|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران92/8/19: آخرين حلقه كابينه در انتظار راي اعتماد مجلس
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 7109
چهار شنبه 26 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 5507 19/8/92 > صفحه 23 (سياسي) > متن
 
      


آخرين حلقه كابينه در انتظار راي اعتماد مجلس
در صورت راي اعتماد نمايندگان سرنوشت وزارت ورزش و جوانان روشن مي شود


کارنامه نصرالله سجادي
    نصرالله سجادي كه متولد 1330 است، کارشناسي تربيت بدني خود را در سال 1356 از دانشگاه تربيت معلم، کارشناسي ارشد مديريت و برنامه ريزي در ورزش را در سال 1368 از دانشگاه تربيت مدرس، دکتراي مديريت و برنامه ريزي در ورزش را سال 1382 از دانشگاه تهران کسب کرد و با عنوان دانشيار دانشکده تربيت بدني و علوم ورزشي دانشگاه تهران به فعاليت خود ادامه داد. در سوابق اجرايي او موارد زير ديده مي شود:
     1- مديرکل تربيت بدني وزارت آموزش و پرورش 1364-1360 (ابلاغ از شهيد دکتر باهنر)
    2- رئيس فدراسيون فوتبال 1365-1364
    3 قائم مقام سازمان تربيت بدني 1368-1366
    4- دبيرکل کميته ملي المپيک 1375-1371
    5- معاون تربيت بدني و تندرستي وزارت آموزش و پرورش 1384-1380
    6 عضو هيات رئيسه کميته ملي المپيک 1375-1359 و 1387-1378 در سمت نايب رئيس و خزانه دار
     7 سرپرست کاروان هاي ورزشي جمهوري اسلامي ايران در بازي هاي المپيک 1988 - 1996 - 2004 -2008
     8 سرپرست کاروان هاي ورزشي جمهوري اسلامي ايران در بازي هاي آسيايي 1986 - 1990 - 1994 - 1998 - 2006.
     نصرالله سجادي كه داراي تاليفات و مقاله هاي علمي متعدد است، در حال حاضر عضو هيات علمي دانشکده تربيت بدني و علوم ورزشي دانشگاه تهران و از سال 1370 تا 1390عضو شوراي المپيک آسيا بوده و از سال 1373 تاکنون مدرس کميته بين المللي المپيک است.
     مجلس شوراي اسلامي امروز بررسي صلاحيت و كفايت وزير پيشنهادي ورزش و جوانان را در دستور كار دارد. به گفته مجيد انصاري معاون پارلماني رئيس جمهور، دكتر روحاني هم امروز براي دفاع از وزير پيشنهادي به صحن مجلس مي رود. نمايندگان مجلس در حالي امروز نظر خود را درباره سيد نصرالله سجادي اعلام مي كنند كه پيش از اين به سلطاني فر و صالحي اميري وزراي پيشنهادي قبلي راي مثبت نداده و اين وزارتخانه مهم و مرتبط با حوزه جوانان از ابتداي آغاز به كار دولت تاكنون با سرپرست اداره شده است. امروز اما به نظر مي رسد با راي اعتماد مجلسي ها به گزينه پيشنهادي وزارت ورزش و جوانان كابينه دولت يازدهم كامل مي شود. اظهار نظرهايي كه از سوي نمايندگان بيان شده حاكي از رضايت آن ها از معرفي سجادي است. ارتباط سجادي با حوزه مسئوليت و سابقه طولاني مديريتي او در اين حوزه، تخصص و اشراف به حوزه كاري و به دور بودن از هر گونه حاشيه هاي سياسي و غيرسياسي مولفه هاي مهمي است كه به نظر مي رسد از چشم نمايندگان دور نمانده است.
     حسين مظفر نماينده مردم تهران در مجلس به همين ويژگي ها اشاره كرده و گفته است: دکتر سجادي هم داراي تحصيلات آکادميک در اين زمينه و هم تجربيات گرانسنگي در حوزه ورزش و جوانان است. مظفر با يادآوري اينکه دکتر سجادي از مديران با اخلاق، ارزشي و انقلابي دوران مديريت شهيدان رجايي و باهنر است، اظهار داشت: سجادي مدت ها در آموزش و پرورش در ارتباط با ورزش و جوانان و نوجوانان صادقانه تلاش کرده و سپس بقيه عمر خويش را تاکنون در تربيت بدني گذرانده است. اين عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام به ايرنا گفت: آشنايي سجادي با بدنه بومي اين وزارتخانه و آشنايي نيروهاي تربيت بدني با او، موجب افزايش اميد و انگيزه در اين وزارتخانه شده و بر همکاري و انسجام نيروها مي افزايد. در حقيقت راي مثبت به دکتر سجادي هم راي به فضيلت ها و هم تجربيات است. او ابراز اميدواري کرد راي قاطع نمايندگان به سجادي موجب نشاط و پويايي نيروها و تقويت کارآمدي نامبرده شود و وي با کسب راي اعتماد از مجلس بتواند به عنوان نماينده جامعه ورزشي در هيات وزيران نقش آفرين باشد.
     رئيس فراکسيون ورزش مجلس شوراي اسلامي هم ضمن ارزيابي مثبت از برنامه هاي ارائه شده از سوي وزير پيشنهادي ورزش وجوانان گفت که احتمالاً وي از مجلس راي اعتماد خواهد گرفت. مقداد نجف نژاد در گفت وگو با ايسنا، اظهار کرد: به اعتقاد من حوزه ورزش از حوزه هاي ديگر حساس تر است و اين که مسئول مستقيمي بر سر اين وزارتخانه وجود ندارد خسارتي براي آن محسوب مي شود. وي افزود: با توجه به اين که دو وزير پيشنهادي قبلي براي تصدي وزارت ورزش وجوانان راي نياوردند مجلس بايد کمک کند که آقاي سجادي راي اعتماد بگيرد تا امور ورزش کشور بسامان شود چرا که اين خواست مردم و فعالان حوزه ورزش است و هر دو علاقه مندند که اين اتفاق هر چه سريعتر بيفتد. نماينده مردم بابلسر در مجلس با اشاره به ديدار اعضاي هيات رئيسه فراکسيون ورزش با نصرالله سجادي وزير پيشنهادي ورزش و جوانان تصريح کرد: آقاي سجادي خوشبختانه رزومه خوبي از نظر ورزشي دارد و در حوزه هاي مختلف ورزش و جوانان مسئوليت داشته است لذا به اعتقاد من گزينه مناسبي است. رئيس فراکسيون ورزش مجلس ادامه داد: با توجه به برنامه هاي خوبي که آقاي سجادي براي تصدي وزارت ورزش و جوانان ارائه کرده با به کارگيري يک تيم خوب مي تواند دغدغه نمايندگان و مردم را در ارتباط با ورزش برطرف کند و به نظر مي رسد مجلس به او راي اعتماد خواهد داد. نجف نژاد ابراز اميدواري کرد که با توجه به رزومه و سابقه خوب نصر الله سجادي در حوزه ورزش و موفقيت هاي وي، نمايندگان براي تصدي وزارت ورزش و جوانان به او راي اعتماد دهند.
     عضو کميسيون فرهنگي مجلس هم از مثبت بودن نظر کميسيون فرهنگي نسبت به وزير پيشنهادي ورزش و جوانان خبر داد. حجت الاسلام مرتضي آقاتهراني در گفت وگو با فارس درخصوص نظر کميسيون فرهنگي درخصوص نصرالله سجادي وزير پيشنهادي ورزش و جوانان گفت: تاکنون نظر کميسيون در اين باره مثبت بوده است و ما در چند جلسه نيز با ايشان صحبت کرده ايم و برنامه هايشان را مورد بررسي قرار داده ايم. آقاي سجادي سوابق به نسبت خوبي در حوزه ورزش دارد و در اين زمينه نيز فعال بوده است. از سويي كيايي مدير روابط عمومي مجلس شوراي اسلامي هم اعلام كرده كه مجلس هيچ مخالفتي براي پخش زنده مراسم راي اعتماد به وزير پيشنهادي ورزش و جوانان ندارد.
    آخرين حلقه کابينه در انتظار راي اعتماد مجلس / در صورت راي اعتماد نمايندگان سرنوشت وزارت ورزش و جوانان روشن مي شود
    


 روزنامه ايران، شماره 5507 به تاريخ 19/8/92، صفحه 23 (سياسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 67 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه تبليغات بازرگاني
متن مطالب شماره 104، خرداد 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است