|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد93/6/19: غول صنعتي «مينو» بورسي مي شود
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4591
پنج شنبه 5 ارديبهشت 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 3293 19/6/93 > صفحه 10 (بورس) > متن
 
 


غول صنعتي «مينو» بورسي مي شود
در حاشيه بازديد مديران هلدينگ اقتصادي و خودكفايي آزادگان مطرح شد

نويسنده: مليحه ابراهيمي


    
    گروه بنگاه هاي اقتصادي، ورود شرکت هاي «اقتصادي و خودکفايي آزادگان»، «پخش قاسم ايران» و «دارويي، بهداشتي و آرايشي مينو» به بازار سرمايه؛ اين خبر را فرهاد رمضان، مديرعامل شرکت اقتصادي و خودکفايي آزادگان (هلدينگ شرکت هاي گروه صنعتي مينو) در بازديد از روزنامه «دنياي اقتصاد»، اعلام کرد. رمضان گفت: شرکت خودکفايي آزادگان تا پايان شهريور ماه به بورس، پخش قاسم ايران تا پايان شهريور ماه به فرابورس و دارويي مينو نيز تا پايان آذرماه به فرابورس معرفي مي شوند.
    وي به همراه تيم مديران عامل اين هلدينگ در بازديد از روزنامه «دنياي اقتصاد»، ضمن تاکيد بر تاثيرگذاري اين روزنامه در عرصه فعاليت هاي اقتصادي و رسانه اي، گفت: روزنامه «دنياي اقتصاد» به عنوان يکي از مهم ترين روزنامه هاي اقتصادي در کشور همواره مخاطبان خاص خود در حوزه هاي اقتصادي به ويژه بازار سرمايه را دارد.
    
     مينو 12 درصد صنعت بيسکويت سازي کشور را در اختيار دارد
    رمضان در ادامه ضمن بازديد از بخش هاي مختلف روزنامه «دنياي اقتصاد»، در گفت وگو با خبرنگار ما گفت: گروه صنعتي مينو 12 درصد کل صنعت بيسکويت کشور را در اختيار دارد.
    وي با بيان اينکه تمامي شرکت هاي بيسکويت و شکلات سازي به نوعي از اين شرکت منشعب شده اند، اظهارکرد: تمامي نيروهاي انساني که گروه صنعتي مينو در دوران 50 سال فعاليت خود تربيت کرده است، اکنون به نوعي در شرکت ها و مجموعه هاي ديگر فعال شده اند و اين نشان از قدمت و تاثيرگذاري مينو دارد.
    مديرعامل هلدينگ شرکت هاي صنعتي مينو با اشاره به فعاليت هاي صادراتي اين گروه، گفت: محصولات ما به خاورميانه و حتي کشورهاي دور دست همچون ژاپن، کانادا و استراليا صادر مي شود و اين مجموعه توانايي رقابت با محصولات کشورهاي ديگر از نظر استانداردسازي و کيفيت در توليد را دارد.
    رمضان با اشاره به ورود اين شرکت تا پايان شهريور ماه به بورس اوراق بهادار، اظهارکرد: اين مجموعه به عنوان سهامي عام ثبت شده است و مراحل معرفي به بورس در حال انجام است.
    وي ادامه داد: اين هلدينگ داراي 67 هزار سهامدار است که عموما آزادگان هستند و گردش مالي سالانه اين مجموعه سه هزار و 400 ميليارد تومان است.
    وي با اعلام اينکه از مجموعه شرکت هاي زيرگروه، شرکت پخش قاسم ايران نيز تا پايان شهريور ماه به فرابورس مي رود، ادامه داد: شرکت دارويي، آرايشي و بهداشتي مينو نيز تا پايان آذرماه سال جاري وارد فرابورس خواهد شد.
    رمضان سرمايه شرکت اقتصادي و خودکفايي آزادگان را 15 ميليارد و 300 ميليون تومان اعلام کرد و افزود: پس از معرفي به بورس براساس ضوابط برنامه ارتقاي سرمايه خواهيم داشت.
    وي با اشاره به تصميم اين مجموعه براي افزايش سرمايه از محل سود انباشته، اظهار کرد: قرار است سرمايه شرکت اقتصادي و خودکفايي آزادگان از 15 ميليارد تومان سرمايه ثبتي به 35 ميليارد تومان افزايش يابد.
    
     تعديل مثبت شرکت هاي گروه صنعتي مينو در 6 ماهه دوم
    مديرعامل هلدينگ شرکت هاي گروه صنعتي مينو همچنين با اشاره به کسب مجوز گروه صنعتي مينو براي افزايش قيمت 20 درصدي محصولات از سازمان حمايت از مصرف کننده، گفت: براساس اين مجوز گروه صنعتي مينو اجازه دارد از ابتداي شهريور ماه قيمت محصولات را افزايش دهد که ما با يک برنامه زمانبندي مشخص در اين زمينه اقدام مي کنيم.
    وي افزود: اين افزايش قيمت موجب تعديل مثبت مي شود که در 6 ماه دوم سال در بودجه گروه اعمال مي شود.
    
     افزايش سرمايه سه شرکت زير گروه مينو
    رمضان همچنين از افزايش سرمايه شرکت هاي پارس مينو از 42 ميليارد به 70 ميليارد تومان و صنعتي مينو(خرمدره) از 42 ميليارد به 50 ميليارد تومان خبر داد و افزود: شرکت شوکوپارس نيز 476 درصد افزايش سرمايه خواهد داشت.
    وي ادامه داد: شرکت دارويي، بهداشتي و آرايشي مينو نيز از محل مطالبات سهامداران عمده 10 ميليارد تومان افزايش سرمايه خواهد داشت.
    وي با اشاره به اينکه مجموعه گروه صنعتي مينو به دنبال ازدياد ثروت براي سهامداران خود است، افزود: با ورود شرکت اقتصادي و خودکفايي آزادگان به بورس در اواخر شهريورماه امسال، زمينه هاي لازم براي اين موضوع فراهم مي شود.
    وي با اشاره به استراتژي گروه صنعتي مينو براي تنوع بخشي به پرتفوي اين مجموعه، اظهار کرد: حضور در عرصه ساخت و ساز و حمل و نقل، گسترش و توسعه شرکت هاي دارويي براي توليد داروهاي مکمل و همچنين تنوع بخشي و توليد موادغذايي سالم و مغذي از جمله برنامه هاي اين گروه است.
    رمضان افزود: در زمان حاضر گروه صنعتي مينو صاحب بخشي از سهام سيمان قشم و يزد است و اين مجموعه در بازار قير و آسفالت نيز سرمايه گذاري هايي انجام داده است. وي با اشاره به فعاليت بيش از50 سال شرکت مينو، به ضرورت معرفي اين برند در ميان نسل جديد و تقويت آن در جامعه تاکيد کرد و گفت: در اين راستا برنامه هايي براي عرضه رايگان محصولات مينو در مدارس ابتدايي و راهنمايي شهرهاي محروم و همچنين حضور در فيلم هاي سينمايي و سريال هاي محبوب تلويزيوني داريم که بخشي از آن در حال اجرا است.
    وي حمايت مالي از فيلم سينمايي شهر موش ها را از جمله اين موارد خواند.
    
     معرفي سه محصول جديد مينو به بازار
    مديرعامل شرکت اقتصادي و خودکفايي آزادگان همچنين به برنامه هاي اين گروه براي توليد سه محصول جديد اشاره کرد و گفت: پاستيل مصرفي سوپرمارکت ها، پاستيل دارويي و چيپس سه محصولي است که گروه صنعتي مينو در نظر دارد به محصولات خود اضافه کند.
    غول صنعتي «مينو» بورسي مي شود / در حاشيه بازديد مديران هلدينگ اقتصادي و خودکفايي آزادگان مطرح شد
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 3293 به تاريخ 19/6/93، صفحه 10 (بورس)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 617 بارآثار ديگري از "مليحه ابراهيمي"

  صنعت پولساز جهاني / گزارشي از سرمايه گذاري هاي تمام نشدني كشورهاي توسعه يافته دنيا در حمل ونقل ريلي
مليحه ابراهيمي، دنياي اقتصاد 25/6/96
مشاهده متن    
  گام جديد تامين مالي در راه آهن / راه اندازي نخستين صندوق پروژه هاي ريلي در بازار سرمايه
مليحه ابراهيمي، دنياي اقتصاد 2/2/96
مشاهده متن    
  بازاريابي چه جايگاهي در ميان شركت هاي ايراني دارد؟
مليحه ابراهيمي، دنياي اقتصاد 20/11/95
مشاهده متن    
  فصل ايستگاه هاي جديد / طرح جامع توسعه 30 ايستگاه راه آهن كشور
مليحه ابراهيمي، دنياي اقتصاد 16/11/95
مشاهده متن    
  آيا ايران ناگزير از توسعه حمل ونقل ريلي است؟
مليحه ابراهيمي، دنياي اقتصاد 19/10/95
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله راهبرد سياسي
متن مطالب شماره 4 (پياپي 7)، زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است