|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه شرق91/4/20: اصفهاني ها موافق، شمالي ها مخالف
magiran.com  > روزنامه شرق >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 3471
چهار شنبه 19 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2387
magiran.com > روزنامه شرق > شماره 1573 20/4/91 > صفحه 1 (صفحه اول) > متن
 
      


اصفهاني ها موافق، شمالي ها مخالف
52 نماينده خواهان استيضاح وزير ورزش هستند     استيضاح وزير ورزش و جوانان دوباره قوت گرفت. نمايندگان مجلس هفته گذشته با جمع آوري 44 امضا طرح استيضاح «محمد عباسي» را اعلام كردند اما با مقاومت عده اي اين طرح منتفي شد. با اين حال استيضاح كنندگان ديروز مجددا بر اين تصميم خود پافشاري كردند و جمع امضاهايشان را به 52 رساندند. ناصر عاشوري، نماينده فومن و شفت، روز گذشته در گفت وگو با رسانه ها از اعلام وصول طرح استيضاح عباسي در هفته آتي خبر داد.
    اين استيضاح در ۲۰ بند كه مهم ترين محور آن درخصوص عزل و نصب هاي بي مورد روساي فدراسيون ها در آستانه بازي هاي المپيك 2012 لندن بود، تهيه شده كه تا تعليق فدراسيون هايي چون قايقراني، تير و كمان، شنا، شيرجه و واترپلو پيش رفته است.
    «حسن كامران دستجردي»، نماينده اصفهان كه گفته مي شود تاثيرگذار ترين عضو مجلس در جمع آوري امضاهاي ديگر نماينده ها براي استيضاح وزير ورزش بوده با تاييد اين موضوع به باشگاه خبرنگاران مي گويد: «استيضاح كنندگان بر انجام اين طرح مصرند و در صورت انصراف تعدادي از امضا كنندگان، بقيه نمايندگان حاضر به پس گرفتن امضاي خود نيستند. عده اي معتقدند به دليل نزديكي المپيك، در مقطع كنوني زمان مناسبي براي طرح اين استيضاح نيست اما بايد بگويم نمايندگان شرايط كشور را مدنظر قرار مي دهند و سپس تصميم گيري مي كنند.»
     «دستجردي» به مشكلات ديگر ورزش كه قرار است درخصوص آن از عباسي توضيح بخواهند، اشاره كرد: «چگونگي انتقال افراد از ساير دستگاه ها به ويژه در مشاغل كليدي و انگيزه دخالت در امور روز فدراسيون ها، نحوه اجراي احكام برنامه پنجم، تخصيص يك درصد اعتبار دستگاه ها به استان ها و علت بي مهري به پيشكسوتان و قهرمانان نيز از ديگر بندهاي اين استيضاح است.» پيش از اين نيز عاشوري به بي توجهي به ورزش جانبازان و معلولان انقلاب، كم كاري نسبت به اعزام قهرمانان به مسابقات بين المللي، حذف معاونت ورزشي بانوان و استان ها در حالي كه نيمي از جمعيت كشور را بانوان تشكيل مي دهند، ناديده گرفتن ورزش روستاها، عشاير و ورزش هاي بومي و محلي و عدم اجراي قانون برنامه پنج ساله توسعه در امر ورزش جوانان، را از ديگر دلايل طرح استيضاح عباسي عنوان كرده بود.
    اما طرح استيضاح وزير ورزش و جوانان در حالي اين روزها همزمان با نامه هاي تهديد آميز فدراسيون هاي جهاني و كميته بين المللي المپيك در آستانه المپيك لندن نگراني ها را براي محروميت كاروان ايران در اين بازي ها افزايش داده كه با اين وجود برخي از نمايندگان مجلس مخالف توضيح خواستن از محمد عباسي هستند. نمايندگاني كه گفته مي شود به واسطه همشهري بودن با عباسي تمام تلاش خود را انجام دادند تا او براي وزير شدن راي اعتماد بگيرد و حالاهم در تكاپو هستند كه وي را استيضاح نكنند.
    مقداد نجف نژاد، نماينده بابلسر در اين باره به ايرنا مي گويد: «مطرح شدن موضوع استيضاح وزير ورزش در آستانه بازي هاي المپيك، ضربه اي به ورزش كشور و ناديده گرفتن مصالح ملي است. برخي از نمايندگان مجلس به ويژه نمايندگان استان اصفهان، در چند روز اخير موضوع استيضاح وزير ورزش و جوانان را پيگيري كرده اند. به نظر من اين كار به صلاح ورزش كشور نيست و در آستانه بازي هاي المپيك التهاب را بيشتر مي كند. موضوعاتي كه اين نمايندگان به عنوان دلايل استيضاح برشمرده اند در حدي نيست كه به دليل آنها وزير استيضاح شود. در روزهاي اخير با رسيدن برنامه از سوي فدراسيون هاي بين المللي همه ناراحت شدند. بنابراين نبايد با مطرح كردن استيضاح به اين التهاب دامن بزنيم. اين كار به جاي تقويت ورزش، باعث تضعيف آن مي شود.» رييس فراكسيون ورزش مجلس يادآور شد: «نمايندگان اصفهان مسايلي مربوط به اين استان دارند كه من درباره آنها با وزير ورزش صحبت كرده ام و وزير حاضر است با آنها گفت وگو كند و موضوع حل شود.»نماينده بابلسر درباره نحوه تخصيص يك درصد اعتبار دستگاه ها به استان ها به عنوان يكي از موارد مورد نظر نمايندگان استيضاح كننده خاطرنشان كرد: «در اين مورد هنوز مجلس قانون شفافي تصويب نكرده كه وزارت ورزش به دليل اجراي آن بازخواست شود.
    هنوز در قانون فعلي مشخص نيست دستگاه ها موظفند چه مبلغي را براي ورزش سرمايه گذاري كنند و به طور كلي اين قانون الزام آور نيست.» او درخصوص بي مهري به پيشكسوتان و قهرمانان به عنوان ديگر بند اين استيضاح گفت: «شايد نمايندگان مصداقي براي اين امر دارند اما نبايد اين گونه مسايل به صورت كلي مطرح شود. خوشبختانه در اين زمينه شرايط خيلي بهتر از گذشته است و به جايگاه پيشكسوتان توجه زيادي مي شود. در مجموع اين موارد نبايد به صورت استيضاح مطرح شوند و بهتر است نمايندگان مجلس با گفت وگو با وزير ورزش اين مسايل را حل كنند تا در آستانه بازي هاي المپيك به ورزش كشور ضربه اي وارد نشود.»
    مهدي هاشمي، رييس فدراسيون تيراندازي و عضو هيات اجرايي كميته ملي المپيك نيز كه نماينده تهران در مجلس است، با وجود اينكه تند ترين انتقادها را نسبت به ديگر مديران ورزشي طي اين مدت به وزير كرده بود اما او نيز معتقد است استيضاح منتفي شود.
    هاشمي در اين باره مي گويد:«به اعتقاد من در آستانه رقابت هاي مهم المپيك به هيچ وجه استيضاح وزير و تغييرات در اين سطح از ورزش به صلاح نيست. در اين برهه زماني آرامش مي تواند به كاروان ورزش ايران كمك كند. تعداد امضا هاي متقاضيان استيضاح به لحاظ قانوني به حد نصاب رسيده ولي به طور كلي فراكسيون ورزش شوراي اسلامي به خاطر حفظ آرامش فضاي ورزش قبل از المپيك با اين طرح مخالف است.»
    در حالي كه دو روز پيش مسوولان وزارت ورزش و جوانان ارسال هرگونه نامه تهديدي يا تعليقي را از طرف فدراسيون جهاني تيراندازي با كمان تكذيب مي كردند اما ديروز ايسنا نامه اين فدراسيون را كه يك رونوشت از آن را براي كميته ملي المپيك، وزارت ورزش و فدراسيون ايران ارسال كرده بود به همراه نامه شكواييه اي كه كريم صفايي درخصوص بركناري اش از رياست اين فدراسيون براي سران جهاني اين رشته نوشته بود، منتشر كرد. دبيركل فدراسيون جهاني تيراندازي با كمان نيز با ارسال نامه اي مشابه كه پيش از اين براي فدراسيون قايقراني فرستاده شده بود، درباره تغييرات صورت گرفته در فدراسيون تيروكمان ايران توضيح خواست و در صورت عدم ارايه پاسخ قانع كننده فدراسيون تير و كمان ايران را به تعليق و كمانداران را به محروميت در بازي هاي المپيك تهديد كرد. پيش از اين فدراسيون قايقراني از سوي فدراسيون جهاني «كانو» به دليل بركناري بي دليل احمد دنيامالي تعليق شده است. ضمن اينكه گفته مي شود نامه هاي تعليق فدراسيون شنا هم از سوي فدراسيون هاي آسيايي و جهاني و اين رشته و البته كميته بين المللي المپيك نيز آمده است. اين در حالي است كه دو روز پيش نيز نامه تهديد آميز فدراسيون جهاني دوچرخه سواري هم به خاطر بركناري علي زنگي آبادي منتشر شد.
    اصفهاني ها موافق، شمالي ها مخالف / 52 نماينده خواهان استيضاح وزير ورزش هستند
    


 روزنامه شرق، شماره 1573 به تاريخ 20/4/91، صفحه 1 (صفحه اول)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 98 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله طب جنوب
متن مطالب شماره 3 (پياپي 2203)، مرداد و شهريور 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است