|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران93/11/11: پيشنهاد پايان همكاري كي روش به كفاشيان
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 7087
پنج شنبه 30 خرداد 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 5855 11/11/93 > صفحه 22 (ورزشي) > متن
 
      


پيشنهاد پايان همكاري كي روش به كفاشيان
كي روش؛ سلطان قلب ها

نويسنده: وصال روحاني

کارلوس کي روش از امتياز بزرگي سود مي برد؛ اقبال عمومي. فوتبالدوستان حمايت ويژه اي از اين مرد پرتغالي مي کنند و در واقع سوال مهم اين است که راز محبوبيت کي روش چيست؟ در شرايطي که مخالفان کي روش که اکثر آنها مربيان هستند، انتقادات زيادي به عملکرد او دارند، اما مردم از اين مربي حمايت تمام قدي دارند. نمونه آن شرکت کنندگان در برنامه 90 است. سوال نظرسنجي اين برنامه در مورد اين بود که آيا از فعاليت کي روش رضايت داشته ايد يا خير؟ که ميزان رضايت مردم از عملکرد کارلوس کي روش ۸۸ درصد اعلام شد و ۱۲ درصد اعلام نارضايتي کردند. گفتني است بيش از 2 ميليون نفر در اين نظرسنجي شرکت کردند.
    کارلوس کي روش، پنجشنبه شب با شرکت در برنامه تلويزيوني «90» گفت بعد از ناکامي در جام ملت هاي آسيا 2015 به علي کفاشيان، رئيس فدراسيون فوتبال ايران پيشنهاد داده طي تفاهمي دوطرفه از تيم ملي جدا شود. سرمربي پرتغالي تيم ملي ايران که بعد از نظرات موافق و مخالف عليرضا منصوريان و بيژن ذوالفقارنسب در استوديو ظاهر شد، گفت از شنيدن صحبت هاي آنان خوشحال است و هميشه انتقادات را مي شنود اما بايد مرزي بين انتقاد و بي احترامي وجود داشته باشد. کي روش افزود: کار ما در جام ملت هاي آسيا به دو قسمت تقسيم مي شود؛ يکي چگونگي بازي هايمان و دوم نتايجي که گرفتيم و متاسفانه هميشه نتايج هستند که به ياد مي مانند. ما مقابل عراق نزديک به 80 دقيقه 10 نفره بازي کرديم و رطوبت هوا هم در شهر کانبرا در سطحي بالابود. خيلي دلم مي خواست يک مدال را به ورزشدوستان ايران که قهرمانان حقيقي اين رقابت ها بودند، هديه بدهيم و واقعاً هم صلاحيت رسيدن به نيمه نهايي را داشتيم اما نشد و نحوه داوري مسابقه مان با عراق مساله ساز شد. وي با اشاره به راي 88 درصدي مخاطبان برنامه 90 که خواستار ابقاي وي شدند، گفت: اين مساله درک و انتظار هواداران ما را نشان مي دهد. سبک بازي ما براساس توانايي هايمان تنظيم شده و مبتني بر ارسال هاي بلند است. در اين سيستم ستاره اصلي «تيم» است و نه «افراد». ما حتي وقتي برابر عراق 10 نفره شديم، تيم را از نو سازماندهي و برتري هاي 1-2 و 2-3 عراق را بي اثر کرديم ولي در ضربات پنالتي شانس نياورديم.
    
    نقشه دوم نمي خواهيم
     کي روش در پاسخ به اين انتقاد که چرا يک «پلن B» (تاکتيک دوم) براي تيم ملي نداشته است، گفت: مگر رئال و بارسلونا هم يک تاکتيک دوم دارند؟ ما بايد به سيستم هايي که براي ما جواب داده، وفادار بمانيم و همان را با قدرت ادامه بدهيم. سيستم ما در جام ملت ها چيزي نزديک به 3-3-4 بود. در هر حال من و منتقدانم نظرات مخالفي داريم و دوست ندارم با آنها بر سر تاکتيک ها بحث کنم اما اين را مي دانم که بازيکنان بخوبي به وظايف خود و تاکتيک هاي مقرر عمل کردند. بايد سيستمي را انتخاب کنيد که خصوصيات بازيکنان تان با آن بخواند و من نيز همين کار را کردم.
    
    پشيمان نيستم
     کي روش مدعي شد پشيمان نيست که فقط 5 روز قبل از جام ملت ها با عراق يک بازي دوستانه انجام داده است زيرا آن ديدار به وي فرصت بيشتري را براي شناسايي نيازهاي تيمش داد. وي افزود: حتي اگر سري لانکا هم خواستار بازي با ما مي شد، مي پذيرفتم زيرا ديدارهاي کمي داشتيم. وي سعي کرد بحث تقابل خود با «بنجامين ويليامز» داور استراليايي را کوچک جلوه بدهد. «من هرگز نگفتم بنجامين در حد قضاوت در جام ملت ها نيست و فقط بعد از ديدار با بحرين گفتم او ضرباتي را که بحريني ها با آرنج به صورت بازيکنان ما مي زدند، نمي ديد. ويليامز بعد از آن به خاطر حس بدي که به من پيدا کرد، طي مسابقه با عراق به کل فوتبال ايران لطمه زد و متاسفانه ايران فاقد نفوذ در تشکيلات AFC است تا از اين گونه اتفاقات جلوگيري کند.»
    
    برخي ما را تضعيف کردند
     کي روش يک بار ديگر مدعي شد عده اي در تهران در آستانه بازي با عراق با مصاحبه هايشان، روحيه ها را در اردوي تيم ملي پايين آوردند. «آنها به جاي حمايت از تيم ملي، تمرکز ما را به هم زدند. من قصد جوابگويي به آنها را نداشتم اما اگر جواب نمي دادم، فکر مي کردند ناتوانم.» کي روش در مورد ضربات پنالتي برابر عراق گفت: ابتدا بايد شرايط روحي بازيکنان سنجيده و براساس آن کساني انتخاب شوند که در آن دقايق آمادگي زدن پنالتي را دارند. با اين وجود، بهترين پنالتي زن ما که احسان حاج صفي بود، همان ضربه اول را به هدر داد و بعداً وحيد اميري نيز چنين کرد. البته من گله اي از آنها ندارم زيرا در طول مسابقه ها، جانفشاني کردند. من قبول دارم که حرف هاي اخيرم عليه قلعه نويي و درخشان صحيح نبود اما مي خواستم به مخالفان بگويم که توان جوابگويي به آنها را دارم. من هماني هستم که وقتي همراه با تيم ملي پرتغال در جام جهاني 2010 در بازي با کره شمالي 7 گل به رقيب زديم، نگران جايگاه سرمربي حريف در کشورش شدم و در نتيجه بدخواه هيچ مربي ايراني نيستم. فراموش نکنيد که ساير اعضاي کادر فني و بازيکنان تيم ملي ايران ماه هاست که حقوق نگرفته اند و با اين وجود مظهر عشق و تعهد به اين تيم بوده اند.
    
    ممکن است در دور مقدماتي حذف شويم
     کي روش در نهايت گفت: با توجه به ادامه يافتن کمبودها در ارتباط با تيم ملي به کفاشيان گفتم راهي براي فسخ قراردادمان بيابد. اين يک حقيقت است که ايران همه چيز به من داد و من هيچ چيز به آنها پس ندادم. بزودي دور مقدماتي جام جهاني 2018 شروع مي شود و همچنان مي لنگيم. اگر نيازهاي ما تامين نشود، اين بار به مرحله نهايي جام جهاني هم نمي رسيم و بايد فکري کرد. ما فروردين 94 يک بازي دوستانه حتمي با سوئد و يک مسابقه احتمالي هم با شيلي داريم ولي به احترام مردم مي گويم که ابتدا بايد ايراداتي که ما را در سال جاري زمينگير کرد، رفع شود وگرنه به جايي نخواهيم رسيد.
    
    
    
    
    پيشنهاد پايان همکاري کي روش به کفاشيان / کي روش؛ سلطان قلب ها
    


 روزنامه ايران، شماره 5855 به تاريخ 11/11/93، صفحه 22 (ورزشي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 82 بار
    آثار ديگري از "وصال روحاني"

  ستاره ها به خط شدند / فصل جديد ليگ قهرمانان اروپا از فردا آغاز مي شود
وصال روحاني، ايران 27/6/97
مشاهده متن    
  «ويرانگر» ويرانگرانه پيش مي رود / نسخه تازه 31 سال بعد از فيلم نخست، گيشه ها را مقهور خود كرده است
وصال روحاني، ايران 24/6/97
مشاهده متن    
  كوارون با <روما> شير طلايي را شكار كرد / فيلم هاي «محبوب» و «بلبل» در «ونيز 2018» درخشيدند اما...
وصال روحاني، ايران 19/6/97
مشاهده متن    
  پايان «مرد بدون بدل» هاليوود / به بهانه درگذشت برت رينولدز بازيگر سرشناس امريكايي
وصال روحاني، ايران 18/6/97
مشاهده متن    
  خطاهاي پنهاني ثبت شده در تاريخ / درس ها و يادگارهاي «ونيز 2018» در آخرين روز اين جشنواره
وصال روحاني، ايران 18/6/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه برق و روشنايي
متن مطالب شماره 90، خرداد 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است