|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران94/2/16: اسرار سفر موجودات فضايي به زمين
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 7084
دو شنبه 27 خرداد 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 5922 16/2/94 > صفحه 12 (شوك امروز) > متن
 
      


اسرار سفر موجودات فضايي به زمين


نويسنده: سيدرضا حسيني*

* با بررسي سيارات منظومه شمسي دريافته ايم تاکنون هيچ سياره اي در اين منظومه که همانند زمين توانايي تشکيل حيات را داشته باشد وجود نداشته است. البته منظور از حيات با شواهدي که ما از آن داريم! زيرا تشکيل حيات در جهانِ آفرينش پيچيدگي هاي بس عظيمي دارد که در ادامه به آن مي پردازيم. در هر صورت بايد از جست وجوي حيات آن هم از نوع تکامل يافته و ذي شعور در منظومه شمسي دست کشيد و در ماوراي آن درصدد کشف ناشناخته ها و موجوداتي فضايي باشيم که به ديدن کره زمين مي آيند. با توجه به سابقه حضور آنان در زمين که به چند هزارسال قبل باز مي گردد مي توان به اين نکته روشن دست يافت که فرازميني ها از لحاظ رشد علمي به درجات بالاو غيرقابل تصوري رسيده اند. در اين باره مي توان به چند نمونه اشاره کرد:
    بر روي يک پاپيروس مصر باستان که متعلق به 1504 سال قبل از ميلاد است قديمي ترين مورد مکتوب و شناخته شده از رو يا رويي با بشقاب پرنده ها نگاشته شده است. اين نوشته متعلق به دوران حکومت فرعوني به نام توتموس سوم است و اين مکتوب به جا مانده از مصر باستان در حال حاضر در موزه مصري ها واقع در واتيکان نگهداري مي شود. اين نوشته که توسط مصر شناسان ترجمه شده است داستان جالب و جذابي را شرح مي دهد. بر اساس اين نوشته، روزي گروهي از مصري ها «يک دايره آتشين را ديده اند که از سمت آسمان به پايين فرود مي آمد. اين افراد با مشاهده پرنده آسماني دچار وحشت شده اند و خود را بر روي زمين انداخته اند. از همراهان لشکر اسکندر مقدوني نيز نقل شده که گفته اند هنگام عبور لشکريان اسکندر مقدوني از يک رودخانه دو شيء پرنده و نوراني به آنها حمله کرده اند. اين حمله باعث رم کردن اسب ها شد و سربازان به آن رودخانه، رود شيطاني لقب دادند.
    100سال قبل از تولد حضرت عيسي(ع) هنگام شروع جنگ ايتاليا وقتي فرمانده لشکر روم مشغول خواندن اعلاميه جنگ بود، صداي عظيمي از آسمان شنيده شد و کره اي از آتش که رنگ طلايي داشت بسرعت به طرف مشرق پرواز کرد و ناپديد شد.
    70 سال پس از ميلاد مسيح(ع) و در يک روز بهاري، يک شبح نوراني در آسمان قسمتي از اروپا ديده شد.
    10 سال بعد نيز در سفر يکي از امپراتوران روم باستان شعله هاي نوراني عجيبي بر فراز يک جنگل که محل عبور امپراتور بود ديده و گزارش شد.
    کريستف کلمب کاشف قاره امريکا، در سال ۱۴۹۲ ميلادي، هنگامي که در حال دريانوردي به سمت قاره امريکا بود از بالاو پائين رفتن يک شيء نوراني در آسمان خبر داد و مشخصات آن را در دفتر يادداشت کرد. او فکر مي کرد اين پديده نشانه رسيدن به خشکي است.
    حدود ۲۰۰ سال پس از کريستف کلمب، يکي از اعضاي انجمن سلطنتي انگلستان در مشاهدات خود نوشته است: من در حال عبور از پارک بودم که ناگهان نوري از پشت درختان برخاست و به آسمان رفت. بعد از بالارفتن شيء حالت آن به شکل افقي درآمد و با سرعت زياد دور شد.
    ژوليوس اوبسکوئنز از نويسندگان روم باستان از جمله اولين کساني بود که به تحقيق در باره بشقاب پرنده ها پرداخت. وي در سال 222 بعد از ميلاد ثبت رويدادهاي عجيب و غريب را آغاز کرده است. در آن سال دو کنسول رومي »يک نور عظيم بسان روز در شب» را مشاهده کردند آن هم هنگامي که «سه ماه در گوشه هايي از آسمان با فاصله زياد از يکديگر پديدار مي شدند.»
    وي در سال 216 بعد از ميلاد نيز يک مورد ديگر از مشاهده بشقاب پرنده ها را ثبت کرد. وي نوشته است: «شبيه کشتي در آسمان ايتاليا مشاهده شدند. در آرپي، سپر گردي در آسمان مشاهده شد... در کاپوا آسمان آتشين شده بود و چيزهايي شبيه کشتي مشاهده شدند.» اوبسکوئنز در نهايت ده ها مورد از چنين مواردي را ثبت کرد که اغلب اشياي عجيب و غريب را سپر، کشتي، يا مشعل هاي سوزان مي ناميد يعني با استفاده از نام اشيايي که در آن زمان براي مردم روم باستان شناخته شده بودند آنها را توصيف مي کرد.
    يک محقق قديمي ديگر، پژوهشگري آلماني به نام «کونراد ليکوستنز» بود که موارد بسياري از مشاهدات خود از بشقاب پرنده ها در آسمان اروپا را به ثبت رسانيد. شرحي که در ادامه مي آيد متعلق به سال 457 بعد از ميلاد است: «چيزي درخشان بر فراز آسمان بريتانيا و فرانسه مشاهده شد. اندازه آن بسيار بزرگ بود و روي عرشه آن گلوله اي آتشين شبيه يک اژدها قرار داشت که از درون آن دو شعاع نور به بيرون مي تابيد. يکي از اين دو شعاع نور تا آن سوي فرانسه مي تابيد و شعاع ديگر تا ايرلند مي رسيد و اين دو شعاع هم چون پرتوهاي نور در انتها به آتش ختم مي شدند.»
    -در سال 796 ميلادي، «گوي هاي کوچکي مشاهده شدند که به دور خورشيد مي چرخيدند.»
    -در سال 919 ميلادي، «چيزي شبيه يک مشعل سوزان در آسمان مشاهده شد و گلوله هاي درخشان ستاره مانند بر فراز آسمان مجارستان به جلو و عقب حرکت مي کردند.»
    -يک مشاهده ديگر که به آساني قابل توضيح نيست در سال 1168 ميلادي انجام گرفت: «يک گوي آتشين مشاهده شد که در آسمان به جلو و عقب حرکت مي کرد.»
    -در سال 1920ميلادي راهبان و راهب بزرگ صومعه بگلند واقع در انگليس يک «شيء نقره فام گرد، مسطح و درخشنده» مشاهده کردند که بر فراز صومعه پرواز مي کرد و باعث «وحشت فراوان» شد.
    -در کتيبه هاي بابل در بين النهرين که مربوط به بيش از 2500 سال قبل است، نوشته شده: الهه هاي آسماني آمدند و به ما رياضيات، نجوم، کشاورزي، قطعه قطعه سنگ ها و... آموختند.
    
    چرا بشقاب پرنده ؟!
    در 24ژوئن 1947 ميلادي خلبان ثروتمندي به نام کِنِت آرنولد در حالي که با هواپيماي شخصي خودش بر فراز کوه هاي کسکيد واشنگتن پرواز مي کرد با 9 شيء پرنده دايره اي شکل در آسمان روبه رو شد. آن زمان هواپيماهاي جت کمياب بودند و آرنولد که تصور مي کرد با چند هواپيماي جت روبه رو شده از روي حس کنجکاوي زمان عبور آنها را از ميان 2 قله «رينر» و «آدامز» اندازه گرفت. آن پرنده هاي عجيب فاصله 2 کوه را در 102 ثانيه طي کردند. وقتي آرنولد به زمين نشست و اين زمان را بر مسافت 47 مايلي بين 2 کوه تقسيم کرد به نتيجه اي شگفت انگيز رسيد. آن پرنده ها هرگز نمي توانستند هواپيماي جت باشند چرا که سرعتي معادل 2/2 برابر سرعت صوت داشتند! در آن سال ها هيچ هواپيمايي حتي قادر به نزديک شدن به يک پنجم اين سرعت هم نبود. اين ماجرا بسرعت به روزنامه ها کشيده شد. زماني که خبرنگاران از او در باره شکل ظاهري آنها سوال کردند آرنولد گفت شبيه به بشقابي که در حال پرواز بودند و از آن زمان بود که کلمه بشقاب پرنده (UFO) به دايره المعارف ها راه پيدا کرد.
    بسياري از شاهدان معتبر و حتي افرادي سرشناس در گروه هاي چند نفره در گزارش هاي خود به موضوع جالبي اشاره مي کردند و آن اين که اين اشياي پرنده پس از آن که از زمين بلند شده يا حتي در گوشه اي از آسمان بي حرکت بودند با سرعت آهسته اي شروع به حرکت در همه جهات مي کردند آنگاه متوقف مي شدند و سپس با سرعت هزاران کيلومتر در ساعت به راه افتاده و ناگهان با همان سرعت زاويه 90 درجه مي زدند! ما چه وسيله نقليه اي ( حتي حالادر دهه دوم قرن بيست و يک ) اختراع کرده ايم که چنين مانورهايي را انجام دهد يا از شتاب صفر به چند هزار کيلومتر برسد و در همان سرعت زاويه 90 درجه بزند؟ و علاوه بر آن بدن مان هم بتواند چنين سرعت ها و چنين مانورهايي را تحمل کند؟
    
    
    *پژوهشگر نجوم
    
    اسرار سفر موجودات فضايي به زمين
    


 روزنامه ايران، شماره 5922 به تاريخ 16/2/94، صفحه 12 (شوك امروز)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 165 بار
    آثار ديگري از "سيدرضا حسيني"

  آثار مشابه در زمين و مريخ !
سيدرضا حسيني*، ايران 30/7/94
مشاهده متن    
  وجود آثار زندگي شهري روي ماه و مريخ! / پنهان كاري
سيدرضا حسيني*، ايران 16/7/94
مشاهده متن    
  وجود آثار شهرهايي روي ماه و مريخ!
سيدرضا حسيني*، ايران 26/6/94
مشاهده متن    
  كشتار آدم فضايي ها از سوي زميني ها / يك داستان واقعي و باورنكردني كه 12 هزار سال پيش رخ داد
سيدرضا حسيني،*، ايران 19/6/94
مشاهده متن    
  يوفوها در آسمان نقاشي هاي قديمي
سيدرضا حسيني*، ايران 12/6/94
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه مطالعات تاريخي
متن مطالب شماره 63، زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است