|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه اعتماد92/2/12: حيدري فر:عكس هايي دارم كه فتوشاپي نيست
magiran.com  > روزنامه اعتماد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 3858
چهارشنبه بيست و هشتم تير ماهخدمات سايت
 
MGID3291
magiran.com > روزنامه اعتماد > شماره 2667 12/2/92 > صفحه 2 (سياست) > متن
 
      


حيدري فر:عكس هايي دارم كه فتوشاپي نيست
دفاعيات قاضي حداد در پنجمين جلسه دادگاه كهريزك قرائت شد

نويسنده: مهدي قديمي


    دادگاه كهريزك همچنان پشت درهاي بسته برگزار مي شود و در حالي كه شاكيان و متهمان از تمايل خود براي برگزاري علني اين دادگاه سخن مي گويند، روز گذشته و در پايان پنجمين جلسه دادگاه، قاضي مدير خراساني كه رياست اين دادگاه را بر عهده دارد، در جمع خبرنگاران اعلام كرد: «اين دادگاه تا آخر جلسات به شكل غيرعلني برگزار مي شود.»پس از پايان جلسه قبلي دادگاه اعلام شد كه خانواده هاي قربانيان جنايت كهريزك از بيان جزييات دادگاه منع شده اند، اما روز گذشته عبدالحسين روح الاميني در حاشيه دادگاه به خبرنگاران گفت: «ما مامور هستيم كه درباره جزييات دادگاه چيزي نگوييم. جلسه گذشته رسانه ها از قول من گفتند كه ما از مصاحبه منع شده ايم مگر كسي جرات دارد ما را از مصاحبه منع كند.»روز گذشته نوبت دفاعيات سومين متهم مشهور اين پرونده بود:كسي كه با نام قاضي حداد مشهور است و اين روزها به عنوان معاون سعيد مرتضوي نامش در ميان متهمان پرونده كهريزك به چشم مي خورد. او البته ديروز به دادگاه نيامد و چنانكه روح الاميني به خبرنگاران گفت وكيلش در دادگاه لايحه دفاعيه او را قرائت كرد.
    اما آنچه جلسه روزگذشته دادگاه متهمان جنايت كهريزك را همچنان تحت تاثير قرار داده بود، سخناني بود كه حيدري فر در جلسه چهارم دادگاه بيان كرده بود. او كه متهم رديف دوم جنايات كهريزك است و پيش از اين در دفاعيات خود همه مسووليت ها را بر گردن گرفته بود، در جلسه چهارم دادگاه و در توجيه اقدامات خود و اطرافيانش در كهريزك از عكس هايي خبر داده بود كه در اختيار دارد و نشان مي دهد كه قربانيان كهريزك در حوادث پس از انتخابات حضور داشته اند. اين سخنان حيدري فرد به شدت مورد انتقاد خانواده هاي قربانيان قرار گرفت و روز گذشته هم روح الاميني در اين باره به خبرنگاران گفت: «حتي اگر چنين عكس هايي صحت هم داشته باشد، آيا بايد فرزندم را بكشند؟ اين سوال را بايد از كسي كه آن را منتشر كرده پرسيد. حيدري فر مدعي وجود چنين عكس هايي شده اما چيزي در جلسه دادگاه ارائه نداد.» روح الاميني افزود: «حيدري فر خود درباره اين عكس ها به برخي رسانه ها حرف هايي زده است حتي اگر فرض كنيم اين عكس ها واقعي هم باشد تاثيري در روند دادگاه ندارد و دادگاه امروز به شكل اساسي تر به اين پرونده پرداخت.»
    صالح نيكبخت، وكيل خانواده امير جوادي فر هم در اين باره به خبرنگاران گفت: «اين عكس ها ارتباطي به جوادي فر ندارد و دروغ محض است. جاي مطرح كردن اين مسائل در خيابان نيست و بايد در دادگاه مطرح شود.» وي در پاسخ به اين سوال كه آيا حيدري فر اين عكس ها را در جلسه قبل در دادگاه نشان داده است، گفت: «جلسه پيش هيچ عكسي نشان داده نشد مسائلي كه راجع به خانواده جوادي فر منتشر شده جرم است و ما درباره آن شكايت خواهيم كرد.»
    صالح نيكبخت در پاسخ به اين سوال كه خواسته شما از دادگاه چيست، گفت: «خواسته ما از دادگاه رعايت قانون و مجازات مجرمان است.» وي از بيان جزييات دادگاه خودداري كرد و گفت: «در اين جلسه همه متهمان دفاعيات خود را انجام داده اند و احتمالاروز يكشنبه ؟ارديبهشت ماه آخرين جلسه دادگاه كهريزك باشد.» وي افزود: «البته هنوز دفاعيات آخر گرفته نشده است و شهودي به دادگاه احضار نشده اند امروز تنها وكيل حداد از موكل خود دفاع كرد.»ازديگر نكاتي كه حيدري فر پس از جلسه چهارم دادگاه بيان كرده بود، موضوع دعوت از شهود كهريزك براي ارائه توضيحات در دادگاه بود.
    او در اين باره گفته بود كه شهود مورد نظر خود از متهمان بازداشتگاه كهريزك بوده اند و شهادت آنها قابل استناد نيست. اما پدر محسن روح الاميني در اين باره به خبرنگاران گفت: «شهود ما رييس سازمان بازرسي كل كشور پورمحمدي، دادستان وقت كشور، دري نجف آبادي و وزير وقت اطلاعات محسني اژه يي است، منظورشان اين است كه اين ها متهم هستند؟ اينكه دادگاه چه زماني را براي اظهارات آنها اختصاص دهد حرف ديگري است.»
    اما توضيحات و انتقادات خانواده هاي قربانيان كهريزك هم باعث نشد كه حيدري فر از بيان ادعاهاي خود، صرف نظر كند. چرا كه او درپايان جلسه روزگذشته هم در جمع خبرنگاران بار ديگر بر ادعاهاي خود پافشاري كرد و اظهار داشت: «من هنوز عكسي به دادگاه ارائه نكردم اما عكسي درباره حضور پسر آقاي روح الاميني در اغتشاشات وجود دارد كه عكس و مستندات خود را در اين خصوص در جلسه آينده به دادگاه ارائه خواهم داد.» وي با تاكيد بر اينكه اين عكس ها واقعي بوده و هيچ كار فتوشاپي روي آن انجام نشده است، تصريح كرد: «كار شناسان مي توانند درباره صحت اين عكس ها اظهارنظر كنند.»
    سعيد مرتضوي متهم رديف اول جنايت كهريزك هم در حاشيه جلسه روز گذشته دادگاه، بار ديگر از غير علني بودن دادگاه انتقاد كرد و گفت: «من از روند دادگاه راضي نيستم، دليلم هم اين است كه دادگاه به شكل غيرعلني برگزار مي شود در حالي كه اتهامات ما را به شكل علني در داخل و خارج در بوق كرده اند.» او البته در شرايطي اين سخنان را به زبان آورد كه پس از پايان جلسات قبلي، متن كامل دفاعياتش در روزنامه تحت مديريت سازمان تامين اجتماعي يعني «خورشيد» و همين طور در روزنامه رسمي دولت يعني «ايران» منتشر شده بود. مرتضوي در ادامه سخنان خود پس از پايان جلسه پنجم دادگاه تاكيد كرد: «در حادثه كهريزك ما كوچك ترين گناهي نداريم و فقط تا يك برگ دليل براي اتهامات ما وجود ندارد.»
    در نهايت آنچه روز گذشته هم اتفاق افتاد، متهمان دادگاه در حضور خبرنگاران خود را تبرئه مي كنند و از انتشار عكس كشته شدگان هم خبر مي دهند. اما خانواده هاي قربانيان جنايت كهريزك مي گويند همچنان صبر خواهند كرد و به نتيجه كار دادگاه اميدوار هستند.
    
    
    
    حيدري فر:عكس هايي دارم كه فتوشاپي نيست / دفاعيات قاضي حداد در پنجمين جلسه دادگاه كهريزك قرائت شد
    


 روزنامه اعتماد، شماره 2667 به تاريخ 12/2/92، صفحه 2 (سياست)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 641 بار
    آثار ديگري از "مهدي قديمي"

  الهام امين ز اده ، دستيار ويژه رئيس جمهوري: از اول قرار نبود «منشور حقوق شهروندي» قانون شود
مهدي قديمي، علي ايوبي، شرق 20/9/95
مشاهده متن    
  آب پاكي رئيس روي دست معتدلين و مستقلين: مجلس ٢ فراكسيون سياسي دارد
مهدي قديمي، شرق 17/9/95
مشاهده متن    
  با اعلام رئيس كميسيون عمران و عضو هيات رئيسه مجلس : تحقيق وتفحص متوقف نمي شود
مهدي قديمي، شرق 25/8/95
مشاهده متن    
  تلاش براي توقف تحقيق و تفحص
مهدي قديمي، شرق 24/8/95
مشاهده متن    
  وقتي از شهرداري بودجه بگيريد، نمي توانيد بر هزينه هايش نظارت كنيد
مهدي قديمي، شرق 24/8/95
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه معرفت
متن مطالب شماره 3 (پياپي 234)، خرداد 1396را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1396-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است