|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه شرق91/12/8: جايزه براي «آرگو» در شب نمايش دموكرات ها
magiran.com  > روزنامه شرق >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 3363
پنج شنبه 18 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2387
magiran.com > روزنامه شرق > شماره 1682 8/12/91 > صفحه 11 (هنري) > متن
 
      


جايزه براي «آرگو» در شب نمايش دموكرات ها
اسكار 85 با پيام ويديويي « ميشل اوباما» براي بهترين فيلم پايان يافت

نويسنده: نيما توسلي

تا قبل از برگزاري مراسم در سالن «دالبي تيه تر» لس آنجلس، فيلم هاي لينکلن، بينوايان و دفترچه سيلور لاينينگز شانس زيادي براي کسب جوايز اسکار 2013 داشتند اما هشتاد وپنجمين مراسم اعطاي جوايز اسکار بامداد دوشنبه هفتم اسفند، متفاوت از برخي پيش بيني ها رقم خورد. لينکلن تنها دو جايزه بهترين بازيگر مرد و بهترين طراحي توليد را برد تا قدر اين فيلم تاريخي- سياسي کمتر دانسته شود. بينوايان سه جايزه بهترين چهره آرايي، بهترين ميکس صدا و بهترين بازيگر نقش مکمل را از آن خود کرد و دفترچه سيلور لاينينگز هم تنها موفق به کسب جايزه با ارزش بهترين بازيگر زن شد.
    بهترين کارگرداني به انگ لي رسيد تا فيلم «زندگي پاي» به همراه بهترين موسيقي متن، بهترين فيلمبرداري و بهترين جلوه هاي ويژه، بيشترين جوايز اسکار امسال را از آن خود کند و البته اعطاي جايزه بهترين فيلم به«آرگو» رسيد تا حاضران سالن «دالبي تيه تر» شاهد درخشش اين فيلم در «شب نمايش دموکرات ها» باشند. مراسم اسکار با تمجيد از فيلم هاي آرگو و لينکلن آغاز شد و کمدين آمريکايي به معرفي برنامه هاي اسکار امسال پرداخت. «رابرت دنيرو» اولين جايزه اسکار امسال را از دست داد تا کريستوفر والتز براي بازي در فيلم جانگوي زنجيرگسيخته بهترين بازيگر نقش مکمل مرد باشد. جانگو بهترين فيلمنامه اصلي را نيز از آن خود کرد تا کسي نتواند منکر توانايي هاي کوئنتين تارانتينو باشد.
    جوايز بعدي اسکار به بهترين انيميشن کوتاه (مرد کاغذي)، بهترين انيميشن بلند (شجاع)، بهترين فيلمبرداري (زندگي پاي)، بهترين جلوه هاي ويژه (زندگي پاي)، بهترين طراحي لباس (آناکارنينا)، بهترين چهره آرايي (بينوايان)، بهترين فيلم کوتاه زنده (curfew يا خاموشي)، بهترين مستندکوتاه (inocente يا بي گناه) و بهترين مستندبلند (در جست وجوي شوگرمن) تعلق داشت.
    خلاف سال هاي قبل، برندگان امسال چندان نمي توانستند روي سن به ابراز احساسات بپردازند. صداي هشدار امسال آن قدر بلند و متفاوت بود که کسي نتواند روده درازي کند.
    جسيکا چيسن جايزه بهترين فيلم غيرانگليسي را به فيلم عشق از ميشل هانکه داد تا جاي خالي اصغر فرهادي و نماينده اي از ايران در اين بخش از مراسم اسکار بيشتر به چشم بيايد. موضوع قابل توجه در خصوص فيلم عشق، نامزدي آن در پنج بخش مسابقه بود و به جز بهترين فيلم غير انگليسي، شانس اخذ جوايز بهترين فيلم، بهترين فيلمنامه اصلي، بهترين کارگرداني و بهترين بازيگر نقش اول زن را نيز داشت. هر چند که اين فيلم تنها موفق به کسب جايزه ارزشمند بهترين فيلم غيرانگليسي شد و شانس کسب ساير جوايز را از دست داد.
    از ابتکارات امسال اسکار مي توان به اجراي خوانندگي گروهي هنرپيشگان روي سن اصلي مراسم از جمله حضور راسل کرو، هلنا بنهام کارتر و آن هات وي، اشاره کرد.
    يکي از سه جايزه فيلم بينوايان در اسکار 2013 مربوط به بهترين ميکس صدا بود. پس از اين، جايزه بهترين صداگذاري نيز به طور مشترک به دو فيلم 30دقيقه بامداد و سقوط از آسمان تعلق پيدا کرد تا تنها جايزه فيلم 30دقيقه بامداد به طور مشترک به دست بيايد.
    دومين جايزه فيلم ارزشمند بينوايان به «آن هات وي» رسيد تا توانايي هاي اين هنرپيشه در عرصه بازيگري با کسب جايزه بهترين بازيگر نقش مکمل زن، بيش از پيش آشکار شود.
    فيلم سياسي «آرگو» که از پيش بيشتر موردتوجه گروه هاي نفوذ بر تصميم گيري در داوري اسکار بود، اولين جايزه خود را در بهترين تدوين فيلم برد. ساندرا بولاک که سال گذشته جايزه بهترين فيلم خارجي را به اصغر فرهادي داده بود، اين جايزه را تقديم ويليام گيلنبرگ تدوينگر اين فيلم کرد. پس از آن، لينکلن نيز اولين جايزه در عرصه بهترين طراحي توليد را کسب کرد تا هر دو فيلم رقابت خود را با يکديگر آغاز کنند. فيلم آرگو که به موضوع حوادث 13 آبان 58 در تهران مي پردازد، به همراه فيلم لينکلن که بخشي از زندگي آبراهام لينکلن رييس جمهوري سال هاي گذشته آمريکا را به تصوير کشيده، مورد حمايت هاليوود قرار دارند. با اين حال، در نهايت اين فيلم آرگو بود که مورد توجه و محبوبيت بيشتري قرار گرفت.
    پس از معرفي افتخارآفرينان اسکار و يادبود برخي هنرپيشگان و کارگردانان قديمي توسط جورج کلوني، جوايز بهترين موسيقي متن و بهترين صدا به ترتيب به زندگي پي و سقوط از آسمان رسيد. کاترين زتا جونز و ريچارد گر، جايزه بهترين صدا را به«ادل» خواننده انگليسي براي فيلم جيمز باندي«سقوط از آسمان» دادند تا اين خواننده پس از بفتا، جايزه ارزشمند اسکار را نيز براي اين فيلم از آن خود کند.
    آرگو، دومين جايزه خود را در زمينه بهترين فيلمنامه اقتباسي از آن خود کرد و بهترين فيلمنامه اصلي نيز به جانگو رسيد. داستين هافمن و چارليز ترون، جوايز بهترين فيلمنامه ها را به کريس ترييو و کوئنتين تارانتينو دادند. تارانتينو، پس از کسب جايزه اش گفت: «تمام انتقاداتي که به من مي شد، با يک جايزه ارزشمند پايان يافت.» وي درباره موضوع فيلم هاي نامزد اسکار امسال که همگي براي بزرگسالان است ابراز خرسندي کرد. همچنين گفت: به مخاطب جهاني براي فيلم هايم فکر مي کنم و خودم را يک فيلمساز آمريکايي نمي دانم، چون من يک کارگردان جهاني هستم و براي همه مردم دنيا فيلم مي سازم.»
    شب اسکار که با حضور افراد سرشناسي براي ارايه جوايز به خوبي سپري مي شد با حضور جين فاندا هنرپيشه شاخص و قديمي فيلم هاي وسترن به همراه مايکل داگلاس پسر کرک داگلاس ديگر هنرپيشه فقيد وسترن، جلوه ديگري به خود گرفت و اين دو، جايزه بهترين کارگرداني را به انگ لي براي فيلم «زندگي پي» دادند تا گمانه زني بسياري از منتقدان که شانس دريافت اين فيلم را براي استيون اسپيلبرگ براي فيلم لينکلن قايل بودند، با ناموفقيت روبه رو شود. سه جايزه آخر مراسم اسکار به ترتيب به جوايز اصلي بهترين بازيگر زن، بهترين بازيگر مرد و بهترين فيلم تعلق داشت. جوايزي که شايد کمتر کسي تصور مي کرد جنيفر لاورنس و آرگو، دو جايزه از آن را کسب کنند.
    ژان دوژاردان که در اسکار 2012 براي فيلم آرتيست، بهترين بازيگر مرد سال شده بود، جايزه بهترين بازيگر زن را به جنيفر لاورنس داد تا اين هنرپيشه 22ساله اعتراف کند که تصور نمي کرده اين جايزه را دريافت کند. در بخش بهترين هنرپيشه زن، کوانژان واليس دختر 9ساله فيلم چهارپايان حيات وحش جنوبي و امانوئلاريوا هنرپيشه مسن 85ساله فيلم عشق، به عنوان خردسال ترين و کهنسال ترين نامزدهاي حاضر در هشتادوپنجمين دوره از جوايز اسکار قلمداد مي شدند.
    جايزه بهترين بازيگر مرد اسکار، مطابق با پيش بيني ها به دانيل دي لوييس براي فيلم لينکلن رسيد و اين هنرپيشه توانا سومين اسکار خود را از دست مريل استريپ دريافت کرد. دي لوييس پس از کسب جايزه گفت: «هنوز به دنبال کسب تجربه خواهم بود. قصد ندارم فيلم تاريخي ديگري بازي کنم و مي خواهم مدتي را استراحت کنم. نمي خواهم به بازي در فيلم دشواري چون «لينکلن» فکر کنم.» آخرين جايزه شب اسکار براي بهترين فيلم نيز، با حضور جک نيکلسون و در حالي که ميشل اوباما همسر رييس جمهوري آمريکا به طور ويديو کنفرانس عنوان برنده را اعلام کرد، در عين ناباوري به فيلم آرگو رسيد. «ميشل اوباما» پيش از معرفي فيلم برنده اسکار گفت: «9 فيلم نامزد، ما را به زمان و مکان هاي دور بردند و موجبات خنده و گريه ما را فراهم کردند و يادآور شدند تا به زندگي در زمان حال بيشتر بها دهيم.»
    جايزه براي «آرگو» در شب نمايش دموکرات ها / اسکار 85 با پيام ويديويي « ميشل اوباما» براي بهترين فيلم پايان يافت
    


 روزنامه شرق، شماره 1682 به تاريخ 8/12/91، صفحه 11 (هنري)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 177 بار
    آثار ديگري از "نيما توسلي"

  با ٥٠٠ امضا مي شد هنر ايران را عوض كرد / جوان گرايي در هنر امروز ايران در گفت و گو با افشين پيرهاشمي
نيما توسلي، شرق 1/8/96
مشاهده متن    
  سوژه ها و نگاه خيره ما / مروري بر آثار عكاسي نيوشا توكليان در «آب-انبار»
نيما توسلي، شرق 4/2/96
مشاهده متن    
  «چهره /تصويري از خود» به روايت فريدون آو: نه غيب گو هستم نه تاريخ دان
نيما توسلي، شرق 25/10/95
مشاهده متن    
  بانوي موسيقي و گل
نيما توسلي، شرق 8/10/95
مشاهده متن    
  قندريز مغز متفكر جنبش سقاخانه
نيما توسلي، شرق 1/9/95
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه پيام آلكان
متن مطالب شماره 21، پاييز و زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است