|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران90/6/3: احمدي نژاد با سوال در مورد هولوكاست موج جديدي در منطقه ايجاد كرد
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 7043
پنج شنبه 5 ارديبهشت 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 4874 3/6/90 > صفحه 3 (داخلي) > متن
 
      


احمدي نژاد با سوال در مورد هولوكاست موج جديدي در منطقه ايجاد كرد
سعيد قاسمي در گفت وگوي اختصاصي با ايران :


فلسطين عمق استراتژيك جمهوري اسلامي است
    گروه سياسي حاج سعيد قاسمي، رزمنده واحد اطلاعات- عمليات دوران دفاع مقدس و جزو نيروهايي است كه در ماجراي حمله رژيم صهيونيستي به جنوب لبنان به سوريه اعزام و براي نبرد با صهيونيست ها تا نزديكي آنها پيش رفت. قاسمي در سال هاي اخير به فعاليت هاي فرهنگي روي آورده و بخصوص در زمينه زنده كردن گفتمان حضرت روح الله تلاش جدي دارد. در آستانه روز قدس كيفيت گفتمان امام خميني(ره) درخصوص مسئله رژيم صهيونيستي و فلسطين اشغالي را با او به گفت وگو نشستيم.
    
    
    بنيانگذار كبير انقلاب در اوايل پيروزي انقلاب اسلامي، سخن از محو اسرائيل از صحنه روزگار به ميان آوردند. حال با توجه به گذشت بيش از 3 دهه از سخنان رهبر كبير انقلاب اسلامي و وقوع انقلاب هاي منطقه و بيداري اسلامي، بفرماييد كه چه ميزان از بيانات حضرت امام خميني(ره) به وقوع پيوسته است؟
    انقلاب اسلامي ما كه به دست بنيانگذار كبير آن، امام خميني(ره) رقم خورده، از همان ابتدا با مقوله نبرد با اسرائيلي ها و جنگ با اشق الاشقياي زمان و مقوله فلسطيني ها به هم تنيده است و چيزي نيست كه در وسط راه تكميل شده يا به آن اضافه شده باشد. از قريب 40 سال پيش كه حضرت روح الله در تمام فرامين خود، خطر دولت غاصب اسرائيل و فتنه هاي آن را گوشزد كردند. امام خميني(ره) در پيامي به دول و ملل اسلامي به مناسبت جنگ رمضان و اعراب و اسرائيل مستقيماً اشاره مي كنند كه: «اكنون كه دولت غاصب اسرائيل براي فتنه انگيزي بيشتر و تجاوز زيادتر به سرزمين هاي عربي و ادامه پست غاصبانه در قبال صاحبان حق به پا خاسته و آتش جنگ را براي چندمين بار شعله ور ساخته است و برادران مسلمان ما را در راه ريشه كن كردن اين ماده فساد و آزادي فلسطين جان بركف نهاده در جبهه نبرد و ميدان شرف به جنگ پرداخته اند بر عموم دولت هاي ممالك اسلامي و خصوصاً دول عربي لازم است كه با توكل به خداي متعال و با تكيه بر قدرت لايزال، همه قوا و نيروي خويش را بسيج ساخته به ياري مردمان فداكار كه در خط اول جبهه چشم اميد به ملت اسلام دوخته اند بشتابند و براي آزادي ملت فلسطين و احياي مجدد شرف و عظمت اسلامي در اين جهاد مقدس شركت كنند. از اختلاف ها و نفاق هاي خانمان سوز و ذلت بار دست برداشته، دست برادري به هم داده صفوف خود را فشرد و متشكل سازند.»
    
    
    ما اين مقطع را با پيروزي انقلاب اسلامي پشت سر گذاشتيم و از همان روزهاي آغازين انقلاب، سازمان آزاديبخش فلسطين و شخص آقاي ياسر عرفات به ايران تشريف آوردند و امام خميني(ره) در ديدار با آنها توصيه هاي موكدي كردند و درست در زمان وقوع جنگ تحميلي، مصر با قرارداد ننگين كمپ ديويد، ضربه محكمي به فلسطين وارد كرد. در آن مقطع زماني دو واقعه اتفاق افتاد كه چهره جهان عرب را خدشه دار كرد و لكه ننگي را بر چهره مصر و خط جهاد عليه اسرائيل ترسيم كرد و در واقع مردم مصر روحيه ياس و نااميدي كه سردمداران كشور نظير انورسادات و حسني مبارك بر آنها تحميل كردند، تا 22 بهمن سال 89 و خلع ديكتاتوري مبارك تحمل كردند.
    بعد از ترور انور سادات توسط خالد اسلامبولي، حضرت امام خميني(ره) در پيامي به مردم مصر به آنها اعلام كردند كه شما بايستي از حيثيت و شرف خودتان دفاع كنيد و مبارزه را ادامه بدهيد والابايستي 30 سال ديگر درجا بزنيد. عجيب اين كه پيشگويي حضرت امام خميني(ره) درست از آب درآمد و از واقعه دقيقاً 30 سال گذشت تا در 22 بهمن 89 سرنگوني حسني مبارك اتفاق افتاد. درخصوص فرامين حضرت امام خميني(ره) درباره مقوله فلسطين اين مورد را موكد داريم كه فلسطين عمق استراتژيك جمهوري اسلامي ايران محسوب مي شود و بحث فلسطين چيزي نيست كه در سياست خارجي بخواهيم با آن بازي كنيم يا آن را مورد ملعبه قرار داده باشيم.
    
    
    چرا برخي جريان ها در دوران فتنه و قبل و بعد از آن به دنبال تضعيف حمايت جمهوري اسلامي از فلسطين بوده و هستند؟
    متاسفانه اين انحرافي كه تحت عنوان شعار «نه غزه نه لبنان» توسط نئوصهيونيسم هاي وطني سر داده شد، با ليدري سران فتنه سر باز كرد. اگرچه اين شعار خيلي كوچك تر از آن بود كه در مقابل موج ميليوني مردم شهيدپرور و مردمي كه به آرمان قدس و فلسطين براساس تفكرات بنيانگذار كبير انقلاب و حضرت آيت الله خامنه اي مقيد هستند، عرض اندام بكند.
    بعد از رحلت امام خميني(ره)، قصد داشتند تفكرات حضرت روح الله را در مقوله فلسطين كمرنگ بكنند، از يك طرف موج فشار روي فلسطيني ها مبني بر پذيرش سازش و قيموميت دولت اسرائيل و به رسميت شناختن آنها به راه افتاد. اين را هم بايد عرض بكنم كه بعد از اجلاس صلح اسلو، بسياري از چهره هاي داخلي هم تحت تاثير اين نكته كه حالاكه فلسطيني ها خودشان مي خواهند سازش بكنند، پس چرا ما بايد به تعبيري كاسه داغ تر از آش باشيم را مطرح مي كردند. سيد حسن نصرالله نقل مي كند كه بعد از ماجراي صلح اسلو خدمت مقام معظم رهبري رسيديم و از ايشان پرسيديم كه با توجه به صلح فلسطين و اعراب با اسرائيل در كنفرانس اسلو، ما هم بايد سلاح را زمين بگذاريم؟ آمال و هدف و قلب هدف رهايي فلسطين اشغالي است و لذا با توجه به اتفاق رخ داده ما هم بايد سلاح ها را زمين بگذاريم؟ كه در آن جلسه مقام معظم رهبري فرمودند كه به هيچ وجه چنين مطلبي نيست و شما به هيچ وجه نگران اين قصه نباشيد. اين يك موجي است و مي آيد و رد مي شود و شما هم بايد با قدرت پرچم را برافراشته نگهداريد. خط را قوي نگهداريد، آموزش ها را ادامه دهيد. آنها عنقريب سراغ شما هم خواهند آمد. متاسفانه در دولت خاتمي اعلام كردند كه سرنوشت اين مردم به دست خودشان است و ما با آنها كاري نداريم! حضرت امام خميني (ره) در جاي ديگري اشاره مي كنند كه فلسطين راه گم كرده خود را از راه برائت ما يافت. متاسفانه برخي مسئولان داخلي مثل آقايان هاشمي و خاتمي اعلام كردند كه سياست خارجي ما بر مبناي تنش زدايي است و ما نمي خواهيم با اين كشورها تنش ايجاد كنيم و نشان دهنده اين است كه سياستمداران داخلي ما به حرف امام (ره) گوش نكردند.
    امروز شاهد آن هستيم كه دچار شدن رژيم صهيونيستي به بحران اقتصادي و تورم، مردم ساكن اراضي اشغالي را به ستوه آورده و از طرفي وجود 450 هزار نفر سرباز آماده باش، وضعيت امنيتي در داخل رژيم صهيونيستي را متشنج كرده، لذا امروز به حول و قوه الهي شاهد مقدمات فروپاشي رژيم صهيونيستي از داخل هستيم. در رابطه با انقلاب هاي منطقه و بحث بيداري اسلامي به اين موضوع بايد توجه داشته باشيم كه اين فروپاشي دومينويي كه در كمتر از يك سال گذشته شاهد آن بوديم، بلاشك از پايداري حزب الله لبنان و جنبش شيعي نشات گرفته است. در اين بين خيانت كشورهاي سعودي، مصر و اردن باعث تاسف است كه اگر اين خيانت ها نبود، مقاومت چنان پوزه اسرائيل را به خاك مي ماليدند كه در تاريخ ثبت مي شد.
    
    
    با اين تفاصيل چرا برخي سياسيون در داخل كشور نسبت به تحولات منطقه بي تفاوت هستند و دائماً به اختلافات دامن مي زنند؟
    برخلاف جوسازي هاي موجود انحراف از تفكر مقاومت و فلسطين، مربوط به جريان به اصطلاح انحرافي و اطرافيان رئيس جمهور نيست. اين انحراف بعد از رحلت حضرت امام خميني (ره) در سياست هاي اعلامي نظير «ما نمي خواهيم پنجه در پنجه اسرائيل بيفكنيم» و «اين مردم سرنوشت خودشان را مشخص مي كنند» به وجود آمد. اگرچه اين انحراف را در خصوص معارضه با كشورهاي معاند اروپايي و امريكا شاهد بوديم كه ريشه اين اظهارات در وزارت امور خارجه و رياست جمهوري هاي وقت ما وجود داشته است. بعد از آمدن احمدي نژاد و احياي تفكر مبارزه با هولوكاست و مطرح كردن آن در شعارهاي ايشان و در سخنراني هاي سازمان ملل و... ديديد كه يك موج جديدي از شور و شعف در كل كشورهاي عربي و خاصه در لبنان و فلسطين اتفاق افتاد. در جريان سفر سال گذشته آقاي احمدي نژاد به لبنان واقعه اي اتفاق افتاد كه نمونه آن حتي در تاريخ لبنان نيز وجود ندارد. مردم بعد از نماز صبح در خيابان فرودگاه بيروت براي زيارت آقاي احمدي نژاد، 4 الي 5 ساعت سرپا ايستادند. متاسفانه اگر جبهه مقاومت كمي سرد شد، نتيجه خيانت عوامل با جيره مواجب و بي جيره مواجب كه در سيستم داخلي و مراكز مختلف نفوذ و سعي كرده اند كه در 20 سال گذشته سياست خارجي ما را منحرف كنند بوده است. در بحث هسته اي هم ديديد كه آنها سعي مي كردند در مقابل فزون خواهي كشورهاي اروپايي و غربي، كرنش نشان دهند كه با پايداري مردم و مسئولين ايران، مشخص شد كه امروز آنها در كجا قرار دارند و ما در كجا قرار گرفته ايم. هر جا ما در مقابل فزون خواهي غرب ايستاديم، آنها عقب نشيني كردند. امروزه برخي از مسئولان معتقدند كه به ما چه ربطي دارد كه وارد مسائل كشورهاي بحرين و ليبي و... بشويم. اين نظر يك جريان انحرافي است كه در ذات آنها نهفته است، چون آنها خوب مي دانند كه اگر به تفكر امام خميني (ره) كه منبعث از همان ديدگاه هاي اصلي انقلاب است، پايبند باشيم، بايد تا آخر برويم. امام خميني (ره) در تاريخ پانزدهم خرداد سال 61 طي سخناني در جمع دبيركل و مسئولين دفاتر حزب جمهوري اسلامي مي فرمايند: «من به دولت هاي عربي منطقه هشدار مي دهم كه با تسليم شدن در مقابل اين گونه طرح ها علاوه بر قبول اسارت خويش به دست امريكا و از آن ننگين تر اسرائيل، دشمني ملت، دولت و قواي مسلح نيرومند ايراني را براي هميشه به دست مي آورند. اگر امروز به دامن اسلام برنگرديد، فردا دير است. شما را فريب كاري امريكا و رجزخواني هاي حسني مبارك، حسن مراكشي، حسين اردني و قابوس كه حقاً احتياج به قيم دارند و سفيهانه جوانان كشورهاي خود و اسلحه و مهمات ارتش خويش را كه بايد در راه نجاتشان از چنگال اسرائيل به كار برند گول نزنند و با يك كشور اسلامي كه شاه معدوم را با آن قدرت شيطاني و حمايت شيطان هاي بزرگ و كوچك و صدام جنايتكار از را به جهنم فرستاد به ستيز نپردازند.»
    
    احمدي نژاد با سوال در مورد هولوكاست موج جديدي در منطقه ايجاد كرد / سعيد قاسمي در گفت وگوي اختصاصي با ايران :
    


 روزنامه ايران، شماره 4874 به تاريخ 3/6/90، صفحه 3 (داخلي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 389 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه نقد كتاب علوم انساني
متن مطالب شماره 3-4، پاييز و زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است