|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه اعتماد93/2/4: شاد بودن همه چيز را تضمين مي كند
magiran.com  > روزنامه اعتماد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4274
شنبه 15 دي 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3291
magiran.com > روزنامه اعتماد > شماره 2944 4/2/93 > صفحه 9 (نسل چهارم) > متن
 
      


شاد بودن همه چيز را تضمين مي كند
گفت وگو با پديده اين روزهاي شبكه هاي اجتماعي

نويسنده: فرزانه قبادي

اين روزها فضاي مجازي مان تلخ شده، مدام خبرهاي تلخ را روي ديوارهاي مجازي مرور مي كنيم: خبرهايي كه نگران مان كرده يا حسي متناقض برايمان ايجاد مي كنند. خبر قصاص يك جوان يا گذشت ولي دم از خون آن ديگري، نمي دانيم بايد از اين گذشت ها خوشحال باشيم يا براي وجود چنين برنامه هاي پر طرفدار و پر تماشاچي ناراحت. نمي دانيم خبرهاي پشت ديوارهاي بلند و سنگي را باور كنيم يا تكذيب بزرگ ترها را تكذيب. فضاي مجازي مان مدتي است پر استرس تر و پر خبرتر شده. خبرهايي كه تلخي شان مي چربد به تمام خوشي هاي بهاري مان و شايد در ميان امواج سهمناكي كه هر از گاهي به سراغ اجتماع مجازي مان مي آيد به اين فكر كنيم كه چقدر اين اجتماع ناهنجار و افسار گسيخته شده، چقدر از كنترل خارج است و چقدر آلارم مي دهد. هشدار هايي كه امروز از كنارشان راحت عبور مي كنيم، شايد فردا گوش مان را بپيچانند و ما يادمان نيايد اين بي توجهي سهل انگارانه را. اما در بين تمام اين اتفاقات و تصاوير نگران كننده مدتي است كه نامي را بيشتر مي شنويم. دي جي حسين فسنقري: كسي كه در تصاويري كه در اينترنت دست به دست مي شود، با لبخندي بر لب سعي دارد تا مجلسي را كه نقش دي جي آن را دارد به بهترين شكل ممكن گرم كند. شبيه دي جي هايي كه تا به حال ديده ايم نيست، كت و شلوار براق به تن ندارد و موهايش روغن زده و مرتب نيست، تي شرت ساده يي به تن دارد و با حركات عجيبش سعي مي كند شور مجلس را بيشتر كند. نظرات مردم در رابطه با كليپ هاي حسين فسنقري بسيار متفاوت است، عده يي از اينكه توانسته اند چند دقيقه يي شاد شوند از ايشان تشكر مي كنند و لقب استاد به او داده اند و كليپ هايش را دست به دست مي كنند و مشتاقانه منتظر رسيدن كليپ هاي جديدند و برخي هم با اين سخن يك روزنامه هم عقيده اند كه: «پديده فسنقري همان رويه تاريك جانور ترسناك ذهن جمعي ما است.» و برخي هم به طرفداران ايشان انتقاد دارند كه چرا اينقدر اين پديده را پر رنگ كرده اند. اما به هر حال واقعيت اين است كه بر خلاف صفحات پر محتوايي كه در فيس بوك وجود دارد، صفحه هواداران حسين فسنقري توانسته در عرض دو هفته، نظر 100 هزار نفر را به خود جلب كند و ويديو هايش بالغ بر60 هزار بازديد داشته است كه شايد بتوان گفت اين هم به نوعي هشداري است كه از كنارش عبور مي كنيم. همين مساله بهانه يي شد تا به سراغ او برويم و ببينيم اين دي جي سبزواري كيست و چه مي كند و نظرش در مورد اين موج ايجاد شده چيست؟ ساده صحبت مي كند،
    ترجيع بند جملاتش «مردم» است. مي گويد: «من عاشق كشورم هستم، عاشق مردمم هستم و ارادتمند تمام مردمي كه در اين مدت به من لطف داشتند.» گپي مختصر و تلفني با حسين فسنقري داشتيم، تا كمي بيشتر با اين كپسول شادي آشنا شويم.
    ساده و صميمي با لهجه شيرين سبزواري اش به سوالات مان پاسخ داد.
    
    متولد چه سالي هستيد؟
    سال 61 در سبزوار به دنيا آمدم، در حال حاضر هم ساكن سبزوارم. چند سالي است كه ازدواج كرده ام و مهم ترين علاقه مندي ام هم موسيقي است.
    
    موسيقي را از چه سني شروع كرديد؟
    13سال است كه كار موسيقي مي كنم، خيلي علاقه دارم به ساز و موسيقي، اگر به من يك ضرب هم بدهند مي توانم با همان ساز يك مجلس را گرم كنم، از كودكي به موسيقي علاقه داشتم. كلااز شادي و خوشحالي لذت مي برم.
    
    در چه رشته يي تحصيل كرده ايد؟
    من ليسانس عمران از دانشگاه سبزوار دارم.
    
    گفتيد متاهليد، در مراسم ازدواج خودتان از دي جي ها راضي بوديد؟
    دوستانم به من لطف داشتند و مراسم را به شكل بسيار خوبي برگزار كردند، البته من خودم هم تا حدودي كنارشان بودم تا شادي بيشتري در مراسم باشد چون من فكر مي كنم موسيقي آدم ها را به وجد مي آورد. اينكه كسي يك ميكروفن دستش بگيرد و پشت كيبورد بايستد و آهنگي بزند به تنهايي جوابگو نيست. من دوست دارم مردم به وجد بيايند و شاد باشند و نيرو بگيرند.
    
    نخستين بار كي خبر دار شديد كه كليپ تان را روي اينترنت منتشر كرده اند؟
    تقريبا يك هفته پيش بود. من خودم صفحه شخصي ندارم در فيس بوك، اين كليپ را هوادارانم كه به من محبت داشتند روي اينترنت گذاشتند، آنقدر به من محبت دارند كه شرمنده مي شوم از اين برخورد و محبت مردم. من كلااهل اينترنت نيستم. دوستان به من خبر دادند كه تصوير يكي از مجالس روي اينترنت است.
    
    جالب ترين نكته يي كه در اين صفحات فيس بوكي ديديد چي بود؟
    من خودم صفحه شخصي ندارم اين صفحات را هوادارانم زحمت كشيدند و ايجاد كردند. بهترين نكته اين بود كه مردم از شادي و خنده حرف مي زدند، مي گفتند از ديدن اين كليپ شاد شديم و خنديديم. اينكه مردم روحيه خوب پيدا كردند و خوشحال شدند براي من بهترين چيز بود.
    
    فكر مي كنيد چرا در اين زمان كم اينقدر محبوب شديد؟
    مردم ما به شادي علاقه دارند، دوست دارند بخندند، شاد باشند، من خودم معتقدم كه خوب است هميشه لب آدم ها پر از خنده باشد، شادي همه چيز را تضمين مي كند، شما وقتي شاد هستيد همه چيز كمك تان مي كند كه يك زندگي بهتر و قشنگ تري داشته باشيد.
    
    به جز اجراي موسيقي در مجالس، شغل ديگري هم داريد؟
    در كنار اين كارهاي ديگر هم انجام مي دهم، پروژه هاي مرتبط با رشته تحصيلي ام هم اگر باشد با دوستان همكاري دارم. كار نقشه برداري و كارهاي ساختماني در حوزه عمران انجام مي دهم اما چون به كار موسيقي علاقه دارم، پيگير اين حوزه هم هستم.
    
    انتشار اين كليپ ها در اينترنت چقدر باعث شده كه كارتان رونق بگيرد؟
    من قبل از اين داستان هم مجلس هاي زيادي دعوت مي شدم. چون در شهرمان شناخته شده هستم، حدود 13 سال است كه كار موسيقي مي كنم، حتي براي اجراي برنامه در شهرهاي ديگر مثل شيراز و اصفهان هم دعوت مي شدم. حالاهم مردم تماس مي گيرند و مي گويند كه كليپ جديد بگذارم در اينترنت، من مي گويم من اصلااهل اينترنت نيستم، فيس بوك ندارم كه بخواهم كليپ جديد بفرستم.
    
    صفحه هواداران فيس بوكي شما در عرض دو هفته حدود 100 هزار لايك داشته، نظر شما در اين رابطه چيست؟ حرفي نداريد به اين مردم بزنيد؟
    اين از محبت مردم است. من گاهي از ديدن اين همه محبت اشك در چشمم جمع مي شود. در يك جمله كوتاه به مردم فقط مي گويم همه تون رو دوست دارم و عاشق همه تون هستم.
    
    چقدر خودتان را سانسور مي كنيد؟
    تا حدي كه مردم بپسندند و خوشحال باشند و تا جايي كه مردم از من توقع دارند سعي مي كنم شادشان كنم. سعي مي كنم تا جايي كه امكان داردخودم باشم و در خدمت مردم، براي شاد شدن مردم.
    
    چه آرزويي داريد؟
    آرزوي من آرزوي مردم است، دوست دارم هموطنانم هميشه شاد باشند و بخندند.
    
    در حوزه موسيقي دوست داريد كار مستقلي انجام دهيد به عنوان خواننده؟
    اگر در آينده فرصتش پيش بيايد چرا كه نه؟ البته تا به حال به طور جدي به اين مساله فكر نكرده ام اما اگر فرصتي پيش بيايد قطعا استفاده مي كنم.
    شاد بودن همه چيز را تضمين مي كند / گفت وگو با پديده اين روزهاي شبكه هاي اجتماعي
    


 روزنامه اعتماد، شماره 2944 به تاريخ 4/2/93، صفحه 9 (نسل چهارم)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 437 بار
    آثار ديگري از "فرزانه قبادي"

  «امپراتوري گل هاي سرخ» از پاريس تا تهران
فرزانه قبادي، اعتماد 22/6/97
مشاهده متن    
  روياهاي بلند مهتاب / تلاش براي جهاني شدن مهد سوزن دوزي ايران
فرزانه قبادي، اعتماد 20/6/97
مشاهده متن    
  چه تعداد از موزه ها ايمني و امنيت دارند؟ / آتش سوزي موزه ملي برزيل هشداري براي موزه هاي ايران
فرزانه قبادي، اعتماد 13/6/97
مشاهده متن    
  كم لطفي هاي مديران ميراثبه زنان فعال در صنايع دستي
فرزانه قبادي، اعتماد 5/6/97
مشاهده متن    
  تاريخ به روايت مخروبه هاي مجلل / گزارش «اعتماد» از وضعيت بناهاي تاريخي ماكو
فرزانه قبادي، اعتماد 4/6/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه مهندسي نقشه برداري و اطلاعات مكاني
متن مطالب شماره 4 (پياپي 904)، آذر 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است