|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران88/10/9: وزارت اطلاعات:هرگونه فعاليت شركت هاي هرمي ممنوع است
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 7004
پنج شنبه 2 اسفند 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 4398 9/10/88 > صفحه 1 (صفحه اول) > متن
 
      


وزارت اطلاعات:هرگونه فعاليت شركت هاي هرمي ممنوع است■ موضوع فعاليت بازاريابي شبكه اي با فعاليت شركت هاي هرمي كه نوعي اخلال در نظام اقتصادي كشور مي باشد، متفاوت است
    ■ رئيس مركز اصناف وزارت بازرگاني: ممنوعيت فعاليت شركت هاي هرمي موجود تا زماني كه مجوز دريافت نكرده اند، همچنان برقرار و عضوگيري آنها ممنوع است
    
    وزارت اطلاعات: هرگونه فعاليت شركت هاي هرمي ممنوع مي باشد
    در پي درج خبري درباره «شبكه هاي بازاريابي هرمي در روزنامه ايران روابط عمومي وزارت اطلاعات توضيحاتي در اين خصوص اعلام كرد.
    
    
    متن توضيحات روابط عمومي وزارت اطلاعات به اين شرح است:
    با توجه به خبر منتشره در روزنامه ايران شماره 4396 مورخ 8/10/88 با تيتر اول «شبكه هاي بازاريابي هرمي قانوني شد» به اطلاع مي رساند كه اين موضوع صحت نداشته و هرگونه فعاليت تحت عنوان شركت هاي هرمي برابر قانون ممنوع مي باشد. ضمناً اعلام مي دارد دستورالعمل بازاريابي شبكه اي توسط وزارت بازرگاني در هفته گذشته اعلام شده و موضوع فعاليت بازاريابي شبكه اي با فعاليت شركت هاي هرمي كه نوعي اخلال در نظام اقتصادي كشور مي باشد متفاوت است. وزارت اطلاعات حسب وظيفه قانوني خود با همكاري دستگاه قضايي با فعالان شركت هاي هرمي برخورد خواهد نمود. خواهشمند است براساس قانون مطبوعات نسبت به اصلاح خبر فوق در شماره 4397 مورخ 9/10/88 اقدام نمائيد.
    
    
    * توضيحات مركز اصناف و بازرگانان ايران
    همچنين مركز اصناف و بازرگانان ايران اعلام كرد: عطف به تيتر «شبكه هاي بازاريابي هرمي قانوني شد» مندرج در صفحه اول شماره 4396 روز سه شنبه مورخ 8 دي ماه 1388 آن روزنامه، با توجه به اينكه استفاده از واژه هرمي در عنوان به كار گرفته شده موجب انحراف و خدشه افكار عمومي گشته و همچنين عنوان دستورالعمل مصوب كه در صفحه 21 همان شماره روزنامه به صورت كامل چاپ شده است نيز «دستورالعمل نحوه صدور مجوز و نظارت بر فعاليت بازاريابي شبكه اي» مي باشد، لذا خواهشمند است دستور فرماييد مطابق قانون مطبوعات در صفحه اول اولين شماره بلافصل روزنامه ايران كه در روز چهارشنبه مورخ 9 دي ماه 1388 چاپ و منتشر مي گردد، نسبت به اصلاح عنوان صفحه اول شماره فوق الذكر، حذف عبارت «شبكه هاي بازاريابي هرمي» و جايگزين نمودن «بازاريابي شبكه اي» به جاي آن اقدام لازم معمول و از نتيجه اين مركز را مطلع نمايند.
    
    
    هرمي ها فقط با مجوز وزارت بازرگاني قانوني هستند
    ديروز در اين صفحه گزارشي با عنوان «شبكه هاي بازاريابي هرمي قانوني شد » به چاپ رسيده بود كه بازتاب گسترده اي بين خوانندگان روزنامه داشت . بخش عمده خوانندگان ، اين سوال را مطرح مي كردند كه آيا تصويب اين آئين نامه توسط وزارت بازرگاني به معناي قانوني شدن فعاليت شركتهاي هرمي فعال در كشور است .برخي خوانندگان نيز عنوان مي كردند اعضاي شركتهاي هرمي به استناد تيتر ديروز روزنامه ايران مدعي شده اند كه فعاليتهايشان قانوني است و هيچ منعي براي جذب اعضاي جديد ندارند.اگرچه تيتر و متن گزارش ديروز روزنامه ايران به اندازه كافي روشن و شفاف بود و هيچيك از موارد مذكور از آن استنتاج نمي شد ، با اين وجود سوالات مطرح شده خوانندگان را با حسن رادمرد ، رئيس مركز اصناف و بازرگانان وزارت بازرگاني در ميان گذاشتيم .
    
    
    بر اساس آئين نامه نحوه فعاليت شركتهاي بازاريابي شبكه اي كه به تازگي به تصويب وزارت بازرگاني رسيده است ، شركتهاي هرمي كه هم اكنون در كشور به صورت زيرزميني فعال هستند چه وضعيتي پيدا مي كنند ؟
    آن دسته از شركتهاي هرمي كه هم اكنون دركشور به صورت زيرزميني درحال فعاليت اند، تنها در صورتي شكل قانوني پيدا مي كنند كه نحوه فعاليت خود را در چارچوب آئين نامه مصوب وزارت بازرگاني اصلاح كرده واز مركز امور اصناف و بازرگانان (وزارت بازرگاني) مجوز فعاليت دريافت كنند .
    
    
    پس امكان صدور مجوز براي شركتهاي هرمي وجود دارد ؟
    ببينيد بازاريابي شبكه اي يك فعاليت كاملاً شناخته شده جهاني است و ما نيز با تدوين اين آئين نامه ، زمينه قانوني براي اين نوع فعاليت ، البته فعاليت سالم و شفاف ، را فراهم كرديم . هر كدام از شركتهاي هرمي كه هم اكنون به صورت زيرزميني در حال فعاليت اند، اگر مدعي اند كه فعاليت سالم و شفاف بازاريابي شبكه اي انجام مي دهند مي توانند با دريافت مجوز ، شكل قانوني به كارشان بدهند .
    
    
    بنابراين ممنوعيت هاي قانوني فعاليت اين شركتها همچنان برقرار است ؟
    بله ، قطعا تا زماني كه شرايط خود را با موارد مندرج در آئين نامه مصوب تطبيق ندهند و مجوز دريافت نكنند ، همچنان غيرقانوني تلقي شده و فعاليت و عضو گيري در آنها ممنوع است .
    
    
    كساني كه متقاضي دريافت مجوز هستند چگونه بايد درخواست خود را مطرح كنند؟
    متقاضيان مي توانند با مراجعه به مركز امور اصناف و بازرگان وزارت بازرگاني واقع در ضلع شمال شرقي ميدان وليعصر ، ساختمان شماره سه وزارت بازرگاني ، درخواست خود را ارايه دهند .
    رئيس كميسيون قضايي مجلس شوراي اسلامي گفته است آئين نامه مصوب وزارت بازرگاني پيش از اجرا بايد به تصويب مجلس برسد .
    وزارت بازرگاني به استناد مصوبه 1/2/1388شوراي عالي امنيت ملي مبني بر لزوم ساماندهي اين نوع فعاليتها ، اقدام به تدوين و تصويب اين آئين نامه كرد و بديهي است كه اين نوع از فعاليتها در چارچوب قانون نظام صنفي مي گنجد و نيازي به مصوبه جداگانه مجلس شوراي اسلامي ندارد.
    وزارت اطلاعات:هرگونه فعاليت شركت هاي هرمي ممنوع است
    


 روزنامه ايران، شماره 4398 به تاريخ 9/10/88، صفحه 1 (صفحه اول)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 710 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه گزارش سازمان نظام مهندسي ساختمان استان فارس
متن مطالب شماره 98، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است