|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران93/2/4: تازه هاي بازار
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 7026
سه شنبه 28 اسفند 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 5629 4/2/93 > صفحه 7 (پنج شنبه بازار كتاب) > متن
 
      


تازه هاي بازارکارآفريني و نوآوري
    «کارآفريني و نوآوري در اقتصاد مبتني بر دانش» عنوان اثري است از تان وي ليانگ با برگردان محمدباقر نوبخت، سيد کامران يگانگي و مهدي بازرگاني که توسط پژوهشکده تحقيقات راهبردي منتشر شده است. محيط تجارت الکترونيک، فرصت هايي براي مدل هاي تجاري، راه هاي جديد براي ساخت ارزش و دسترسي به بازارهاي جديد در سطح جهاني ايجاد مي کند، امروزه دانش يکي از مهمترين اشکال سرمايه فکري در شروع و ادامه يک تجارت است. اين پيشرفت ها در اغلب اقتصادها جنبش ايجاد کرده است اگرچه با چالش هايي هم همراه شده است. يک کارآفرين بايد بداند چطور از نخبگان فناوري که مسئول چنين تلاش هايي هستند، استفاده کند تا چالش هاي تجارت بر پايه دانش را از ميان بردارد. کتاب مذکور مجموعه مقالات و نقطه نظرات ارائه شده در همايشي است که سازمان بهره وري آسيا برگزار کرده است.
    
    
    مطالعات توسعه و مولفه منابع
    «مطالعات توسعه و مولفه منابع» عنوان کتابي است در دوازه فصل که به قلم عبدالرسول ديوسالار، غلامرضا حداد، مهرداد ناظري، زهرا ميراحسني، آمنه جعفري قدوسي و مهران شمس احمر فراهم آمده و انتشارات روزنه آن را منتشر کرده است. مطالب اين کتاب تلاشي است بومي در راستاي طرح و گسترش مباحث و مفاهيم پايه در برنامه ريزي توسعه به منظور استفاده بهينه از منابع در توسعه کشور. توجه به منابع ملي ايران و ساماندهي و تحليل آن مي تواند چشم اندازهاي نويني فراروي برنامه ريزان توسعه قرار دهد. در مقدمه کتاب مي خوانيم: توسعه و پيشرفت علاوه بر ابعاد اقتصادي – اجرايي، داراي ابعاد اجتماعي – فرهنگي نيز هست. ابعادي که مي توان اصلي ترين تجلي گاه آن را در نيل به وفاق و اجماع ملي و پي ريزي جامعه اي دانش بنيان يافت. به بيان ساده، جوامع به پيشرفت مورد انتظار خود دست نخواهند يافت مگر اين که در گام نخست، کشف و فراهم آوردن ابزارها و لوازم تحقق آن در شبکه در هم تنيده اي از نخبگان، مردم و دولت به دغدغه و خواست مشترک تبديل شود و هر يک متناسب با ظرفيت ها و قابليت هايشان مسئوليتي را عهده دار شوند.
    
    
    پرورش مارماهي
    «پرورش مارماهي» کتابي است به قلم آتسوشي يوسوي با برگردان دکتر محمدصادق علوي يگانه استاديار گروه زيست شناسي دريا دانشگاه تربيت مدرس که توسط انتشارات روزنه منتشر شده است. اين کتاب در هجده فصل از چگونگي پرورش مارماهي و گونه هاي مختلف آن، چرخه زندگي مارماهي ژاپني، روش پرورش آن در آب هاي جاري و ساکن تا شيوه طراحي و ساخت استخر پرورش مارماهي، بيماري ها و انگل هايش، بازاريابي، شيوه پخت و نحوه صيد را آموزش مي دهد. مترجم کتاب از استادان مطرح گروه شيلات شناخته مي شود. در مقدمه کتاب توضيح مي دهد که مارماهيان داراي فلس بوده و از نظر شرعي مشکلي براي مصرف خوراکي ندارند. لذا با توجه به تنوع اقليمي کشور ايران و در صورت رعايت ضوابط زيست محيطي مي تواند به فهرست گونه هاي آبزيان پرورشي کشورمان که از تنوع اندکي برخوردار است، افزوده شود. طبق برآورد سازمان جهاني خواروبار در سال 2011 ارزش افزوده پرورش مار ماهي در کشورهاي عضو اتحاديه اروپا بالغ بر 5/1 ميليارد دلار برآورد شده است.
    
    
    چه کسي، چه وقت، چه چيزي را اختراع کرد؟
    «چه کسي، چه وقت، چه چيزي را اختراع کرد؟» نوشته ديويد اليارد با برگردان محمداسماعيل فلزي توسط انتشارات مازيار به بازار آمد. نويسنده در اين کتاب تمام اختراع هايي را که در فاصله سال هاي 1500 ميلادي تا سال 2000 به ثبت رسيده و وارد چرخه توليد انبوه شده، يک به يک معرفي مي کند. اين کتاب راهنمايي است براي فناوري ها و اختراع ها و ابداع هايي که زندگي جوامع انساني را دگرگون کرده است و در حکم مکمل کتاب «چه کسي، چه وقت، چه چيزي را کشف کرد؟» از همين نويسنده است که قبلاً توسط همين ناشر راهي کتابفروشي ها شد. ديويد اليارد محقق، استاد و مشاور راهبردهاي دولتي، به مدت بيش از 30 سال رايزن علمي راديو – تلويزيون و مطبوعات در استراليا بوده است.
    
    
    درآمدي بر تاريخ فرهنگي بدن در ايران
    «درآمدي بر تاريخ فرهنگي بدن در ايران» نوشته محمد سعيد ذکايي و مريم امن پور توسط انتشارات تيسا منتشر شد. اثر حاضر، برش هايي از تاريخ فرهنگي بدن، به عنوان وجه مهمي از فرهنگ عمومي، حوزه اي حياتي و نسبتاً مغفول را با رويکردي تجربي و با منظري بين رشته اي در سنت مطالعات فرهنگي مورد توجه قرار مي دهد. ايده محوري نويسندگان کتاب اين است که اگرچه در مسير تحول هيجان ها و کنش هاي جسماني در بستر تاريخي ايران، دين مهم ترين عامل در تعين و نظم دهي به مصرف بدن و هنجارهاي مختلف آن در متن زندگي روزمره بوده است.
    
    
    هيجان رفتار و تن گفتار
    «هيجان رفتار و تن گفتار» کتابي است تاليف محمود اميري نيا که از سوي انتشارات آراسته قم منتشر شده است. کتاب مذکور بر مبناي تحليل رفتارشناسي و روانشناسي هوش هيجاني و زبان بدن، حاصل سال ها تدريس و پژوهش هاي شناختي رفتاري نويسنده است. به نظر نويسنده، دانش زبان بدن اگر قرار است نقشي در ارتباطات فرهنگي يا بين فرهنگي انسان ها داشته باشد اساساً نبايد وابسته به زبان يا فرهنگ خاصي باشد.
    
    
    زندان هايي که براي زندگي انتخاب مي کنيم
    «زندان هايي که براي زندگي انتخاب مي کنيم» يکي از آثار غيرداستاني دوريس لسينگ است که با ترجمه مژده دقيقي در سال 89 توسط انتشارات کندوکاو منتشر شد و هفته گذشته چاپ دوم آن به بازار آمد. نويسنده اين اثر که در کرمانشاه متولد شده بود و در سال 2007 در سن 87 سالگي جايزه نوبل ادبيات را گرفت، پيش از آن هم جايزه ادبي پرنس آستورياس به دليل آثار ادبي درخشان در دفاع از آزادي و آرمان هاي جهان سوم به او اهدا شده بود.
    
    
    دفتر يادداشت هاي روزانه يک نويسنده
    «دفتر يادداشت هاي روزانه يک نويسنده» اثر فئودور داستايوفسکي با ترجمه ابراهيم يونسي پس از سال ها انتظار، سرانجام مجوز چاپ گرفت و توسط انتشارات معين در سه مجلد منتشر شد. نويسنده در اين اثر، فلسفه سياسي خود را شرح و توضيح مي دهد. داستايوفسکي در اين کتاب به بسياري از مسائل مهمي مي پردازد که روسيه پس از آزادي دهقانان با آن ها مواجه بود.
    تازه هاي بازار
    


 روزنامه ايران، شماره 5629 به تاريخ 4/2/93، صفحه 7 (پنج شنبه بازار كتاب)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 158 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه مطالعات زبان و گويش هاي غرب ايران
متن مطالب شماره 24، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است