|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه اعتماد90/5/13: عباسي وزير ورزش و جوانان شد
magiran.com  > روزنامه اعتماد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4304
سه شنبه 23 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3291
magiran.com > روزنامه اعتماد > شماره 2228 13/5/90 > صفحه 15 (ورزشي) > متن
 
 


عباسي وزير ورزش و جوانان شد
ورزش به كدام سمت مي رود    اعتماد|سرانجام تكليف وزارت ورزش و جوانان روشن شد. حالاديگر بايد محمد عباسي را وزير ورزش و جوانان بدانيم. او كه بعد از عدم راي اعتماد نمايندگان به حميد سجادي وزير پيشنهادي قبلي به عنوان سرپرست معرفي شد ديروز با 165 راي موافق، 61 راي مخالف و 19 راي ممتنع از مجموع 246 آراي ماخوذه، به عنوان وزير انتخاب شد تا اين سوال مطرح شود كه حالاعباسي حميد سجادي را كه متهم به ارتباط با جريان خاص شده بود و اصلابه همين دليل نمايندگان به او راي ندادند، كنار خواهد گذاشت؟! جريان خاص كه از آن به عنوان چشم اسفنديار وزارت ورزش و جوانان ياد مي شد و باعث شد سجادي از نمايندگان راي اعتماد نگيرد، البته اين بار اين بحث نتوانست مانع انتخاب وزير پيشنهادي -كه عباسي بود و گفته مي شد او نيز با اين جريان ارتباط دارد- شود. حال بايد ديد با انتخاب عباسي، ورزش به كدام سمت خواهد رفت و نگاه آنهايي كه عباسي را به جريان خاص ربط مي دادند به كدام طرف خواهد بود؟ اينكه در ادامه عملكرد عباسي -كه به اعتقاد بسياري از نمايندگان تخصصي در ورزش ندارد- به چه شكل خواهد بود از جمله سوالاتي است كه در فاصله يك ساله تا شروع المپيك مطرح مي شود. جالب اينكه خيلي ها از عباسي حمايت كردند اما آيا اگر او هم مثل سجادي راي نمي آورد آنهايي كه تا ديروز از او حمايت مي كردند همچنان به حمايت از وزير پيشنهادي مي پرداختند يا مثل سجادي... به هر تقدير او با راي نمايندگان، وزير شد: نمايندگان موافق و مخالفي كه گوشه يي از سخنان شان در ادامه آمده است:
    
    
    
    حسيني صدر: نبايد به افراد تهمت انحرافي بودن بزنيم
    مويد حسيني صدر، نماينده مردم خوي در موافقت با وزير پيشنهادي، عباسي را گزينه مناسبي توصيف كرد و با گلايه يي از مخالفان در پاسخ به سخنان نماينده مخالف گفت: ما هيچ وقت نبايد از اين عبارت استفاده كنيم كه «شما يكسري تخلفاتي داريد كه من الان بيان نمي كنم. معني اين جمله اين است كه اين تخلفات قابل گفتن نيست: چه تخلفاتي؟ اينكه نماينده يي بگويد بعضي مسائل را در اينجا بيان نمي كنم، بدترين تهمت است. اگر بگويند درباره مدرك تحصيلي عباسي ابهام وجود دارد، بنده مي گويم از رييس دانشگاه و چند نماينده پرسيدم و آنها گفتند وي مدرك را اخذ كرده است. اين نماينده مردم در خانه ملت با اشاره به جريان خاص گفت اين جريان مانند يك ليوان آب گنديده است كه هر كس به ديگري مي گويد بر رويت بريزم! نبايد به اين صورت باشد كه با استفاده از اين جريان به افراد تهمت بزنيم. با توجه به اينكه نمي توان فردي را پيدا كرد كه در تمام ورزش ها صاحب نظر باشد و ممكن است يك نفر در يك يا چند رشته اطلاعاتي داشته باشد، بنابراين ما بايد به شرايط مطلوب توجه كرده و آن را در نظر بگيريم.
    
    
    
    فدايي: آقاي عباسي تا به امروز ورزش كرده ايد؟
    صمد فدايي، نماينده مردم سنقر در مخالفت با وزير پيشنهادي خطاب به عباسي اظهار داشت: آيا تاكنون شما در طول زندگي تان ورزش كرده ايد و اگر ورزش كرده ايد، در چه رشته يي بوده است. فردا كه شما وزارتخانه را تحويل گرفتيد، چطور مي خواهيد مسائل و مشكلات اين بخش را حل كنيد و چه برنامه يي براي ورزش محلات و روستايي و ورزش قهرماني و بين المللي داريد. جايگاه عدالت اجتماعي در توزيع امكانات و اعتبارات براي تيم هاي شهرستاني چگونه خواهد بود؟
    
    
    
    محمدياري: تعلل كنيم ضرر كرده ايم
    بهمن محمدياري، نماينده مردم تالش در موافقت با وزير گفت: انتظار دارم كه نمايندگان توانايي هاي آقاي عباسي را در كنار هم قرار دهند و براي اهتزاز پرچم ايران در ميادين مختلف ورزشي به عباسي راي دهند. در جهان امروز ورزش بخش عمده يي از زندگي انسان را به خود اختصاص داده و تاثيرات سياسي، اقتصادي و فرهنگي شگفتي را در سراسر جهان بر جاي گذاشته است. ما المپيك لندن را پيش رو داريم و مسابقات مقدماتي جام جهاني نيز شروع شده است و در آينده نزديك هم مسابقات جهاني كشتي و ديگر رشته ها آغاز مي شود، حتي اگر ما تعلل كنيم و اين تعلل منجر به اين شود كه يك بار پرچم كشور ما در ميادين ورزشي دنيا به اهتزاز درنيايد، ضرر كرده ايم.
    
    
    
    كامران: عباسي با جريان انحرافي ارتباط داشته است
    حسن كامران، نماينده اصفهان در مخالفت با وزير پيشنهادي با تاكيد بر اينكه عباسي بايد بگويد كه تا چه اندازه با جريان انحرافي ارتباط داشته است، گفت: عباسي طي يك سال، با جريان انحرافي و افراد شاخصه اين جريان بسيار اخت بوده است. آقاي عباسي بايد به مردم ايران به صورت شفاف پاسخ دهد كه به چه دليل وقتي «آقا» فرمودند كار موازي نكنيد، نماينده امور خارجي در امريكاي لاتين شديد. فردي كه پيش از عباسي به او پيشنهاد شد تا نماينده ايران در امريكاي لاتين شود، اين مسووليت را نپذيرفت.
    
    
    
    عباسي: حمله سازماندهي شده بيشتر جوسازي است
    اسدالله عباسي، نماينده مردم رودسر عباسي را فردي كم حاشيه، عملگرا، ولايت مدار و ورزشكار دانست و گفت كه وي مي تواند مطالبات ملت بزرگ ايران را برآورده سازد. وي افزود: حمله سازماندهي شده كه از بيرون از مجلس شكل گرفته، بيشتر جوسازي است و ميان آقاي عباسي و نمايندگان هيچ صحبتي انجام نشده است. آقاي عباسي در دانشگاه فعاليت داشته و با جوانان ارتباط دارد و داراي سوابق متعدد انقلابي نيز هست. كسي كه نابغه ورزشي هم باشد اما در بحث مديريت توانمندي لازم را نداشته باشد و نتواند ساختار ورزش را شكل دهد، قطعا نخواهد توانست اين وزارتخانه نوپا را به سوي اهداف موردنظر هدايت كند.
    
    عثماني: مافيا در حال تقسيم غنايم هستند
    محمدقسيم عثماني، نماينده مردم بوكان گفت: تخصص عباسي صددرصد مخالف با وزارت ورزش و امور جوانان است و پذيرش چنين مسووليتي از سوي عباسي تخصص موجود وي را نيز زير سوال مي برد. بنا به دلايل و مستنداتي مخالف وزير شدن عباسي در وزارت ورزش و جوانان هستم و هر چقدر سعي كردم سفارش دوستان مشترك را بپذيرم و اگر هم مخالفتي مي كنم، با چراغ خاموش مخالفت كنم، نتوانستم قسم نمايندگي ام را در اين زمان معنوي ناديده بگيرم و تكليف دانستم كه دليل مخالفت خود را بطور شفاف بيان كنم. دلايل خود را تا جايي مي گويم كه عباسي وزير نشود و از آن طرف نيز بهانه يي براي دشمنان و سوژه يي براي آنان فراهم نشود تا فردا در رسانه هاي فريبنده شان از كلام خودمان عليه خودمان سوء استفاده شود. وزارت ورزش و جوانان دستپخت مجلس هشتم است و دولت نيز با استدلال هايي مخالف تشكيل اين وزارتخانه جديد بود ولي نهايتا پذيرفته شد و از روي ناچاري يك وزير براي اين وزارتخانه معرفي كرد. ظهر امروز در راهروهاي مجلس قول روساي فدراسيون ها در حال رد و بدل شدن بود كه مشخص است هنوز وزير نشده ايد، مافياي زيرمجموعه در حال تقسيم غنايم هستند.
    
    
    
    جعفري: هيچ كس جز غفوري فرد تخصص نداشت
    بهروز جعفري، نماينده مردم سميرم در موافقت با عباسي گفت: اكثريت اعضاي كميسيون فرهنگي مجلس كه كميسيون تخصصي موضوع ورزش و جوانان است با آقاي عباسي موافقند. آقاي عباسي كسي است كه امريكا هفته گذشته اجازه سفر به اين كشور را به وي نداد و كسي است كه در كارنامه اش سخن از پيامبر(ص) و امام و بزرگان دين آورده است: انصاف نيست كه ما درباره چنين فردي تقوا را رعايت نكنيم. برخي تصور مي كنند كه بحث تخصص صرفا در حوزه وزارت ورزش مطرح است: به قول يكي از عزيزان كه مي گفت در جمهوري اسلامي هيچ يك از مديران جز آقاي غفوري فرد در امر ورزش تخصص نداشت.
    
    عباسي وزير ورزش و جوانان شد / ورزش به كدام سمت مي رود
    


 روزنامه اعتماد، شماره 2228 به تاريخ 13/5/90، صفحه 15 (ورزشي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 149 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه توانبخشي
متن مطالب شماره 4 (پياپي 81)، زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است