|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران91/4/17: بازيگر نقش نگين در سريال راه طولاني: تاثيرگذاري نقش برايم مهم تر از طول آن است
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6947
پنج شنبه 22 آذر 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 5119 17/4/91 > صفحه 18 (تلويزيون) > متن
 
      


بازيگر نقش نگين در سريال راه طولاني: تاثيرگذاري نقش برايم مهم تر از طول آن است


نويسنده: فرنوش ارس خاني

فريبا نادري بازيگر نقش نگين در سريال راه طولاني تا قبل از اين سريال در سريال هاي فاكتور هشت، غير محرمانه، چك برگشتي و... بازي كرده بود. به همين منظور سابقه حضور او در سريال ها و تله فيلم ها ديده مي شود. با او در رابطه با اين سريال و شخصيت هايي كه تا به حال آنها را بازي كرده گفت و گو كرديم.
     در سريال راه طولاني كارگرداني حضور دارد كه با سابقه ساخت فيلم هاي سينمايي وارد تلويزيون شده، شما وقتي وارد سريال ايشان شديد چقدر احساس كرديد كه نگاه سينمايي ايشان بر سريال هايشان هم حاكم است؟
     با اين كه راه طولاني نخستين تجربه من با آقاي كريمي نبود چون قبل از آن هم در كار فاكتور هشت شان هم با ايشان همكاري داشتم اما با توجه به پلان هايي كه در كار مي بينيم، كاملاً مشخص است كارگردان آن سينمايي است و نگاه اش هم يك نگاه سينمايي.
     حضور بازيگران سينمايي اين سريال مثل رضا كيانيان و افسانه بايگان چقدر بر بازي ديگر بازيگران سريال تاثير گذاشت؟
     خانم بايگان كه سالهاست در تلويزيون كار مي كنند و با اين كه من تا به حال تجربه همكاري با ايشان را در تلويزيون نداشتم ولي از نظر حسي احساس دوري با ايشان نداشتم چون به هر حال ايشان را از نظر جنس بازي كمي نزديك به خودم مي دانستم. اما از اين كه قرار بود در بعضي سكانس ها با آقاي كيانيان همبازي شوم بسيار استرس داشتم و شايد يكي از دلايلي هم كه باعث شد كار را انتخاب كنم حضور آقاي كيانيان بود.
     فكر مي كنيد تغييراتي كه در زمان پخش اين سريال به وجود آمد بر روي كميت كار يعني تعداد مخاطباني كه اين كار را نگاه مي كنند هم تاثيرگذاشته است؟
     با اين كه سال گذشته ما مي دانستيم سريال براي ماه رمضان قطعاً آماده نمي شود و امسال هم تا قبل از پخش آن شنيده مي شد كه شايد سريال در ماه رمضان امسال پخش شود وسه روز قبل از پخش بود كه ما فهميديم قرار است قبل از ماه رمضان پخش شود، اما فكر مي كنم بر خلاف اين كه يك كار معمولي وقتي در زمان مناسبي پخش شود ديده مي شود، اين سريال به خاطر داشتن ويژگي هايي از شرايطي برخوردار بود كه در هر زمان حتي ساعت 6 بعد از ظهر هم پخش مي شد، مخاطب خودش را پيدا مي كرد و كار ديده مي شد.
     شما دراغلب سريال هايتان مثل راه طولاني، از ياد رفته، آسمان هميشه ابري نيست و... نقش زنان پولدار را بازي كرديد، دليل خاصي دارد كه بيشتر بازي در چنين شخصيت هايي را مي پذيريد؟
     دقيقاً نمي دانم، شايد به خاطر فيزيك و نوع زندگي ام باشد كه كمي مي گويند به درد چنين نقش هايي مي خورم. اما جدا از اين مسئله من در سريال مثل شيشه نقش سروان و در سريال غير محرمانه نقش دانشجو را هم بازي كردم و تنها نمي توان اين بخش از كارهايم را درنظر گرفت.
     تعداد سريال هايي كه در آن نقش هاي فرعي را به عهده داشتيد كمتر از سريال هايي است كه در آن ايفاگرنقش اصلي بوده ايد. به نظر مي رسد كه كميت نقش برايتان چندان مهم نيست.
     نه اتفاقاً بر عكس است، چون من در بيشتر كارهايم هميشه نقش محوري را داشتم. فقط در اين كار و چند تاي ديگر بوده كه من به طول نقش ام چندان اهميت نداده ام. خصوصاً براي بازي در راه طولاني بيشتر به تاثيرگذاري نقش ام فكر مي كردم.
     اما فكر مي كنم دغدغه تان بازي در نقش هاي اصلي و محوري نباشد؟
    درست است. من اين را از همان ابتداي ورودم به بازيگري ياد گرفتم كه مهم نيست در هر سكانسي حضور داشته باشم و خيلي ديالوگ بگويم مهم اين است كه حتي در يك سكانس هم كه شده حاضر باشم تا چيزي را به مردم ياد بدهم.
     به نظرتان راه طولاني تا الآن توانسته همانطور كه از ابتدا به موفقيت آن فكر مي كرديد، رضايت مخاطبان را به دست آورد؟
     واقعيت اين است كه چون من از صبح تا شب سركار هستم، زياد با مردم در تماس نيستم كه از نظر آنها هم اطلاعي داشته باشم. اما از گوشه و كنار مي شنوم كه كار ديده شده و فكر مي كنم كه مهم ترين اصل اين داستان حضور آقاي كيانيان و بازي درست و اصولي ايشان است كه كاملاً كشش قصه را براي مخاطب فراهم مي آورد.
    
    رضا کريمي
    کارگرداني او را در سريال هايي چون فاکتور هشت و شبي از شب ها ديده ايم. او اين شب ها با سريال راه طولاني مهمان مخاطبان است تا روايتگر داستان فراز و نشيب هاي زندگي يک خانواده از طبقه متوسط جامعه باشد. داستاني که کريمي در آن تلاش مي کند تا با وجود حکم ندادن و قضاوت نکردن نتيجه گيري نهايي را بر عهده مخاطب بگذارد. اگر چه در طول قصه همچون ديگر کارها با ضعف هايي روبه رو هستيم اما داستان تلاش دارد تا ملموس بودن براي مخاطب را نشان دهد. از فيلم هاي سينمايي کريمي مي توان به آدمکش، تب و... اشاره کرد.
    
    بيژن بنفشه خواه
    او را بيشتر به عنوان بازيگر طنز مي شناسيم. کارنامه کاري او نشان مي دهد که به کاراکترهاي طنز علاقه دارد. کارهايي همچون اين چند نفر، بدون شرح، مرد دوهزارچهره، قهوه تلخ، ساختمان پزشکان، خانه اجاره اي
     و ... که همگي در زمره آثار طنز هستند. اما بيژن بنفشه خواه با حضورش در سريال راه طولاني ساختارشکني کرده و ايفاگر نقشي جدي در سريال شده است. اگرچه با حضور او نقش جهان در اين سريال لطافت خاصي پيدا کرده و حتي رگه هاي طنز بازي بنفشه خواه را در اين کاراکتر مي توان يافت اما اين حضور در نقش دوست پسر خانواده اتفاق خوبي است. او اين شب ها سريال سهمي براي دوست را هم روي آنتن دارد و مي شود بازي وي را در اين آثار مقايسه کرد.
    
    پرويز پورحسيني
    صدايش مخاطب را جذب مي کند و البته وقتي در کنار اين صدا قدرت بيان هم قرار بگيرد به پرويز پورحسيني تبديل مي شود که بازي اش دلنشين است. او در سريال راه طولاني نقش دوست فداکاري را بازي مي کند که نگران خانواده رفيقش است و آنها را در سختي ها و نبودن پدر خانواده تنها نمي گذارد. نقش اعلي با بازي پورحسيني نمونه بارز نقش هايي است که در هر سريال لازم است. چنين نقش هايي حکم راهنماياني را دارند که بتواند راه درست را به ديگر کاراکترها نشان دهد. مثل هيچ کس، مريم مقدس، شب دهم و شيدايي كه از کارهاي تلويزيوني او محسوب مي شوند.
    
    بازيگر نقش نگين در سريال راه طولاني: تاثيرگذاري نقش برايم مهم تر از طول آن است
    


 روزنامه ايران، شماره 5119 به تاريخ 17/4/91، صفحه 18 (تلويزيون)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 266 بار
    آثار ديگري از "فرنوش ارس خاني"

  كيفيت تنها قـرباني مـاراتن هاي مناسبتي / تحليل هنرمندان از سريال هاي ايام خاص
فرنوش ارس خاني، ايران 4/4/92
مشاهده متن    
  «ايرانگرد» به سادگي زندگي هاي فراموش شده توجه مي كرد / گفت و گو با جواد فارابي تهيه كننده برنامه «ايرانگرد»
فرنوش ارس خاني، ايران 8/2/92
مشاهده متن    
  هنگامه مفيد، بازيگر نقش برف پري در سريال «آب پريا»: دنياي كودكان را دوست دارم
فرنوش ارس خاني، ايران 26/1/92
مشاهده متن    
  آرامش در حضور تلويزيون / گفت وگو با مسعود اطيابي کارگردان سريال «سهمي براي دوست»
فرنوش ارس خاني، ايران 20/4/91
مشاهده متن    
  انرژي فراواني را براي سايه روشن صرف كردم
فرنوش ارس خاني، ايران 30/7/90
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
Iranian Journal of Genetics and Plant Breeding
شماره 2 (پياپي 602)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است