|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه جام جم93/4/2: هاونگ؛ خنديدن در كنار مردم
magiran.com  > روزنامه جام جم >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 5244
سه شنبه 15 آبان 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2835
magiran.com > روزنامه جام جم > شماره 4004 2/4/93 > صفحه 3 (راديو و تلويزيون) > متن
 
      


گپ 
هاونگ؛ خنديدن در كنار مردم


نويسنده: مجيد احمدي

برنامه «هاونگ» به تهيه کنندگي محمد کريمي يزدي و اجراي امين نبي ‎الهي از شبکه نسيم پخش مي شود. در اين برنامه سعي شده با پخش تصاوير و فيلم هاي ديدني و جالب که در شبکه هاي مجازي به اشتراک گذاشته مي شود، دقايقي خنده را بر لبان مخاطبان بياورد.
    براي آشنايي بيشتر از چگونگي ساخت اين برنامه و مسائل مطرح شده در آن با محمد کريمي يزدي به گفت وگو نشستيم:
    
    درباره برنامه هاونگ و ساختارش برايمان بگوييد؟
    اين برنامه در فضاي استوديو ضبط شده است. نخستين بخش برنامه مربوط به ويدئوهاي موجود در فضاي مجازي است که محتواي طنز دارد و اتفاقات و لحظه هاي جالب را به تصوير مي کشد. بخش ديگر برنامه، تريبون خنده نام دارد. اين تريبون در مکان هاي مختلف شهر قرار مي گيرد، مردم پشت آن مي ايستند و لطيفه، شيرين کاري يا آواز اجرا مي کنند.
    بخش نمايش عکس هاي جالب و خنده دار نيز قسمت ديگر برنامه است که در اين بخش مجري راجع به هر تصوير توضيحات کوتاه و نکات جالب مربوط به هر عکس را در قالب طنز بيان مي کند. آرزوهاي قشنگ نيز بخش ديگر برنامه هاونگ است که در اين قسمت سراغ شغل هاي گوناگون رفته و هر کسي در مورد آرزوهايش به زبان ساده خود صحبت مي کند. بخش پاياني برنامه، قسمت لطيفه هاست که لطيفه هاي ارسالي از طرف مخاطبان از سوي مجري خوانده مي شود.
    ساخت اين برنامه از قبل از عيد کليد خورد. در ابتدا قرار بود فقط ويدئوهاي ارسالي مردم را پخش کنيم، ولي هنوز ما براي مردم ناشناس بوديم و نمي توانستيم زياد روي ويدئوهاي مردم حساب کنيم و البته در اين راه برخي محدوديت هايي را نيز داشتيم پس به اين فکر افتاديم که بايد در ابتدا برنامه هاونگ را به مردم بشناسانيم تا راه ارتباط برقرار کردن با آنها هموارتر باشد.
    
    يکي از بخش هاي برنامه استفاده از لطيفه هايي است که مردم براي برنامه مي فرستند. با توجه به کثرت برنامه هاي طنز شبکه نسيم و شباهت برخي از بخش هاي برنامه ها به يکديگر فکر نمي کنيد اين بخش کمي تکراري شده باشد؟
    ما نيز به همين نتيجه رسيده ايم و قصد داريم بخش هايي از برنامه را حذف و قسمت هاي ديگري جايگزين آن کنيم که يکي از آنها بخش لطيفه هاست که تغيير خواهد کرد. ما بخش جديد را هم به مديران شبکه نسيم اعلام کرده ‎ايم؛ ولي هنوز تائيد نکرده اند. در سري جديد مشارکت مردم بيشتر خواهد شد تا علاوه بر اين که حضور مردم در برنامه هاونگ پررنگ تر شود، بتوانيم از آنها در ساخت برنامه هم استفاده کنيم.
    
    يکي از بخش هاي برنامه، تريبون خنده است. کمي در اين باره توضيح دهيد که جامعه هدفش کجاست؟ شايد براي بسياري از مردم اين پرسش پيش آمده باشد که اين تريبون دقيقا کجاست تا بتوانند پشت آن قرار گيرند؟
    هدف اصلي اين بخش برنامه اين است که مردمي را که نمي توانند از طريق اينترنت در برنامه حضور داشته باشند، به برنامه بياوريم؛ حتي در بخش هايي هم مجري برنامه (امين نبي الهي) مي گويد که شايد خيلي ها که طنز شيريني هم دارند نتوانند در برنامه حضور داشته باشند و نمي توانند خود را نشان دهند. به همين دليل ما تريبون خنده را راه اندازي کرديم و آن را در سطح شهر تهران نصب مي کنيم تا مردم بتوانند در برنامه حضور بيشتري داشته باشند.
    ما در تهران و در بيشتر مراکز اصلي اين تريبون را قرار داديم و سعي کرديم در ميدان هايي حضور داشته باشيم که شناخته شده و محل تجمع مردم است.
    
    چرا فقط شهر تهران؟
    در ابتدا مي خواستيم اين تريبون را به شهرستان ها هم ببريم، اما برنامه «نسيم استان ها» هم از شبکه نسيم پخش مي شود. به همين دليل ما نمي توانستيم به شهرستان ها برويم، چون در کار توليد مراکز استان خلل ايجاد مي شود.
    
    يکي از بخش هاي ديگر برنامه آرزوهاي قشنگ است که به عقيده من کمي به سمت تکرار رفته و آرزوهايي که پخش مي شود مشابه يکديگر است؟
    دقيقا همين طور است. ما در ابتدا مي خواستيم نام اين بخش را «آرزوهاي محال» بگذاريم، ولي با تغييراتي که داده شد نام اين بخش به «آرزوهاي قشنگ» مبدل شد. همه مردم ما يک آرزوي قشنگ دارند که سلامتي است و اين تقريبا در تمام برنامه گفته مي شود و باعث يکنواختي برنامه نيز شده است.
    در سري جديد برنامه ساختار اين بخش را هم تغيير داديم و قرار شد که مردم از آرزوهاي خود فيلم بگيرند و براي ما از طريق سايت برنامه بفرستند؛ البته بايد رعايت کنند که اين تصاوير قابل پخش باشد.
    
    يکي از بخش هاي عمده برنامه پخش فيلم هايي است که از روي سايت ها و شبکه هاي اجتماعي برداشته مي شود. به نظر شما اين ورود به حريم خصوصي مردم و نقض آن نيست؟
    اين فيلم ها را نويسنده ها و بخش تحقيق ما، خانم ها نسيم صباغان و مريم بابايي انتخاب کرده و از روي اينترنت برداشته و بعد از پالايش آنها را آماده پخش مي کنند. ما از فيلم هايي استفاده مي کنيم که در اينترنت پخش شده و ديگر شامل حريم خصوصي افراد نيست. کسي هم تاکنون اعتراضي به خاطر پخش فيلمش از برنامه «هاونگ» نکرده است. ما يک سري نکات را نيز در نظر مي گيريم که مبادا حريم خصوصي مردم را نقض کنيم. البته در بسياري موارد نگاه ما به اين فيلم ها صرفا سرگرمي نيست، بلکه نگاهي انتقادي به برخي مسائلي است که در فيلم ها ديده مي شود.
    
    
    گپ: هاونگ؛ خنديدن در کنار مردم
    


 روزنامه جام جم، شماره 4004 به تاريخ 2/4/93، صفحه 3 (راديو و تلويزيون)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 389 بار
    آثار ديگري از "مجيد احمدي"

  حراج تهران و يك دنيا سلفي
مجيد احمدي، اعتماد 24/10/96
مشاهده متن    
  لبخندي كه «بهار» مي شود / وقتي عروسك ها براي زدودن غم از دل عابران آستين بالا مي زنند
مجيد احمدي نيا، ايران 20/10/96
مشاهده متن    
  جان ما زير اين سقف در امان نيست / دغدغه دانشجويان ساكن در خوابگاه هاي تهران از زلزله
مجيد احمدي نيا، ايران 10/10/96
مشاهده متن    
  و گنجي كه رفت و قرار است بيايد
مجيد احمدي، اعتماد 9/10/96
مشاهده متن    
  نقاشيخط دستمايه فرصت طلبان شده است / با مهرداد فلاح و شيرهاي به نمايش درآمده اش
مجيد احمدي، جام جم 12/12/94
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه خيال ابريشم
متن مطالب شماره 6-7، آذر و دي 1396را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است