|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه اعتماد87/12/28: قاسم روانبخش: كفن ها را براي دوم خردادي ها گذاشته ايم
magiran.com  > روزنامه اعتماد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4274
شنبه 15 دي 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3291
magiran.com > روزنامه اعتماد > شماره 1915 28/12/87 > صفحه 6 (سياسي) > متن
 
      


قاسم روانبخش: كفن ها را براي دوم خردادي ها گذاشته ايم
    دبيرسياسي نشريه پرتو كه در سال 84 از حاميان اصلي احمدي نژاد بود در انتخابات 88 هم نداي حمايت از احمدي نژاد را سر داد و كانديداهاي رقيب را به مظلوم نمايي متهم كرد. «قاسم روانبخش» در گفت وگويي با ايلنا به تشريح مواضع و ديدگاه هاي خود درخصوص كانديداتوري ميرحسين موسوي، حواشي رخداده در مدت رياست جمهوري احمدي نژاد و ضعف هاي دولت اصلاحات پرداخت و درباره موضوع كفن پوشان گفت: «بخشي از كفن ها را براي دوم خردادي ها گذاشته ايم.»اين گفت وگو را بخوانيد.
    
    
    
    -در زمان خاتمي شاهد بوديم كه با كوچك ترين بهانه يي برخي افراد در شهر قم كفن پوش مي شدند اما در دولت نهم به رغم وجود بهانه هايي مانند اظهارات مشايي اين كفن پوشان حضور نداشته اند، علت چيست؟
    
    كفن پوشان قم عاقل هستند و مي دانند در كجا بايد كفن بپوشند. البته بخشي از كفن ها را براي دوم خردادي ها گذاشته اند،زماني كه به خدا، پيغمبر، حضرت زهرا(س)، ائمه معصومين و امام زمان(عج) توهين شود، بايد كفن پوشيد. اما زماني كه مشايي از دوستي با مردم اسرائيل حرف مي زند آنها كفن نمي پوشند.
    
    -اخيراً شنيده شده است برخي با پخش آگهي هايي درصدد تخريب خاتمي در شهر قم هستند آيا به عنوان يك روحاني كه در اين شهر زندگي مي كنيد موافق اين گونه تخريب ها هستيد؟
    
    من اطلاعي از اين موضوع ندارم اما برخي كانديداها به دنبال مظلوم نمايي هستند و پروژه مظلوم نمايي را راي آور مي دانند لذا چنين مباحثي را مطرح مي كنند. همان طور كه اشاره شد من در قم زندگي مي كنم اما چنين چيزهايي را نديده ام. اين موضوع مانند پروژه مظلوم نمايي هاشمي رفسنجاني در سال 84 است كه مي گفت پنج ميليون سي دي عليه من پخش شده است كه دروغ محض بود. در مصاحبه يي از من در اين مورد پرسيده شد و من پاسخ دادم حتي يك نسخه از اين سي دي را نديده ام و خود خبرنگار هم نديده بود. مطرح كردن اين مسائل مظلوم نمايي است و مي خواهند به جامعه القا كنند كه آنها را تخريب مي كنند البته فكر نمي كنم خاتمي نيازي به مظلوم نمايي داشته باشد زيرا همگان از عملكرد اقتصادي، فرهنگي و سياسي دولت هشت ساله وي مطلع هستند و در نشريات معتبري نيز عملكرد دولت خاتمي نقد مستدل شد و مي شود. در اين دوره نيز نويسندگان بايد با استدلال و منطق به نقادي عملكرد دولت هاي اصلاحات، كارگزاران و اصولگرا بپردازند و عملكرد آنها را با يكديگر مقايسه كنند تا مردم تكليف خود را بدانند. البته نقادي بايد همراه با ادب و احترام باشد.طبق گزارش سازمان بسيج دانشجويي، 40 هزار مورد سياه نمايي و تخريب عليه دولت نهم صورت گرفته است كه نتايج مثبتي ندارد. كساني كه شعار مي دهند و ما را تخريب مي كنند خودشان بدترين نوع تخريب را نسبت به دولت خدمتگزار نهم در روزنامه ها و سايت هايشان روا مي دارند.
    
    -ميرحسين موسوي در روزهاي گذشته طي بيانيه يي كانديداتوري خود را اعلام كرد و تغيير وضعيت كشور به عنوان يكي از دلايل حضور ايشان مطرح شد. چه برداشتي از حضور مهندس موسوي در عرصه انتخابات پس از سال ها سكوت داريد.
    
    مهندس موسوي در اين بيانيه آورده است وضعيت كشور اقتضا كرده است كه وي در عرصه حضور يابد كه اين موضوع به صورت مبهم عنوان شده است، لذا اميدواريم ايشان در بيانات بعدي خود اين بخش از بيانيه را تبيين كنند كه چرا پس از سال ها سكوت اكنون احساس وظيفه مي كنند در انتخابات حضور يابند. در سال هاي 76 ، 80 و 84 نيز از ايشان براي حضور در عرصه دعوت مي شد اما نمي پذيرفتند، اكنون چه اتفاقي رخ داده است كه احساس مسووليت مي كند؟ چطور در شرايطي كه سياست خارجي ما در موضع انفعال بود، احساس خطر نكرد و امروز كه سياست خارجي ما بر مبناي تهاجم به پايگاه دشمن است و آثار آن را در كشور، منطقه و جهان مي بينيم احساس وظيفه مي كنند؟ اين سوالات از جانب افكار عمومي مطرح است كه ميرحسين موسوي بايد به آنها پاسخ دهد. در دوراني كه روزانه صدها مطلب عليه دين، مقدسات و ارزش ها نوشته مي شد و خاطر متدينين، علما و روحانيون مكدر مي شد، مهندس موسوي سكوت كرد. چرا در آن زمان ها احساس نمي كرد بايد وارد عرصه شود و رياست جمهوري را برعهده بگيرد؟ امروز كه دولت اصولگرا بر سر كار است و تمام تلاشش براي زنده كردن شعار انقلاب است، ايشان احساس وظيفه كرده اند كه بيايند؟
    
    -در حالي عملكرد مهندس موسوي را زير سوال مي بريد كه بخشي از اصولگرايان نيز حمايت خود را از ميرحسين موسوي اعلام كرده اند. آيا اصولگرايان چند دسته اند كه بخشي از آنها مانند شما به انتقاد از مهندس موسوي مي پردازيد و بخش ديگر حمايت خود را اعلام مي كنند؟
    
    اين يك ادعا است كه گفته مي شود اصولگرايان به مهندس موسوي راي مي دهند. كدام حزب اصولگرا از ايشان حمايت كرده است؟ تكليف ايثارگران و موتلفه كه مشخص است. پس كدام حزب اصولگرا از مهندس موسوي حمايت كرده است. من پيش از اعلام كانديداتوري موسوي پيش بيني كرده بودم او يا با شعار خاتمي يا با شعار احمدي نژاد وارد عرصه مي شود كه هر كدام نماد يك تفكر است. اگر شعار خاتمي راي داشت كه او مي ماند و راي مي آورد اما اگر بخواهد با شعار احمدي نژاد بيايد كه مردم اصل را كنار نمي گذارند تا به كپي راي دهند. در نهايت ما از حضور ميرحسين موسوي در انتخابات حمايت مي كنيم زيرا تنور انتخابات را گرم مي كند. اينكه برخي فكر كنند او مي تواند راي اصولگرايان را جذب كند، در اشتباه هستند.اگر چند كانديدا از جبهه اصلاح طلبان وارد عرصه شوند به اين دليل است كه مي خواهند از تريبون صداوسيما در نقد دولت استفاده كنند يا آراي احمدي نژاد را كم كنند.
    
    -برخي اظهارنظرها مانند اظهارات مشايي در مورد دوستي با اسرائيل موجب شد احساس شود در انتخابات دهم از آراي احمدي نژاد كاسته مي شود. آيا برخورد رئيس جمهور با مشايي در همان زمان موجب نمي شد بر محبوبيت ايشان افزوده شود؟
    
    در دولت هاي ديگر نيز مشايي هايي بودند. ما در موضوع مشايي هم به دولت انتقادهاي زيادي كرديم. از خدا مي خواهيم تا مشايي دولت نهم اصلاح شود.
    


 روزنامه اعتماد، شماره 1915 به تاريخ 28/12/87، صفحه 6 (سياسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 1595 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه نداي قلم
متن مطالب شماره 10، بهمن 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است