|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه اعتماد86/11/2: نامه يي براي جلوگيري از اخراج يک استاد
magiran.com  > روزنامه اعتماد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4303
پنج شنبه 18 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3291
magiran.com > روزنامه اعتماد > شماره 1596 2/11/86 > صفحه 7 (سياسي ) > متن
 
      


نامه يي براي جلوگيري از اخراج يک استادگروه سياسي: جمعي از دانشجويان دانشکده علوم اقتصادي در نامه سرگشاده يي به مسوولان وزارت علوم خواستار جلوگيري از اخراج «حسنيني» يکي از استادان اين دانشگاه شدند.
    
    در اين نامه خطاب به نوربخش، رياست هيات مرکزي گزينش استاد و دانشجو، آمده است:«بدون ترديد تلاش هاي فراوان و پيگيري هاي دلسوزانه و متعهدانه استاد محترم آقاي «حسنيني» در طول دوران درخشان تدريس و مسووليت ايشان در مقام عضو هيات علمي و مديرگروه حسابداري در کنار همراهي ساير استادان، اعضاي محترم هيات علمي و مسوولان اجرايي و اداري، نقش بسزايي در بالندگي و پيشرفت علمي دانشکده علوم اقتصادي داشته است.
    
    سطح علمي بالا، احاطه و اشراف بر منابع علمي و نحوه مطلوب تفهيم و تدريس مطالب از ويژگي هاي ممتاز آن استاد بزرگوار است که به عنوان سرمايه معنوي عظيمي فرا راه دانشجويان محسوب مي شود و زمينه هاي ادامه تحصيل و موفقيت هاي کاري را براي آنها به نحو شاياني فراهم مي آورد. مسلماً سهم عمده يي از موفقيت هاي دانشجويان اين دانشکده مرهون وجود ايشان است و در ضمن نام و حضور فعال ايشان در دانشکده به گونه محسوسي به اعتبار علمي دانشکده و طبعاً دانش آموختگان اين دانشکده افزوده است. اکنون که زمزمه هاي جدا شدن اين استاد بزرگوار از دانشکده و محروم شدن دانشجويان از تلمذ درس شان به گوش مي رسد اين نوشتار درصدد است ضمن يادآوري تنها گوشه يي از کوشش هاي بي شائبه و نجيبانه آقاي «حسنيني»، تقاضاي دانشجويان را مبني بر فراهم کردن زمينه هاي حضور آن استاد در دانشکده به اطلاع مسوولان محترم برساند. گفتني است استاد «حسنيني» از استادان محبوب و عضو هيات علمي دانشکده علوم اقتصادي است. وي در پي بروز اختلافاتي با رياست دانشکده، با حکم اخراج روبه رو شده است.
    
    
    
    
    ثبت نام براي مظلوم نمايي
    
    
    «فاطمه آليا» ثبت نام اصلاح طلبان در انتخابات مجلس هشتم را با هدف «مظلوم نمايي» دانست.
    
    به گزارش ايسنا رئيس فراکسيون زنان مجلس در نطق پيش از دستور خود گفت: «جمعي در آستانه انتخابات هشتم مجلس، حيات سياسي خود را در جوسازي و تضعيف جايگاه شوراي نگهبان مي بينند، آزموده را آزمودن خطاست، تجربه اواخر مجلس ششم را به ياد آوريد و خود را از متن جامعه طرد نکنيد. به ويژه آن عده يي که خود از احوالات خويش آگاه بودند و با هدف مظلوم نمايي در فرآيند رد و احراز صلاحيت ها، مبادرت به ثبت نام کردند.»
    
    
    
    
    ديدار وزراي خارجه چين و آلمان در حاشيه نشست برلين
    
    
    «جيانگ يو» سخنگوي وزارت خارجه چين از ديدار وزيران خارجه اين کشور و آلمان در نشست گروه 1«5 در برلين درباره مساله هسته يي ايران خبر داد.به گزارش ايرنا به نقل از خبرگزاري شينهوا، سخنگوي وزارت خارجه چين گفت: «يانگ جيه چي» وزير خارجه چين در نشست وزراي خارجه شش کشور در برلين با «فرانک والتر اشتاين ماير» درباره مساله هسته يي ايران گفت وگو مي کند. قرار است وزيران خارجه کشورهاي عضو گروه 1«5 امروز در برلين تشکيل جلسه دهند. اين نشست در حالي برگزار خواهد شد که وزير خارجه چين پنجشنبه شب گذشته در ديدار سعيد جليلي دبير شوراي عالي امنيت ملي در پکن، از طرف هاي ذي ربط در مساله هسته يي ايران خواست براي ازسرگيري مذاکرات با ايران تلاش کنند.
    
    
    
    
    اتهام دوباره دخالت ايران در عراق
    
    
    سخنگوي نيروي نظامي امريکا بار ديگر ايران را به دخالت داشتن در ناآرامي هاي عراق متهم کرد. به گزارش ايسنا، ژنرال ديويد پترائوس فرمانده ارشد نظامي امريکا در عراق 10 روز قبل به افزايش شديد استفاده از نفوذگرهاي انفجاري اشاره کرده بود. امريکا مدعي است: چنين تسليحات پيچيده و پيشرفته يي از طريق ايران وارد عراق شده و منجر به کشته شدن سربازان امريکايي مي شود. اين در حالي است که آدميرال جرج اسميت سخنگوي ارتش امريکا در کنفرانسي خبري که روز يکشنبه برگزار شد گفت که استفاده از نفوذگرهاي انفجاري پس از افزايشي که در هفته هاي اول ژانويه داشت اکنون به سطح عادي رسيده است.به ادعاي ارتش امريکا شمار حملات با بمب هاي ساخت ايران در عراق به شدت کاهش يافته است. دولت ايران اين اتهام را بي اساس مي داند و بارها تاکيد کرده است که بي ثبات کردن عراق به نفع ايران نيست.
    
    
    
    
    تاکيد روسيه بر اتمام نيروگاه بوشهر
    
    
    روسيه در کوتاه ترين زمان ممکن ساخت نيروگاه اتمي بوشهر را به پايان مي رساند.به گزارش ايسنا سرگئي اشماتکو رئيس شرکت اتم استروي اکسپورت با اعلام اين مطلب گفت: تمام مسائل و مشکلاتي که وجود داشت را با طرف ايراني حل وفصل کرده ايم.وي افزود: در اوايل ماه فوريه روساي تمام سازمان هاي پيمانکار روسي در بوشهر به بررسي مراحل اين پروژه خواهند پرداخت.اشماتکو تاکيد کرد: تاريخ اتمام پروژه بوشهر براي سفارش دهنده ماهيت اصولي دارد و ما سعي مي کنيم همه کارها را هرچه زودتر به پايان برسانيم.
    
    
    
    
    انتقاد بولتون از جامعه اطلاعاتي امريکا
    
    
    نماينده سابق امريکا در سازمان ملل برآورد اخير جامعه اطلاعاتي امريکا درباره برنامه هسته يي ايران و گزارشات مربوط به آن را «سياسي شدگي غيرقانوني» نهاد اطلاعات جاسوسي امريکا خواند.به گزارش ايسنا، جان بولتون، روز يکشنبه در گفت وگو با يک روزنامه اسرائيلي گفت: در حالي که برنامه هسته يي ايران در حال توسعه و تداوم است برآورد اطلاعات جاسوسي ملي امريکا تاثير مخربي بر تلاش هاي بين المللي ما در راستاي محدود کردن ايران داشته است.بولتون در ادامه گفت: من افرادي را که اين برآورد اطلاعاتي را نوشته اند مي شناسم. آنها از اعضاي جامعه اطلاعاتي نيستند، بلکه از وزارت خارجه هستند. اين برآورد يک سند شديداً سياسي شده بود که نويسندگان آن اهداف سياسي مشخصي داشتند.بولتون با اشاره به اين برآورد که مدعي است ايران در سال 2003 يک برنامه هسته يي تسليحاتي را متوقف کرده است ضمن تکرار اتهامات غرب مبني بر نظامي بودن برنامه هسته يي تهران مدعي شد: اين برآورد آنچه را که شما تصوير مي کنيد نمي گويد. وقتي يک يا دو جمله اول را رد کنيد متوجه مي شويد که تفاوتي با برآورد سال 2005 ندارد.بولتون در ادامه ادعاهاي خود برآورد اطلاعات جاسوسي ملي امريکا را يک «کودتاي ظاهري توسط سرويس هاي اطلاعات جاسوسي» با هدف تاثيرگذاري هاي سياسي خواند. وي گفت: به عقيده من اين کار غيرقانوني بود.
    
    
    
    
    حدادعادل هفته آينده به قاهره مي رود
    
    
    حدادعادل رئيس مجلس هفته آينده براي شرکت در اجلاس سران مجالس کشورهاي اسلامي عازم قاهره خواهد شد. کاظم جلالي مخبر کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با اعلام اين خبر گفت: اجلاس دوروزه روساي مجالس کشورهاي اسلامي هفته آينده در قاهره برگزار مي شود و ايران 6 پيشنهاد جديد درباره موضوعات در دستور کار اجلاس ارائه خواهد کرد.خبرنگاري از جلالي درباره ديدار احتمالي رئيس مجلس شوراي اسلامي و حسني مبارک رئيس جمهور مصر سوال کرد که وي پاسخ داد: سفر حدادعادل به مصر يک سفر بين المللي به حساب مي آيد و در چارچوب سفر دوجانبه نيست ولي ملاقات هاي دوجانبه در جريان اين سفر انجام مي شود تا مسائل مورد علاقه طرفين بحث و بررسي شود که اخبار آن در روزهاي آتي به اطلاع افکار عمومي مي رسد.مخبر کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس هفتم تاکيد کرد: بحث مباحث دوجانبه بين ايران و مصر در حال پيگيري و اراده طرفين براي برقراري روابط سياسي استوار است و ديدارهايي بين معاونين وزراي خارجه دو کشور نيز صورت گرفته است.در همين حال روزنامه الرياض چاپ عربستان روز گذشته به نقل از برخي مسوولان ايراني خبر داد که مقامات مصر و ايران از چند ماه پيش مذاکرات گسترده يي را به منظور از بين بردن مشکلات پيش روي ازسرگيري روابط ديپلماتيک بين دو کشور آغاز کرده اند.به گزارش ايسنا طرفين ايراني و مصري طي چند هفته آينده بازگشت کامل روابط ديپلماتيک بين دو کشور را اعلام خواهند کرد.
    
    
    
    
    روابط دوستانه امارات و ايران
    
    
    روزنامه الخليج در گزارشي سخنان شيخ محمدبن راشد آل مکتوم و جرج بوش رئيس جمهور امريکا در ديدار هفته گذشته بوش از دوبي را منتشر کرد. به گزارش ايسنا به نقل از اين روزنامه شيخ محمد بن راشد آل مکتوم در مورد ايران به بوش گفته است: ايران همسايه امارات و کشورهاي حوزه خليج غفارسف است و ما و ديگر کشورهاي همسايه با ايران روابط دوستانه و قديمي داريم و هيچ کس نمي تواند اين حقيقت را چه به لحاظ تاريخي و چه به لحاظ جغرافيايي تغيير دهد. او خطاب به بوش اظهار داشته که عملکرد آنها نسبت به ايران دوستانه خواهد بود و هر آسيبي به ايران، آسيب و تهديدي براي کل منطقه خواهد بود.
    
    
    
    
    توسعه روابط تهران - تفليس
    
    
    «منوچهر متکي» وزير امور خارجه ايران که به منظور شرکت در مراسم تحليف رياست جمهوري گرجستان در تفليس به سر مي برد، در ديدار با «نيمي ريا» معاون نخست وزير اوکراين تاکيد کرد که گسترش روابط خوب دو کشور نيازمند طراحي و مهندسي نوين در حوزه هاي اقتصادي است. به گزارش ايرنا متکي در اين ديدار گفت که حوزه هاي اقتصادي دو کشور داراي ظرفيت هاي بالايي است که تاکنون مورد بهره برداري قرار نگرفته است. وي افزود: اراده سياسي جدي براي تعميق روابط وجود دارد که مي تواند پشتوانه ديپلماسي براي اين طراحي باشد. وزير امور خارجه ايران بر ضرورت مراودات سياسي، پارلماني بين دو کشور براي تعميق مناسبات تاکيد کرد. معاون نخست وزير اوکراين نيز در اين ديدار گفت: دولت جديد اوکراين آماده گسترش روابط همه جانبه با ايران است.
    
    
    
    
    امريکا و سياست عاقلانه در قبال ايران
    
    
    نشريه تايم در گزارشي تحليلي به روابط ايران و امريکا پرداخت و با تاکيد بر نامنسجم بودن سياست واشنگتن در قبال تهران نوشت: آنچه امريکا به آن نيازمند است يک سياست مداوم و عاقلانه در قبال ايران است. هيچ بخشي از باتلاق عراق را نمي توان بدون دخالت ايران حل کرد. براي اين منظور بايد دامنه ابزار سياست خود را افزايش دهيم.به نوشته اين نشريه آنچه امريکا به آن نيازمند است يک سياست مداوم و عاقلانه در قبال ايران است: سياستي که پاسخگوي منافع اقتصادي و امنيتي امريکا باشد، از حمايت بين المللي برخوردار باشد و بتواند در برابر شن هاي روان خاورميانه مقاومت کند.در ادامه اين گزارش تحليلي آمده است: بايد دامنه ابزار سياست خود را افزايش دهيم. اين به اين مفهوم است که از يادآوري بي دليل اين مساله که گزينه نظامي همچنان «روي ميز» قرار دارد خودداري کنيم، روابط فرهنگي با مردم ايران را افزايش دهيم و از مذاکرات سياسي در سطوح بالا(چيزي که دولت بوش تاکنون از انجام آن خودداري کرده است) استفاده کنيم. درست است که تلاش هاي قبلي براي ايجاد تعامل نتايج اندکي داشته است. اما آنچه مذاکرات مي توانند به دست آورند کاهش شدت ديدگاه ها نسبت به مغرور بودن امريکا و يادآوري ضرورت جلب همکاري ايران در مسائل مربوط به منافع مشترک به جامعه بين المللي است.اين نشريه در پايان اين گزارش تحليلي نوشت: برقراري تعامل با ايران تضمين کننده بهبود روابط تهران و واشنگتن با ايجاد ثبات در منطقه نيست. اما عدم برقراري تعامل به مفهوم تشديد اين مساله است. هرچه ترديد ما در تجديدنظر در سياست مان در قبال ايران بيشتر طول بکشد احتمال وقوع بحران بعدي به شکل يک درگيري کامل افزايش خواهد يافت.
    
    


 روزنامه اعتماد، شماره 1596 به تاريخ 2/11/86، صفحه 7 (سياسي )

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 1008 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه اقتصاد اسلامي
متن مطالب شماره 72، زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است