|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد92/12/11: پردرآمدترين مشاغل IT در سال ۲۰۱۴
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4574
سه شنبه 28 اسفند 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 3149 11/12/92 > صفحه 25 (بازار ديجيتال) > متن
 
 


پردرآمدترين مشاغل IT در سال ۲۰۱۴
پيش بيني موسسه رابرت هالف تكنولوژي


توسعه دهندگان اپليکيشن هاي موبايل و تحليلگران تجارت هوشمند، در زمره پولسازترين هاي بازار آي تي هستند
    ندا لهردي- مشاغل حوزه تکنولوژي و IT هميشه مورد توجه کارجويان يا فارغ التحصيلان رشته هاي دانشگاهي مرتبط با اين حوزه بوده است.
    در واقع روند رو به رشد بخش IT باعث شده است تا آينده اي روشن و نسبتا با ثبات و درآمدي مناسب پيش روي افراد شاغل در آن باشد. حالابه تازگي يک موسسه تحقيقاتي بررسي هايي انجام داده است که نشان مي دهد ميزان به کارگيري و استخدام افراد در بخش IT و درآمد آنها در اين بخش رو به افزايش است.
    گزارش جديد موسسه Robert Half Technology در اين زمينه نشان مي دهد که در سال جاري ميلادي ميزان حقوق دريافتي افراد شاغل در حوزه IT افزايش چشمگيري پيدا خواهد کرد و به اين ترتيب انتظار مي رود تعداد افراد استخدامي در اين بخش هم رشد خوبي داشته باشد. اين گزارش همچنين به بررسي پرسودترين و موفق ترين مشاغل IT هم پرداخته است.
    اين گزارش نشان مي دهد که 73 درصد از شرکت هاي فعال در حوزه تکنولوژي و مديران آنها اعلام کرده اند که براي استخدام نيروهاي بيشتر در سال 2014 برنامه ريزي کرده اند و همچنين 25 درصد از اين استخدام کنندگان معتقدند که در سال جاري ميلادي شاهد رشد قابل توجهي در تعداد افراد استخدام شده در اين بخش خواهيم بود. کارفرمايان و استخدام کنندگان همچنان به اولويت بندي استعدادها و افراد کارآزموده و باهوش براي استخدام ادامه مي دهند. درست به همين دليل هم هست که اين گزارش نشان مي دهد 40 درصد از شرکت هاي بزرگ و فعال تکنولوژي ترجيح مي دهند کارآموزان نخبه و با استعداد خود را به کار بگيرند و استخدام کنند تا اينکه از بيرون شرکت نيرو بگيرند.
     اين در حالي است که همه اين کارآموزان هم چنين پيشنهادي را قبول نکرده و کار در شرکت هاي بهتر و بزرگ تر را ترجيح مي دهند. با اين اوصاف است که شرايط براي کارجويان در حوزه تکنولوژي کمي بهتر از بعضي بخش هاي ديگر مي شود. بر اساس گزارش Robert Half Technology، حقوق دريافتي متخصصان و کارشناسان بخش تکنولوژي در سال 2014 افزايش 6/5 درصدي پيدا خواهد کرد. به اين ترتيب است که تحليلگران انتظار دارند در اين سال شرايط کار در بخش تکنولوژي و IT بهتر شده و افراد جوياي کار با فرصت هاي جديد و بهتري در اين حوزه مواجه شوند. البته در اين بررسي پرداخت هاي اضافي مانند پاداش ها و حقوق هاي بازنشستگي در نظر گرفته نشده اند.
    افزايش کمترين و بيشترين ميزان حقوق و دستمزد
    توسعه دهندگان اپليکيشن هاي موبايل، معماران اطلاعات، تحليلگران تجارت هوشمند، مهندسان فني و مهندسان شبکه هاي بي سيم در دسته پردرآمدترين کارمندان حوزه تکنولوژي و IT قرار مي گيرند که انتظار مي رود درآمد هر کدام آنها در سال 2014 بين 7 تا 4/8 درصد افزايش سالانه داشته باشد. در مقابل اما همان طور که انتظار مي رود مديران بخش عمليات، اپراتورهاي کامپيوتري و برنامه نويسان سيستم هاي مين فريم کم درآمدترين افراد در اين حوزه به حساب مي آيند که پيش بيني مي شود درآمدشان در سال 2014 بين 5/2 تا 9/2 درصد افزايش سالانه داشته باشد.
    به طور کلي بخش طراحي و توسعه نرم افزار در حوزه IT با رشد سالانه 4/6 درصدي در سال 2014 بيشترين رشد درآمد را خواهد داشت. اين بخش افرادي مانند مديران توسعه محصول نرم افزاري، مهندسان نرم افزار و توسعه دهندگان نرم افزار را شامل مي شود. مشاغلي مانند مشاوران نرم افزاري، کارشناسان سيستم هاي ترکيبي مديران پروژه و حسابرسان بخش IT با افزايش سالانه 2/6 درصدي، دومين جايگاه را از نظر بيشترين ميزان رشد درآمد در سال 2014 به خودشان اختصاص مي دهند.
    
    بهترين و بدترين شهرها براي مشاغل IT
    در اين گزارش همچنين شهرهايي با فعال ترين تجارت IT از نظر ميزان دستمزد و حقوق پرداختي به افراد دسته بندي شده اند. با اين اوصاف است که منطقه خليج سانفرانسيسکو که محل قرار گرفتن بعضي از بزرگ ترين شرکت هاي تکنولوژي جهان است، در صدر اين فهرست قرار ندارد.
    بر اساس اين گزارش، شهر نيويورک، لانگ آيلند در نيويورک، سانفرانسيسکو، سن خوزه در کاليفرنيا و بوستون بيشترين حقوق را به کارمندان بخش IT و تکنولوژي مي پردازند. در مقابل اما فعالان اين بخش در شهرهايي مانند الپاسو، تگزاس، پوئبلو در کولو، سيوکس سيتي در آيوآ و لينکلن کمترين ميزان حقوق و دستمزد را دريافت مي کنند.
    
    مشوق هاي جالب
    درحالي که کارفرمايان در سال 2014 تمام تلاش خود را براي حفظ نيروهاي با استعداد و کارآزموده شان مي کنند، مشوق ها نقش مهمي در اين زمينه ايفا مي کنند. بر اساس اين گزارش، براي ايجاد فضاي کاري مناسب که در آن کارمندان احساس رضايت کرده و ميزان خلاقيت و موفقيت آنها هم بيشتر شود، بسياري از شرکت هاي تکنولوژي سعي مي کنند در کنار پاداش هاي مالي، از مشوق هاي متنوع و جالب استفاده کنند.
    اغلب اين شرکت ها سعي مي کنند مشوق هايي مانند دسترسي به غذاهاي سالم در طول هر روز کاري، ارائه فرصت هاي آموزشي رايگان، مرخصي هاي خانوادگي، خدمات درماني و سلامت در محل کار و فرصت سفرهاي تفريحي را به عنوان بهترين مشوق هاي کاري به کارمندان شان ارائه کنند.
    
    پردرآمدترين مشاغل IT
    در اين گزارش مشاغل مختلف حوزه IT و تکنولوژي از نظر ميزان حقوق و دستمزد دريافتي بررسي شده اند تا در نهايت بهترين و پردرآمدترين مشاغل در اين حوزه مشخص شود. بر اساس اين گزارشRobert Half Technology، پردرآمدترين مشاغل IT در بخش مديريت شبکه هستند. به اين ترتيب مدير ارشد بخش شبکه با حقوق سالانه بين 153 هزار دلار تا 246 هزار و 750 دلار بيشترين ميزان دستمزد را در ميان کارمندان بخش IT دريافت مي کند.
    مدير ارشد تکنولوژي که در اين بخش فعاليت مي کند حقوق سالانه اي بين 132 هزار و 250 دلار تا 205 هزار و 750 دلار دريافت مي کند. مدير ارشد امنيت هم دستمزد سالانه اي بين 126 هزار و 750 تا 189 هزار و 750 دلار دريافت مي کند. کمترين حقوق را در بخش مديريت شبکه، مديران IT حقوق سالانه بين 99 هزار تا 142 هزار و 250 دلار مي گيرند.
    دومين بخش پردرآمد در حوزه IT، در حال حاضر بخش توسعه اپليکيشن است که در آن طراح اپليکيشن با حقوق سالانه بين 109 هزار و 750 تا 148 هزار و 750 دلار بيشترين دريافتي را دارد.
    توسعه دهندگان اپليکيشن هاي موبايل هم حقوق سالانه بين 100 هزار دلار تا 144 هزار دلار مي گيرند. در نهايت اما توسعه دهندگان فني اپليکيشن ها با حقوق سالانه بين 94 هزار و 250 تا 130 هزار و 250 دلار کمترين ميزان دريافتي را در اين بخش دارند.
    بخش مشاوره و رايزني ادغام سيستم ها سومين بخش پردرآمد در حوزه IT به حساب مي آيد که مدير ارشد آن با حقوق سالانه بين 113 هزار و 750 تا 169 هزار و 500 دلار بيشترين حقوق اين بخش را مي گيرد، درحالي که مسوول حسابرسي IT در آن با حقوق سالانه بين 91 هزار و 500 تا 127 هزار دلار کمترين ميزان دريافتي را دارد.
    شاغلان بخش مديريت اطلاعات هم چهارمين جايگاه را از نظر درآمد در اختيار دارند. مدير ذخيره اطلاعات با حقوق سالانه بين 115 هزار و 250 تا 154 هزار و 250 دلار بيشترين ميزان دريافتي و تحليلگر ذخيره اطلاعات با حقوق سالانه بين 99 هزار تا 133 هزار و 750 دلار کمترين ميزان دريافتي را دارند.
    بخش اينترنت و تجارت الکترونيک پنجمين بخش پردرآمد در حوزه IT است. در اين بخش توسعه دهنده وب با درآمد سالانه بين 97 هزار و 750 تا 135 هزار و 250 بيشترين درآمد و مدير پيام رساني با درآمد سالانه بين 68 هزار و 500 دلار تا 99 هزار و 750 دلار کمترين ميزان حقوق را دارند.
    بخش ارتباطات شبکه اي هم ششمين بخش پردرآمد در حوزه IT است. در اين بخش مدير شبکه با درآمد سالانه بين 109 هزار و 250 تا 156 هزار و 500 دلار بيشترين دستمزد دريافتي و مهندس فني با درآمد سالانه بين 82 هزار و 750 تا 116 هزار و 750 دلار کمترين ميزان دستمزد دريافتي را دارند.
    
    پردرآمدترين مشاغل IT در سال ۲۰۱۴ / پيش بيني موسسه رابرت هالف تکنولوژي
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 3149 به تاريخ 11/12/92، صفحه 25 (بازار ديجيتال)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 209 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله مهندسي برق
متن مطالب شماره 4 (پياپي 4804)، زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است