|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه اعتماد87/12/1: اخبار كوتاه
magiran.com  > روزنامه اعتماد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4303
پنج شنبه 18 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3291
magiran.com > روزنامه اعتماد > شماره 1895 1/12/87 > صفحه 12 (ورزش) > متن
 
      


اخبار كوتاهمراد محمدي جام جهاني كشتي را از دست داد
    
    مراد محمدي رقابت هاي جام جهاني كشتي آزاد را از دست داد. غلامرضا محمدي سرمربي تيم ملي كشتي آزاد با بيان اين مطلب افزود: سيدمراد محمدي دارنده مدال برنز رقابت هاي المپيك 2008 پكن در جريان فينال رقابت هاي ليگ از ناحيه پا دچار آسيب ديدگي شد كه پس از بررسي اين موضوع توسط پزشكان متخصص اعلام شد وي بايد سه هفته استراحت داشته باشد و فيزيوتراپي و آب درماني را انجام دهد تا به مرور مصدوميت وي برطرف شود. به اين ترتيب او رقابت هاي جام جهاني را از دست داد. سرمربي تيم ملي همچنين گفت: در اين وزن نفرات جوان و آينده داري همچون مسعود اسماعيل پور، علي خالق زاده و احمد اميريان را داريم.
    
    
    
    انصراف وحيد مرادي از نامزدي دبيركلي
    
    وحيد مرادي رئيس فدراسيون شنا، شيرجه و واترپلو ايران از نامزدي دبيركلي كنفدراسيون شناي آسيا انصراف داد. انتخابات كنفدراسيون شناي آسيا امروز در مسقط پايتخت عمان براي انتخاب رئيس و دبيركل جديد اين كنفدراسيون برگزار شد كه وحيد مرادي رئيس فدراسيون شنا، شيرجه و واترپلو ايران كه دو دوره دبير كل آسيا بود، پيش از برگزاري انتخابات از نامزدي دبيركلي اين كنفدراسيون انصراف داد. پيش از آغاز هشتمين دوره انتخابات كنفدراسيون آسيا، وحيد مرادي پس از ارائه گزارش عملكرد به مجمع عمومي با آرزوي موفقيت براي رئيس و دبير كل جديد كنفدراسيون آسيا كناره گيري خود از نامزدي دبير كلي را اعلام كرد. وي طي دو دوره متوالي از سال 2001 تا 2009 مسووليت دبيركلي كنفدراسيون شناي آسيا را بر عهده داشت. پس از پايان اجلاس كنفدراسيون آسيا اعضاي مجمع عمومي به پاس هشت سال حضور، مرادي را به عنوان دبير كل افتخاري اين كنفدراسيون انتخاب كردند. پس از گزارش دبير كل، انتخابات كنفدراسيون آسيا با حضور 43 عضو اين كنفدراسيون برگزار شد و طي آن «شيخ خالد الصباح» از كويت به عنوان رئيس و «كوئيتينگ ژانگ» از چين به عنوان دبيركل جديد اين كنفدراسيون انتخاب شدند. همچنين در اجلاس كنفدراسيون آسيا خسرو اميني نايب رئيس واترپلو ايران به عنوان رئيس كميته فني آسيا براي چهار سال ديگر ابقا شد. اميني از سال 1986 به عنوان رئيس كميته واترپلو آسيا فعاليت مي كند. همچنين اميني عضو كميته فني واترپلو فدراسيون جهاني فينا نيز هست.
    
    
    
    كاهش 20 درصدي قرارداد شهاب گردان
    
    به علت حركت غيرورزشي «شهاب گردان» در بازي تيم هاي ابومسلم و پرسپوليس، 20 درصد از قرارداد دروازه بان ابومسلم كسر شد. رحمان نادري مديرعامل باشگاه ابومسلم خراسان با تاييد اين خبر افزود: كميته انضباطي باشگاه به علت حركت زشت شهاب گردان و توهيني كه وي به توپ جمع كن هاي بازي به عنوان يكي از زحمتكش ترين افراد حاضر در ورزش انجام داد، اين تصميم را گرفته است.
    
    
    
    
    نخستين بازي «تيموريان» براي بارنزلي
    
    آندرانيك تيموريان پس از مدت ها براي بارنزلي تيم جديدش به ميدان رفت. هافبك تيم ملي ايران كه به دليل آسيب ديدگي مدت ها از فوتبال دور بود و در شروع نيم فصل دوم رقابت هاي ليگ برتر به صورت قرضي از فولام راهي بارنزلي شد، براي نخستين بار پيراهن تيم جديدش را به تن كرد. در اين ديدار كه برابر شفيلد ونزدي برگزار شد و با برتري يك بر صفر بارنزلي همراه بود، تيموريان تا دقيقه 90 در ميدان حضور داشت و سپس جاي خود را به آدام هاميل داد. تك گل اين بازي را «كمپل رايس» در دقيقه 38 به ثمر رساند.
    
    
    
    
    ايران به AFC شكايت كرد
    
    فدراسيون فوتبال ايران به قضاوت ديدارهاي ايران مقابل امارات و كره جنوبي به كنفدراسيون آسيا شكايت كرد. فدراسيون فوتبال ايران با ارسال نامه اعتراض آميز به AFC شكايت خود را نسبت به اشتباهات داوري در دو بازي ايران مقابل امارات و كره جنوبي به دليل ناديده گرفتن ضربات پنالتي در دقيقه 89 بازي مقابل امارات و دقيقه 8 مقابل كره جنوبي ارسال كرد و خواهان رسيدگي سريع به اين شكايت شد.
    
    
    
    
    علي دايي: نظر نمايندگان مجلس دلسوزانه بود نه كارشناسانه
    
    سرمربي تيم ملي فوتبال كشورمان با بيان اينكه نمايندگان مجلس از سر دلسوزي در مورد تيم ملي ابراز نگراني كرده اند، گفت: بنده مطمئنم آنها هم قلب شان به خاطر تيم ملي مي تپد اما من تنها نظر كارشناسان و اهالي فن را مي پذيرم. وي افزود: تا به حال تنها ديدار با تيم ملي فوتبال كويت قطعي شده است و ديدارهايي مانند بازي با كنيا يا تيم هاي ديگر مشخص نيست و بنده از آنها بي اطلاع هستم. سرمربي تيم ملي فوتبال كشورمان در ادامه به تذكر نمايندگان مجلس پيرامون نتايج اين تيم اشاره كرد و افزود: اگر نمايندگان محترم مجلس هم اظهارنظري در اين مورد داشته اند تنها به خاطر دلسوزي براي تيم ملي بوده چرا كه آنها هم فوتبال ملي كشورشان را دوست دارند اما بايد توجه داشته باشند تيم ملي در مرحله اول و دوم مقدماتي جام جهاني و مقدماتي جام ملت هاي آسيا تا به حال شكستي نداشته و عملكرد قابل قبولي از خود ارائه كرده است. علي دايي در ادامه تصريح كرد: ما تا به امروز شش امتياز گرفته ايم و از تيم ملي كره جنوبي به عنوان صدرنشين تنها دو امتياز عقب تر هستيم. اينكه عنوان شود نتايج تيم ملي نااميدكننده بوده را به هيچ عنوان قبول ندارم. وي در ادامه افزود: خيلي ها در مورد تيم ملي اظهارنظر مي كنند اما من تنها نظر كارشناسان و صاحبان فن را قبول دارم و هرچند به نظر نمايندگان مجلس احترام مي گذارم اما معتقدم نظر آنها دلسوزانه بوده است، نه كارشناسانه.
    
    
    
    
    نگاهي نو به جهان پهلوان تختي
    
    «تختي آخرين شاگرد مكتب پورياي ولي بود كه از پهلواني نه تنها قدرت تن بلكه شجاعت و مسووليت اخلاقي نيز مي گذرد و از راه اساطير پهلواني ريشه آن كردار و ارزش ها را به علي (ع) مي رساند كه در سنت ما عالي ترين مظهر كردار و اخلاق است و از اين راه ورزش را به عرفان پيوند مي زند. پهلوانان بزرگ ما همه سرسپردگان مكتب جوانمردي بوده اند كه با عرفان پيوندي عميق دارد. در اين سنت پهلوان تنها در برابر كردار خود مسوول نيست بلكه او در برابر هر ناروايي كه در پيش چشم او اتفاق بيفتد، مسوول است. در اين سنت، پهلواني نوعي رستگاري است.» سطرهاي بالابخشي از مقاله داريوش آشوري است كه به تاريخ 26 دي ماه سال 1346 در هفته نامه فردوسي به چاپ رسيد. اين مقاله با اجازه نويسنده در آخرين شماره فصلنامه فرهنگي، هنري، ادبي «نگاه نو» مجدداً منتشر شده است تا بخشي از يك پرونده جامع و خواندني در مورد جهان پهلوان تختي باشد. اين پرونده شامل مجموعه يي از نوشتار جلال آل احمد، جمال ميرصادقي، حسين فكري، داريوش آشوبي، علي ميرزايي و عبدالحسين آذرنگ و همچنين سروده هاي سياوش كسرايي و رضا براهني است.
    در ابتداي اين پرونده علي ميرزايي مروري بر كارنامه غلامرضا تختي به عنوان يك قهرمان، پهلوان و كوشنده سياسي دارد. در بخشي از اين نوشته بخش هايي از گزارشات سازمان اطلاعات و امنيت كشور (ساواك) در زمان پهلوي را كه در مورد جهان پهلوان تختي نوشته شده است، مي خوانيم:«در روزهاي 23 ، 24 و 25 اسفند ماه جاري مسابقات كشتي بين تيم هاي كشور عراق، شوروي، ژاپن، بلغارستان و ايران در سالن محمدرضا شاه غشهداي هفتم تير امروزف برگزار خواهد شد. ضمناً قرار است چنانچه غلامرضا تختي تنفرنامه يي از بستگي به احزاب و دستجات سياسي بنويسد از طرف فدراسيون كشتي براي تماشاي اين مسابقات از او دعوت به عمل آيد و تجليل به عمل آيد و شايع است چنانچه در سالن حضور يابد از طرف طرفدارانش ابراز احساسات شديد نسبت به وي خواهد شد.» (گزارش داخلي ساواك - 19/12/42)
    اين نوشته زندگي غلامرضا تختي را از پنجم شهريور 1309 يعني روز تولدش تا لحظه مرگ و مسائل به وجود آمده در مراسم تشييع جنازه او را به طور مفصل مرور مي كند. «سياوش ها را مي كشند و سهراب ها را...» عنوان نوشته يي از جلال آل احمد است كه پس از مرگ صمد بهرنگي در آذرماه 1347 در مجله آرش منتشر شده و جلال آل احمد در آن به شركت در مراسم شب هفتم غلامرضا تختي همراه با غلامحسين ساعدي و صمد بهرنگي اشاره كرده است. همچنين در نوشتار عبدالحسين آذرنگ نيز كه بيشتر به مراسم تشييع و اتفاقات رخ داده در آن اختصاص داده شده است، مي خوانيم: «مراسم شب هفتم، به هر ترتيب، بدون برخورد ميان نيروهاي نظامي و جمعيت پايان يافت. سواي چند درگيري جزيي، اجتماع به صورت مسالمت آميز پراكنده شد، اما نيروهاي امنيتي بيكار نبودند، همه تحركات را زير نظر داشتند، فعالان، سازمان دهندگان و افراد موثر را دنبال مي كردند و به ويژه نظارت خود را بر محيط هاي دانشجويي شدت بخشيدند. التهاب عمومي، پس از مراسم شب هفتم فروكش كرد اما طعم شيرين تجمع هاي مردمي در كام گروه هاي مخالف رژيم، آنها را واداشت تا با سازماندهي و آمادگي بيشتري در مراسم شب چهلم شركت كنند...» پايان بخش اين پرونده داستاني است به قلم جمال ميرصادقي كه براساس خاطره يي از اميرهوشنگ ابتهاج، پيش از انقلاب نگارش يافته. آخرين شماره فصلنامه «نگاه نو» با عكس جلد غلامرضا تختي روي دكه هاي روزنامه فروشي در دسترس علاقه مندان خواهد بود.
    


 روزنامه اعتماد، شماره 1895 به تاريخ 1/12/87، صفحه 12 (ورزش)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 139 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه طب توانبخشي
متن مطالب شماره 4 (پياپي 704)، زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است