|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه سرمايه86/8/9: دل نگراني هاي مدير عامل باشگاه آسانسوري / سقوط يعني كم شدن فروش محصولات پگاه
magiran.com  > روزنامه سرمايه >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 657
سه شنبه دوم بهمن ماه 1386


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID4079
magiran.com > روزنامه سرمايه > شماره 591 9/8/86 > صفحه 12 (اقتصاد ورزش) > متن
 
      


دل نگراني هاي مدير عامل باشگاه آسانسوري / سقوط يعني كم شدن فروش محصولات پگاه


نويسنده: پويان اميري

باشگاه پگاه گيلان را به نوعي آسانسور فوتبال ايران مي دانند چرا كه اين باشگاه چه آن زمان كه استقلال رشت نام داشت چه الان كه با نام پگاه و زير نظر شركت صنايع شير ايران اداره مي شود، هر يكي دو فصل يك بار به ليگ برتر صعود مي كند و بعد از يك فصل به ليگ يك برمي گردد.
    
    اين تيم شمالي امسال هم وضع خوبي در ليگ برتر ندارد و پس از 11 بازي تنها با پنج امتياز در انتهاي جدول به سر مي برد و تنها تيمي است كه زير كلمه برد براي آن خط فاصله وجود دارد. با مدير عامل پگاه اسماعيل شاد درباره وضعيت اين تيم و جنبه هاي اقتصادي فعاليت باشگاه صحبت كرده ايم.
    
     ل ل ل
    
    اوضاع پگاه چگونه است؟
    
    بسيار بد، در هدف گذاري باشگاه حتي در بدترين حالت نيز فكر اين نتايج را نمي كرديم ما سه حالت براي باشگاه در نظر گرفتيم كه براساس آن در بدترين حالت بايد حالاتيم سيزدهم جدول بوديم، حالااميدواريم با تغيير مربي تيم به جايگاه اصلي خودش برمي گردد.
    
    پايگاه پگاه در پايان فصل از نظر شما كجاست؟
    
     اگر از بحران كنوني خلاص شويم، در رده هاي دوازدهم تا چهاردهم خواهيم بود، اگر از بازي بعدي هر بازي امتياز بگيريم به طور قطع در ليگ خواهيم ماند.
    
    تعويض پياپي سرمربي از نظر مالي براي شما مشكل درست نمي كند؟
    
    ما فقط يك سرمربي عوض كرديم، زيرا آقاي داركوژيچ فقط مربي بود نه سرمربي و پول يك مربي را از ما مي گرفت و الان هم كه آقاي دست نشان سرمربي شده وي همچنان مربي تيم و در كنار تيم است. آقاي جهانپور هم هنوز با ما تسويه حساب نكرده است و بايد مبلغ طلب ايشان را بدهيم.
    
    هزينه سالانه باشگاه پگاه چقدر است؟
    
    باشگاه پگاه موقعي كه در ليگ يك بود حدود 30 تا 40 درصد كم تر از حالاكه در ليگ برتر است خرج مي كرد. ليگ برتر از نظر مالي تفاوت هاي زيادي با ليگ يك دارد چه از نظر خرج كردن و چه از نظر درآمد، ولي با وجود درآمد خوبي كه براي ما داشته خرج آن خيلي بيش تر است. ما براي اين فصل بودجه 5/2 ميليارد توماني در نظر گرفتيم كه با ساير باشگاه ها قابل مقايسه نيست.
    
    پگاه در كدام يك از تقسيم بندي هاي مالي ليگ قرار مي گيرد: خوب، متوسط، ضعيف؟
    
     بسيار ضعيف؟ ما را شايد فقط بشود با برق شيراز مقايسه كرد، زيرا آن باشگاه هايي كه مي گويند ما 500 ميليون تومان هزينه كرديم، نمي گويند از بازيكنان شناخته شده و مشهور و سرباز استفاده مي كنند. تيم هاي ملوان، فجر سپاسي روي هم يك ميليارد خرج ندارد، زيرا بازيكنان را مجاني در اختيار دارند.
    
    شما حساب كنيد بهمن طهماسبي كه بازيكن سال هاي پيش پگاه بوده است، الان با 10 درصد مبلغي كه با ما قرارداد بسته بود در فجر سپاسي بازي مي كند، خب معلوم است اين تيم هر سال مي تواند در ليگ حضور داشته باشد و با يك اسپانسر نيز خرج باشگاه جبران شود. جالب اين كه تيمي مانند صباباتري هم بازيكن سرباز مي گيرد و هم بودجه خوبي از نيروي مسلح مي گيرد; ما هيچ كدام از اين مزايا را نداريم. يك چيز جالب اين كه باشگاه ابومسلم كه مي گويند خيلي از نظر مالي ضعيف است سال گذشته شش ميليارد تومان هزينه كرد كه اصلاما نمي توانيم نصف آن را هم داشته باشيم.
    
    بودجه باشگاه پگاه چگونه مشخص مي شود؟
    
    مديران باشگاه بودجه مورد نظر خود را به مجمع صنايع شير ايران پيشنهاد مي دهند و آن ها نيز بعد از بررسي لازم بودجه را اعلام مي كنند، ما فقط مي توانيم بگوييم چه مقدار لازم داريم اما اين كه آن ها چه مقدار در نظر مي گيرند، بستگي به مسوولان صنايع شير ايران دارد.
    
    هيات مديره باشگاه چگونه تعيين مي شود؟
    
    آن هم به وسيله صنايع شير تعيين مي شود، به طور كل همه چيز در اختيار آن هاست و ما مثل كارمند در اختيار آن ها هستيم، البته اعضاي هيات مديره باشگاه حقوق دريافت نمي كنند.
    
    يعني چند نفر در باشگاه شما حقوق مي گيرند؟
    
    12 يا 13نفر، مديرعامل و معاون باشگاه نيز در فهرست حقوق هستند، مي دانستم كه سوال بعدي همين است اما در مورد مقدار حقوق، سوال نكنيد.
    
    شما ورزشگاه اختصاصي داريد؟
    
    ورزشگاه اختصاصي نداريم اما دو ورزشگاه عضدي و سردار جنگل رشت براي بازي هاي خانگي در اختيار ماست.
    
    وضعيت زمين تمرين شما چگونه است؟
    
    باشگاه زمين تمرين چندمنظوره دارد، يك سالن فوتسال نيز داريم و سالن بدنسازي مجهزي نيز از امسال به امكانات باشگاه اضافه شده است. از نظر امكانات اداري نيز يك ساختمان چهار طبقه در مركز شهر رشت داريم كه در حال حاضر 500 ميليون تومان ارزش دارد.
    
    سقف قراردادهاي باشگاه چه مقدار است؟
    
    ما تنها به ساشاايليچ بالاي 100 ميليون تومان پول داديم اما بقيه بازيكنان زير 100 ميليون تومان مي گيرند. امسال از نظر بودجه براي گرفتن بازيكنان تا حدود زيادي راحت تر بوديم و با دست باز خريد كرديم اما حيف كه بازيكنان نتوانستند آرزوهاي ما را برآورده كنند.
    
    تيم هاي پايه شما بسيار فعال هستند براي آن ها هزينه زيادي مي شود؟
    
    تمام تيم هاي پايه ما در سطح اول كشور فعاليت مي كنند و از تيم هاي مطرح كشور هستند، ما تنها هزينه رفت و آمد آن ها را پرداخت مي كنيم و تنها وسايل مورد نياز بازي فوتبال را در اختيار آن ها قرار مي دهيم. پگاه 13 بازيكن در تيم هاي ملي پايه دارد اما هيچ كمكي از سوي فدراسيون براي تيم پايه در اختيار ما قرار نمي گيرد.
    
    باشگاه پگاه به سمت خصوصي سازي حركت كرده است؟
    
    نه، هنوز هيچ فعاليتي در اين باره صورت نگرفته است، يك چيزي كه بايد بگويم اين كه اگر فوتبال ما خصوصي شود تعطيل مي شود، زيرا هيچ آدم عاقلي در اين فوتبال بي دروپيكر نمي آيد سرمايه گذاري كند و پول دولت است كه ورزش ايران را مي چرخاند اما الان خصوصي سازي اجباري شده و ما بايد هر طور شده باشگاه را خصوصي كنيم.
    
    اگر پگاه به ليگ يك سقوط كند كارخانه پگاه نيز ضرر مالي مي كند؟
    
    صددرصد، سال گذشته كه از ليگ يك به ليگ برتر آمديم، فروش محصولات باشگاه 20 درصد افزايش يافت اما اين فصل اگر سقوط كنيم فكر كنم 50 درصد افت فروش داشته باشيم اما اميدوارم با آمدن نادر دست نشان اين مشكلات برطرف شود، زيرا حيف است پگاه با اين امكانات سقوط كند.
    
    اگر پگاه سقوط كند شما عوض مي شويد؟
    
    اين امكان براي تمام مديران باشگاه هاي دولتي وجود دارد كه عوض شوند اما موقعي كه تيم سقوط كند، احتمال آن افزايش پيدا نمي كند.
    
    سرمايه داران شمالي به تيم كمك مي كنند؟
    
    به هيچ وجه اما آن ها به ملوان كمك مي كنند، در حالي كه ما مستحق تر از آن ها هستيم اما با اين حال موفقيت ملوان مثل موفقيت ما مي ماند. اميدوارم هر دو نماينده شمال كشور اين فصل از حقانيت ورزش شمال كشور دفاع كنند.
    
    


 روزنامه سرمايه، شماره 591 به تاريخ 9/8/86، صفحه 12 (اقتصاد ورزش)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 184 بار
    آثار ديگري از "پويان اميري"

  جعفر كاشاني رئيس هيات مديره باشگاه پرسپوليس: برانكو با قدرت به كار ادامه مي دهد
پويان اميري، شرق 24/5/94
مشاهده متن    
  چند مي گيري ميزباني كني / ايران پذيراي بازي هاي سوريه، افغانستان و عراق
پويان اميري، شرق 21/2/94
مشاهده متن    
  اوليايي: «عمو پولدارها» به دنبال پول شويي هستند / ورود پول كثيف به فوتبال از شايعه تا واقعيت
پويان اميري، شرق 3/2/94
مشاهده متن    
  شنل سرخ بر تن «پروفسور» / برانكو براي يك سال و دو ماه سرمربي پرسپوليس شد
پويان اميري، شرق 18/1/94
مشاهده متن    
  گفت وگو با بهرام افشارزاده، مديرعامل استقلال: نيازي نيست شما به من درس بدهيد
پويان اميري، شرق 24/12/93
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه توسعه كارآفريني
متن مطالب شماره 3 (پياپي 41)، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است