|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه شرق91/4/20: خبر
magiran.com  > روزنامه شرق >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 3471
چهار شنبه 19 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2387
magiran.com > روزنامه شرق > شماره 1573 20/4/91 > صفحه 3 (سياست) > متن
 
      


خبرايران منتظر برداشتن گام اعتمادسازي از سوي 1+5
     مهر: «سيدحسين نقوي حسيني» سخنگوي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با تاكيد بر اينكه نظام جمهوري اسلامي در ادامه مذاكرات منتظر برداشتن گام اعتمادسازي از سوي گروه 1+5 است، گفت: تنها راه حل پرونده هسته اي ايران، ادامه مذاكرات است از اين رو ما هيچ گاه به دنبال خط پايان مذاكرات نيستيم، البته در اين راه فعاليت هاي خود را ادامه مي دهيم. وي با بيان اينكه در حال حاضر نوبت گروه 1+5 براي برداشتن گام هاي اعتمادسازي است، گفت: جمهوري اسلامي علاوه بر دادن اجازه براي بازرسي هاي مختلف، تمامي سوالات و ابهامات را به صورت شفاف پاسخ داده و همواره از پيشنهاد مذاكره استقبال كرده است، از اين رو اكنون 1+5 بايد گام اعتمادسازي را بردارد. وي ادامه داد: اينكه از يك طرف صحبت از مذاكره شود و از سوي ديگر تحريم ها افزايش يابد، رويكرد درستي نيست و نمي توان سياست چماق و هويج و يك بام و دو هوا را در مورد پرونده ايران درست تلقي كرد. مطمئنا ملت ايران به اين رويكردها اعتماد نمي كند از اين رو گروه 1+5 بايد در اولين گام براي ايجاد اعتماد، تحريم ها را حذف كند. سخنگوي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس در ادامه با بيان اينكه آمريكايي ها هيچگاه به دنبال به نتيجه رسيدن مذاكرات نبوده اند، گفت: هرگاه گروه 1+5 به نقطه قابل توافق با جمهوري اسلامي نزديك مي شود، آمريكايي ها با دخالت هايي در اين رابطه به جنجال سازي، خبرسازي و حادثه آفريني مي پردازند كه نمونه آن طرح ادعاهايي در مورد وجود اورانيوم 27درصد در فردو است. نقوي حسيني افزود: آمريكايي ها همواره تلاش كرده اند با ايجاد دخالت ها و حادثه سازي هايي، مانع توافق گروه 1+5 با جمهوري اسلامي بشوند. در اين نقش تفرقه انگيز هيچ ترديدي نيست ولي با اين وجود ايران همواره بر ادامه مذاكرات اعتقاد داشته است چرا كه اين روند به نفع طرفين است.وي با تاكيد بر اينكه تنها راه حل پرونده هسته اي ايران، ادامه مذاكرات است، گفت: ايران هيچ گاه به دنبال خط پايان مذاكرات نبوده البته اگر غربي ها به دنبال به پايان رسيدن مذاكرات باشند و نشان دهند كه اهل منطق و گفت وگو نيستند موضوع ديگري است كه مطمئنا تصميمات لازم در اين رابطه گرفته مي شود ولي ما پاي كار مذاكره هستيم و در خلال آن فعاليت هاي خود را ادامه مي دهيم. نماينده ورامين با بيان اينكه براي درك مسايل، مذاكرات بايد ادامه پيدا كند، گفت: مذاكرات هسته اي 10 سال است كه به طول انجاميده چون اين مذاكرات اختلاف بين دو كشور يا اختلاف مرزي نيست كه با توافقاتي به اتمام برسد، بايد اينقدر مذاكرات ادامه پيدا كند تا دو طرف به هم نزديك شده و با درك مسايل يكديگر به توافق خوبي برسند. نقوي حسيني، همچنين با اشاره به پيشنهادات پنج گانه جمهوري اسلامي ايران در دور سوم مذاكرات در مسكو گفت: محورهاي پنج گانه ايران به گروه 1+5 هيچ كمبود و كاستي ندارد. جمهوري اسلامي اين بسته را در چارچوب مقررات بين المللي و منطق با قوانين ان .پي .تي تهيه كرده است كه اولين محور آن، پذيرش حق مسلم جمهوري اسلامي از طرف گروه 1+5 است چرا كه تا زماني كه اين حق به رسميت شناخته نشود، ادامه گفت وگوها معنايي ندارد. سخنگوي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس افزود: جمهوري اسلامي اين بسته را در راستاي اعتمادسازي ارايه كرده است كه در آن تمامي موارد در مورد غني سازي، درجه غني سازي و ذخيره سازي اورانيوم غني شده مطرح شده است.
    
    
    عضو كميسيون حقوقي و قضايي مجلس: دولت به فکر سفره مردم باشد نه تغيير استانداران
     ايلنا: عضو كميسيون حقوقي و قضايي مجلس شوراي اسلامي گفت: پشت جريان تغيير استانداران و چهره هاي ماندگار جرياني فرا تر از رياست جمهوري قرار دارد. «ابوالفضل ابو ترابي» درخصوص تفسير شوراي نگهبان از تشكيل هيات نظارت بر قانون اساسي كه از سوي دولت تشكيل شده است، با بيان اينكه شوراي نگهبان تنها نهادي است كه مي تواند قوانين را تفسير كند، گفت: تشكيل هيات نظارت بر قانون اساسي نه تنها موازي كاري با شوراي نگهبان است، بلكه مخالفت با آراي اين نهاد نيز هست.وي تشكيل هيات نظارت بر قانون اساسي از سوي رييس جمهور را نشانه خودراي بودن رييس دولت عنوان كرد. عضو كميسيون حقوقي قضايي مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: از رييس جمهور انتظار مي رود كه در طول يك سال باقي مانده دوران رياست جمهوري به وضعيت گراني توجه ويژه داشته باشد، نه اينكه در طول اين مدت مهره هاي ماندگار را حذف كند. نماينده نجف آباد، تيران و كرون در بهارستان با اشاره به تغيير استانداران در برخي از استان هاي كشور بيان كرد: تغيير استانداران امروزه مصادف شده با نزديكي ماه مبارك رمضان و دولت بايد در اين ماه به فكر سفره مردم باشد، نه استانداران برخي استان هاي مختلف كشور را تغيير دهد. وي تصريح كرد: تغيير استانداران در اين برهه از زمان نه تنها راه حلي در راستاي حل معضل گراني و تورم به شمار نمي رود، بلكه دولت بايد براي حل اين معضل راهكارهاي اساسي ارايه دهد. عضو كميسيون حقوقي و قضايي بيان كرد: پشت جريان تغيير نيروهاي انقلابي و چهره هاي ماندگار جرياني فرا تر از رياست جمهوري قرار دارد.
    
    
    معاون استاندار: تغيير استاندار اصفهان صحت ندارد
     فارس: معاون سياسي استانداري اصفهان گفت: مساله اي تحت عنوان تغيير استانداري اصفهان صحت نداشته و طرح اين قبيل مسايل جنبه انحرافي دارد. «محمد مهدي اسماعيلي» با اشاره به صحبت هاي نماينده فلاورجان در مجلس در ارتباط با تغيير استاندار اصفهان گفت: موضوعي تحت عنوان تغيير استاندار در اصفهان مطرح نبوده و نماينده فلاورجان نظر شخصي خود را در اين ارتباط بيان كرده است. وي افزود: استاندار و مديران استانداري اصفهان تا ثانيه آخر همانند روز اول به فعاليت خود ادامه داده و به مباحثي چون تغيير استاندار و مسايلي از اين قبيل در استانداري اصفهان به عنوان مسايل حاشيه اي نگريسته شده. معاون استانداري اصفهان با انحرافي خواندن اظهارات مربوط به تغيير استاندار اصفهان خاطرنشان كرد: طرح اين گونه مسايل از يك سو به دور از منويات مقام معظم رهبري در ارتباط با خدمت شبانه روزي به مردم بوده و از سوي ديگر موجب كم شدن انگيزه كاري در ميان مديران استانداري مي شود.
    خبر
    


 روزنامه شرق، شماره 1573 به تاريخ 20/4/91، صفحه 3 (سياست)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 87 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه كار و جامعه
متن مطالب شماره 228، ارديبهشت 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است