|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران93/6/26: نفوذ شيطاني «قدرت پنهان»
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 7000
يك شنبه 28 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 5746 26/6/93 > صفحه 12 (شوك امروز) > متن
 
      


نفوذ شيطاني «قدرت پنهان»
رازهاي شكست يك زن كه مدعي نجات ماورايي زنان و دختران است


گروه شوک: اين روزها شبکه هاي نوظهوري به جاي رمل و اسطرلاب، دعانويسي و طالع بيني در کنج پستوي خانه ها، از طريق شبکه هاي ماهواره اي به خانه ها نفوذ مي کنند تا در گستره جهاني به فريب ساده دلاني در ميان اعضاي خانواده ها بپردازند و به بهانه بخت گشايي دختران، معالجه بيماران صعب العلاج و يا يافتن گنج هاي پنهان ثروت هاي نامشروع کلاني به چنگ بياورند. عامل مستقيم هر يک از اين شبکه هاي کلاهبرداري معمولاً زني است که بر صحنه تلويزيوني ظاهر مي شود و ساده دلاني را که هر يک نياز و مشکلي دارند شکار مي کند.زني که خود را صاحب «قدرت پنهان» مي داند، مدعي است از طريق يک آينه صدساله مي تواند بيماران لاعلاج را شفا دهد، شوهران نامهربان را سر مهر آورد، بخت بسته دختران را بگشايد و... .
     *خانم مينا!... من زني 30 ساله هستم و فرزند دارم. شوهرم مدت يک سال است گم شده، چه کنم؟
    -خانم عزيز، گل من! براي يافتن شوهرتان بايد يک آينه صدساله، يک متر پارچه حرير و يکصد شمع تهيه کنيد و برايم بفرستيد...تهيه «آينه صدساله» ترفندي است که از جانب زن مدعي «قدرت پنهان» براي همه تماس گيرندگان مطرح مي شود .
     *خانم مينا! آينه صدساله را از کجا تهيه کنيم؟
     تماس گيرنده جوابي که مي شوند اين است:
    -خانم گل من! پول بفرستيد ما آينه صدساله را پيدا مي کنيم و در همين جا مبلغ چند صد ميليون تومان براي خريد آينه مطرح مي شود و اين آغاز کلاهبرداري است.
    اين زن مدعي قدرت پنهان از طريق شبکه اي در نقاط مختلف جهان از جمله داخل کشور عواملي در نظر گرفته تا پول هاي خريد آينه صدساله کذايي را از حاجت مندان ساده دل دريافت مي کنند و به حساب اين شبکه کلاهبرداري – از طريق صراف ها- انتقال مي دهند.اخيراً يکي از شاکيان که در تهران در دام فريب اين رمالي تلويزيوني افتاده در مراجعه به کلانتري نواب تهران گفته بود:
    -با ديدن برنامه ماهواره اي به نام «قدرت پنهان» که از يک شبکه ماهواره اي پخش مي شود با اين زن کلاهبردار آشنا شدم تا بيماري مغزي يکي از افراد فاميل را معالجه کند.
    گردانندگان اين شبکه رمالي پيشنهاد دادند يک آينه صدساله بخرم و برايشان بفرستم و اگر چنين آينه اي پيدا نکردم بايد 100 ميليون تومان براي خريدش بفرستم تا خودشان تهيه کنند. سپس براي پرداخت پول مرا به جواني معرفي کردند که پول را پرداختم اما پس از مدت ها فهميدم فريب خورده ام.
    در جريان تحقيقات پليسي روشن شد که تعدادي زن و مرد به همين طريق در تهران و شهرستان ها براي معالجه بيماري يا تقاضاهاي ديگر بابت خريد آينه به عوامل زن مدعي قدرت پنهان مبالغي پرداخته اند و بعد پي برده اند که فريب خورده اند.
    اين زن مدعي قدرت پنهان که 43 سال سن دارد براساس پرونده اتهامي، در کودکي پس از مرگ والدينش همراه مادربزرگش به امريکا و سپس به کانادا مهاجرت کرده و به دليل اختلال جنسيتي او را از مدرسه مخصوص کاتوليک ها اخراج کرده اند. در 16 سالگي در يک کاباره در شهر اتاوا مشغول کار شده تا اين که يکي از کارکنان کاباره به او پيشنهاد ازدواج داده اما پس از پنج ماه جدا شده اند.اين زن که «مينا-م» نام دارد در جريان اين ازدواج با يک مرد امريکايي ساکن اتاوا – از مشتريان کاباره- رابطه پنهان برقرار کرده بود که به همين خاطر از شوهر اولش جدا شده و با او ازدواج کرد ولي پس از دو ماه – به دليل مسائلي- که خود مي گويد از او هم جدا شد.«مينا-م» مي گويد: پس از اين تجربه هاي تلخ دوباره نزد مادربزرگم برگشتم و به تورنتو رفتم. در همان ماه اول زندگي جديدم در تورنتو زماني که به بيماري افسردگي دچار شده بودم در يک سمينار شرکت کردم و با قدرت پنهان آشنا شدم. از همان ابتداي کار مردم استقبال شديدي از قدرت پنهان کردند و بيماران بسياري شفا گرفتند و اين باعث انگيزه هاي تازه اي در من شد. وي براي اينکه متقاضيان قدرت پنهان پول خريد آينه برايش بفرستند در پيامي به مخاطبانش گفته:
    -هفته گذشته ما يک سرطاني داشتيم که براي تهيه امکانات از قبيل آينه و... بموقع پول را به ما رسانده و الان جواب خوبي گرفته ولي در مقابل چند نفر بودند که يکي به خاطر طلسم سياه با قدرت پنهان تماس گرفته بود که الان نصف پول را به ما رسانده و ما براي او آينه خريداري کرده ايم و الان مي گويد بقيه پول را ندارم و بايد صبر کنيد.
    بعد اين مدعي قدرت پنهان براي جلب هر چه سريع تر بقيه پول هاي درخواستي اعتراض مي کند: «ما در اينجا کمبود جا داريم، نمي توانيم براي نگهداري آينه هاي شما که خريده ايم نقش يک انباردار را بازي کنيم. نگهداري از وسايل خودش يک انبار جداگانه مي خواهد.»
    بعد اين زن مدعي قدرت پنهان توصيه مي کند:
    -پس زماني که با من تماس مي گيريد قيمت دقيق «آينه» را بپرسيد، بعد به فکر حل مشکل تان باشيد.
    به گفته يکي از ماموران پليس همين توصيه ها و نق زدن ها هدف کلاهبرداري حريصانه اين زن فريبکار را نشان مي دهد وگرنه کسي که مدعي نجات و سلامتي بيماران و نيازمندان است به خاطر پول نيازمندان را جواب نمي کند.
    رئيس پليس آگاهي تهران:
    اين فريبکاري است
     سرهنگ «عباسعلي محمديان» رئيس پليس آگاهي تهران در اين زمينه گفت: بارها تاکيد داشته ايم مردم نبايد به تبليغات شبکه هاي ماهواره اي، زيرنويس هاي آن ها و حتي آگهي هاي اينترنتي اعتماد کنند.
    وي افزود: هر موضوعي که با اين شبکه ها در ارتباط بوده و شکايت هايي را در پي داشته وقتي از سوي پليس تحت تحقيق گرفته شده، نشان داده دست اندرکاران تبليغات ماهواره اي همگي به دنبال کلاهبرداري و سودجويي هستند يا کالاي ارائه شده تقلبي بوده يا گروهي کلاهبردار با استفاده از اين شبکه هاي ماهواره اي به فريب مخاطبان خود پرداخته اند و به کلاهبرداري از آن ها دست زده اند.
    رئيس پليس آگاهي پايتخت ادامه داد: در مورد کلاهبرداري با «آينه جادويي» موهوم که مدعي هستند قدمت صدساله اي دارد و شفادهنده بيماري هاي لاعلاج است، بايد از دو شاخه بنگريم؛ يکي اينکه گروهي شياد با تبليغات ماهواره اي به کمين افرادي ساده لوح نشسته اند و ديگري اشاعه خرافات است و اينکه در چنين روزگاري چرا برخي مردم ساده دل هنوز به جادويي بودن آينه يا هر مساله خرافاتي ديگري اعتقاد دارند تا جايي که پول هاي ميليوني خود را با اين باور غلط به يغما مي دهند.
    سرهنگ محمديان ادامه داد: زني در پايگاه 8 پليس آگاهي شکايتي از دست اندرکاران تبليغات يکي از شبکه هاي ماهواره اي مطرح کرده و گفته کلاهبرداران مدعي شده اند آينه اي با قدمت صدساله وجود دارد که به خاطر نورهاي ماورايي شفادهنده بيماري لاعلاج افراد است و 400 ميليون تومان قيمت دارد.اين زن ساده دل وقتي با شماره مندرج در آگهي ماهواره اي تماس مي گيرد آنان يک شماره در ايران به وي مي دهند و اين زن در تماس با جواني 22 ساله که بعد مشخص شد پسري بيکار است به او بابت خريد آينه 100 ميليون تومان پول مي دهد و عجيب اين که همه پول را از دوستان و آشنايان قرض مي گيرد با اين تصور که آينه جادويي باعث شفاي بيماري لاعلاج مي شود.
    ماموران با وجود اين که نحوه دريافت پول و نحوه افتتاح حساب پيچيده بوده است متهم را به دام مي اندازند و با بررسي گردش مالي حساب بانکي وي متوجه مي شوند اين جوان از 20 طعمه خرافاتي ديگرش با مبالغ مختلف پول گرفته است.
    رئيس پليس آگاهي تهران ادامه داد: بررسي هاي پليسي نشان داد عاملان اين تبليغات ماهواره اي در کانادا حضور دارند که در حال تحقيق هستيم تا مشخص شود ارتباط مالي بين متهم و آنان چگونه است و اگر جرم آن ها نيز محرز شود و پي ببريم بخشي از پول ها به جيب عاملان آگهي هاي ماهواره اي رفته است حتماً با هماهنگي هاي دستگاه قضايي و از طريق پليس اينترپل براي دستگيري اين شيادان در خاک کانادا و استرداد آنان به خاک ايران اقدام خواهيم کرد.اين مقام ارشد پليسي با ابراز تاسف از وجود خرافات در سطح جامعه گفت: به افراد خرافاتي تنها يک جمله مي گويم و اينکه وقتي کسي مدعي شد گره گشا بوده، بيماري لاعلاج را شفا مي دهد يا بخت گشايي و آينه بيني مي کند بررسي کوتاهي انجام دهند تا ببينند آنان خودشان از لحاظ جسمي، روحي سالم هستند که مي خواهند ديگران را علاج کنند؟ و همين کافي است به شياد بودن آن ها پي ببرند.رئيس پليس آگاهي تهران در پايان گفت: هيچ پرونده اي از تبليغات ماهواره اي و حتي اينترنتي نزد پليس نبوده که تحقيقات نشان دهد دست اندرکاران آن کلاهبردار نيستند و شيادان و تبهکاران با توجه به مدرن شدن زندگي ها با استفاده از اين امکانات به راحتي طعمه هايشان را فريب مي دهند و به دام خود مي کشانند و اگر مردم تنها کمي دقت کنند هيچ گاه دچار دردسر نخواهند شد.
    
    
    
    
    نفوذ شيطاني «قدرت پنهان» / رازهاي شکست يک زن که مدعي نجات ماورايي زنان و دختران است
    


 روزنامه ايران، شماره 5746 به تاريخ 26/6/93، صفحه 12 (شوك امروز)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 5122 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه سيماي بانكداري
متن مطالب شماره 15، دي و بهمن 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است