|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه جام جم91/3/4: خداحافظي مظلومي، آغاز مذاكره با قلعه نويي
magiran.com  > روزنامه جام جم >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 5244
سه شنبه 15 آبان 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2835
magiran.com > روزنامه جام جم > شماره 3419 4/3/91 > صفحه 18 (ورزشي) > متن
 
      


خداحافظي مظلومي، آغاز مذاكره با قلعه نويي
سرمربي استقلال هنگام بازگشت از اصفهان، در فرودگاه مهرآباد تهران از بازيكنانش حلاليت خواست

نويسنده: حجت اله اكبرآبادي

شكست از سپاهان و وداع با ليگ قهرمانان آسيا، پايان راه همكاري استقلال با پرويز مظلومي در مقام سرمربي اين تيم بود، هر چند كه كانون تغييرو تحولات در باشگاه آبي هاي پايتخت وسيع تر از آن است كه به كادر فني محدود شود.
    طبق آنچه احمد رسولي نژاد، معاون پارلماني و حقوقي وزارت ورزش و البته رئيس هيات مديره باشگاه استقلال بر زبان آورده، پرونده علي فتح الله زاده نيز در مقام مديرعامل باشگاه بسته شد تا همان طور كه زمزمه هاي جدايي اين مدير از پيش شنيده مي شد، استقلالي ها با رويكرد تازه مديريتي خود را براي حضور در فصل دوازدهم ليگ برتر آماده كنند. هر چند كه پرويز مظلومي با وجود خداحافظي شبانه اش از استقلالي ها در فرودگاه، در فرداي بازي اعلام كرد كه اگر بماند با خيلي از بازيكنان كم كار و مشكل دار برخورد كرده و مثل گذشته با آنان مماشات نخواهد كرد تا بدين طريق پيامي را براي مسوولان تصميم گيرنده باشگاه بفرستد كه در عين حال مي توانند روي او حساب كنند، اما ديروز از باشگاه استقلال خبر رسيد كه كار مذاكره با امير قلعه نويي براي تصدي سرمربيگري اين تيم آغاز شده است تا به نوعي مشخص شود كه رسولي نژاد در تلاش است با جلب نظر قلعه نويي، دل هواداران استقلال را به دست آورده و در عين حال تغيير و تحولات مورد نظر خود را بدون چالش مديريت كند.
    هر چند كه البته گفته مي شود قلعه نويي طبق خواست مسوولان شهري تبريز و استان مي خواهد يك فصل ديگر در تراكتورسازي بماند و به همين منظور نيز ليست بازيكنان مورد نظر خود را به سرخ جامگان تبريزي تحويل داده است تا ماموريت خود را با قهرماني در فصل بعد به سرانجام برساند، اما به هر حال اين مربي در موضعي قرار ندارد كه بخواهد به خواست هواداران استقلالي پاسخ منفي بگويد. بويژه حالاكه قلعه نويي پس از 3 سال كار در خارج از تهران، بدش نمي آيد كه به تيم محبوبش بازگشته و از نو برنامه هاي مورد نظرش را در استقلال به اجرا بگذارد.
    هر چند كه گفته شده استقلال علاوه بر قلعه نويي، يك مربي خارجي را نيز در كنار پرويز مظلومي مدنظر قرار دارد، اما همه چيز بستگي به نظر قلعه نويي دارد و به طور طبيعي اگر او به استقلال بله بگويد، تركش هاي تغيير مديريت، زياد متوجه مسوولان ارشد باشگاه نخواهد شد و مي توان اميدوار بود كه قلعه نويي با توجه به شناخت بالايش از مجموعه تيم، استقلال قدرتمندي را براي فصل دوازدهم تشكيل دهد.
    
    مظلومي: بمانم با خيلي ها مدارا نمي كنم
    اما در شرايطي كه سه شنبه شب استقلال هيچ گاه نتوانست در طول 90 دقيقه بازي، خود را مقابل سپاهان پيدا كند تا با پذيرش شكست 2 بر صفر در اين بازي، پرونده فوتبالي اش در فصل 91ـ90 بسته شود، سرمربي استقلال برد را حق حريف دانست و گفت: در اين بازي حق سپاهان پيروزي بود. اين برد و باخت ها هميشه در فوتبال بوده است، و بايد بگويم سه شنبه روز ما نبود. ما با 3 مهاجم برابر سپاهان بازي كرديم، اما نتوانستيم گل بزنيم و اين يعني مشكل از سيستم از بازي ما نبوده است، بلكه كل تيم مشكل داشته است و همه بد بودند.
    وي در عين حال توپ را به زمين برخي از تماشاگران استقلال انداخت و گفت: اگر فصل بعد در استقلال بمانم يك تسويه حساب اساسي انجام مي دهم و با خيلي ها مدارا نمي كنم. يك عده تماشاگر، ديگر شورش را در آورده اند. روساي آنها نيز مشخص است و اگر لازم باشد آنها را به هيات مديره باشگاه و يا حتي به نيروي انتظامي معرفي مي كنم. براي من جاي تاسف داشت كه از دقيقه يك عليه رحمتي بشدت شعار داده مي شد و از دقيقه 30 مي خواستند كه او را تعويض كنند. رحمتي اواخر بازي چشمانش گريان بود. واقعا يك برد ارزش اين كارها را دارد؟ رحمتي تصور مي كرد كه اين رفتار تماشاگران عمدي است، اما من با او موافق نبودم، ولي با اين حال تصور نمي كنم كه خودجوش هم بوده باشد.
    مظلومي كه طي دو سال همكاري با استقلال، تنها به يك جام حذفي بسنده كرد، راجع به آينده كاري خود گفت: بايد صبر كنم و ببينم كه سيستم جديد من را مي خواهد يا نه تا درباره همكاري جديد صحبت كنيم. آنچه مسلم است مشكلات تيم بايد برطرف شود تا من يا نفر بعدي كه به تيم مي آيد كارش را بهتر انجام دهد.
    مظلومي كه خبر مذاكره استقلال با امير قلعه نويي به گوشش رسيده، در واكنش به اين حرف كه مي گويند قلعه نويي و دايي منتظر نتيجه استقلال با سپاهان بودند تا تكليفشان براي پيوستن به استقلال و تراكتورسازي مشخص شود، خنديد و گفت: من به اين مسائل توجهي نمي كنم، چون دو سال در باشگاه استقلال زحمت كشيده ام و اينك هم اگر مرا بخواهند مي مانم و در غير اين صورت مي روم. نيازي هم به استعفا دادن ندارم، چون قراردادم تمام شده است.
    
    مرزبان: برد و باخت ظرفيت مي خواهد
    علي رضا مرزبان مربي سپاهان درباره درگيري لفظي با مهدي رحمتي گفت : وقتي بازي تمام شد، رحمتي به سوي من آمد و مقابل چشم خيلي ها حرف هايي زد و حركاتي انجام داد كه در شخصيت من نيست در موردش صحبت كنم. هر چه باشد، او يك بازيكن است و من مربي. نمي دانم در مورد رحمتي چه بگويم چون شنيده ام كه او بشدت ناراحت بوده و حتي در رختكن هم شرايط خوبي نداشته. بردن و باختن ظرفيت مي خواهد.
    مرزبان در مورد وضعيت قرارداد خود و كرانچار پس از پايان مدت قراردادشان در سپاهان، مي گويد: تا پيش از اين فرصتي نمي شد با كرانچار در اين مورد صحبت كرده و يك تصميم نهايي بگيريم، ولي حالابازي هاي سپاهان تمام شده و ما مي توانيم با خيال راحت در مورد آينده تصميم گيري كنيم. ما از چند باشگاه ايراني و خارجي پيشنهاد داريم. جدا از اينها يكي، دو تيم ملي هم هستند كه بايد در مورد شرايط و پيشنهاد آنها فكر كنيم. بنابراين نمي توان آينده را پيش بيني نمود و اصلاشايد دوباره در نصف جهان مانديم.
    
    خداحافظي مظلومي، آغاز مذاكره با قلعه نويي / سرمربي استقلال هنگام بازگشت از اصفهان، در فرودگاه مهرآباد تهران از بازيكنانش حلاليت خواست
    


 روزنامه جام جم، شماره 3419 به تاريخ 4/3/91، صفحه 18 (ورزشي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 97 بار
    آثار ديگري از "حجت اله اكبرآبادي"

  ورزش ايران شايسته جايگاهي بالاتر
حجت اله اكبرآبادي*، جام جم 31/5/95
مشاهده متن    
  به احترام سروقامتان واليبال
حجت اله اكبرآبادي، جام جم 16/3/95
مشاهده متن    
  به احترام سروقامتان واليبال
حجت اله اكبرآبادي *، جام جم 16/3/95
مشاهده متن    
  سربلندي فوتبال سربلندي خوزستان
حجت اله اكبرآبادي *، جام جم 25/2/95
مشاهده متن    
  روزگار غريب فوتبال ايران
حجت اله اكبرآبادي، جام جم 27/12/94
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه صنايع چوب و كاغذ
متن مطالب شماره 128، بهمن 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است