|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد92/11/21: شهردار آبادان خبر داد : تدوين برنامه پنج ساله براي «اروند»
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4657
چهار شنبه 26 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 3133 21/11/92 > صفحه 18 (استان ها) > متن
 
 


شهردار آبادان خبر داد : تدوين برنامه پنج ساله براي «اروند»


نويسنده: محمد علاف پور

دنياي اقتصاد – اهواز – شهردار آبادان گفت: تدوين برنامه پنج ساله عمران شهري آبادان مي تواند به عنوان يک بيس کاري مورد استفاده منطقه آزاد اروند باشد.
    محمودرضا شيرازي با بيان اينکه نوع کارکرد شهرداري ها عمراني است، افزود: کار مناطق آزاد جلب و جذب سرمايه گذاران داخلي و خارجي براي توسعه است و عمراني نيست، از اين رو طبق قانون شهرداري ها و شوراهاي اسلامي همچنان باقي مانده و به فعاليت خود ادامه مي دهند.
    وي اظهار کرد: ما موظف به انجام سياست ها هستيم تا از تعارض و دوگانگي در انجام امور خودداري شود به اين منظور نيز از تجربه مديران ساير مناطق آزاد نيز بهره خواهيم گرفت.
    شهردار آبادان تصريح کرد: دوست نداريم روند توسعه اي که طي چند سال اخير توسط شهرداري ايجاد شده، متوقف شود.
    
    تدوين برنامه پنج ساله به درخواست استانداري
    شهردار آبادان با اشاره به اينکه اين سازمان شهرداري بزرگي است که با برنامه ريزي کار مي کند، گفت: 6 ماه پيش فرماندار آبادان براساس اعلام استانداري خوزستان مبني بر تهيه و تدوين برنامه پنج ساله عمراني تمام استان از ما خواست تا اين کار را به انجام برسانيم. شيرازي با اشاره به اينکه در زمان بررسي گزينه هاي پست شهرداري توسط شوراي چهارم تدوين اين برنامه نيز اعلام شده بود، افزود: تدوين اين برنامه موازي کاري يا کپي برداري از برنامه ريزي سازمان منطقه آزاد اروند براي تهيه و تدوين طرح جامع شهري محسوب نمي شود.
    وي با بيان اينکه برخي سايت ها اعلام تدوين اين برنامه از سوي شهرداري را تضاد شهرداري با منطقه آزاد اروند عنوان کرده اند، اظهار کرد: ما بايد روندمان را طي کنيم، اين گونه نيست که اگر تمام شهر منطقه آزاد اعلام شد ما در محل کار خود را ببنديم و کاري انجام ندهيم، ما بايد بتوانيم پاسخگوي کارهايي که از ما خواسته شده، باشيم. شهردار آبادان تصريح کرد: بر اساس آنچه که پيشتر گفته شد ما از 6 ماه قبل با گرفتن يک مشاور در جهت تدوين برنامه پنج ساله عمران شهري اقدام کرديم که اين برنامه تدوين شده مي تواند مورد استفاده منطقه آزاد اروند نيز قرار گيرد. شيرازي يادآور شد: شهرداري روند طبيعي خود را که حرکت رو به جلو است به پيش مي برد و برنامه هاي اعلام شده نيز همچون گذشته دنبال و به انجام مي رسد.
    
    تعامل خوب شهرداري و منطقه آزاد اروند
    شهردار آبادان گفت: تعامل بسيار خوبي بين شهرداري و منطقه آزاد اروند وجود دارد. شيرازي افزود: دغدغه مسوولان سازمان منطقه آزاد اروند و شهرداري خدمت به مردم شريف آبادان و رفع مشکلات موجود است نه به رخ کشيدن تلاش ها و کارکردها.
    وي اظهار کرد: تدوين برنامه پنج ساله عمران شهري آبادان مي تواند به عنوان يک بيس کاري مورد استفاده منطقه آزاد اروند باشد، به طور حتم مطالعات انجام شده مي تواند مورد استفاده مشاور طرح جامع شهرهاي آبادان و خرمشهر (محدوده جديد منطقه آزاد اروند) قرار گيرد.
    شهردار آبادان از آمادگي شهرداري آبادان براي همکاري با مشاور ملي يا بين المللي تهيه و تدوين طرح جامع شهرهاي آبادان و خرمشهر خبر داد.
    
    تدوين اساسنامه سازمان زيباسازي
    شهردار آبادان يادآور شد: اساسنامه سازمان زيبا سازي شهر آبادان تدوين شده است. شيرازي ادامه داد: اساسنامه مذکور پس از تاييد شوراي اسلامي شهر به استانداري ابلاغ مي شود که در صورت تاييد و ابلاغ به شکل کاربردي پيگيري و انجام مي شود. وي با اشاره به وضعيت نابسامان تبليغات محيطي از ضعف روابط عمومي شهرداري و عدم مشارکت بخش خصوصي به عنوان دلايل عدم موفقيت در ساماندهي اين وضعيت نام برد و ادامه داد: به اين منظور با استفاده از شرکت هاي محلي مي توان در جهت ساماندهي وضعيت موجود تلاش کرد ضمن آنکه با شروع به کار سازمان زيبا سازي شهري اين کار مي تواند از طريق اين سازمان به انجام برسد.
    
    زورمان به دولت نرسيد
    وي در خصوص وعده 20 ميليارد توماني دولت پيشين براي کمک به عمران شهري آبادان گفت: اين وعده دولت وقت (نهم و دهم) به هيچ جايي نرسيد، هيچ اتفاق مبارک و ميموني نيفتاد و زور آناني که بايد به دولت وقت مي رسيد تا بتوانند به موقع آن اعتبار را بگيرند، نرسيد. شهردار آبادان افزود: تلاش ها و پيگيري هاي فراوان ما، فرمانداري و شورا راه به جايي نبرد و ريالي از آن اعتبار تخصيص يافته دستمان را نگرفت.
    
    استانداري موافقت نمي کند
    شيرازي اظهار کرد: استانداري خوزستان با به کارگيري نيروي انساني مورد نياز شهرداري موافقت نمي کند.
    وي با بيان اينکه طي دو سال اخير موفق به بازنشسته کردن حدود 200 نفر از نيروهاي مازاد شهرداري در بخش هاي مختلف و با پرداخت بيش از 3 ميليارد و 460 ميليون تومان از مطالبات آنها از جمله حق سنوات خدمتي و چهار درصد مشاغل سخت و زيان آور شديم، تصريح کرد: متاسفانه در بخش هايي همچون سازمان آتش نشاني و فضاي سبز با کمبود نيرو مواجه ايم که به رغم مکاتبات متعدد با استانداري به عنوان متولي به کارگيري نيرو، با اين عنوان که شهرداري هنوز 500 نيروي مازاد دارد با به کارگيري نيروي جديد موافقت نمي کند.
    به گفته وي، بيشتر نيروهاي مازاد شهرداري پشت ميزنشين و غيرکيفي هستند و اين چيزي است که از گذشته براي اين سازمان به ارث رسيده است.
    
    ضرورت برون سپاري امور شهرداري
    شهردار آبادان از برون سپاري امور اين سازمان به بخش خصوصي به عنوان بهترين راه حل براي گذر از برخي مشکلات نام برد و گفت: علاوه بر واگذاري امور فضاي سبز به بخش خصوصي 62 وظيفه در حوزه خدمات اداري، مالي و شهرسازي به اين بخش و از طريق دفاتر پيش خوان دولت واگذار مي شود.
    به گفته شيرازي انجام اين کار علاوه بر دسترسي آسان تر شهروندان به دريافت خدمات، موضوع رشوه و رشوه خواري احتمالي نيز حذف مي شود.
    
    گشايش پرونده پارک بانوان
    شهردار آبادان همچنين از گشوده شدن پرونده پارک بانوان خبر داد. شيرازي عنوان کرد: اين پارک با پيش بيني اعتباري معادل يک ميليارد و 200 ميليون تومان از محل اعتبارات جاري احداث مي شود.
    وي تصريح کرد: در زمان حاضر در مرحله عقد و امضاي قرارداد و سپردن ضمانت نامه از سوي پيمانکار هستيم.
    شهردار آبادان ابراز اميدواري کرد تا پروژه ياد شده در بازه زماني مشخص به انجام و اتمام برسد و به اين ترتيب خواسته بحق بانوان آباداني پاسخ داده شود.
    
    شهردار آبادان خبر داد : تدوين برنامه پنج ساله براي «اروند»
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 3133 به تاريخ 21/11/92، صفحه 18 (استان ها)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 31 بارآثار ديگري از "محمد علاف پور"

  مراعات محيط زيست در توليد نفت / مشعل بدون دود در منطقه نفتي بنگستان راه اندازي شد
محمد علاف پور، دنياي اقتصاد 27/6/97
مشاهده متن    
  مديرعامل شركت برق منطقه اي خوزستان خبر داد : خوزستان رتبه اول در صرفه جويي برق
محمد علاف پور، دنياي اقتصاد 25/6/97
مشاهده متن    
  برنامه اشتغال زايي براي خوزستان / سرپرست وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي مطرح كرد
محمد علاف پور، دنياي اقتصاد 19/6/97
مشاهده متن    
  راه اندازي چرخه توليد در بندر امام خميني (ره) / با حضور وزير راه ۱۰ طرح در منطقه ويژه اقتصادي امام خميني (ره) افتتاح شد
محمد علاف پور، دنياي اقتصاد 17/6/97
مشاهده متن    
  ارتقاي كيفيت حمل و نقل ريلي جنوب نيازمند سرمايه گذاري سنگين
محمد علاف پور، دنياي اقتصاد 14/6/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه علوم دانشگاه تهران
شماره 2 (پياپي 116)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است