|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه اعتماد87/8/23: اخبار كوتاه
magiran.com  > روزنامه اعتماد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4303
پنج شنبه 18 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3291
magiran.com > روزنامه اعتماد > شماره 1819 23/8/87 > صفحه 14 (اجتماعي) > متن
 
 


اخبار كوتاهامروز آسمان ايران باراني است
    
    سازمان هواشناسي آسمان ابري همراه با بارش پراكنده را براي اكثر استان هاي كشور براي امروز پيش بيني كرده است. بعدازظهر امروز سامانه بارشي از سمت جنوب غرب و غرب كشور را تحت تاثير قرار داده و گستره فعاليت آن تا روز جمعه، به جنوب، شرق و به تدريج جنوب شرق كشور نيز مي رسد.شدت بارش امروز و فردا در استان هاي واقع در دامنه هاي جنوبي زاگرس افزايش مي يابد.از سوي ديگر گزارش داده شده است گردوغبار شديد در مناطق متعدد شهري و روستايي در هرمزگان موجب مختل شدن زندگي مردم و كندي در آمد و شد روزانه شده است. به گزارش مهر بنا بر اعلام اداره كل هواشناسي هرمزگان شدت گرد و غبار معلق ديروز در هوا به اندازه يي بود كه در خارج از شهر دامنه ديد به كمتر از 20 متر رسيده بود و احتمال داده شده افزايش ميزان گردوغبار در ساعات آينده نيز ادامه داشته باشد.از اسكله هاي مسافربري بندرعباس و قشم نيز خواسته شده در صورت افزايش شدت باد و برخاستن خيزهاي بيش از يك متر از تردد شناورهاي مسافربري خودداري شود.
    
    
    جمع آوري 11 هزار و 800 سرنگ آلوده
    
    معاون بهداشت اداره كل بهداشت و درمان جمعيت هلال احمر گفت: 11 هزار و 800 سرنگ آلوده از معتادان تزريقي طي شش ماه گذشته در طرح پيشگيري از شيوع ويروس HIV در چهار منطقه پرخطر تهران جمع آوري شد. حسن صفاريه در گفت وگو با مهر با بيان اينكه مراكز سيار پيشگيري از شيوع ويروس HIV از اول فروردين در نقاط پرخطر تهران اسكان يافته است، افزود: در اين كانكس هاي سيار كه در ميدان راه آهن، ترمينال خاوران، ميدان صادقيه و ميدان شوش فعال هستند، خدمات مختلفي همچون دريافت سرنگ آلوده از معتادان و توزيع سرنگ هاي جديد بين آنها، ارائه خدمات مشاوره يي و كمك هاي اوليه براي معتادان و خانواده آنها، زندانيان آزاد شده و توزيع بروشورهاي بهداشتي ارائه مي دهند.بنا بر آمارهاي رسمي منتشر شده تا تاريخ اول مهر امسال 18هزار و320 نفر در ايران مبتلابه ويروسHIV شده اند. بر اساس اين گزارش ها 7/93 درصد اين افراد را مردان و 3/6 درصد را زنان تشكيل مي دهند.در بين كل مواردي كه از سال 1365 تاكنون در كشور درباره مبتلايان به ويروس HIV به ثبت رسيده تزريق با سرنگ مشترك در مصرف كنندگان مواد (69 درصد) بيشترين سهم را در ميان مبتلايان ايراني دارد.معاون بهداشت اداره كل بهداشت و درمان جمعيت هلال احمر در اين باره مي گويد: طي شش ماه گذشته 13 هزار و 148 سرنگ و سرسوزن بين معتادان تزريقي توزيع شده و بيش از سه هزار بروشور بهداشتي درباره بيماري ايدز، هپاتيت و... در اختيار مراجعه كنندگان قرار داده اند.حسن صفاريه از مراجعه شش هزار و 600 معتاد تزريقي طي شش ماه گذشته به كانكس هاي سيار جمعيت هلال احمر در نقاط پرخطر تهران خبر مي دهد و اظهار مي دارد: طي اين مدت تنها 648 معتاد غيرتزريقي مراجعه كرده اند و هيچ كودك خياباني به اين كانكس ها نيامده است.
    
    
    با تاييد حكم قصاص از سوي آيت الله هاشمي شاهرودي قاتلان جنگلبان گيلاني مجازات مي شوند
    
    پس از گذشت نزديك به چهار سال از قتل ناصر پيروي جنگلباني كه توسط قاچاقچيان چوب به شهادت رسيد، رئيس اداره منابع طبيعي شهرستان ماسال در استان گيلان خبر داد با تاييد نهايي آيت الله هاشمي شاهرودي، قاتلان اين جنگلبان امروز مجازات مي شوند. به گزارش سبز پرس تاييد حكم قصاص براي قاتلان اين جنگلبان شهيد در حالي صورت مي گيرد كه تا به امروز و با وجود كشته و مجروح شدن بيش از 420 جنگلبان به دست قاچاقچيان چوب، تاكنون چنين حكمي براي هيچ يك از قاتلان و ضاربان جنگلبانان از سوي قوه قضائيه صادر نشده بود. اما پيگيري هاي خانواده شهيد ناصر پيروي و حمايت سازمان جنگل ها و مراتع و نيز برخي نمايندگان مجلس باعث شد سرانجام بعد از چندين بار جلوگيري از تاييد حكم قصاص توسط ديوان عالي كشور، سرانجام با حمايت دادگستري گيلان و شخص رياست قوه قضائيه از شهداي جنگلبان، حكم قصاص براي دو نفر از قاتلان اين جنگلبان در ديوان عالي كشور مورد تاييد قرار گرفت. شهيد ناصر پيروي صبح روز هفتم ارديبهشت ماه سال 1384 و در حالي كه شهر رشت را به مقصد ماسال ترك مي كرد توسط يك گروه چهارنفره و در يك ايست بازرسي بعد از پليس راه رشت ربوده شد و ساعاتي بعد توسط دو نفر از آنان به طرز دلخراشي به قتل رسيد. يكي از قاتلان با بستن دست و پاي مقتول با تيغ موكت بري سر از بدن ناصر پيروي جدا كرد. جسد ناصر پيروي بعد از گذشت سه روز، در جنگل هاي صومعه سرا كشف شد و بعد از گذشت 40 روز سرانجام با همكاري يكي از افسران دايره جنايي اداره آگاهي تهران، قاتلان و آدم ربايان شناسايي و به قتل و آدم ربايي اعتراف كردند. يكي از قاتلان اين جنگلبان، به خاطر تصاحب پنج هكتار از جنگل هاي ماسال از ماه ها قبل از ارتكاب به قتل، بارها شهيد پيروي را به قتل تهديد كرده بود و بعد از اينكه نقشه هاي او نتيجه نداد با اجير كردن پنج نفر ديگر نقشه قتل را طراحي كرد و به اجرا گذاشت و حتي بعد از ارتكاب به قتل نيز بارها خانواده مقتول را به منظور جلوگيري از پيگيري هاي قضايي مورد تهديد قرار داد.
    
    
    
    ثبت نام كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد
    
    رئيس مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي از آغاز ثبت نام آزمون كارشناسي ارشد سال 88 اين دانشگاه در هفته آخر آذرماه خبر داد. سيدعبدالله سجادي جاغرق در گفت وگو با مهر افزود: ثبت نام آزمون كارشناسي ارشد سال 88 در هفته آخر آذرماه آغاز مي شود و جزئيات آن همراه با دفترچه راهنما در اختيار داوطلبان قرار مي گيرد. وي اضافه كرد: ثبت نام به صورت اينترنتي از طريق سايت مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي به نشاني www.azmoon.net انجام مي شود. رئيس مركز آزمون دانشگاه آزاد يادآور شد: آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد ارديبهشت ماه سال 88 برگزار مي شود.
    
    
    
    آغاز ثبت نام آرم هاي طرح ترافيك
    
    ثبت نام اينترنتي از متقاضيان خريد آرم طرح ترافيك براي سال 88 آغاز شد. به گزارش فارس، متقاضيان تا 20 آذر فرصت دارند با مراجعه به سايت tehran.ir فرم درخواست دريافت آرم جديد طرح ترافيك را پركنند. به گفته يكي از مسوولان سازمان حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران هنوز در رابطه با نرخ آرم طرح ترافيك در سال آينده تصميم گيري نشده است، اما پيش بيني مي شود آرم ها با افزايش قيمت مواجه نشوند. بر اساس اظهارات وي قيمت آرم هاي سال جديد بعد از كسر يك سوم از قيمت آرم هاي سال گذشته تعيين خواهد شد. به گفته اين مقام مسوول نتايج ثبت نام و اسامي پذيرفته شدگان از اول دي اعلام و آرم هاي جديد در بهمن و اسفند توزيع خواهند شد. آرم هاي جديد از 16 فروردين 88 به مدت يك سال داراي اعتبار خواهند بود.
    
    
    
    شايعه پراكني به مصلحت كشور نيست
    
    گروه اجتماعي: در پي انتشار اخباري درباره مهاجرت فراگير فارغ التحصيلان دانشگاه شريف به خارج از كشور، رئيس اين دانشگاه روز گذشته با استناد به آمار مهاجرت شريفي ها، به دفاع قاطع از فارغ التحصيلان اين دانشگاه پرداخت. در حالي كه طي روزهاي گذشته قوت گيري شايعات در اين باره، حتي واكنش و حساسيت مجلس را برانگيخته بود.سعيد سهراب پور با اشاره به برگزاري جلسه با اعضاي كميسيون آموزش مجلس به مهر گفت: «عده يي جو سنگين و كاذب شايعه سازي ايجاد كرده اند كه 90 درصد از فارغ التحصيلان دانشگاه صنعتي شريف مهاجرت مي كنند. به خاطر جو شايعه سازي هاي اخير تقاضاي حضور در كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي و ارائه آمارهاي درست به نمايندگان عضو اين كميسيون را ارائه كردم و در اين راستا روز گذشته اين واقعيات در اين كميسيون گزارش داده شد.» سهراب پور با استناد به آمار وزارت علوم درباره خروج فارغ التحصيلان دانشگاه صنعتي شريف و كل دانشگاه ها از كشور ادامه داد: «كساني كه با شايعه پراكني كذب مدعي خروج 90 درصد دانش آموختگان دانشگاه صنعتي شريف از كشور هستند قطعاً دلسوز كشور نيستند.» وي در تشريح اين آمار گفت: «دانشگاه صنعتي شريف در سال 86 در كليه مقاطع تحصيلي يك هزار و 600 فارغ التحصيل داشته كه 197 نفر از فارغ التحصيلان اين دانشگاه به خارج رفته اند. با يك محاسبه ساده مشخص مي شود 197 نفر برابر 90 درصد يك هزار و 600 نفر نيست و برخي ادعاها باطل است.» سهراب پور ادامه داد: «آمارهاي دقيقي از طريق معاونت دانشجويي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري درباره ميزان خروج دانش آموختگان دانشگاه صنعتي شريف و دانش آموختگان دانشگاه هاي كل كشور از سال 83 تاكنون دريافت كرده و حتي منحني خروج دانش آموختگان را ترسيم كرده ايم اما اطلاعات دقيق موجود به هيچ وجه حكايت از اين ندارند كه 90 درصد از فارغ التحصيلان دانشگاه صنعتي شريف به خارج مي روند.» اساس آماري كه از وزارت علوم، تحقيقات و فناوري تهيه كرده است، تعداد دانش آموختگاني كه در سال 86 از كل دانشگاه ها به خارج رفته اند،يك هزار نفر بوده اند.
    


 روزنامه اعتماد، شماره 1819 به تاريخ 23/8/87، صفحه 14 (اجتماعي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 391 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه روشهاي هوشمند در صنعت برق
متن مطالب شماره 35، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است