|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه جام جم90/5/30: «اين جاده دو طرفه است» با «ذهن زيبا» ديده مي شود
magiran.com  > روزنامه جام جم >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 5135
يكشنبه سوم تير ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2835
magiran.com > روزنامه جام جم > شماره 3208 30/5/90 > صفحه 3 (راديو و تلويزيون) > متن
 
      


«اين جاده دو طرفه است» با «ذهن زيبا» ديده مي شود
امروز و فردا فيلم هايي چون «زماني براي پشيماني»، «بعد از زلزله»، «مومو» و «مهره سوخته» از شبكه هاي مختلف روي آنتن مي رود


فيلم هاي سينمايي و تلويزيوني «ذهن زيبا»، «تفنگ لالا»، «ناشناس»، «زماني براي پشيماني»، «بعد از زلزله»، « اين جاده دوطرفه است»، «مومو» و «مهره سوخته» امروز و فردا همزمان با سالروز شهادت حضرت علي بن ابيطالب(ع) از شبكه هاي يك، 2، 3، 4 و تهران پخش مي شود.
    
    شبكه يك
    ذهن زيبا ـ فردا ساعت 16
    به گزارش روابط عمومي سيما، فيلم سينمايي «ذهن زيبا» فردا ساعت 16 از شبكه يك سيما پخش مي شود.
    «جان نش» نابغه رياضي جواني است كه در دانشگاه پرينستون تحصيل مي كند. او تئوري هاي نوآورانه خويش را در اين دوران عرضه مي كند و باعث انقلابي در علوم رياضي و اقتصاد مي گردد. 3 سال بعد او استاد اين دانشگاه مي شود و سپس به استخدام پنتاگون درمي آيد تا در اوايل دهه 50 و در اوج جنگ سرد به مبارزه با جاسوسان روس بپردازد. در همين دوران او با آليشا، دانشجوي تيزهوش خويش ازدواج مي كند و صاحب فرزندي مي شود؛ اما بزودي توهمات و تصورات ماليخوليايي به او هجوم مي آورد و دچار بيماري اسكيزوفرني و پارانويا مي شود. نبوغ و ديوانگي درهم مي آميزد و مرزميان واقعيت خيال و توهم در ذهن او درهم مي ريزد. راسل كرو، اد هريس، كريسوفر پلامر و جنيفر كانلي در اين فيلم به كارگرداني ران هاوارد ايفاي نقش كرده اند.
    
    شبكه 2
    تفنگ لالاـ فردا ساعت 30/14
    ناشناس ـ فردا ساعت 30/17
    فيلم سينمايي «تفنگ لالا» به كارگرداني و تهيه كنندگي نينگ جينگ وو، فردا ساعت 30/14 در قالب برنامه «سينما آفتاب» از شبكه 2 سيما روي آنتن مي رود.
    اين فيلم كه براي مخاطب كودك و نوجوان تهيه شده داستان «لالا» پسربچه چيني است كه همراه مادربزرگش در يك دهكده كوچك زندگي مي‏كند. تا برگزاري مراسم جشن بلوغ او زماني باقي نمانده است. او و مادربزرگش در پي تهيه مقدمات اين جشن هستند. يكي از لوازم اين جشن تفنگ است. براساس رسوم كهن مردم اين روستا، هنگامي كه پسري به سن بلوغ مي‏رسد، اجازه دارد تفنگ داشته باشد و با آن شليك كند. اين رسم نشان از به عهده گرفتن مسووليت دفاع از وطن است. مادربزرگ لالاوضع مالي خوبي ندارد و خريد تفنگ نيز براي او مقدور نيست.
    همچنين ساعت 30/17 فردا فيلم تلويزيوني «ناشناس» به كارگرداني رضا ابوفاضلي و تهيه كنندگي محسن شايانفر از شبكه 2 سيما پخش مي شود.
    علي، متخصص قلب و عروق كه جراح حاذق و از بچه هاي بهزيستي است، خواستگار دكتر ليلاشكوهي است؛ اما قبل از خواستگاري از ليلامي خواهد تا او واقعيت را به خانواده خود بگويد. پدر ليلابا اين وصلت مخالفت مي كند. ليلاكه نمي خواهد در نزديكي علي باشد، انتقالي خود را گرفته و به اراك مي رود. از طرفي علي تمام تلاش خود را مي كند تا پدر ليلارضايت دهد؛ اما موفق نمي شود.
    اميرمحمد زند، مريم كاوياني، محمد فيلي، هايده حائري، فخرالدين صديق شريف، آرميتا مرادي و ميرحسين معلومي در فيلم تلويزيوني «ناشناس» به ايفاي نقش پرداخته اند.
    
    شبكه 3
    زماني براي پشيماني ـ فردا ساعت 30/9
    بعد از زلزله ـ فردا ساعت 45/15
    فيلم تلويزيوني «زماني براي پشيماني» به كارگرداني اسماعيل فلاح پور و به تهيه كنندگي سعيد مهران و عليرضا محمدي هم دوشنبه 31 مرداد ماه ساعت 30/9 از شبكه 3 سيما پخش مي شود.
    داستان «زماني براي پشيماني» درباره 3 دوست قديمي است كه در كار صنعت چوب فعال هستند. به خاطر مشكلاتي كه براي مصطفي عابدي (يكي از اين 3 نفر) پيش مي آيد، او مجبور مي شود از دوستش حميد كاشف، مبالغ زيادي پول قرض كند؛ اما در موعد پرداخت، مشكلات پيش بيني نشده اي به وجود مي آيد كه نمي تواند طلب دوستش را بپردازد. همين موضوع باعث مي شود حميد كاشف از راه قانوني وارد شود. مصطفي عابدي به زندان مي افتد و تلاش هاي دوست مشترك اين دو يعني رسول رسولي نيز راه به جايي نمي برد؛ اما خيلي زود اتفاقي مي افتد كه روند ماجراها كاملاعوض مي شود.
    در اين فيلم تلويزيوني محمود عزيزي (مصطفي عابدي) ، حبيب دهقان نسب (رسول رسولي) ، عبدالرضا اكبري (حميد كاشف) ، سهيلارضوي، مينا نوروزي، مهوش وقاري، آرام جعفري، كامران تفتي، حامد كلاهداري و حوريه اميري به ايفاي نقش پرداخته اند.فيلم سينمايي «بعد از زلزله» هم ساعت 45/15 فردا از شبكه 3 سيما روي آنتن مي رود.
    فيلم سينمايي «بعد از زلزله» داستاني حماسي خانواده اي است كه در اثر وقوع زمين لرزه در تانگ شان چين در سال 1976 از هم جدا مي شوند. خانواده 4 نفره اي كه پسر و دختري دوقلو دارند، پس از وقوع زمين لرزه پدر خانواده مي ميرد و كودكان زير آوار مي مانند. مادر براي بيرون آوردن آنها بناچار بايد يكي از اين دو كودك را انتخاب كند.
    
    شبكه 4
    اين جاده دوطرفه است ـ امشب ساعت 15/23
    فيلم تلويزيوني « اين جاده دوطرفه است » به كارگرداني يلدا جبلي امشب روي آنتن شبکه 4 سيما مي رود.
    « اين جاده دوطرفه است » داستان زن و شوهري را روايت مي كند كه شوهر دكتر است؛ اما روزمرگي زندگي باعث بروز اختلافات و مشكلات متعددي ميان آنها شده است.
    اين فيلم تلويزيوني اواخر سال گذشته در تهران كليد خورد و طي 22 جلسه در لوكيشن هاي مختلف از جمله خانه، مطب دكتر، سنگ فروشي، مغازه، خيابان هاي تهران و... جلوي دوربين رفت. در اين فيلم انديشه فولادوند، پيام دهكردي، خاطره حاتمي و انوشيروان ارجمند ايفاگر نقش هاي اصلي هستند.
    « اين جاده دوطرفه است » به تهيه کنندگي علي لدني در گروه فيلم و نمايش شبكه 4 سيما تهيه و توليد شده است و امشب ساعت 15/23 روي آنتن شبکه 4 سيما مي رود.
    
    شبكه تهران
    مومو ـ ساعت 9 صبح فردا
    مهره سوخته ـ فردا ساعت 30/13
    علاوه بر اين فردا ساعت 9 صبح فيلم سينمايي «مومو» به كارگرداني آتالي تسديكن، محصول سال 2009 كشور تركيه، در قالب برنامه «تماشاخصنه» از شبكه تهران پخش مي شود.
    فيلم سينمايي «مومو» با بازي اليف بلبل، مهمت بلبل و مته دون مظر، داستان خواهر و برادري به نام عايشه و احمد است كه مادرشان را از دست داده اند. پدرشان هم دوباره ازدواج كرده است. آنها با پدر و مادرشان زندگي مي كنند كه او نيز مردي پير و ازكارافتاده است. احمد كه بزرگ تر از عايشه است، بخوبي از او مراقبت مي كند و با علاقه فراوان مانند يك مادر با او برخورد مي كند.
    فيلم تلويزيوني «مهره سوخته» هم فردا ساعت 30/13 از شبكه تهران روي آنتن مي رود.
    داستان فيلم در مورد وكيل شركتي است كه در پي اختلاس و كلاهبرداري است. او پس از مرگ مشكوك همسرش، تصميم به افشاگري مي گيرد.
    سياوش طهمورث، شراره رخام و سعيد داخ در فيلم تلويزيوني «مهره سوخته» به كارگرداني احمد معظمي و تهيه كنندگي عبدالرضا صفوي بازي كرده اند.
    
    «اين جاده دو طرفه است» با «ذهن زيبا» ديده مي شود / امروز و فردا فيلم هايي چون «زماني براي پشيماني»، «بعد از زلزله»، «مومو» و «مهره سوخته» از شبكه هاي مختلف روي آنتن مي رود
    


 روزنامه جام جم، شماره 3208 به تاريخ 30/5/90، صفحه 3 (راديو و تلويزيون)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 363 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله پيشرفت هاي نوين در علوم رفتاري
متن مطالب شماره 19، ارديبهشت 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است