|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه رسالت88/11/3: منافقين براي موسوي بيانيه مي نويسند!
magiran.com  > روزنامه رسالت >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 9436
دو شنبه 29 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2829
magiran.com > روزنامه رسالت > شماره 6906 3/11/88 > صفحه 17 (گفتگو) > متن
 
      


منافقين براي موسوي بيانيه مي نويسند!
نگاهي بر زمينه هاي سياسي - اجتماعي قتل ناصر الدين شاه


بخش گفتگو:
    هر انسان منصفي كه در راهپيمايي ميليوني ملت ايران در نهم دي حضور مي يافت و يا از صحنه تلويزيون شكوه حماسه تاريخي ملت ايران در تهران و ساير شهرستان ها را مي ديد به مسلمان بودن، ايراني بودن و شيعه بودن خود مي باليد. اما گويا حكايت سوره ياسين و گوش عده اي است كه به هيچ چيز بدهكار نيست. “صم بكم عمي فهم لايرجعون “موسوي نامزد خسرالدنيا و الاخره كه خود را محكوم به محاربه با نظام اسلامي كرده است در آخرين بيانيه خود درباره وقايع عاشورا نه تنها از محكوم كردن اهانت كنندگان به قرآن، مساجد، حسينيه ها و تكيه ها، نذورات، عزاداران و مراسم حسيني در روز عاشورا طفره رفت بلكه با حمايت از اين جريان اغتشاشگر عملادر نقش يك سمپات فعال منافقين در داخل وارد صحنه شد و حجت را بر مردم و مسئولين تمام كرد.
    رخداد ناگوار عاشورا در تهران به فرماندهي منافقين صورت پذيرفت و همان ها مسئوليت آن را برعهده گرفتند. سركرده گروهك تروريستي منافقين رسما اعتراف كرد كه اين گروهك در دامن زدن به آشوب هاي روز عاشورا در تهران نقش داشته است. مريم رجوي همسر سركرده اين گروهك تروريستي با اعلام اينكه “اين يك هماهنگي ضروري ميان كساني است كه نقش ولايت فقيه را قبول ندارند” ادعا كرد: “جنبش سبز كه عليه تقلب در انتخابات شكل گرفت در حال جايگزيني با يك جنبش عميق تر است كه براي سرنگوني نظام ايران تلاش مي كند.”
     موسوي نامزد خسرالدنيا و الاخره انتخابات اخير در آخرين بيانيه خود از رفتار موهن اين عده حمايت كرد و تلويحا اعلام نمود كه اختيار هدايت فرقه موسوم به سبز در دست او نيست و افراد ديگري فرمان اين ماشين اغتشاشگر را در دست دارند.
     اما وي حاضر نشد جسارت و اهانت اين عده از منافقين را به عزاداري عاشورا محكوم كند و بي محابا تر از گذشته در اين بيانيه به نظام، انقلاب و مردم حمله كرد.
    اهانت و جسارت به دستگاه عزاداري اباعبدالله الحسين(ع) در روز عاشورا گناهي نا بخشودني است و فتنه گران با حرمت شكني مسبوق به سابقه خود قلوب آحاد ملت ايران را جريحه دار كردند.
    منافقين جشن و پايكوبي در روز عاشورا را در كارنامه سياه خود دارند. حوادث خرداد60 تومار منافقين را در هم پيچيد و آنها را به نوكري صدام بد عاقبت واداشت.
    در همين زمينه سرنخ هاي تازه اي از نقش فعال حزب استعماري بهائيت در مديريت فتنه سبز به دست آمد.
    به دنبال دستگيري10 تن از سركردگان و اعضاي فرقه انحرافي و استعماري بهائيت در جريان حرمت شكني روز عاشورا، سايت “جرس” با دستپاچگي اعلام كرد: اين افراد طي برنامه اي تلويزيوني اعتراف خواهند كرد به دستور هيئت مركزي جامعه بهائيان در تظاهرات روز عاشورا شركت كرده اند]![ جرس همچنين در اين فرار به جلو از اعترافات اعضاي دستگير شده سازمان مجاهدين خلق (منافقين) كه احتمالااز تلويزيون پخش مي شود، خبر داد. شبكه ضد انقلابي جرس طي چند روز اخير از يك سو تلاش كرده حزب استعماري و فراماسونري بهائيت را مخالف خشونت و از سوي ديگر آشوبگران و حرمت شكنان روز عاشورا را غير محارب و معترض مدني معرفي كند. اين سايت البته توضيح نداده كه اگر بهائيان مخالف خشونت و دخالت در سياست هستند، پس در معركه گيري رسواي ضد انقلاب در روز عاشورا و معارضه با اسلام و نظام اسلامي و امام حسين عليه السلام چه مي كرده اند.
    در چنين شرايطي بايد گفت موسوي به چه پشتوانه اي در مقابل امواج خروشان ملت مي ايستد و از حرمت شكنان عاشورا دفاع مي كند. لاشه پوسيده منافقين را چه كسي از لاي دندان هاي تاريخ بيرون كشيد و به آنها اميد بازگشت داد. منافقين را آنهايي زنده نگه داشتند كه فارغ از نسبت خويشاوندي هنوز به روابط گذشته خود با آنها افتخار مي كنند.
    راهپيمايي ميليوني و با شكوه عاشورا كه در نوع خود بي سابقه ارزيابي مي شود پيام هاي مهمي براي سران فتنه پس ازانتخابات و حاميان آنها در آن سوي مرزها داشت.
    مهمترين پيام اين راهپيمايي ميليوني اتمام حجت با فتنه گران، ميثاق با ولايت و بيعت با آرمانهاي والاي حضرت امام خميني(ره) بود. مردم روز چهارشنبه آمده بودند تا غيرت حسيني و اقتدار علوي ملت ايران را به نمايش بگذارند.
    تمام تلاش فتنه گران در چند ماه گذشته القاي يك وضعيت بحراني در كشور و سپس سوق دادن تحليل ها و تصميم ها مبتني بر اين تصوير خود ساخته است. موسوي در آخرين بيانيه خود با چشم پوشي از واقعيات كشور مدعي شده است: “تا وجود يك بحران جدي در كشور به رسميت شناخته نشود، راهي براي خروج از مشكلات و مسائل پيدا نخواهد شد. عدم اذعان به بحران ، توجيه گر ادامه راه حل هاي سركوبگرانه خواهد شد. اذعان به وضعيت بحراني مي تواند راه حل را نه در سركوب كه بر سر آشتي ملي قرار دهد .”
    اين در حالي است كه بحران هاي سياسي و اجتماعي فراتر از يك بحران فردي است و به تغييرات ناگهاني، غيرقابل پيش بيني و معارض با هنجارهاي پذيرفته شده در جامعه اطلاق مي شود.
    امروزه ادبيات گسترده اي در حوزه مديريت بحران توليد شده و راهكارهاي مختلفي براي خروج از يك شرايط بحراني توصيه مي شود.
    اما آيا واقعا وضعيت امروز جامعه ايران با شاخص هاي يك كشور بحران زده قابل اندازه گيري است؟ چه تغيير ناگهاني و غير منتظره اي اتفاق افتاده كه بر عده اي امر بحراني بودن وضعيت كشور مشتبه شده است؟
    تغييراتي كه در گردونه قدرت ايران آن هم تنها براي عده اي اتفاق افتاده و حلقه مديريتي كه پس از چند دهه شكسته شده نمي تواند شاخص مستند و قابل توجيهي براي بحراني جلوه دادن فضاي كشور باشد. مگر اينكه بحران زيستي دليل موجهي براي القاي بن بست در جامعه باشد. امروز خط دشمن، مخدوش كردن نشانه هاي اميد در كشور و القاي وضعيت بحراني است.
    واقعيت امروز ايران در شعارهاي مردم در راهپيمايي نهم دي تجلي يافت. واقعيتي كه مجالي را براي گريز عده اي از آن باقي نمي گذارد. آنها در اين شرايط تنها مي توانند توبه كنند و به دامان مردم بازگردند نه اينكه تمام مقدسات ملت را زير پا قرار دهند و طلبكارانه پيش شرط بگذارند.
    اما پس از اين بيانيه ظهارات اخير عطاءالله مهاجراني مبني بر اينكه بيانيه5 نفره
    (مهاجراني، كديور، سروش، بازرگان و اكبر گاف اتاق فكر( تينك تانك) جنبش سبز است با تعجب و تمسخر در ميان محافل ضد انقلابي مواجه شد. بيانيه ياد شده چند روز پس از بيانيه17 موسوي صادر شد و حمل بر اين شد كه طيفي از جريان هاي ضد انقلاب مورد حمايت آمريكا با نااميدي از موسوي درصددند مديريت جنبش سبز را به خارج از كشور ببرند و پيش از دعواي رهبري، آن را به دست بگيرند. متعاقب اين اتفاقات مهاجراني در مصاحبه اي اعلام كرد هسته5 نفره، اتاق فكرThink Tank( ) جنبش سبز است.
    يك ضد انقلابي در واكنش به اظهارات مهاجراني، وي را “هخا” توصيف كرد. هخا(فتح الله خالق يزدي) يك شومن تلويزيون هاي لس آنجلسي بود كه چند سال پيش با قيافه اي كاملاجدي اعلام كرد كار جمهوري اسلامي تمام است و من در فلان تاريخ با تعدادي تانك و50 فروند هواپيما وارد تهران خواهم شد و قيام نهايي “جنبش هخا” آغاز خواهد شد! وي سابقه كلاهبرداري و زندان و شارلاتان بازي هاي گوناگون هم داشت.
    منافقين براي موسوي بيانيه مي نويسند! / نگاهي بر زمينه هاي سياسي - اجتماعي قتل ناصر الدين شاه
    


 روزنامه رسالت، شماره 6906 به تاريخ 3/11/88، صفحه 17 (گفتگو)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 273 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه آموزش و توسعه منابع انساني
متن مطالب شماره 18، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است