|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران90/9/20: ديگه چه خبر؟
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 7109
چهار شنبه 26 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 4959 20/9/90 > صفحه 3 (داخلي) > متن
 
      


ديگه چه خبر؟هيچ سندي درباره جريان انحرافي در مجلس وجود ندارد
    خبر اول اين كه نماينده مردم تهران در مجلس گفته در مورد تخلفات گفته شده پيرامون جريان (موهوم) انحرافي، يك مورد مستند هم به دست مجلس نرسيده و تنها بازار اين شايعات در سايت ها گرم و سرد مي شود!
     فاطمه آليا كه عضو جبهه پايداري نيز مي باشد، خاطرنشان كرده: هم ما نمايندگان و هم رئيس جمهور در بين مردم هستيم و مي دانيم مردم نسبت به چه چيز حساسيت دارند و موافق و مخالف چه هستند، ما به عنوان اعضاي جبهه پايداري درباره جريان (موهوم) انحرافي موضع خود را بارها در بيانيه هاي خود اعلام كرده ايم و الان هم اكثريت نمايندگان از دولت حمايت مي كنند.
     فاطمه آليا در حالي اين سخنان را بيان مي كند، كه پيش تر علي اصغرزارعي نماينده مجلس و از اعضاي جبهه پايداري گفته بود جريان (موهوم) انحرافي القا است و به صورت سازمان يافته چنين جرياني وجود ندارد!
    
    
    
    مقايسه هايي برمبناي دروغ!
    خبر ديگر اين كه داوود احمدي نژاد كه قبل از اين به بخشي از دولت تهمت زده بود كه قصد دارد به صورت مسلحانه در برابر نظام بايستد، اين بار در قالب سخناني، با مقايسه يكي از مسئولان دولتي با عطاءالله مهاجراني كه جزو فعالين خارج نشين فتنه مي باشد، بار ديگر پروژه تهمت ها و توهين هاي خود به دولت را ادامه داد. وي در بخشي از اين سخنان تهمت هاي زير را به برخي مسئولان دولتي زده است: خانواده آنها دل در گرو انقلاب ندارند، اصلاً ولايت را قبول ندارند، ادعاي دوستي با مردم اسرائيل را دارند، با دلالان امريكايي رابطه دارند، ادامه جريان هاي معاند گذشته از جمله فتنه سبز هستند، 3 هزار ميليارد تومان از خزانه ملت برداشته اند، مي خواهند افراد بي دين و بي ولايت را وارد مجلس كنند، مقام معظم رهبري هم عليه اين جريان موضع دارد، براي ظهور امام زمان وقت تعيين كردند و... با اين اوصاف آيا اين همه تهمت و افترا به صورت علني، نياز به ورود و پيگيري مدعي العموم و دستگاه قضايي را ايجاب نمي كند؟ آيا اين افراد در توهين به رئيس جمهور مصونيت قضايي دارند؟
    
    
    
    بر بعضي ها نظارت بيشتري خواهد شد!
    شنيديم كه منصور حقيقي پور، استاندار سابق اردبيل گفته كه در زمان تبليغات انتخاباتي كليه كانديداها تحت نظارت و كنترل قرار خواهند گرفت و البته فعاليت هاي افرادي كه ارتباط خوبي با جريانات انحرافي! دارند نظارت بيشتري خواهد شد! نكته قابل توجه اينكه پيش از اين مسئول سابق استاني، برخي نمايندگان مجلس و چهره هاي سياسي نيز اين موضوع را مطرح كرده بودند و حتي از اظهارنظر نيز فراتر رفته و براي جلوگيري از فعاليت انتخاباتي برخي مخالفين سياسي خود اقدامات فراقانوني را پيشنهاد داده بودند. نمونه اين تحركات خواست بعضي نمايندگان مجلس براي تشكيل كميته اي تحت عنوان كميته پيشگيري از سوءاستفاده گروه هاي سياسي خاص در انتخابات است كميته اي كه به اذعان همگان، تشكيل آن دور زدن قانون تلقي مي شود. اين فضاسازي ها براي تاثيرگذاري بر شوراي نگهبان در حالي صورت مي گيرد كه اين نهاد قانوني بارها تاكيد كرده در تعيين صلاحيت ها، ملاك تنها رفتار افراد خواهد بود.
    
    
    
    همراهي اصولگرايان با اصلاح طلبان در بحث صيانت از آرا!
    با خبر شديم كه يك سايت منتسب به جريان خاص شبه اصولگرا در گفت وگو با يكي از نزديكان سران فتنه، سعي كرده در تلاشي واضح اصلاح طلبان را به خوب و بد تقسيم نمايد.
     رسول منتجب نيا كه قائم مقامي حزب اعتماد ملي را در دوران فتنه 88 برعهده داشت در گفت وگوي خود با اين سايت گفته كه شعار اصولگرايان مبني بر مردن جريان اصلاحات غيرواقعي است، چرا كه باهنر و لاريجاني هم چنين اظهاراتي را غيرمنطقي مي دانند! وي با بيان اين كه جريان اصلاحات هيچ ليدر خاصي ندارد، تاكيد كرده كه خاتمي ليدر اصلاح طلبان نيست. اين عضو ارشد حزب اعتماد ملي اظهار كرده اگر مسئولان اين تضمين را بدهند كه در انتخابات اعمال سليقه نشده و از آرا صيانت! مي شود در انتخابات شركت مي كنيم!
     اين عضو حزب اعتماد ملي در گفت وگو با اين سايت در حالي دوباره بحث از صيانت از آرا را مطرح مي كند كه بيش تر برخي از گروه ها و چهره هاي شاخص اصولگرايي القاي امكان تقلب از سوي مجريان انتخابات را در دستور كار قرار داده اند!
    
    
    
    آغاز فعاليت كميته سياسي جبهه متحد اصولگرايان
    خبر رسيده كه خبرها حاكي از آن است كه كميته سياسي جبهه متحد اصولگرايان به رياست مرتضي نبوي، عضو جامعه اسلامي مهندسين كار خود را آغاز كرده است. همچنين مهدي فضايلي، محمدرضا مرندي، كاظم انبارلويي، ابوالفضل عمويي و مالك شريعتي اعضاي اين كميته را تشكيل مي دهند.
     البته گفته مي شود احتمالاً افراد ديگري نيز به اين كميته اضافه خواهند شد!
    
    
    
    تحركات انتخاباتي اصلاح طلبان با محوريت هاشمي و حسن خميني
    يك خبر ديگر اين كه براساس اخبار يك سايت خبري، جلسات انتخاباتي اصلاح طلبان با حضور خاتمي، موسوي خوئيني ها، موسوي بجنوردي (پدرزن حسن خميني) موسوم به شوراي راهبردي به صورت منظم برگزار مي شود.
     در آخرين جلسه نيز، مقرر شده از سيد حسن خميني براي شركت در اين جلسات دعوت به عمل آيد! همچنين تصميم گرفته شده نماينده اين شورا در ديدار با هاشمي رفسنجاني آخرين ديدگاه هاي وي و حزب كارگزاران سازندگي درباره انتخابات مجلس را اخذ و در جلسات آينده مطرح نمايد.
    
    
    
    بزرگترين دغدغه ما جريان انحرافي است!
    مطلع شديم كه حجت الاسلام محمد تقي رهبر، رئيس فراكسيون روحانيت مجلس گفته: ما بيش از آن كه نگران مخدوش شدن چهره روحانيت توسط جريان انحرافي باشيم، نگران فعاليت هاي اين جريان هستيم كه به طور غيرعلني! در شهرستان ها آغاز شده است! اين اظهارات در حالي انجام مي شود كه منطقه و دنيا در شرايط حساسي به سر مي برد و دغدغه هاي مسئولين و مردم بايد فراتر از مجادلات اينچنيني سياسي باشد!
    
    
    
    تشكيل تيم هاي نظارت انتخاباتي در دستگاه قضايي كشور!
    دست آخر اين كه رئيس حفاظت اطلاعات قوه قضائيه گفته: در تمام استان هاي كشور تيم هاي نظارتي انتخاباتي تشكيل مي شود تا به طور مرتب از شعبات بازرسي كنند. اصغر جهانگير رسيدگي به گزارشات و پيگيري در اين زمينه را از ديگر اقدام هاي حفاظت اطلاعات قوه قضائيه در انتخابات عنوان كرد. اصغر جهانگير با اشاره به برخورد قضايي با تخلفات كانديداها در تبليغات زودهنگام، يادآور شد: حفاظت اطلاعات در حال حاضر نقش صيانت دستگاه قضايي را دارد و كانديداها بايد از فيلتر شوراي نگهبان و وزارت كشور عبور كنند و چنانچه تخلفاتي صورت گرفته باشد كه به دادگستري اعلام شود در مرحله بعد، امر نظارت را پيگيري مي كنيم.
    
    ديگه چه خبر؟
    


 روزنامه ايران، شماره 4959 به تاريخ 20/9/90، صفحه 3 (داخلي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 156 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه روانشناسي باليني
متن مطالب شماره 1 (پياپي 41)، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است