|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران92/8/19: اخبار
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 7114
سه شنبه 1 مرداد 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 5507 19/8/92 > صفحه 23 (سياسي) > متن
 
      


اخباربازگشت 14 استاد بازنشسته به دانشگاه علامه
    سرپرست دانشگاه علامه طباطبايي از بازگشت بيش از 14 استاد بازنشسته به اين دانشگاه، خبر داده و البته يادآوري كرده كه بازگشت اين استادان به معناي بازگشت رسمي و لغو حکم بازنشستگي آن ها نيست. حسين سليمي توضيح داده كه براساس آيين نامه تکريم بازنشستگان مصوب شوراي عالي انقلاب فرهنگي، استادان بازنشسته مي توانند در چارچوب اين آيين نامه به دانشگاه بازگردند. دانشگاه مي تواند قرارداد يک ساله با اين استادان منعقد کند و استادان نيز مي توانند به عنوان دانشيار به تدريس بپردازند.
    
    
    50 درصد از شكايت هاي مردمي قابل بررسي نيست
     رئيس ديوان عدالت اداري گفت: بيش از 50 درصد شكايات مردم از دستگاه هاي اجرايي و موسسات عمومي غيرقابل بررسي بوده و رد مي شوند. به گزارش ايسنا، حجت الاسلام محمدجعفر منتظري در جمع خبرنگاران، اظهارداشت: سال گذشته، 120 هزار پرونده شكايت مردمي در ديوان عدالت اداري تشكيل شد كه پس از بررسي هاي قضايي، بيش از نيمي از اين پرونده ها رد و مختومه شده اند. وي ادامه داد: ميزان پرونده ها از دستگاه هاي اداري به معناي تخلف يا تضييع حقوق مردم نيست. منتظري افزود: مردم براي استيفاي حقوق خود به دنبال راه حل هاي قانوني هستند و به همين دليل شكايت هايي را از دولت به ديوان عدالت اداري مطرح مي كنند كه در بسياري از موارد بنا بر قانون حق با دستگاه هاي دولتي است.
    
    
    دستگيري چند مظنون مرتبط با ترور دادستان زابل
    رئيس شوراي تامين زابل از دستگيري چند نفر مظنون در زمينه پرونده شهادت دادستان زابل و راننده وي خبر داد. به گزارش فارس، هوشنگ ناظري درباره ترور دادستان زابل گفت: بلافاصله پس از شهادت دادستان زابل و راننده وي شوراي تامين زابل تشکيل جلسه داده و اقدامات امنيتي و انتظامي براي شناسايي و دستگيري عاملان شهادت اين عزيزان آغاز شد. فرماندار زابل بيان کرد: در پرونده هاي اخيري که شهيد نوري بررسي مي کردند افرادي که بيشتر در مظان اتهام بودند را شناسايي و دستگير کرديم كه تحقيقات از متهمان ادامه دارد. از سويي ديگر حجت الاسلام والمسلمين سيدابراهيم رئيسي معاون اول قوه قضائيه خبر داد كه موضوع ترور دادستان زابل در حال بررسي است. او همچنين گفت كه پذيرش مسئوليت اين ترور از سوي گروهك جيش العدل مبهم است.
    
    
    بابک زنجاني از دولت طلبکار شد!
    يك عضو کميته بررسي پرونده بابک زنجاني در مجلس شوراي اسلامي خبر داده كه او مدعي شده نه تنها 13 هزار ميليارد تومان به دولت بدهکار نيست، بلکه مطالباتي از دولت دارد که بايد پرداخت شود. امير عباس سلطاني گفته كميته بررسي پرونده زنجاني تاكنون سه جلسه تشكيل داده كه در دو جلسه آن ها زنجاني و وكيلش حضور داشته اند. سلطاني افزوده: آقاي زنجاني در حالي خود را طلبکار دولت مي داند که به نظر ما پرونده داراي ابهامات گسترده اي است و وزارت نفت و بانک ها بايد راجع به اين ابهامات پاسخگو باشند. به عنوان نمونه کسي که مي خواهد وارد يک معامله نفتي کلان شود، قطعاً بايد ضمانتنامه بانکي داشته باشد و مشخص شود که آيا اين فرد توانايي و صلاحيت اين کار را دارد يا خير.
    
    
    مداحان، مداحي را حرفه شغلي خود قرار ندهند
    مدير حوزه هاي علميه کشور با تاكيد بر نقش کم نظير مداحان در معرفي اهل بيت(ع)، آموزه ها و معارف ديني گفت: مداحي آن هم در فضاي ديني و اعتقادي بايد از هر نوع مساله اي که هيچ ارتباطي با وظايف مداحان ندارد، مبرا باشد. حجت الاسلام والمسلمين سيدهاشم حسيني بوشهري در گفت وگو با ايسنا، با اشاره به نکات و مباحثي که مداحان اهل بيت(ع) براي موفقيت در کارشان و معنويت بخشيدن به مسئوليتي که متوجه شان است بايد رعايت کنند، افزود: در هر کاري بخصوص کارهايي که بعد ديني، اعتقادي و مذهبي دارند و با باورها و آيين مردم در ارتباط است، اخلاص شرط کليدي موفقيت در آن کار است. وي خاطرنشان کرد: براين اساس مداحان نبايد، مداحي را به عنوان يک حرفه شغلي براي خود قرار دهند بلکه بايد آن را يک توفيق از ناحيه خداوند بدانند که مي تواند با صداي رسا و حنجره اي که به آن ها کمک مي کند بهترين اشعار و مرثيه ها را نسبت به اهل بيت(ع)، صفات و ويژگي هاي آن ها و اولياي الهي به مردم منتقل کنند. امام جمعه موقت قم با بيان اين که «براي موفقيت در امر مداحي توجه به اين نکته خيلي مهم است که بايد از روي يک منبع صحيح، درست و قابل اعتماد مطالب را مطرح کرد»، افزود: اينکه از روي گفته ها و شنيده هاي بدون پايه و اساس مطلبي را مطرح کنيم و صرفاً هدف مان اين باشد که مردم اشک بيشتري بريزند قطعاً اين کار مورد هدف و رضايت اهل بيت(ع) نيست. حسيني بوشهري تصريح کرد: آنچه مورد هدف و رضايت اهل بيت(ع) است بيان واقعيت ها از روي يک منبع صحيح، مستند و قابل اعتماد است. وي انتقال واقعيت ها درباره حادثه عاشورا و پيام قيام کربلابه مردم را از مهمترين ويژگي هاي مداحان عنوان کرد و گفت: هر وقت اين توفيق براي يک شخص ايجاد شد بايد واقعيت ها را به مردم منتقل کند و طبعاً آنچه از حادثه عاشورا مطرح شده و باقي مانده تاثيرگذاري آن و رضايت اهل بيت(ع) در اين زمينه خيلي بيشتر خواهد بود.
    
    
    احتمال قرائت گزارش کميسيون اصل 90 در مورد دانشگاه ايرانيان در جلسه علني
    رئيس کميسيون اصل 90 مجلس شوراي اسلامي گفت که در صورت تصميم گيري هيات رئيسه، گزارش اين کميسيون درخصوص نحوه تشکيل و مجوز دانشگاه ايرانيان و موضوع برداشت 16 ميليارد تومان از خزانه دولت در جلسه علني مجلس قرائت مي شود. محمدعلي پورمختار در گفت وگو با ايسنا، درخصوص آخرين وضعيت پرونده دانشگاه ايرانيان در کميسيون اصل 90 گفت: گزارشي از ديوان محاسبات به مجلس در مورد برداشت 16 ميليارد تومان ارائه شد که هيات رئيسه اين گزارش را طبق ماده 236 آيين نامه داخلي براي بررسي و رسيدگي به دو کميسيون اصل 90 و آموزش و تحقيقات ارائه داد. وي افزود: جلسه مشترک بين دو کميسيون اصل 90 و آموزش و تحقيقات با حضور وزراي علوم ، بهداشت و درمان، دادستان ديوان محاسبات و نماينده شوراي عالي انقلاب فرهنگي برگزار شد و قرار شد گزارشي در اين رابطه به صورت مکتوب از چند دستگاه ديگر گرفته شود تا گزارش نهايي به هيات رئيسه ارجاع شود. رئيس کميسيون اصل 90 مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان کرد: اگر محرز شود که نحوه تشکيل و اخذ مجوزها براي تاسيس دانشگاه ايرانيان غيرقانوني بوده طبيعتاً در گزارش قيد خواهد شد، گزارشي که در نهايت به هيات رئيسه براي تصميم گيري براي نحوه برخورد ارجاع مي شود و در صورت تصميم گيري هيات رئيسه در صحن علني قرائت مي شود. وي همچنين در مورد انتشار اخباري درخصوص ادعا هاي مطرح شده مبني بر اينکه بابک زنجاني مدارکش را در مورد فروش نفت در موعد قانوني به کميسيون اصل 90 ارجاع نداده است، گفت که هنوز اين مدارک به کميسيون نرسيده است ولي قرار است اين اتفاق بيفتد.
    اخبار
    


 روزنامه ايران، شماره 5507 به تاريخ 19/8/92، صفحه 23 (سياسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 57 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه صنعت كفش
متن مطالب شماره 255، خرداد 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است