|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان90/4/5: گوشه اي از باندبازي ها در بي بي سي فارسي رسانه اي كه فراري ها را استثمار مي كند
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22127
دو شنبه 29 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 19959 5/4/90 > صفحه 10 (تصوير روز) > متن
 
 


گوشه اي از باندبازي ها در بي بي سي فارسي رسانه اي كه فراري ها را استثمار مي كندشبكه تلويزيوني بي بي سي فارسي با گذشت بيش از دو سال از تاسيس، عمق نفوذ خود را از دست داده و درحالي كه مي كوشد با دعوت مستمر افرادي از ايران، به سرنوشت شبكه هاي ماهواره اي و روي آنتن بردن مستقيم آرزوها و توهم هاي گردانندگانش يعني وزارت امور خارجه انگليس دچار نشود، اما به دليل ناتواني در اين جذب مستمر و همچنين از دست رفتن توان و خلاقيت نيروهاي موجود به پاتوق عناصر ضعيف و از اينجا رانده و از آنجا مانده تبديل شده است.
    به گزارش رجانيوز، نكته قابل توجه نوع برخورد دولت انگليس با افراد فراري است، به طوري كه با وجود آن كه انگليس به عنوان پناهگاه اين افراد از سراسر دنيا شناخته مي شود اما به گفته افرادي كه خود از نزديك چنين تجربه اي را داشته اند، به رغم دام جذاب اوليه، پس از مدتي كه طعمه به دليل اقدامات ضدامنيتي امكان بازگشت به كشورش را از دست داده و عملاآلوده سرويس هاي اين كشور مي شود، نهايت سوءاستفاده از او مي شود و برخلاف تصور رايج، اين افراد دائما تحقير مي شوند.
    سال گذشته يكي از افرادي كه به لندن سفر كرده و با عطاء مهاجراني ديدار كرده بود، در مورد وضعيت فعلي او مي گفت كه شرايط اسفناكي دارد و منتظر حقوق ماهيانه 800 پوندي بي بي سي است كه براي زندگي در لندن از سطح متوسط هم پايين تر است.
    يكي از كارمندان مستعفي بي بي سي فارسي در نوشته اي كه ارسال كرده، نمايي از شرايط داخلي اين رسانه را توضيح داده، كه اگرچه ممكن است برخي از اين موارد در اثر رقابت ها و كشمكش هاي داخلي بيان شده باشد، اما خروجي اين رسانه، حاكم بودن اين شرايط را تاييد مي كند. در اين نوشته آمده است:
    «بي بي سي فارسي قرار بود مكاني باشه براي پرورش استعدادهايي كه به قولي در ايران سركوب شده بود، استعدادهايي كه قرار بود در جهت كار و فعاليت هاي روزنامه نگاري و خبري استفاده بشه، نه تخريب انسانيت. جايي كه رئيس گروه تلويزيون آن صادق صبا به شرط بندي روي مسابقه هاي فوتبال مي پردازه و يا خريد و فروش خانه هايش، از اكسيون هاي معتبر انگليسي ها ميان بالاي سرم. ..براي همين قطع مي كنم نوشتن رو.
    اينجا بي بي سي است. جايي كه تقريبا اكثر افراد از كار در اون ناراضي هستن و صرفا براي ويزا و پاسپورت و حقوق مجبور به ادامه اين شرايط شده اند.
    سينا مطلبي يكي از افرادي است كه جزو مديران ارشد اين تلويزيون است. گذشته سينا مطلبي براي همه روشن است. وبلاگ نويسي كه به ستون نويس روزنامه هاي دوم خردادي بدل شد و به بهانه دستگيري و زندان، از ايران غيرقانوني خارج شد و بعد از رفتن به چند كشور آخر سرلنگر در انگلستان انداخت و به عنوان يك روزنامه نگار پرسابقه! شروع به كار كرد.
    سينا مطلبي جزو افرادي است كه با باند بازي و جمع كردن افرادي معلوم الحال پيرامون خود سعي در حفظ موقعيت متزلزل خود مي كند. سينا مطلبي كه اين روزها به جز كشيدن... و خوردن قهوه و روابط عجيب و غريب با زير دستانش به كار ديگري مشغول نيست، داعيه فعال بودن و دموكراسي خواهي دارد.
    وي همسر خود را كه سابقه هيچ كار تلويزيوني نداشته به زور به مسند مجري گري نشانده و با باندبازي سعي در حفظ فرناز قاضي زاده پرتپق دارد.
    بارها و بارها به دليل پارتي بازي خانوادگي، مجريان ديگر مجبور به پر كردن جاي فرناز قاضي زاده شدند تا وي بتواند به راحتي به تعطيلات رفته و بدون نگراني از جدول كاري و زمان بندي كاري ماهانه، به كارهاي فردي خود بپردازد.
    بي سوادي در بي بي سي فارسي موج مي زند. افرادي هستند كه حتي تلفظ نام درست شهرها و افراد را نيز نمي دانند. افرادي كه نام فعالين سياسي را چندان نمي دانند. افرادي چون رعنا رحيم پور، سعيده هاشمي كه معلوم نيست از كجا به جمع روزنامه نگاران راه پيدا كرده اند و خود را خبرنگار مي نامند كه حتي از عهده درست كردن يك گزارش ويديويي ساده برنمي آيند و بارها و بارها از افراد ديگر براي ساخت اين گزارش ها كمك مي گيرند.
    افرادي نظير صنم دولتشاهي وبلاگ نويسي كه قطعا هيچ كس حتي يك خط از نوشته هاي او را در هيچ روزنامه اي در ايران نديده! او كه معلم زبان ساده اي بود صرفا با ازدواج با فردي به آمريكا مهاجرت كرد و به خاطر دوستي صميمانه با سينا مطلبي تلفني به همكاري با بي بي سي فارسي دعوت شد و بدون طي هيچ امتحاني، قرارداد امضا كرد و از كاركنان بي بي سي فارسي محسوب شد.
    صنم دولتشاهي كه به خاطر تپق هاي بسيار و اشتباهات فاحش در اجراي برنامه و كارگرداني برنامه نوبت شما در بين كاركنان بي بي سي فارسي معروف است، يكي از اصلي ترين سرگرمي هاي كاركنان اين شبكه است. دولتشاهي با آزادي هر چه تمام تر از روابط آزاد جنسي خود و مصرف مواد مخدر و عوارض بعد از آن براي همه تعريف مي كند. يكي از اصلي ترين دلايل ادامه حضور وي در بي بي سي فارسي سينا مطلبي و روابط صميمانه با اوست.
    روزيتا لطفي رئيس اصلي اتاق خبر بي بي سي فارسي، يكي ديگر از افرادي است كه به باندبازي و رفيق بازي مشهور است. وي كه يكي از بي سوادترين افراد موجود در بي بي سي فارسي است و بعد از سال ها ارتباط با داريوش كريمي مجري برنامه پرگار با او ازدواج كرد، بهايي است. روزيتا لطفي كه با تمام وجود سعي در حفظ قدرت خود دارد، با به كارگيري افرادي بله چشم گو در اطراف خود سعي مي كند امپراطوري كوچك خود را در اتاق خبر بي بي سي مستحكم كند.
    افرادي از جمله نازنين معتمدي، گلنوش گلشني، ندا دهقاني، پناه فرهاد بهمن، كامبيز كرامتي، علي رضا فولادي، فرداد فرهمند و... از جمله افرادي هستند كه در عين سطح پايين معلومات يا بي سوادي همچنان به فعاليت هاي غيرحرفه اي خود در شبكه بي بي سي ادامه مي دهند. به كارگيري افراد غيرمتخصص در اين تلويزيون كاملاعادي است. چه در رديف مجريان چه در رديف كارگردانان و چه در رديف كارمندان عادي و چه در رديف تيم فني.»
    گوشه اي از باندبازي ها در بي بي سي فارسي رسانه اي كه فراري ها را استثمار مي كند
    


 روزنامه كيهان، شماره 19959 به تاريخ 5/4/90، صفحه 10 (تصوير روز)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 10257 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه دنياي لاستيك و تاير
متن مطالب شماره 32، آذر 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است