|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه اعتماد86/3/8: خبر
magiran.com  > روزنامه اعتماد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4304
سه شنبه 23 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3291
magiran.com > روزنامه اعتماد > شماره 1405 8/3/86 > صفحه 19 (حوادث) > متن
 
      


خبررئيس پليس استان تهران: احکام قضايي ورود به منزل اراذل احکام روز بوده است
    
    
    ماموران يگان ويژه و پرسنل نيروي انتظامي استان تهران بامداد ديروز با انجام عمليات پليسي اقدام به دستگيري اراذل و اوباش و فروشندگان مواد مخدر در کرج، شهريار و اسلامشهر کردند. سردار زارعي، فرمانده انتظامي استان تهران در اين باره گفت: در اجراي طرح، بامداد ديروز 56 تن از اراذل و اوباش و خرده فروشان مواد مخدر که از ابتداي ارديبهشت ماه سال جاري شناسايي شده بودند، دستگير شدند.
    
    وي با بيان اينکه احکام قضايي براي ورود به منزل متهمان، احکام روز بوده است، گفت: به عنوان فرمانده، خود تمايلي به عمليات شبانه نداشتم و بنابر احکام دريافتي عمليات ها از ساعت 5 تا 24 به اجرا در مي آيد. فرمانده انتظامي استان تهران افزود: به اين ترتيب بامداد ديروز، يکهزار و 170 بطر انواع مشروبات الکلي، 25 قبضه قمه و چاقو، دو قبضه اسلحه شکاري، يک قبضه کلت کمري و 500 گرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط شد. سردار زارعي با اشاره به دستگيري 1300 تن از اراذل و اوباش در سطح استان تهران طي اجراي مرحله اول طرح ارتقاي امنيت اجتماعي تصريح کرد: از اين ميان، 781 تن به دليل اينکه هنگام دستگيري، جرمي مرتکب نشده بودند، با اخذ تعهد آزاد شدند، 180 تن بر اساس نظر قاضي پرونده با سپردن قرار وثيقه آزاد و در اين بين 160 تن به زندان معرفي شدند. وي همچنين اظهار کرد: 30 تن از اراذل و اوباش معروف استان تهران با حکم قضايي در محله هاي شان چرخانده شدند که تصور مي کنيم اثرگذار بوده و ضرورت شکستن اقتدار پوشالي اين افراد وجود داشت. سردار زارعي در بخش ديگري از اظهارات خود گفت: در مجموع در دو ماه نخست سال جاري، دو هزار و يکصد و 33 فقره جرم در استان تهران رخ داد که 9 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشت و در اين بين 92 درصد از جرايم نيز کشف شد. وي با اشاره به وقوع 30 فقره قتل در اين مدت، اظهار کرد: اين تعداد 27 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته که از اين ميان 24 مورد اين قتل ها با دستگيري عاملان قتل کشف شده است.
    
    سردار زارعي گفت: دو فقره از قتل ها با سلاح گرم رخ داده و 14 فقره با سلاح سرد و 4 مورد با ضرب و جرح، 4 فقره نيز بر اثر خفگي رخ داده است.
    
    وي افزود: انگيزه هاي وقوع قتل در 8 مورد نزاع و درگيري، 10 مورد اختلاف خانوادگي، يک مورد مسائل اخلاقي و يک فقره با انگيزه سرقت بوده است.
    
    فرمانده انتظامي استان تهران با بيان اينکه چهار مقتول زير 9 سال سن داشتند، اظهار کرد: 12 مقتول بين 18 تا 30 سال و 5 تن نيز بالاي 50 سال سن داشتند. سردار زارعي با بيان اينکه از ميان متهمان دستگير شده در رابطه با قتل، دو تن زن بوده اند، گفت: 18 تن از متهمان به قتل، بين 19 تا 30 سال و بقيه بالاي 30 سال سن داشته اند. سردار زارعي در پايان گفت: به رغم وجود مشکلاتي همچون جمعيت مهاجر، نبود هويت جمعيتي در بسياري شهرها، وجود طوايف و فرقه هاي مختلف همچون فيوج، نداشتن وحدت سرزميني، حاشيه نشيني و... در ارزيابي هاي نيروي انتظامي در سال 85، جزء سه استان موفق کشور شديم. اما در عين حال نيازمند اقداماتي در حوزه اجتماعي هستيم که احساس امنيت را افزايش دهد و در اين رابطه طرح ارتقاي امنيت اجتماعي يکي از اقداماتي است که پليس در حال حاضر آن را به اجرا درآورده است.
    
    
    رئيس پليس آگاهي استان تهران خبر داد / کيف قاپ 50 ميليون توماني به تله افتاد
    
    
    ماموران پليس استان تهران موفق به دستگيري کيف قاپ حرفه يي شدند که 50 ميليون تومان کيف قاپي کرده بود. سرهنگ هادئي، رئيس پليس آگاهي استان تهران در اين باره گفت: اواخر ارديبهشت ماه سال جاري، «مجيد» 27 ساله به همراه 83 ميليون تومان وجه نقد از منزل خود خارج شد و به قصد تبديل پول ها به چک رمزدار به سمت بانک ملي رجايي شهر حرکت کرد: غافل از اينکه دو کيف قاپ حرفه يي در تعقيب او منتظر فرصتي هستند تا پولهايش را به سرقت ببرند. وي در خصوص نحوه سرقت، گفت: به اين ترتيب سارقان در يک فرصت مناسب حين ورود به بانک اقدام به سرقت از مجيد کردند. آنها در ابتدا با اين جوان درگير و سرانجام موفق به سرقت 50 ميليون تومان وجه همراه وي شدند. با اعلام گزارش اين سرقت به پليس، ماموران گشت پليس استان تهران در شهرستان کرج در کمترين زمان ممکن در صحنه حاضر شدند و به تعقيب متهمان پرداختند، اما با فرار آنها، ماموران پليس اقدامات ويژه يي را براي مهار و دستگيري اين دو کيف قاپ آغاز کردند. وي افزود: سرانجام ماموران پليس موفق به دستگيري يکي از متهمان به نام «حسين» و کشف تمامي مبلغ به سرقت رفته از وي شدند. رئيس پليس آگاهي استان تهران ادامه داد: با دستگيري «حسين»، تحقيقات پليس از وي آغاز شد و در جريان بازجويي هاي فني و پليسي، متهم دستگير شده به 10 فقره سرقت به همراه همدستش اعتراف کرد. اين در حالي بود که در تحقيقات تکميلي نيز مشخص شد: وي چندين فقره سابقه در خصوص سرقت دارد.
    
    رئيس پليس آگاهي استان تهران همچنين اعلام کرد: متهم دستگير شده حين تحقيقات قصد پرداخت 5 ميليون تومان رشوه به ماموران پليس را داشت که با هماهنگي مقام ذي صلاح، مبلغ پرداختي صورتجلسه و پرونده به همراه متهم براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضايي شد.
    
    
    
    
    جسدي در ميان زباله ها
    
    
    گروه حوادث: ماموران پليس آگاهي کرج تحقيقات خود را براي افشاي راز مرگ مردي مجهول الهويه که جسدش در لابه لاي زباله ها پيدا شده است آغاز کرده اند. به گزارش خبرنگار ما اين جسد که متعلق به مردي حدوداً 30 ساله است عصر روز شنبه در حوزه استحفاظي کلانتري 12 کرج در حالي که ميان زباله هاي کنار خيابان افتاده بود توسط عابران پيدا شد. پس از تماس مردم پليس با ماموران در محل کشف جسد حضور يافتند و براي يافتن مدارکي که نشان دهنده هويت مقتول باشد، جنازه را به پزشکي قانوني منتقل کردند. بنابر اين گزارش هم اکنون تحقيقات براي افشاي هويت اين مرد و راز قتل وي آغاز شده است.
    
    
    
    
    سرنخ تازه در قتل دختر 9ساله
    
    
    گروه حوادث: کشف چند تار مو و قطرات خون در خودروي مظنونان قتل دختر 9ساله کرجي کارآگاهان را يک گام ديگر به رازگشايي از اين جنايت فجيع نزديک کرد.
    
    به گزارش خبرنگار ما جسد دختر 9ساله کرجي 18 روز قبل در حالي که مورد تعرض قرار گرفته و دست و پاها و گلويش بريده شده بود در ميدان هفت تير کرج پيدا شد و کارآگاهان در دو مرحله اقدام به دستگيري مظنونان کردند. در نخستين مرحله پليس چهار مرد را دستگير کرد اما آنها منکر ارتکاب قتل شدند. پس از آن مرد ديگري به عنوان مظنون شناخته و دستگير شد اما او نيز کشتن دختر دانش آموز را گردن نگرفت.
    
    در شرايطي که مظنونان اين پرونده در بازداشت به سر مي بردند کارآگاهان با بازرسي دقيق خودروي چهار مظنون اول، چند تار مو و قطرات خون پيدا کردند. هم اکنون متخصصان تشخيص هويت آزمايش هاي ويژه يي را آغاز کرده اند تا مشخص شود تارهاي مو و خون کشف شده متعلق به مريم است يا نه. در صورت مثبت بودن پاسخ اين سوال نقش چهار مرد در اين جنايت قطعي خواهد شد.
    
    
    
    
    جوان مرده با پاي خودش به خانه بازگشت
    
    
    گروه حوادث: پسر جواني که خانواده اش گمان مي کردند جسدش را به خاک سپرده اند پس از 45 روز در کمال شگفتي به خانه بازگشت. به گزارش خبرنگار ما، اول ارديبهشت ماه خانواده مرد 35ساله يي به نام حجت در کرمانشاه اعلام کردند که وي از سيزدهم فروردين ماه ناپديد شده است. در اين ميان غواصان در رودخانه قره سو جسد مردي را کشف کردند که قابل شناسايي نبود و برادر حجت پس از ديدن جسد هويت برادرش را تاييد کرد و جسد دفن و مراسم عزاداري برگزار شد. اما پس از گذشت 45 روز خانواده حجت در کمال ناباوري اعلام کردند که پسرشان به خانه بازگشته است و جسد دفن شده متعلق به فرد ديگري است.با بازگشت حجت تحقيقات پليس کرمانشاه براي شناسايي هويت واقعي جسد کشف شده در رودخانه قره سو آغاز شد.
    
    
    با ارجاع پرونده به دادگاه کيفري استان تهران / قاتل 5 عضو يک خانواده پاي ميز محاکمه مي رود
    
    
    گروه حوادث: مرد افغان که متهم است 5 عضو خانواده اش را در رباط کريم به قتل رسانده و اجسادشان را در چاهي انداخته به زودي در شعبه 71 دادگاه کيفري استان تهران محاکمه مي شود. به گزارش خبرنگار ما، متهم 27 ساله که هاشم نام دارد اسفندماه سال گذشته به خاطر اختلاف شديد خانوادگي به خانه خواهرش در رباط کريم رفت و 5 عضو خانواده او را به قتل رساند و با دزديدن پول و طلاهاي موجود در منزل اقدام به فرار کرد. هاشم که اجساد قربانيان را به چاه انداخته بود در اعترافاتش گفت: با غلام شوهرخواهرم اختلاف داشتم. روز حادثه به خانه خواهرم رفتم و با غلام درگير شدم اما رضا پسر بزرگش به هواخواهي پدر آمد و من هر دوي آنها را کشتم و سپس به سراغ خواهرم رفتم و او و دو دخترش را نيز به قتل رساندم و جسد آنها را به چاه انداختم. وي ادامه داد: 2 تخته فرش از خانه خواهرم دزديده بودم که هنگام فروش آنها دستگير شدم.
    
    پس از تکميل پرونده 5 قاضي شعبه 71 دادگاه کيفري استان تهران مسوول رسيدگي به آن شدند.
    
    


 روزنامه اعتماد، شماره 1405 به تاريخ 8/3/86، صفحه 19 (حوادث)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 1245 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه صنعت لوله
متن مطالب شماره 105، بهمن 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است