|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران92/8/19: مراجع تقليد، خيرخواه و حامي دولت يازدهم هستند
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 7110
پنج شنبه 27 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 5507 19/8/92 > صفحه 23 (سياسي) > متن
 
      


مراجع تقليد، خيرخواه و حامي دولت يازدهم هستند
ديدار وزير اقتصاد با آيات عظام سبحاني، موسوي اردبيلي و شبيري زنجاني


در ادامه سفر اعضاي هيات دولت به قم و ديدار با علما و مراجع عظام تقليد، پنجشنبه گذشته وزير امور اقتصادي و دارايي كشور به اين شهر مذهبي سفر كرده و با آيات عظام سبحاني، موسوي اردبيلي و شبيري زنجاني ديدار و گفت وگو كرده است. دكتر طيب نيا در آستانه 100 روزگي عمر دولت يازدهم به ديدار مراجع تقليد رفته و بنا بر گزارش هاي منتشر شده از وضعيت مالي و اعتباري كشور به مراجع گزارش داده است. پيش از اين محمد باقر نوبخت سخنگوي دولت هم به ديدار علما و مراجع قم رفته بود و قبل تر هم برخي ديگر از وزرا راهي ديدار با مراجع تقليد شده بودند. ارتباط مستحكم بين دولت و علما و حوزه از رويكردها و اولويت هاي اساسي دولت تدبير و اميد است كه دكتر روحاني در زمان تبليغات انتخابات رياست جمهوري آن را مورد تاكيد قرار داده بود. حال دولت در جهت عمل به وعده خود و جهت تحكيم رابطه دولت و حوزه ها و استفاده از نظرات و ديدگاه هاي مراجع و علما ديدارهايي را ترتيب مي دهد كه هر كدام از وزرا در نوبت هاي مختلف با سفر به قم گزارشي از فعاليت هاي حوزه كاري خود و مسائل ملي را به محضر مراجع برسانند.
     اين رويكرد البته از سوي علما و مراجع نيز بي پاسخ نمانده و اعلام حمايت هاي علني آن ها از دولت و عملكرد آن در دوره كاري كوتاه خود بيانگر رضايت علما از اين قبيل اقدامات است. در سفر وزير اقتصاد به قم هم مراجع عظام در اظهارنظرهايي كمك به دولت را مورد اشاره قرار داده اند. كما اين كه آيت الله موسوي اردبيلي سنگ اندازي در مسير حل مشكلات مردم را شرعاً حرام خواند.
    
     تشکر از اقدامات شايسته دولت
    آيت الله العظمي موسوي اردبيلي در ديدار وزير اقتصاد با تشکر از اقدامات دولت جديد، گفت: از اقدامات شايسته دولت هم بايد تشکر و هم حمايت کرد و مسائلي را که شما بيان کرديد مسائل درست و بجايي است و اين که دولت جديد مشکلات فراواني پيش رو دارد هم حرف درستي است که اگر چه اين مشکلات حاصل اقدامات قبلي است ولي نبايد مشکلات مردم خصوصاً مشکلات مالي و اقتصادي مردم که بسيار طاقت فرساست، به فراموشي سپرده شود در حالي که حضور مردم در انتخابات و راي آن ها حامل پيامي بود که اگر به آن توجه کامل نشود مايه نااميدي و دلسردي مي شود و اين خسارت جبران ناپذيري است.
     به گزارش ايسنا، وي اظهار کرد: من معتقدم بايد دولت در تمام بخش هاي مختلف، همت خودش را به کار بگيرد و در جهت رفع مشکلات مردم گام هاي موثري بردارد چرا که اين مردم درخور ستايش هستند و بايد به آن ها خدمت رساني کرد. اين مرجع تقليد ادامه داد: البته دولت بايد از ظاهرسازي و کارهاي سطحي پرهيز کند و دنبال راه حل هايي بگردد که هم پايدار باشند و هم نسبت به رفع مشکلات مردم موثر باشد که من اميدوارم همان طور که تا الان تلاش کرده ايد، تلاش کنيد و از فرصت هاي کوچک هم استفاده کنيد و به اقدامات شايسته خود ادامه دهيد و اگر براي خدا و در جهت بهبود وضع موجود بخصوص وضعيت اقتصادي و فرهنگي مردم تلاش نماييد خداوند هم در اين جهت شما را ياري مي کند و اين وعده الهي است که تخلف ناپذير است. آيت الله موسوي اردبيلي اظهار کرد: در حدي که من اطلاع دارم مراجع تقليد و بزرگان نسبت به اين دولت هم خيرخواه هستند و هم خوش بين و اگر احياناً تذکراتي را مي دهند در راستاي رفع مشکلات مردم و بهبود کارهاي دولت است که اميدوارم مورد توجه جدي دولتمردان قرار گيرد و ما هم به سهم خود از اقدامات خوب دولت حمايت مي کنيم و هم دعاگوي تمامي خدمتگزاران مردم هستيم.
    
     آيت الله شبيري زنجاني: با دعاي خير، دولت را حمايت مي کنيم
    آيت الله العظمي سيد موسي شبيري زنجاني هم در ديدار وزير اقتصاد و هيات همراه گفت: عزم دکتر روحاني براي حل مشکلات جامعه محرز است و ما با دعاي خير، دولت را حمايت مي کنيم.
     به گزارش دفتر اين مرجع تقليد، ايشان افزود: همين که مي شنويم برخي از اعضاي هيات دولت تا نيمه هاي شب در حال فعاليت اند و فداکاري مي کنند، جاي اميدواري براي حل مشکلات وجود دارد.
     استاد برجسته سطوح عالي حوزه قم با اشاره به اين روايت حضرت رسول(ص) که «بهترين اعمال مشکل ترين آنهاست»، افزود: هر وقت سختي کار زياد باشد اجر و پاداش بيشتري هم به آن تعلق مي گيرد. ما هم از خداوند متعال و ائمه طاهرين(ع) مي خواهيم که مشکلات کشور به کلي مرتفع شود. وي با تاكيد بر لزوم «داشتن اخلاص» براي رفع مشکلات مردم خاطرنشان کرد: اگر اخلاص باشد وعده خدا براي نشان دادن راه هدايت نيز قطعي است و ما هم با دعاي خير، دولت را حمايت مي کنيم و ان شاءالله تحت حمايت جّد ما باشيد. اين مرجع تقليد، عزم دکتر روحاني براي برطرف کردن مشکلات کشور را محرز خواند و پس از دريافت سلام رئيس جمهوري از سوي وزير اقتصاد گفت: سلام مخصوص ما را به ايشان برسانيد. آيت الله شبيري زنجاني در بخش ديگر سخنانش، «مال، جان و آبرو» را سه موضوع مورد توجه شريعت خواند و افزود: اين سه موضوع در شريعت در درجه اول اهميت قرار دارد و بر همه موارد شرعي مقدم است و بنا بر روش مشهور، در اين موارد فقها در مقام افتاء نيز احتياط مي کردند. وي افزود: ما در هر سه مورد با مشکلاتي روبه رو شده ايم، از جمله اينکه غيبت به آبروي اشخاص صدمه مي زند ولي در جامعه ما شايع است.
     براساس گزارش هاي اعلام شده اين ديدارها بدون حضور خبرنگاران انجام شده و به نظر مي رسد وزير اقتصاد اطلاعات و گزارش هايي از وضعيت اقتصادي كشور و جهت گيري هاي كلي دولت براي رفع مشكلات مردم را با مراجع ياد شده در ميان گذاشته است. ارائه چنين گزارش هايي ضمن مستحكم نمودن روابط و اعتماد بين دولت و علما در حل و فصل برخي مشكلات هم تاثير گذار خواهد بود. بخصوص كه واسطه هاي غيرمرتبط يا غيرقابل اعتماد بين دولت و علما را نيز حذف خواهد كرد.
    مراجع تقليد، خيرخواه و حامي دولت يازدهم هستند / ديدار وزير اقتصاد با آيات عظام سبحاني، موسوي اردبيلي و شبيري زنجاني
    


 روزنامه ايران، شماره 5507 به تاريخ 19/8/92، صفحه 23 (سياسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 82 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه اخلاق زيستي
متن مطالب شماره 31، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است