|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران91/6/5: منتقدين دولت درباره بيانات اخير رهبر معظم انقلاب چه مي گويند
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 7083
يك شنبه 26 خرداد 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 5160 5/6/91 > صفحه 3 (داخلي) > متن
 
      


منتقدين دولت درباره بيانات اخير رهبر معظم انقلاب چه مي گويند
گفت و گوي با تعدادي از القا كنندگان وجود جريان موهوم انحرافي در دولت


وقتي از الياس نادران كه يكي از دامن زنندگان به موضوع جريان (موهوم) انحرافي مي باشد، مي خواهيم نظرش را در خصوص سخنان اخير رهبر معظم انقلاب بگويد، زماني كه مي شنود از تماس گرفته ايم، مي گويد امروز و فردا گرفتارم و مصاحبه نمي كنم!

زماني كه به محمد دهقان از ديگر افراد حلقه به وجود آمده دشمني عليه دولت در مجلس، مي گوييم از تماس گرفته ايم و مي خواهيم نظرتان در خصوص سخنان مقام معظم رهبري در جمع دولتمردان را بدانيم، با بيان اين كه اين سخنان را نخوانده ام و شرايط مصاحبه ندارم، مي گويد: الان نمي توانم در اين خصوص صحبت كنم!

مجتبي رحماندوست نيز كه روزگاري مشاور رئيس جمهور بود اما امروز جزو منتقدان دولت محسوب مي شود، پس از گفت وگو با و بيان نقطه نظراتش درخصوص بيانات اخير مقام معظم رهبري، با بيان اين كه اگر مصاحبه ام را در روزنامه منتشر كنيد آن را تكذيب خواهم كرد چون روزنامه جهت گيري هاي خاصي دارد گفت: حرف مرد يكي است اما برخي موارد حرف مردم دو تا مي شود و نمي خواهم مصاحبه ام را منتشر كنيد! وي در ادامه افزود: از خير مصاحبه من بگذريد، اگر عمري باشد در يك فرصت ديگر مصاحبه خواهم كرد.

در همين رابطه با داوود احمدي نژاد، از منتقدان و حمله كنندگان به دولت تماس گرفتيم. اما وي گفت «روزنامه مشروعيت ندارد و مصاحبه نمي كند!»

همچنين حسين شريعتمداري مديرمسئول كيهان و از ديگر منتقدان دولت در تماس صبح ديروز ما اظهار داشت: به دليل حضور در جلسه نمي تواند پاسخگو باشد و گفت كه بعد از ظهر هم درگير كارهاي روزنامه است و بعيد است بتواند با مصاحبه كند.

حسن شايان فر، قائم مقام مديرمسئول كيهان نيز به ما تاكيد كرد هيچ گاه با هيچ رسانه اي مصاحبه نمي كند.

آيت الله سيداحمد خاتمي نيز زماني كه با سوال ما درخصوص بيانات اخير امام خامنه اي (حفظه الله) روبه رو شد، اظهار داشت در حال مطالعه سخنان ايشان است.

گروه سياسي اصل دشمني با دولتي كه ارزش هاي انقلاب را زنده كرده به هيچ وجه موضوع تازه و نويي نيست اما ميدان اين دشمني ها و عوامل آن طي يك سال گذشته موضوعي است كه قطعا جزو عبرت هاي تاريخ انقلاب اسلامي و نقاط تاسف برانگيز سال هاي اخير بوده است.

در يك سال گذشته عليه دولت همان حرف هايي را از زبان مدعيان انقلاب و اصولگرايي شنيديم كه سال هاي قبل عينا از زبان اصلاح طلبان، فتنه گران و ضد انقلاب داخلي و خارجي شنيده بوديم. اين بار حمله كنندگان به دولت در جبهه خودي حاضر بودند و از پشت بر افكار و دل ها خنجر انحرافي بودن مكتبي ترين دولت پس از انقلاب را مي كشيدند. در اين ميدان غبار آلود اما رهبر حكيم انقلاب هر بار با ادبياتي متفاوت اصل وجود انحراف در انقلاب و مسئولان را رد و از عملكرد ميداني دولت دفاع نمودند. با اين حال هرچند القاي انحرافي بودن دولت مكتبي با فراز و فرودهايي روبه رو شد اما همچنان استراتژي رسانه ها و شخصيت هاي مدعي باقي ماند و هيچ گاه از دستور كار آنان خارج نشد، حتي وقتي رهبر معظم انقلاب در ديدار روز پنجشنبه به صراحت فرمودند «در اين سالهايي كه دولت نهم و دولت دهم بر سر كار بودند تا امروز، گفتمان انقلاب و ارزش هاي انقلاب و چيزهايي كه امام به آن توصيه مي كردند و ما آنها را از انقلاب آموختيم، خوشبختانه كاملا برجسته شده: مسئله ساده زيستي مسئولان، استكبارستيزي، افتخار به انقلابيگري. يك دوره اي بر ما گذشت كه اسم انقلاب و انقلابيگري و اينها به انزوا رفته بود. سعي مي كردند به عنوان يك ارزش منفي يا ضد ارزش از اين چيزها ياد كنند مقاله مي نوشتند، حرف مي زدند، گفته مي شد. امروز خوشبختانه اينجور نيست. درست بالعكس است. گرايش عمومي مردم و مسئولان به حركت انقلابي، جهت گيري انقلابي، ارزش هاي انقلابي و مباني انقلاب است، اين را توجه داشته باشيد كه يكي از عوامل گرايش مردم به دولت همين ها است.»

پس از سخنان صريح

امام خامنه اي (حفظه الله) باز هم اصل را بر صحت گذاشت و به سراغ تعدادي از چهره هاي سياسي كه به وجود انحراف در دولت معتقد بوده اند رفت تا نظرات آنها در مورد بيانات اخير رهبري را جويا شود، اما متاسفانه كمترين تغييري را در لحن و نظرات اكثر اين افراد احساس نكرديم. هرچند در پاره اي از موارد لحن ها ملايم تر و انصاف ها بيدارتر شده بود اما اصرار و پافشاري بر برخي تصورات و توهمات غلط همچنان مشهود بود. انتشار متن كامل گفت و گوي ما با منتقدان دولت پس از سخنان تاريخي رهبر معظم انقلاب، قطعا به منزله تاييد اين اظهارات نيست اما به نظر مي رسد انتشار كامل اين مصاحبه ها باعث مي شود مردم بهتر با افكار و عقايد برخي چهره هاي سياسي آشنا شوند.

نمي پذيرم كه دولت به همه ارزش هاي انقلاب پايبند بوده!

يك عضو شوراي عالي حوزه علميه قم درباره بيانات اخير مقام معظم رهبري و نقاط قوتي كه در كارنامه دولت ارزيابي فرمودند، اظهار داشت: نمي توانم بيانات مقام معظم رهبري را با همان كليات كه ايشان فرمودند تكرار كنم و از زاويه اي كه ايشان بيان مي كنند به موضوع بنگرم.

حجت الاسلام سيد محمد غروي در گفت و گو با تاكيد كرد: قبول دارم كه گفتمان انقلاب در دولت نهم و دهم برجسته بود، اما يكي از مظاهر گفتمان انقلاب، عفاف و حجاب است كه دولت نه تنها كمكي در اين زمينه نكرد، بلكه حتي كارشكني هم نمود! وي ادامه داد: اين گونه نيست كه كساني كه با دولت مخالفت كردند همه مخالف انقلاب و احياي ارزش هاي انقلاب باشند، بلكه انتقادات جدي هم به دولت وارد است. اين عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم يادآور شد: بر اساس سياست هاي ابلاغي مقام معظم رهبري دولت موظف بود هر سال 10 درصد از وابستگي بودجه به نفت را بكاهد و اگر همين اجرا مي شد، الآن كاهش وابستگي را تا 70 درصد شاهد بوديم و در اين صورت فشارها اين طور ما را تهديد نمي كرد. غروي همچنين جا به جايي مديران در دولت را محور ديگر انتقاداتش به دولت برشمرد و افزود: مواردي ديگر از جمله پول پاشي ها و مشكل ارتباط با مراجع و علما نيز وجود دارد كه قابل توجيه نيست. اين استاد حوزه گفت: در برخي موارد دولت موفق بوده مثلا در بخش مسكن عملكرد قابل قبولي داشته و توانسته موثر باشد، سفر به شهرستان ها و نقاط دور دست و كوتاه نيامدن از ارزش هاي انقلاب حداقل در زبان را قبول دارم اما نمي توانم بپذيرم كه دولت به همه ارزش هاي انقلاب پايبند بوده. وي همچنين در بحث سياست خارجي نيز معتقد است: اينكه دولت در سياست خارجي انفعال نشان نداد را قبول دارم اما در بسياري موارد، احمدي نژاد قلدرنمايي هايي پوشالي و پنبه اي داشت كه مشكل ساز بود!

غروي در پاسخ به اين كه آيا تاكيد چندباره رهبر معظم انقلاب مبني بر پايبندي دولت به گفتمان و ارزش هاي انقلاب، اتهام وجود انحراف در دولت را بي مبنا نمي كند؟ گفت: جريان انحرافي واقعيت دارد و ديديم كساني را كه در ماجراي فساد بانكي گرفتند به دولت وصل بودند الآن هم خرافه گرايي در سطوح بالاي دولت وجود دارد!

وي همچنين درباره تاكيد رهبرانقلاب مبني بر اين كه كشور در حال پيشرفت است، اظهاركرد: در كدام دولت كشور ما در حال پيشرفت نبوده؟ ما از ابتداي انقلاب تا به حال در حال پيشرفت بوده ايم و اين موضوع عموميت دارد و نمي توان آن را به اين دولت منحصر كرد!

جريان انحرافي ربطي به دولت ندارد!

معاون بين الملل حزب موتلفه اسلامي نيز با بيان اينكه دولت از ابتداي فعاليت خود همواره مورد حمايت مقام معظم رهبري بوده است، خاطرنشان مي كند علت اين حمايت، حركت انقلابي، جهت گيري انقلابي و همچنين گرايش دولت به مباني انقلاب است. حميدرضا ترقي، در گفت وگو با اين وجه از دولت را مورد توجه مردم دانسته و افزود: گرايش دولت كانون اصلي اين توجهات است كه بايد همچنان حفظ شده و استمرار پيدا كند. وي با اشاره به تاكيدات رهبري در خصوص دشمني ها با دولت، خاطرنشان مي كند: نكته اي كه در اينجا مورد تاكيد رهبري مي باشد، اين است كه دشمني هايي كه با دولت صورت مي گيرد، دشمني هايي است كه در مقابله با جمهوري اسلامي است! ترقي، زنده شدن شعارهاي انقلاب و پيشرفت هاي كشور را از دلايل اين دشمني ها دانست و در تشريح دشمني هاي داخلي تصريح كرد: در رابطه با دشمني هاي داخلي، رهبري نقدهايي را داشتند كه نشان مي دهد، كساني كه به موضع گيري هاي دولت انتقاد دارند، حرف هايشان مورد تاييد رهبري نيست. مثلا افرادي كه در تريبون هاي مختلف مطالبي را منتشر مي كنند، همه ناشي از تحليل غلط است.

عضو شوراي مركزي حزب موتلفه در ادامه افزود: بنابراين در مجموع به نظر مي رسد مقام معظم رهبري، در نقدهايي كه عليه دولت مي شود، ضمن اينكه توصيه به صبر و مدارا و پاسخگويي كرده اند با نقد هاي بي انصافانه و نقدهاي فاقد استدلال و تضعيف كننده مخالف هستند.

ترقي شرايط حال كشور را حساس ارزيابي كرد و خاطرنشان كرد: در چنين شرايطي كه چشم هاي جهانيان به ما دوخته شده همان طوري كه مقام معظم رهبري بارها تاكيد كردند بايد هماهنگي و تعامل بين قوا افزايش پيدا كند. وي در پاسخ به اين سوال كه حال با توجه به سخنان صريح و بي پرده مقام معظم رهبري مخالفين و منتقدين دولت، اگر ولايتمدار هستند از اين پس بايد چگونه برخورد كنند، گفت: وقتي كه مقام معظم رهبري در جمع بندي نقاط قوت و ضعف، ترجيح را به نقاط قوت مي دهند مفهومش اين است كه مجموعه كساني كه منتقد و مخالف دولت هستند در واقع بايد براساس ترجيح نقاط قوت موضع بگيرند و درصدد كمك براي رفع ضعف ها برآيند نه اينكه در جهت تضعيف دولت عمل كنند. به نظر مي رسد تضعيف دولت در چنين شرايطي به ضرر نظام جمهوري اسلامي است.

ترقي كه حزب متبوعش يكي از جدي ترين معتقدين به جريان (موهوم) انحرافي مي باشد در پاسخ به اين سوال كه تاكيدات امام خامنه اي (حفظه الله) مبني بر حركت دولت بر مدار ارزش هاي انقلاب و ادعاي برخي مبني بر زنده كردن اين ارزش ها پس از دوراني كه به انزوا رفته بود، چه ارتباطي مي تواند با وجود جريان انحرافي در دولت داشته باشد خاطرنشان كرد: جريان انحرافي كه به كل دولت تعميم نيافته است اگر كسي هم به دولت نسبت داده باشد اشتباه كرده است! حلقه انحرافي با جريان انحرافي به يك تعداد محدودي در حاشيه دولت اطلاق مي شود و ربطي به كل دولت ندارد حركت دولت همين گونه كه رهبر انقلاب فرمودند در ريل نظام و آرمان هاي انقلاب پيش مي رود بي ضعف نيست اما اينكه كلا دولت را متهم به انحراف از ارزش هاي انقلاب بكنيم درست نيست.

رهبري بر تفكيك مسائل اصلي از فرعي تاكيد دارند

مشاور نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران نيز مي گويد: تاكيد رهبر معظم انقلاب بر نقاط قوت دولت و يادآوري احياي گفتمان انقلاب اسلامي در اين دوره، در واقع بيان ضرورت تداوم اين مسير است چراكه نتيجه حركت بر اين مسير رسيدن به دستاوردهاي ارزشمند مي باشد. سردار يدالله جواني در گفت و گو با با يادآوري اينكه در دهه دوم انقلاب و در دوره اصلاحات گفتماني در كشور پياده شد كه در تعارض با گفتمان انقلاب اسلامي بود، ادامه داد: اين گفتمان به دليل آنكه در سياست خارجي ما را در موضع انفعال قرار مي داد، در غربي ها اميد ايجاد مي كرد و برداشت آنها اين بود كه جمهوري اسلامي ايران تغيير رفتار داده است.

وي همچنين با اشاره به تقابل نيروهاي ارزشي با جبهه دوم خرداد و ايجاد جبهه اي منتقد با عنوان اصولگرايان گفت: در چنين فضايي مردم از كساني كه سياست هاي انفعالي در پيش گرفتند رويگردان شدند و به سمت كساني رفتند كه بر ارزش ها پافشاري مي كردند و بعد از دو انتخابات شوراهاي دوم و مجلس هفتم در سال 84 هم مردم كانديدايي را انتخاب كردند كه بيش از سايرين به آرمان ها و ارزش هاي انقلاب تاكيد داشت.

جواني با اشاره به تعبير غربي ها از انتخابات نهم رياست جمهوري مبني بر اينكه «همچنان خميني در ميان ملت ايران زنده است» تصريح كرد: با احياي گفتمان انقلاب شاهد فعال شدن سياست خارجي و پافشاري بر حقوق هسته اي بوديم به گونه اي كه در سال هاي اخير تبديل به كشوري هسته اي شديم. مشاور نماينده ولي فقيه در سپاه يادآور شد: پيشرفت ها و توفيقات ملت ايران باعث ايجاد روحيه اميد در ميان ساير ملت هاي منطقه نيز شده و شاهد بيداري اسلامي و پايداري ملت ها در برابر استكبار و حاكمان دست نشانده بوديم و در داخل نيز احياي گفتمان انقلاب و عدالت محوري موجب اميدوار شدن مردم به آينده انقلاب اسلامي و جهش در پيشرفت كشور گرديد.

سردار جواني درباره تناسب اتهاماتي كه به دولت زده مي شود از جمله انحراف از مسير انقلاب با بيانات اخير رهبر معظم انقلاب گفت: رهبري معظم با نقد، مخالف نيستند ولي نقد دلسوزانه و منصفانه را مدنظر دارند و در نقد نيز بر نگاه جامع و كلان تاكيد دارند و آنچه مورد تاكيد ايشان مي باشد تفكيك مسائل اصلي و فرعي است.

به اعتقاد وي براي عبور از جنگ اقتصادي دشمن در شرايط كنوني بيش از هر چيز به وحدت و انسجام نياز داريم و بايد با هر عاملي كه منجر به ايجاد اختلاف و دامن زدن به آن مي شود برخورد شود. وي افزود: نظام شامل همه قوا است و فقط دولت نيست و اگر كسي معتقد است وضعيت كشور و نظام بحراني است در چارچوب نظام قرار ندارد، اما ممكن است نقاط ضعفي ببينند و راهكاري ارائه دهند، اين به معناي بحراني جلوه دادن نيست.

رهبري كماكان به دولت نگاه مثبت و اميدوارانه دارند

يك كارشناس مسائل سياسي نيز در همين خصوص تاكيد كرد: بيانات رهبر انقلاب در ديدار سالانه با هيات دولت در واقع آخرين ارزيابي و جمع بندي ايشان درخصوص فعاليت دولت محسوب مي شود.

سعدالله زارعي در گفت و گو با با بيان اينكه در بيانات ايشان نكات تاثيرآميز و نقدگونه در كنار هم وجود داشت، افزود: تاييدات رهبري معطوف به وفاداري دولت به سياست هاي اعلامي نظير مردمداري، ساده زيستي، مبارزه با استكبار، وفاداري به عدالت و شعارهاي مبتني بر عدالت و نقد دولت عمدتا متوجه هماهنگي درون دولت با ساير قوا در موضوعات كليدي بود.

زارعي گفت: در جمع بندي كلي، مقام رهبري كماكان، نگاه مثبت توام با اميد به دولت دارند و البته نگراني هايي هم داشتند كه دولت در سال پاياني دچار كاستي نشود كه اين در مورد دولت هاي قبل هم وجود داشته است.

وي در پاسخ به اينكه با وجود برداشت مثبت رهبري، طرح اتهاماتي به دولت درباره انحراف از مسير انقلاب چه جايگاهي دارد، تصريح كرد: واقعيت اين است كه نگراني هايي وجود دارد، براي نمونه در بيداري اسلامي آيا نگاه دولت به اين بيداري و تعبير بيداري انساني تا چه ميزان با گفتمان انقلاب مطابقت دارد، يا مثلا درباره نامه نگاري هاي آقاي احمدي نژاد و بحث مذاكره با امريكا يا عدم شفافيت رئيس جمهور در موضوع سوريه تا چه حد پايبندي به گفتمان انقلاب ديده مي شود؟

وي با بيان اينكه اين ابهامات وجود دارد و ما به رفتار دولت نقد جدي داريم، گفت: در عرصه هاي فرهنگي، موضع دولت در قبال آقاي رحيمي و ممانعت از برخورد با وي، موضع دولت درباره دادگاه سه هزار ميلياردي و... از ديگر مواردي است كه وجود دارد.

اين چهره رسانه اي نزديك به روزنامه كيهان معتقد است به مصلحت نيست اين نگراني ها در ديدار سالانه رهبري با اعضاي هيات دولت به صورت عريان مطرح شود چنانچه در دولت هاي قبل نيز مرسوم نبوده كه چنين شود.

وي در پاسخ به اينكه رهبر انقلاب تاكيد داشتند در سياست خارجي ثقل و وزنه كشور با چند سال قبل تفاوت دارد و ما در مسائل تاثيرگذار هستيم، آيا اين با برداشت شما در تضاد نيست؟ گفت: اين تاثيرگذاري در بحث بيداري اسلامي بوده كه اتفاقا دولت چندان در آن نقش آفريني نداشته و عمدتا روشنگري هاي مقام معظم رهبري موثر بوده اما ايشان كريمانه اين دستاوردها را در سفره دولت گذاشتند!

منتقدين جايگاه خود را دارند، رهبري جايگاه خود را!

محمد صادق كوشكي كارشناس مورد علاقه صدا و سيما نيز معتقد است تمايل رهبر معظم انقلاب به عنوان كسي كه در نظام جايگاه ولايي دارند اين است كه دستاوردهاي مثبت را به عنوان معروف تشويق كنند و اين را نبايد به معناي تاييد صد درصدي دولت ها و ساير قوا تلقي و از اين حسن ظن، سوءاستفاده كرد.

اين كارشناس مسائل سياسي در گفت و گو با تاكيد كرد: سيره امام (ره) و رهبري فعلي نظام بر اين قرار گرفته بود كه مجموعه كلان نظام اعم از قواي سه گانه و كليه زيرمجموعه هاي نظام با نگرش مثبت ارزيابي شوند به اين دليل كه ما نظامي تازه تاسيس هستيم و كاستي هاي فراواني در عملكردها وجود دارد اما از آنجا كه بناست حركتي صعودي ترسيم و براي كليت نظام جمهوري اسلامي پيموده شود، شيوه دائمي ايشان براين قرار گرفته بود كه بر دستاوردها تمركز كنند به خصوص در بحثي كه رسانه اي و علني مي شود و البته ايشان تاكيد دارند نكات منفي و مسئله دار به صورت غيرعلني مطرح شود.

اين فعال سياسي كه به كرات در رسانه ها به صراحت به دولت حمله كرده در عين حال تاكيد مي كند نگاه منصفانه و واقع گرايانه را در بيانات حضرت امام و مقام معظم رهبري مشاهده مي كنيم. كوشكي ادامه داد: در جلسه خداحافظي دولت آقاي هاشمي با مقام معظم رهبري هم مي بينيم كه ايشان تاكيد بر دستاوردها دارد و در آخرين جلسات دولت آقاي خاتمي با رهبري هم شاهد بوديم كه ايشان با سعه صدر سعي كردند به دستاوردهاي دولت هاي هفتم و هشتم نگاه كنند.

وي افزود: درباره دستاوردهاي ساير قوا نيز چنين بوده و ايشان با همان سعه صدر و نگاه مثبت انديش عملكرد دولت هاي نهم و دهم را ارزيابي كردند.

وي در پاسخ به اينكه چرا علي رغم نقاط قوتي كه رهبر انقلاب براي دولت هاي نهم و دهم بيان فرمودند، اما عده اي در همين موارد دستاوردهاي دولت را زير سوال مي برند، افزود: جايگاه ها متفاوت است، رهبري كلان ترين نگاه نظام را دارند، ايشان اصول را تبيين و سپس مواضع شان را تبيين مي كنند و منتقدين هم جايگاه خود را دارند و مي توانند نقاط ضعف را ببينند، تذكر دهند و نهي از منكر كنند، از آن جهت جايگاه رهبري هم جايگاه كلان و رفيعي است كه بايد كليات را رصد و بيان كنند. كوشكي افزود: اين ديدگاه ها مخالف و معارض هم نيست و در طول يكديگر معنا پيدا مي كنند كما اينكه منتقدين هم بايد وظايفشان را در نگاه خرد و تخصصي انجام دهند.

وي ادامه داد: مباحث تبليغي و سياسي كارانه اهميتي ندارد و بايد جار و جنجال تبليغات و سياسي كاري را كنار گذاشت اما كساني كه به صورت تخصصي نقد مي كنند، كار خود را انجام مي دهند و جايگاه خود را دارند و ديدگاه هاي انتقادي آنها مغاير با ديدگاه كلاني كه رهبري مطرح مي كنند، نيست.

وي در پاسخ به اينكه پس چرا در شرايطي كه رهبر انقلاب شرايط كشور را در مسير پيشرفت ارزيابي مي كنند، عده اي مي كوشند تا شرايط را بحراني جلوه دهند، ادامه داد: بحراني جلوه دادن شرايط كشور رفتاري نيست كه منشا درون نظام داشته باشد. ما قائل به مشكلات هستيم و موانع اجرايي، سوءتدبيرها و سوءمديريت ها را منكر نيستيم اما اينكه بخواهيم كشور را بحراني جلوه دهيم، سرخطي در داخل نظام ندارد.

وي معتقد است بيان مشكلات و جست وجوي راه حل براي رفع آن به معناي بحراني جلوه دادن شرايط كشور نيست. وي در پاسخ به اينكه آيا طرح ها و پيشنهاداتي كه به دنبال سلب اختيار از دولت است و براي نمونه پيشنهاد تشكيل ستادي براي در دست

منتقدين دولت درباره بيانات اخير رهبر معظم انقلاب چه مي گويند


 روزنامه ايران، شماره 5160 به تاريخ 5/6/91، صفحه 3 (داخلي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 2 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله اللغه العربيه و آدابها
متن مطالب شماره 40، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است