|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه جام جم94/4/1: مظلومي: آمده ام به پرسپوليس نبازيم
magiran.com  > روزنامه جام جم >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 5244
سه شنبه 15 آبان 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2835
magiran.com > روزنامه جام جم > شماره 4288 1/4/94 > صفحه 18 (ورزش) > متن
 
      


مظلومي: آمده ام به پرسپوليس نبازيماستقلال جديد با پرويز مظلومي. يک ماه قبل باور اين که کسي غير از عليرضا منصوريان سرمربي فصل آينده استقلال شود، براي هواداران اين تيم دشوار بود. تا همين چند روز پيش هم با توجه به مطرح شدن نام هايي چون ايگور استيماچ، سرخيور فارياس و استوارت باکستر، انتظار اين که هيات مديره استقلال يک باره از گزينه هاي خارجي به گزينه هاي داخلي تغيير مسير بدهد، کمي دور از ذهن به نظر مي رسيد، اما در نهايت هدايت استقلال به مظلومي سپرده شد.
    خاطرات شيرين استقلالي ها با مظلومي کم نيست. آنها عدد چهار معروف را مديون اين مربي هستند و لقب سوبله چوبله هم پس از آن چهار برد متوالي استقلال در دربي هاي پايتخت، به اسم مظلومي سنجاق شد. چيزي نمانده بود لقب مربي محبوب آن روزهاي استقلال به چوبله پوبله هم تغيير کند، اما استقلال در دربي 74 و در آن شب دراماتيک، بازي 2 بر صفر برده را در کمتر از ده دقيقه با سه گل ايمون زائد به پرسپوليس باخت تا کاخ روياهاي مظلومي يکباره خراب شود. آن شکست تلخ و البته از دست دادن قهرماني در پايان همان فصل (با تنها يک امتياز اختلاف نسبت به سپاهان) پاياني بود بر همه روزهاي خوش مظلومي در استقلال.
    مظلومي در دو ليگ دهم و يازدهم هدايت آبي ها را به عهده داشت و طي 64 بار حضور روي نيمکت اين تيم، 37 برد، 20 تساوي و 11 باخت به دست آورد.
    البته او در همان برهه يکي از مربيان بدشانس ليگ هم لقب گرفت، زيرا در هر دو فصلي که هدايت آبي ها را عهده دار بود تيمش فقط يک امتياز با تيم قهرمان فاصله داشت.
    پس از جدايي از استقلال، مظلومي ديگر روزهاي خوشي را روي نيمکت ها تجربه نکرد. او به دنبال جدايي مهدي تارتار از استيل آذين در مهر 91 روي نيمکت اين تيم نشست، ولي پس از يک هفته همه چيز را رها کرد و رفت. سپس بهمن همان سال پس از کنار گذاشته شدن اکبر ميثاقيان مربي آلومينيوم هرمزگان شد ولي طي 9 بازي تنها دو پيروزي، چهار تساوي و سه شکست به دست آورد و پيش از پايان سال کنار گذاشته شد.
    مقصد بعدي مظلومي مس کرماني بود که در ليگ سيزدهم در خطر سقوط قرار داشت. مسي ها در ليگ برتر 931392با محمود ياوري طي 9 هفته فقط پنج تساوي کسب کرده بودند که مظلومي هدايت اين تيم را به عهده گرفت. اما اوضاع بهتر نشد که بدتر هم شد. مس با اين مربي طي 15 هفته به هشت تساوي و يک برد و شش شکست تن داد و فقط 11 امتياز کسب کرد بنابراين مديران مس در هفته 25 ليگ سيزدهم مظلومي را کنار گذاشتند و لوکا بوناچيچ را جايگزينش کردند.
    همه اينها يعني پرويز مظلومي در کنار يک دوره خاطره انگيز در صف آبي پوش ها، پس از جدايي از استقلال طي 24 ديدار روي نيمکت هاي آلومينيوم هرمزگان و مس کرمان فقط سه بار طعم پيروزي را چشيد. با اين حال پس از نزديک يک سال و نيم خانه نشيني، مظلومي بار ديگر به استقلال آمده تا براي تحقق روياهاي بزرگ تر تلاش کند.
    
    مظلومي؛ انتخاب بدون ريسک
    اما چه اتفاقي افتاد که هيات مديره و مديرعامل استقلال يکباره گزينه هاي خارجي را کنار گذاشتند و روي نام پرويز مظلومي به اتفاق نظر رسيدند. بهرام افشارزاده با اشاره به مذاکرات انجام شده با ايگور استيماچ کروات در تهران گفت: استيماچ برنامه هاي خوبي داشت و با انرژي در مذاکرات شرکت کرد، اما جمع بندي اعضاي فني باشگاه استقلال اين بود که به دليل عدم شناخت اين مربي کروات از استقلال و فوتبال ايران، با توجه به زماني که براي انتخاب اعضاي هيات مديره و کادر فني جديد تيم از دست رفته است، بستر مناسبي براي همکاري با ايشان فراهم نيست.
    وي با تاکيد بر اين که دليل به توافق نرسيدن با مربي کروات، مشکلات مالي نبوده است، افزود: باز هم تاکيد مي کنم، دغدغه هاي فني دليل اصلي ما براي انتخاب يک مربي از خانواده استقلال بود. دوستان باتجربه ما در کميته فني باشگاه، با توجه به زمان باقيمانده تا آغاز ليگ پانزدهم تاکيد داشتند مربي خارجي، حداقل نياز به چند ماه زمان خواهد داشت، اما نتايج تيم در دو فصل گذشته و توقع به حق هواداران ما براي نتيجه گيري سبب شد تا باشگاه نتواند ريسک انتخاب مربي خارجي را بپذيرد.
    مديرعامل استقلال درباره دلايل انتخاب پرويز مظلومي براي مربيگري استقلال هم گفت: پرويز مظلومي از پيشکسوتان شناخته شده و محبوب باشگاه استقلال است که در مقام سرمربي تيم هم در سال هاي گذشته به موفقيت رسيده بود. بر اين اساس دوستان ما در کميته فني و هيات مديره باشگاه با جمع بندي تمام شرايط باشگاه، او را به دليل شناخت خوبش از فضاي فوتبال استقلال، مقبوليت در ميان هواداران و تجربه بالاي مربيگري در ليگ برتر فوتبال ايران به عنوان بهترين گزينه براي هدايت تيم در فصل پانزدهم برگزيد. ديدگاه هاي مظلومي و اعضاي کميته فني استقلال به قدري نزديک بود که جلسه ما با او براي قبولي هدايت تيم کمتر از 30 دقيقه به طول انجاميد.
    
    مظلومي: نيم نگاهي به جام داريم
    سرمربي جديد استقلال اعلام کرد امسال نيم نگاهي به کسب سهميه آسيا و کسب جام دارد، اما اين تيم آبي پوش سال آينده بايد قهرمان ليگ شود. پرويز مظلومي پس از گرفتن حکم از بهرام افشارزاده ضمن بيان اين مطلب افزود: برنامه ام براي سال سوم اين است که بتوانيم در آسيا تيم مطرحي باشيم.
    وي درباره اين که آيا با حضورش در اين تيم مي تواند به بردهاي استقلال مقابل پرسپوليس ادامه بدهد و لقب هاي «سوبله و چوبله» را مجددا مطرح کند، تاکيد کرد: ما بايد سر بازي کري بخوانيم نه اينجا. در هر صورت آمده ايم که در دربي نبازيم.
    مظلومي درباره منتقدانش و اين که گفته مي شود با حضورش در استقلال، اين تيم ده سال به عقب برمي گردد، تصريح کرد: به هر حال هم نظر مخالف وجود دارد و هم نظر موافق، شما بايد نظر موافقان را هم ببينيد. خيلي ها از حضور من در استقلال استقبال کردند. من براي مخالفان هم احترام قائلم ولي بايد بگويم در اين مدت بيکار هم نبودم. همين ده روز پيش در کلاس هاي حرفه اي مربيگري حضور داشتم، ضمن اين که در اين مدت مطالعاتي هم داشتم.
    سرمربي جديد استقلال تاکيد کرد: اگر نگاه کنيد، استقلال زمان من هم از لحاظ تاکتيکي و هم از لحاظ فني بازي هاي زيبايي انجام مي داد. شک نکنيد بازي استقلال بهتر از اين هم خواهد شد؛ زيرا ما مجيد صالح را کنار خود داريم که يکي از تئوريسين هاي فوتبال ايران است.
    وي درباره اين که چقدر اطمينان دارد تيمش در اين فصل از مسابقات ليگ موفق باشد، خاطرنشان کرد: اگر يادتان باشد شرايط سال اول حضور من در استقلال بدتر از اين بود زيرا ده روز مانده به آغاز مسابقات تيم را تحويل گرفتم. آن روز فقط چهار بازيکن استقلال قرارداد داشتند و 14 نفر در آستانه جدايي بودند. اما اگر بتوانيم تيم خوبي جمع کنيم، قطعا به نتايج مطلوبي هم خواهيم رسيد. ما در نقل و انتقالات عقب هستيم ولي بايد در زمان کم اين عقب ماندگي را جبران کنيم.
    در ادامه اين گفت وگو يکي از خبرنگاران خطاب به مظلومي، گفت: آيا فکر نمي کنيد برنامه شما براي قهرماني استقلال در آسيا روياپردازانه باشد؟ که وي به اين پرسش اين گونه پاسخ داد: ما دنبال اين برنامه هستيم. امسال بايد نيم نگاهي به سهميه آسيايي و نيم نگاهي هم به جام قهرماني داشته باشيم. سال دوم بايد قهرمان ليگ شويم و طبق برنامه در سال سوم بايد در آسيا مطرح شويم.
    مظلومي درباره دستيارانش در استقلال، يادآور شد: مجيد صالح، آتيلاحجازي و حسين ترابپور در کنار فرزاد مجيدي در استقلال حضور دارند. يک مربي بدنساز خارجي هم ظرف يکي دو روز آينده به استقلال مي آيد. وي درباره احتمال حضور فرهاد مجيدي در استقلال هم تصريح کرد: فرهاد در حال حاضر کلاس مربيگري را پشت سر مي گذارد ولي به ما قول همه نوع همکاري را داده است.
    سرمربي جديد استقلال همچنين از ارائه فهرست بازيکنان موردنظرش به مسئولان باشگاه خبر داد و گفت: در اين فهرست اسامي 15 بازيکن قرار دارد که البته نمي توانم اسامي آنها را اعلام کنم. اين بازيکنان ترکيبي از جوانان و باتجربه ها هستند که طبيعتا استقلالي بودن در اولويت ماست.
    پرويز مظلومي همچنين از جذب بازيکن خارجي براي فصل آينده خبر داد و گفت: ما در فهرستي که ارائه کرده ايم نام چند بازيکن خارجي را هم قرار داده ايم زيرا در هر پست به بازيکنان خوب و تاثيرگذار نياز داريم. البته جذب بازيکنان خارجي به توان مالي باشگاه استقلال بستگي دارد.
    البته ديروز جدايي چهار بازيکن به نام هاي غلامرضا عنايتي، وحيد طالب لو، ميلاد سليمان فلاح و ميلاد نوري قطعي شده است. طبق اعلام پرويز مظلومي دور جديد تمرينات استقلال تا قبل از روز شنبه آغاز خواهد شد.
    اولين اردوي استقلال بعد از تعيين پرويز مظلومي به عنوان سرمربي آبي پوشان در ليگ پانزدهم هم با حضور بازيکنان سال گذشته و جديد در کردان کرج برگزار خواهد شد. زمان اين اردو ده روز خواهد بود، اما تاريخ دقيق برگزاري آن هنوز مشخص نيست.
    مظلومي: آمده ام به پرسپوليس نبازيم
    


 روزنامه جام جم، شماره 4288 به تاريخ 1/4/94، صفحه 18 (ورزش)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 38 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه جوشكاري
متن مطالب شماره 90، پاييز و زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است