.احمدي نژاد افزود: با صدور قطعنامه نمي توانند جلو ملت ايران را بگيرند، آنها اشتباه مي كنند چرا كه بار اول قطعنامه صادر كردند چرخه سوخت آغاز شد، دوباره قطعنامه صادر كردند ملت ايران وارد مرحله توليد صنعتي سوخت هسته اي شد.رئيس جمهوري با اشاره به اين كه احساس مي كنند مي توانند با صدور قطعنامه در صفوف ملت ايران رسوخ كنند تصريح كرد: ملت ايران ايستاده است و با وجود تحريم و پس از پيروزي انقلاب اسلامي ايران، امروز به يك كشور هسته اي تبديل شده است.
    * دشمني با ملت ايران حاصلي جز زبوني ندارد
    رئيس جمهوري در ادامه سفر خود پس از كازرون به سپيدان رفت و در جمع باشكوه مردم اين شهر گفت: ملت ايران قله هاي عزت و پيشرفت را يكي پس از ديگري فتح خواهند كرد و اين ملت تا فتح همه قله ها ايستاده و خواهدايستاد. احمدي نژاد با اشاره به اين كه منطق ملت ما عدالت، توجه به كرامت و حقوق انسانها، قانون و صلح و پيشرفت براي همه است، افزود: ملت عزيز ايران با صبر و حلم توانست گردنه هاي سنگين را در طول ۲۸ سال گذشته با وجود تحريم ها با افتخار پشت سر گذارد و امروز دشمنان را به اطاعت از خود وادار كند. احمدي نژاد در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اين كه اردكان رابايد شهر مسجدي ها خواند افزود: دولت براي رفع مشكلات اين شهر در زمينه هاي مختلف اقدام ها و برنامه هاي متنوعي را در دست اجرا دارد. رئيس جمهوري افزود: تلاش براي ايجاد اشتغال و رفع بيكاري جوانان از طريق توزيع تسهيلات عادلانه ارزان قيمت براي ايجاد بنگاه هاي زودبازده از جمله اين اقدام ها است. وي با اشاره به سهم ۵۰۰ ميليارد ريالي سپيدان ازتسهيلات ارزان قيمت گفت: مديران استان فارس بايد به سرعت و بدون پيچ و خم هاي اداري اين تسهيلات را در اختيار جوانان قرار دهند و جوانان نيز با بالا زدن آستين هاي خود سپيدان را مانند نام زيبايش بسازند. رئيس جمهوري با بيان اين كه بيضا را نيز بايد شهر عالم پرور و مجاهدپرور بناميم گفت:تعيين و تصويب ۶ منطقه نمونه گردشگري در منطقه سپيدان، تصميم هاي خوب دولت درخصوص جاده هاي ارتباطي است كه موجب شادماني مردم خواهد بود. تأسيس يك واحد دانشگاه پيام نور و دو سالن ورزشي، شامل يك سالن براي دختران و يك مجموعه استخر براي همه جوانان از جمله اقدام هاي دولت در اين شهرستان خواهد بود.
    * مأموريت هر ايراني ساختن ايران است
    دكتر محمود احمدي نژاد عصر ديروز پس از ديدار از سپيدان در اجتماع مردم شهرستان مرودشت حضور يافت و گفت:همه دست دردست هم ايران را آنگونه مي سازيم كه محصولات كشاورزي و صنعتي مختلف به دست پرتوان ملت ما توليد بشود.وي گفت: قدرت هاي دنيا، ملت ايران متحد، يكدل و با توكل بر خدا ايستاده است و سرسوزني از حقوق بين المللي خود عقب نشيني نخواهد كرد.رئيس جمهوري اسلامي ايران اظهارداشت:بيش از۲۵سال است كه برخي قدرت هاي زورگو ملت ما را تحريم كرده اند اما به ياري خدا هرروز شما قله اي از علم، فناوري و پيشرفت را فتح مي كنيد. رئيس جمهوري، مردم مرودشت فارس را از بهترين مردمان ايران خواند و گفت: مردم مرودشت، مردمي اصيل با سابقه طولاني تمدني، مبارز، مجاهد، متدين و با فرهنگ هستند.احمدي نژاد گفت: بدون ترديد، مرودشت نگين انگشتري ديار پرافتخار فارس است و قبل و بعداز اسلام آنچه در اين ديار باقي مانده نشاني از تمدن عظيم، هنر، فرهنگ و اقتدار بزرگ ملت ايران است.رئيس جمهوري سپس مرودشت را ترك كرد و رهسپار شيراز شد.
    
    
    


 روزنامه ايران، شماره 3614 به تاريخ 28/1/86، صفحه 1 (صفحه اول)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 626 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه نبض اقتصاد
متن مطالب شماره 47، بهمن 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است