|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران89/7/10: پرداخت قطعي معوقات بازنشستگان لشكري در اوايل زمستان
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6786
سه شنبه يكم خرداد ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 4615 10/7/89 > صفحه 14 (ايران اجتماعي) > متن
 
      


پرداخت قطعي معوقات بازنشستگان لشكري در اوايل زمستان
مديرعامل سازمان تامين اجتماعي نيروهاي مسلح


در پي پرداخت پاداش پايان خدمت بازنشستگان كشوري قبل از سال 79 شمار زيادي از بازنشستگان لشكري در تماس با روزنامه ايران خواستار پرداخت معوقات گذشته خود شدند. برخي از آنها اظهار مي دارند: بيش از 10 سال است كه بازنشستگان لشكري بابت پاداش پايان خدمت قبل از سال 79 در انتظار دريافت مطالبات شان هستند اما متاسفانه تاكنون خبري از پرداخت معوقات نيست در حالي كه بازنشستگان كشوري به تازگي مطالبات شان را دريافت كردند مگر بين بازنشستگان كشوري و لشكري تفاوتي است. ما هم 30 سال در سخت ترين شرايط بويژه دوران جنگ صادقانه و مخلصانه براي كشور خدمت كرده ايم و انتظار داريم همانند ديگر بازنشستگان از امكانات و شرايط يكسان برخوردار باشيم.
    
    اين افراد مي افزايند: از اينكه دولت همت كرده و وعده خود را درخصوص پرداخت مطالبات بازنشستگان كشوري عملي كرده است سپاسگزاريم و اميدواريم نسبت به پرداخت مطالبات بازنشستگان لشكري هم توجهي شود. از مسئولان سازمان تامين اجتماعي نيروهاي مسلح تقاضا مي شود درخصوص پرداخت معوقات بازنشستگان لشكري هم اقدامات اساسي انجام دهند تا شايد با واريز پاداش پايان خدمت قبل از سال 79 گره اي از مشكلات اقتصادي و معيشتي آنها باز شود.
    
    400 ميليارد تومان اعتبار براي بازنشستگان لشكري
    صادق محصولي، وزير رفاه و تامين اجتماعي به عنوان متولي اصلي بازنشستگان نيز در اين باره مي گويد: مطالباتي كه پرداخت شد مربوط به بازنشستگان كشوري است و از آنجايي كه بازنشستگان لشكري زيرمجموعه صندوق بازنشستگي كشوري نيستند و صندوق ديگري دارند مسئولان آنها نيز درصددند در اين خصوص تامين اعتبار و اقدام كنند.
    وي مي افزايد: با حمايت و مساعدت رئيس جمهور و پيگيري هاي وزارتخانه و نيز تلاش هاي عزيزان در صندوق بازنشستگي هزار ميليارد تومان براي بازنشستگان كشوري و 400 ميليارد تومان براي بازنشستگان لشكري اعتبار فراهم آورديم و مصوبه را اجرا كرديم كه در نوع خود كاري بزرگ به شمار مي رود.
    
    اقدامات جديدي براي پرداخت مطالبات در دست اجرا است
    سردار حسين دقيقي، مديرعامل سازمان تامين اجتماعي نيروهاي مسلح نيز در اين باره مي گويد: از زماني كه دولت پرداخت معوقات بازنشستگان را در دستور كار قرار داد و در اين زمينه مجموعاً هزار و 400 ميليارد تومان سهام شركت هاي دولتي را براي پرداخت پاداش پايان خدمت قبل از سال 79 بازنشستگان كشوري و لشكري اختصاص داد سازمان تامين اجتماعي نيروهاي مسلح براي نقد كردن سهام خود اقداماتي را انجام داده است و در اين زمينه هم به نتايجي رسيده است اما به دليل اينكه سياست سازمان پرداخت كامل مطالبات بازنشستگان لشكري است فعلاً در حال بررسي و رايزني با مسئولان ارشد دولت هستيم تا سهام بيشتري را براي پرداخت مطالبات بازنشستگان لشكري بگيريم.وي مي افزايد: با توجه به مصوبه هيات وزيران پرداخت پاداش پايان خدمت بازنشستگان لشكري قبل از سال 79 جزو تعهدات سازمان تامين اجتماعي نيروهاي مسلح است و اجراي آن قطعي است اما به علت اين كه اعتبارات مورد نياز به طور كامل تامين نشده است در حال حاضر نمي توانيم مطالبات را پرداخت كنيم.
    البته در اين زمينه مكاتبات و رايزني هاي لازم در حال انجام است و تمام سعي و تلاش ما اين است كه اين معوقات را هرچه سريعتر پرداخت كنيم اما اين كه تاريخ يا زمان مشخصي را اعلام كنيم كلاً بستگي به برخي برنامه ها دارد كه بايد انجام شود. مديرعامل سازمان تامين اجتماعي نيروهاي مسلح اظهار مي دارد: در حال حاضر براساس محاسبات صورت گرفته كل مطالبات بازنشستگان لشكري قبل از سال 79 رقمي معادل 670 ميليارد تومان است كه از اين مبلغ در حال حاضر با قيمت گذاري 2/9 درصد سهام پتروشيمي جم چيزي در حدود 230 ميليارد تومان تامين شده است و در حدود 440 ميليارد تومان كسري اعتبار داريم تا بتوانيم مطالبات همه بازنشستگان مشمول اين طرح را بپردازيم. از طرفي برخي عنوان مي كنند كه سازمان براساس اعتبارات گرفته شده حداقل مطالبات بخشي از بازنشستگان لشكري را پرداخت كند كه در پاسخ بايد به اين افراد گفت سازمان تامين اجتماعي نيروهاي مسلح به هيچ عنوان نمي تواند بين بازنشستگان تبعيض قائل شود. زيرا همه بازنشستگان در يك سطح قرار دارند و اگر قرار است پاداش پايان خدمت داده شود بايد همه بازنشستگان را دربرگيرد.
    
    298 هزار بازنشسته مشمول دريافت پاداش پايان خدمت
    سردار دقيقي با بيان اين كه ميزان مطالبات هر يك از بازنشستگان محاسبه و مشخص شده است اظهار مي دارد: در حال حاضر بالغ بر 298 هزار بازنشسته لشكري كه قبل از سال 79 بازنشسته شده اند مشمول دريافت پاداش پايان خدمت هستند كه بيشترين آنها مربوط به استان تهران است. همچنين با محاسباتي كه توسط كارشناسان سازمان تامين اجتماعي نيروهاي مسلح صورت گرفته ميانگين پرداخت پاداش پايان خدمت به بازنشستگان لشكري حدود 2 ميليون تومان است البته بازنشستگان به اين نكته توجه داشته باشند كه اين رقم متوسط پرداختي است و الزاماً همه اين رقم را نخواهند گرفت بلكه براساس ميزان مطالبات شان پاداش پايان خدمت خود را مي گيرند. بنابراين احتمال دارد برخي افراد بالاتر از اين ميانگين و برخي پائين تر از آن را دريافت كنند. وي مي گويد: بازنشستگان لشكري توجه داشته باشند پرداخت معوقات آنها جزو دغدغه ها و اولويت اصلي سازمان تامين اجتماعي نيروهاي مسلح است و ما هم تلاش داريم نهايتاً در سه ماهه سوم و يا اوايل سه ماهه چهارم اين مطالبات را پرداخت كنيم بنابراين از تمامي بازنشستگان تقاضا داريم كه اجازه دهند اقدامات و پيگيري هاي اين سازمان به خوبي انجام شود و در اين خصوص با مسئولان تامين اجتماعي نيروهاي مسلح همكاري هاي لازم را داشته باشند.
    
    پرداخت قطعي معوقات بازنشستگان لشكري در اوايل زمستان / مديرعامل سازمان تامين اجتماعي نيروهاي مسلح
    


 روزنامه ايران، شماره 4615 به تاريخ 10/7/89، صفحه 14 (ايران اجتماعي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 995 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه صنعت كفش
متن مطالب شماره 245، ارديبهشت 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است