|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه اعتماد93/5/23: رييس جمهور:در برابر تخريبگران سكوت نمي كنيم
magiran.com  > روزنامه اعتماد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4248
چهار شنبه 14 آذر 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3291
magiran.com > روزنامه اعتماد > شماره 3032 23/5/93 > صفحه 2 (سياسي) > متن
 
      


رييس جمهور:در برابر تخريبگران سكوت نمي كنيم
    گروه سياسي| حسن روحاني ديروز خيلي ها را از اشتباه درآورد. روشن كرد كه مخاطب حرف هاي دو روز پيش او چه كساني هستند. روشن كرد كه هنوز او و دولتمردانش از نقد استقبال مي كنند و دولتش پرچمدار نقد است اما قرار نيست كه در برابر تخريبگران سكوت كند. از ويژگي هاي يك منتقد گفت و تاكيد كرد كه در اين ميان عده يي هستند كه نه منتقد هستند و نه مخالف اما طي ؟الي ؟ماه گذشته، مشغول كارشكني و اتهامات ناروا و دروغ پراكني بوده اند و دولت در برابر آنان سكوت كرده است، اما قرار نيست كه دولت در برابر آنهايي كه صرفا به دنبال تخريب و كارشكني هستند و مدتي است كه از اتاق فكر به اتاق عملياتي وارد شده اند سكوت كند. او اما تاكيد كرد كه هيچ كس قادر نيست اين پرچم را پايين بياورد و مخاطب او در جمله و كلمه يي كه در وزارت امور خارجه بيان كردم و نقطه مقابل «شيردل» بود، نه منتقدين و مخالفين، بلكه كساني بودند كه صرفاً به دنبال تخريب و كارشكني هستند و مدتي است كه از اتاق فكر به اتاق عملياتي وارد شده اند و بدانند كه در برابر تخريبگران سكوت نمي كنيم. به گزارش ايسنا، گزيده هايي از اظهارات حسن روحاني كه صبح چهارشنبه در جلسه هيات دولت صحبت مي كرد به شرح زير است:
    براساس آموزه هاي قرآن، زير بار ظلم و فشار نمي رويم و آنهايي كه مي خواهند به انتخاب مردم و منافع ملي به دلايلي پشت كنند بايد بدانند كه نظام نيز با آنها صريح سخن خواهد گفت.
    هميشه بايد بهترين واژه ها را برگزينيم و واژه هايمان بايد بازدارنده باشد. بر اين باور هستيم حتي در برابر تخريب كنندگان هم بايد از واژه هاي احسن استفاده كرده و بهترين قالب ها را برگزينيم، اما در عين حال افرادي كه بخواهند در مسير توسعه كشور معضلي بيافرينند، فكر مي كنم همين موضع گيري هاي مقطعي برايشان كافي باشد تا بدانند كه از اقدامات آنها مطلع بوده و در مقابل آنها سكوت نخواهيم كرد.
    گروه و اقليتي وجود دارند كه نه منتقد و نه مخالف دولت هستند و طي ؟الي ؟ماه گذشته، مشغول كارشكني و اتهامات ناروا و دروغ پراكني هستند كه البته دولت در مقابل آنها هم صبر و تحمل كرده و باز هم اين كار را ادامه خواهد داد.
    امروز به جايي رسيده ايم كه براي حفظ منافع ملي و رفع معضلات و توسعه كشور اگر ببينيم، گروه و اقليتي در گوشه و كنار از اتاق فكر خارج شده و وارد اتاق عملياتي شده اند، بايد بدانند كه دولت هم از اقدامات آنها آگاه است و هم در اين زمينه جملات متناسب با تخريب آنها را به كار خواهد برد.
    در يكي دو روز گذشته عده يي هياهو و سر و صدا به راه انداختند. به دوستان و اعضاي دولت مي گويم بعضي اوقات بايد شرايطي پيش بيايد تا همه هر چه در دل دارند بيرون بريزند و در چنين شرايطي مي توان رسانه ها، ياران ضعيف و قوي، موافقين و مخالفين واقعي را بهتر شناخت.
    دولت به دنبال وحدت، انسجام، يكپارچگي و محبت بوده و معتقديم كه دولت، مجلس شوراي اسلامي و قوه قضاييه براي اجراي قوانين و مقررات كشور و اجراي سياست هاي كلي مورد نظر مقام معظم رهبري، نبايد بگذارند يك عده مسائل حاشيه يي را به عنوان مسائل روز مطرح كنند و بايد به دنبال مطالبات اصلي كشور و مردم باشيم.
     نبايد كاري كنيم كه اين سرمايه اجتماعي كه دستاورد بسيار بزرگي براي نظام است، صدمه ببيند و اين سرمايه اجتماعي را كه با هدايت ها و بيانات مقام معظم رهبري تقويت شده، بايد حفظ و بيش از پيش تقويت كنيم.
    اين دولت از روز اول از انتقاد استقبال كرده و امروز بيش از ديروز و فردا بيش از امروز از انتقاد استقبال مي كند، معتقديم اگر انتقاد در جامعه نباشد، آن جامعه دچار انحراف شده و حتي ممكن است دچار فساد شود.
    انتقاد و نقد يك ضرورت و وظيفه است و همان است كه در قرآن به عنوان امر به معروف و نهي از منكر بر آن تاكيد شده است و همه ما بايد نسبت به يكديگر آمر به معروف و ناهي از منكر باشيم.
    از ديدگاه دولت نه تنها منتقدين مخصوصاً منتقدين دلسوز، عزيز و مورد احترام ما هستند، بلكه حتي رقباي سياسي كه بعضاً انتقادشان به شكلي است كه ممكن است تحمل آن سخت باشد، هم مورد احترام بوده و از آن استقبال مي كنيم.
    دولت نه تنها از انتقادات نمايندگان محترم مجلس و اساتيد دانشگاه استقبال مي كند، بلكه معتقد است همه مردم اعم از زن و مرد، روستايي و شهري بايد نقد كند و دولت حتي از انتقادات تند هم استقبال مي كند، مخصوصاً اگر جهت گيري آن انتقاد دلسوزانه و سازنده باشد.
    گاهي ممكن است فردي به هر دليلي با دولت مخالف باشد، يا منافع خود را در اين دولت نبيند و يا اساساً افرادي باشند كه قواعد بازي را در دنياي سياست بلد نيستند، آنها هم حق دارند با دولت مخالفت كرده و انتقاد كنند. مگر همه مردم جامعه موظف هستند حامي دولت باشند؟
    اگر گروه و اقليتي با دولت مخالف باشند اشكالي ندارد و در چارچوب قانون و مقررات مي توانند، انتقاد كنند البته اين موضوع به معناي تهمت، دروغ و افترا نيست و مخالفت منطقي از نظر دولت هيچ اشكالي ندارد و از آن استقبال مي كند.
    
    استيضاح حق نمايندگان مجلس است
    مجلس شوراي اسلامي و نمايندگان محترم مجلس هر جا كه در قانون لازم بدانند كه سوال و استيضاح بكنند، دولت اين را حق قانوني آنها دانسته و به آن احترام مي گذارد و اميدوار است نتيجه بررسي، اعتماد بيشتر به وزير علوم باشد. دكتر فرجي دانا را فردي لايق، دانشمند، تحصيلكرده، مدير و مدبر و با اخلاق مي دانم و امروز بيش از آنچه در روز اول از لياقت هاي او مطلع بودم، در عمل، ويژگي هاي اخلاقي ايشان را بيشتر لمس كردم. دانشگاه از جايگاه ويژه يي برخوردار است و در يك سال گذشته شاهد فضاي، نشاط و آرامش در دانشگاه ها بوده ايم.
    هيچ وقت در فضاي دانشگاه مانند ؟آذر سال گذشته، شاهد چنين فضاي آرام در عين حال بانشاطي در دانشگاه ها نبوده ايم و بدون اينكه فضاي تنش و درگيري وجود داشته باشد، همه تفكرات، ديدگاه ها و نظرات خود را مطرح كردند و اين بسيار ارزشمند است و نشان دهنده آن است كه فضاي بسيار مناسبي در دانشگاه ها حاكم شده است.
    مهرماه و روزهاي شور و نشاط در مدارس و دانشگاه ها نزديك است و دلمان مي خواهد وزير علوم با قدرت و راي بيشتر در دانشگاه ها حضور فعالي داشته باشد و فضاي علمي و ديني و اخلاقي در دانشگاه ها روزبه روز تقويت شود.
    با اقدامات انجام شده، بخش مهمي از مشكلات اقتصادي را پشت سر گذاشته ايم و امروز در حال مبارزه با غول خطرناك اقتصادي يعني ركود هستيم.
    اميدواريم مذاكرات هسته يي به نقطه يي كه مورد نظر مردم كشورمان است، برسد كه هم حقوق ما بيش از گذشته تثبيت شده و هم تحريم هاي غيرقانوني براي هميشه برداشته شود و بتوانيم روابط نزديك تر و بهتري با دنيا برقرار كنيم.
    دولت مبارزه با فساد را شروع كرده و البته به خوبي آگاه است كه مبارزه با فساد، عكس العمل كساني كه اين مبارزه خوشايندشان نيست را به دنبال خواهد داشت، اما مبارزه با فساد وظيفه و خواست دولت است و در اين راه به دنبال اين نيستيم كه اگر پرونده يي وجود دارد آن را در جامعه افشا كنيم، بلكه هدف دولت اين است كه بيت المال، به خزانه كشور بازگردد.
    مردم بايد چهره كساني را كه خدمت صادقانه كردند و يا خداي ناكرده افرادي را كه از سمت هاي خود سوءاستفاده هايي داشته اند، بشناسند و دولت با جديت، مبارزه با فساد را ادامه خواهد داد.
    رييس جمهور:در برابر تخريبگران سكوت نمي كنيم
    


 روزنامه اعتماد، شماره 3032 به تاريخ 23/5/93، صفحه 2 (سياسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 351 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه بين المللي نانو علم و فناوري
شماره 4 (پياپي 1404)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است