|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران92/8/27: نهاونديان از رياست اتاق ايران استعفا كرد
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 7026
سه شنبه 28 اسفند 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 5512 27/8/92 > صفحه 6 (اقتصادي) > متن
 
      


نهاونديان از رياست اتاق ايران استعفا كردنهاونديان رسماً استعفا كرد و از هيات نمايندگان اتاق ايران خواست در جلسه بعدي گزينه ديگري را غير از وي براي رياست اتاق بازرگاني ايران معرفي كنند. به گزارش ايران، در جريان برگزاري بيست و هشتمين جلسه هيات نمايندگان اتاق ايران محمد نهاونديان كه روز قبل اش حكم عضويت در شوراي پول و اعتبار را از سيف دريافت كرده بود با اعلام كمبود وقت براي شركت در اتاق ايران اظهار داشت:پيش از اين قرار بود تنها 6 ماه در خدمت دولت باشد اما به دليل شرايط خاص حاكم بر كشور شرايط با قبل متفاوت شده است. وي با تاكيد بر اين كه كمبود وقت اجازه ادامه حضورش را در اتاق ايران به وي نمي دهد از اعضاي اتاق درخواست كرد در جلسه آينده رياست اتاق ايران را به شخص ديگري واگذار كنند. وي ادامه داد: تصور اوليه اين بود كه ماموريت كوتاه مدت و براي يك دوره شش ماهه تعريف شود. ولي ملاحظه شد كه اقتضائات وقتي به نحوي است كه انجام وظيفه به اتاق لطمه وارد مي كند.
    رئيس اتاق ايران با بيان اين كه از اين رو در هيات نمايندگان گفته شد اگر اعضا اجازه دهند براي جلوگيري از وارد شدن خلل به فعاليت هاي اتاق رخصت انجام وظيفه در دولت داشته باشم. وي تصريح كرد: در حال حاضر با شرايط جديدي روبه رو هستيم و نمي توانيم كوتاه مدت در اتاق بمانيم هر چند كه ترجيح به ادامه حضور در اتاق بازرگاني ايران است. نهاونديان با تاكيد بر اين كه در جلسه ديگري از هيات نمايندگان خواستم اجازه دهند كه در اين رابطه تصميم جديدي گرفته شود و رياست اتاق را به فرد ديگري محول كنند، خاطرنشان كرد: البته نگاه دولت جديد به ايجاد فضاي مساعد براي بخش خصوصي و تعاوني بوده و اين نيازمند اين است كه تصميمات مديريتي جديدي اخذ شود. وي با تاكيد بر اين كه سعي شد براي من مسئوليتي در نظر گرفته شود كه به وظايف اتاق لطمه نزند، اظهار كرد: از هيات نمايندگان اجازه خواستيم كه رخصت فعاليت در سمت ديگري داده شود سپس براي جلوگيري از هر گونه مشكل تفويض اختيار به نايب رئيس اول كرديم اما به هر دليل توفيق ما حاصل نشد. نهاونديان بيان كرد: با شرايط جديدي رو به رو هستيم و با توجه به نگاه مثبت دولت به بخش خصوصي به دنبال آن هستيم كه تصميم جديدي را در رابطه با مديريت اتاق اتخاذ كنيم.
    اين اتفاق در حالي روي داد كه بحث بر سر گزينه هاي احتمالي رياست بعدي اتاق ايران مطرح شد و گمانه زني ها از احتمال حضور آل اسحاق و شافعي بر رياست بعدي اتاق خبر مي داد. طرح گزينه هاي احتمالي براي رياست بعدي اتاق در شرايطي صورت گرفت كه طبق قانون حضور اعضاي هيات رئيسه در انتخابات بعدي منوط به استعفا از سمت فعلي و شركت در انتخابات است و اگر در اين انتخابات راي نياورند براي سمت پيشين بايد دوباره كانديدا شوند از اين رو بعيد به نظر مي رسد اعضا چنين تصميمي بگيرند. همچنين سرپرست نهاد رياست جمهوري در حاشيه برگزاري نشست هيات نمايندگان در پاسخ به سوالي درباره اين كه آيا نرخ ارز در بودجه سال 93 بين 3 هزار و 200 تا 3 هزار و 300 تومان تعيين شده است، اظهار داشت: اين سوال را بايد از سخنگوي دولت بپرسيد.
    وي همچنين در پاسخ به سوال ديگري درباره حذف برخي دهك ها براي دريافت يارانه نقدي اظهار داشت: اصل ايده هدفمندي يارانه ها درست بود و همه كارشناسان از آن حمايت كردند، اما در اجرا مشكلاتي پيش آمد كه باعث شد آنچه در قانون پيش بيني شده بود تا منابع حاصل از فروش حامل هاي انرژي به مصارف مشخصي برسد، محقق نشود، چرا كه توزيع مصارف به درستي انجام نشد لذا بايد در نحوه اجراي قانون هدفمند كردن يارانه ها اصلاحاتي انجام شود. وي افزود: اصلاح با ايجاد محدوديت الزام و اجبار انجام نمي شود بلكه بايد توسط خود جامعه صورت گيرد. نهاونديان گفت: اين كه از طريق آمار اطلاعات خانوار جمع آوري شود به نوعي نقض حريم خصوصي است و ممكن است در انجام امور بوروكراسي اشكالاتي به وجود آيد، لذا اين روش مورد تاييد دولت نيست. رئيس اتاق بازرگاني ايران گفت: راه ديگري هم براي اصلاح پرداخت يارانه ها وجود دارد و آن اين است كه به جاي پرداخت يارانه ها شغل ايجاد كنيم چرا كه ما معتقديم اگر كسي شغل داشته و عزتمندانه درآمد كسب كند از اولويت بالاتري برخوردار است تا اين كه ماهانه مبلغي را به صورت يارانه نقدي دريافت كند. وي افزود: بحث هدفمند كردن يارانه ها ضرورت مناسبي بود كه با شيوه مغلوط اجرا شد لذا بايد تلاش كنيم تا اين امكان محدود بتواند هر چه بيشتر در اختيار نيازمندان جامعه قرار گيرد تا بتواند مشكلي از نيازمندي حل كند. رئيس اتاق بازرگاني ايران گفت: شايد كار دولت حذف دهك هاي خاصي باشد، اما بايد حركت جدي در خود جامعه صورت گيرد اين كه افراد بي نياز اعلام كنند يارانه نمي خواهند.
    
    ماه هاي آينده شاهد کاهش تورم هستيم
    نهاونديان گفت: پيش بيني ها حكايت از آن دارد كه در ماه هاي آينده تورم پائين تر هم مي آيد و ان شاء الله نخستين وعده دولت يازدهم كه مهار تورم بود محقق مي شود. لذا تا چند ماه آينده حتماً سطح عمومي قيمت ها به حد قابل قبولي مي رسد و حركت با رونق افزايي را دنبال مي كنيم.
    رئيس اتاق بازرگاني ايران در پاسخ به سوالي درباره اين كه روز گذشته اتحاديه اروپا تحريم هاي جديدي را عليه موسسات و شركت هاي ايراني وضع كرده است در حالي كه مذاكره كنندگان ايراني حسن نيت خود را نشان داده اند، اين اقدام اتحاديه اروپا چه پيامي دارد اظهار داشت: روند مذاكرات حساس و دقيق است و تيم مذاكره كننده با ملاحظه همه جوانب مسير مذاكره را دنبال مي كند. وي افزود: در مذاكرات قبلي شاهد يك اختلاف نظر بين كساني بوديم كه در گذشته ها مواضعي عليه كشور ما داشته اند اما تحرك ديپلماتيك ايران آثار مثبتي داشته و گام هايي كه برداشته شده نشان دهنده روند مثبت مذاكرات بوده است. رئيس دفتر رئيس جمهور گفت: در هفته اول آذر ماه گزارش 100 روزه رئيس جمهور به مردم ارائه مي شود. وي همچنين در خصوص منابع بانكي و وضعيت معوقات بانكي گفت: آنچه تاكنون اتفاق افتاده است ناشي از يك تخصيص غيرمبتني بر مطالعات كارشناسي بوده است لذا اصلاح تخصيص تسهيلات در دستور كار دولت قرار دارد. وي افزود: حدود 4 ميليون نفر فارغ التحصيل تا چند سال ديگر به خيل بيكاران اضافه مي شود لذا لازم است سرمايه گذاري هاي لازم جهت ايجاد شغل براي مهار بيكاري در كشور انجام شود. وي افزود: ابتكار ديپلماتيك ايران به اعتراف دشمنان با اقبال عمومي طرف هاي خارجي و شگفت زده كردن آن ها دشمنان جمهوري اسلامي را منزوي كرد لذا وظيفه هر ايراني است كه از اين ابتكار ديپلماتيك حمايت كند چرا كه عزت و افتخار ما از ملت برمي خيزد. رئيس دفتر رئيس جمهور گفت: مذاكره كنندگان حق ندارند به كسي يا گروهي تكيه كنند اما حق دارند از ملت خودشان انتظار حمايت داشته باشند. وي همچنين از هيات نمايندگان خواست حمايت كاملي از ابتكار ديپلماتيك دولت داشته باشند كه اعضاي هيات نمايندگان نيز با بلند كردن دست خود اين حمايت را اعلام كردند.
    نهاونديان از رياست اتاق ايران استعفا كرد
    


 روزنامه ايران، شماره 5512 به تاريخ 27/8/92، صفحه 6 (اقتصادي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 261 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه مبدل گرمايي
متن مطالب شماره 96، بهمن 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است