|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه اعتماد88/3/23: مهدي كروبي با حضور در حسينيه حصار بوعلي خطاب به جريان انتخابات عنوان كرد : از آراي مردم صيانت كنيد
magiran.com  > روزنامه اعتماد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4342
يك شنبه 25 فروردين 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3291
magiran.com > روزنامه اعتماد > شماره 1974 23/3/88 > صفحه 3 (سياسي) > متن
 
 


مهدي كروبي با حضور در حسينيه حصار بوعلي خطاب به جريان انتخابات عنوان كرد : از آراي مردم صيانت كنيد
    گروه سياسي: ساعت روي عدد 10 متوقف شده بود كه مهدي كروبي وارد حسينيه حصار بوعلي شد. وي در حالي با قباي قهوه يي و عباي مشكي شناسنامه اش را به اعضاي حوزه تحويل داد كه غلامحسين كرباسچي رئيس ستاد و جميله كديور مشاور امور زنان و مرتضي الويري وي را مشايعت مي كردند. دبير كل حزب اعتماد ملي زماني در پاي صندوق 66 حاضر شد كه پيش از اين اعلام كرده بود تا پايان در عرصه رقابت حضور خواهد داشت چرا كه پيش از اين شايعاتي مبني بر انصراف احتمالي برخي از كانديداها منتشر شده بود و همين موجب شد مهدي كروبي در سخناني به اين شايعات پايان دهد و حضور خود را تا پايان انتخابات قطعي بداند. البته پيش از اتخاذ چنين موضع گيري، مهدي كروبي در نامه يي به مقامات امنيتي نسبت به حضور و دخالت هاي سازمان يافته برخي از نيروها هشدار داد. در اين نامه كه خطاب به محسني اژه يي وزير اطلاعات، حجت الاسلام حسين تائب فرمانده نيروي مقاومت بسيج و اسماعيل احمدي مقدم فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي نوشته شده است، نسبت به صيانت از آرا ابراز نگراني شده و در ضمن دبير كل حزب اعتماد ملي در نامه خود تصريح كرد هرگز اشتباه چهار سال پيش را تكرار نخواهد كرد و تا صبح بيدار خواهد ماند و به طور قطع در كنفرانسي در روز شنبه نتايج رايزني و بررسي ها را به صورت شفاف به مردم اعلام خواهد كرد. اما تمام نگراني هاي كروبي معطوف به نامه ارسالي به مقامات امنيتي نبود گو اينكه وي هنگام راي دادن بار ديگر از مسوولان اجرايي انتخابات درخواست كرد از آراي ملت صيانت كنند و حافظ راي مردم باشند و به اين ترتيب مهدي كروبي راي خود براي «تغيير» را به صندوق انداخت و بعد از او ساير همراهان وي، شناسنامه خويش را ممهور به مهر ستاد انتخابات كشور كردند و به اين صورت مهدي كروبي با كابينه از پيش تعيين شده خود يعني غلامحسين كرباسچي به عنوان معاون اول و جميله كديور به عنوان يكي از وزراي زن كابينه احتمالي در تكيه راي خود را به صندوق انداخت. البته مهدي كروبي در اين ميان ضمن توصيه مسوولان به صيانت از آرا خواستار توجه بيشتر به آراي مردم شد و در عين حال به مسوولان اجرايي توصيه كرد اين تذكر برادرانه را مورد توجه قرار دهند. هرچند مهدي كروبي اين تذكر برادرانه را به وزارت كشور داد اما در عين حال با آنها اتمام حجت كرد مراقب عملكرد خود باشند در غير اين صورت وي هر مساله يي را بدون ذره يي پرده پوشي با مردم در ميان خواهد گذاشت.
    
    كروبي در واقع به هواداران خود توصيه كرد همه بايد از تخريب ديگران بپرهيزند و مردم هرچه بيشتر احساس كنند خواست آنهاست كه برآورده مي شود. هواداران كانديداها بايد توجه داشته باشند از مواردي كه ايجاد ترديد مي كنند مانند شايعاتي كه فلاني سكته كرده يا انصراف داده يا راي نداده است، بپرهيزند.
    
    وي تاكيد كرد: امروز تمام مي شود اما انتخابات ممكن است به مرحله دوم برسد. بهتر است با حرف هايي كه ايجاد شك مي كند، در انتخابات اختلالي ايجاد نكنند چرا كه اين انتخابات استثنايي است و همه با حساسيت آن را دنبال مي كنند. به نوعي يكي از پرشورترين انتخابات هاست.
    
    كروبي در پاسخ به اين پرسش كه آيا دبيركلي حزب اعتماد ملي را ادامه خواهيد داد، گفت: بله، من كار حزبي را ادامه مي دهم. كار ما فصلي نيست كه تنها مختص به زمان انتخابات باشد. بايد اين راه را ادامه داد تا جايي كه كار حزبي نهادينه شود. تا حالادر هر كاري كه انجام داده ام، موفق ترين بوده ام يعني دنبال يك جراحي بزرگ بودم كه آن را نياز داشتيم و در اين انتخابات به بهترين شكل انجام شد.
    
    دبيركل حزب اعتماد ملي افزود: صف بندي ها در اين انتخابات كاملاً مشخص شد. هر كسي حرف خود را زد. من به خودم خوشبين هستم و راه خود را ادامه مي دهم. خوشحالم نقشي را كه بايد به لطف خدا انجام مي دادم، از آن موفق بيرون آمدم.
    
    وي افزود: من مي دانستم حوادث و اوضاع شكاف هايي را نشان مي دهد كه هنوز رفع نشده است و ما بايد ادامه مي داديم تا زمان رياست جمهوري و امروز معلوم شد هر كس با چه كسي است و حرف هركسي با چه كسي است.
    
    وي ادامه داد: نمي خواستند اجازه دهند مردم آگاه شوند. مي خواستند بازار مسگرها ايجاد كنند و دو نفر سر و صدا راه بيندازند اما من كاري كردم كه حرف همه مردم و همه گروه ها مشخص شد. براي كارهاي بعدي مي توان شفاف تر ادامه داد.
    
    راي كروبي به تغيير در حالي صورت مي گيرد كه وي اولين كانديدايي بود كه براي حضور در عرصه انتخابات در 21 مهرماه اعلام آمادگي كرد و به اين ترتيب از آن زمان تاكنون همواره بر حضور حزبي خود در انتخابات تاكيد كرده و تمام تلاش خود را معطوف رفع موانع موجود كرده است. هر چند وي در اين ميان به گلايه هاي انتخاباتي خود نيز پرداخته چنان كه همواره نسبت به حضور نيروهاي غيبي در انتخابات هشدار داده و بارها تصريح كرده است وي به هيچ عنوان در سحرگاه 23 خرداد نخواهد خوابيد و اين موضوع به بيان مشترك تمام اعضاي حزب اعتماد ملي و ستاد انتخابات تبديل شد به گونه يي كه همه اعضاي ستاد تاكيد كردند تا صبح بيدار خواهند ماند. گرچه اين سخنان از سوي مهدي كروبي به كرات مورد تاكيد قرار گرفته است اما به نظر مي رسد دل نگراني هاي موجود معطوف به گزارش هاي رسيده است چرا كه مهدي كروبي پيش از اين نيز نسبت به اظهارنظرهاي اعضاي بسيج به خصوص موضع گيري محمدعلي جعفري در مورد تقسيم بندي بسيج به بخش فرهنگي و نظامي اعتراض كرده بود و آن را مصداق دخالت نظاميان در انتخابات دانسته بود. اما خطاب اين نامه ها منحصر به محمدعلي جعفري نبود گو اينكه دبيركل حزب اعتماد ملي نسبت به اظهارنظرهاي آيت الله جنتي به عنوان مقام مسوول يعني دبير شوراي نگهبان و حسن فيروزآبادي در جايگاه رياست ستاد كل نيروهاي مسلح واكنش نشان داده بود و از آنها خواسته بود با رعايت بي طرفي شرايط برگزاري انتخابات آزاد و عادلانه را فراهم كنند.
    
    مهدي كروبي با حضور در حسينيه حصار بوعلي خطاب به جريان انتخابات عنوان كرد : از آراي مردم صيانت كنيد
    


 روزنامه اعتماد، شماره 1974 به تاريخ 23/3/88، صفحه 3 (سياسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 207 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه رشد زبان هاي خارجي
متن مطالب شماره 126، زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است