|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه شرق95/9/15: معاون اول رئيس جمهوري: اقدام عليه برجام، اقدام عليه تعامل بين المللي است
magiran.com  > روزنامه شرق >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 3459
سه شنبه 4 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2387
magiran.com > روزنامه شرق > شماره 2743 15/9/95 > صفحه 7 (ديپلماسي) > متن
 
      


معاون اول رئيس جمهوري: اقدام عليه برجام، اقدام عليه تعامل بين المللي استايرنا: اسحاق جهانگيري، معاون اول رئيس جمهوري، در نخستين همايش ملي صيانت و گفتمان سازي اجتماعي شدن مبارزه با مواد مخدر با اشاره به کارشکني و نقض عهد آمريکايي ها در برجام گفت: «اقدام آمريکايي ها عليه برجام، اقدام عليه گفت وگو و تعامل بين المللي است». او افزود: «امروز دنيا با شرايط بسيار پرمخاطره اي روبه روست، تحولات در دنيا به سرعت اتفاق مي افتد. اتفاقاتي که امروز در غرب و آمريکا شروع شده است، مي تواند براي دنيا مخاطره آميز باشد. چهره هاي خشن جنگ طلبي که در دنيا روي کار مي آيند، بايد با عقل و تدبير کنترلشان کرد». جهانگيري افزود: «خاورميانه و منطقه حساسي که ما در آن قرار داريم، آبستن اتفاقات مهمي است و براي عبور از مخاطرات نيازمند تفاهم، انسجام ملي داخلي، سنجيدگي، عقلانيت و اعتدال هستيم».
    
     برجام برنامه مصوب نهادهاي مهم داخل کشور است
     او ادامه داد: «سياست رهبر انقلاب و سياست دولت تدبير و اميد، هماهنگ با خواست مردم اين بوده است که تهديدهاي بيروني و دروني را از کشور دور کنيم. فرصت هاي بهتر زندگي براي مردم و اميدوارکردن به زندگي آنها را فراهم کنيم و نگذاريم تهديدات، مردم را نسبت به آينده خودشان نگران کند؛ برجام حاصل اين سياست است». معاون اول رئيس جمهوري افزود: «برجام حاصل گفت وگوهاي طولاني و پيچيده جمهوري اسلامي ايران با شش قدرت بزرگ دنياست، برجام حاصل گفت وگوهاي طولاني ايران با سازمان ملل متحد، آژانس بين المللي انرژي اتمي و اتحاديه اروپاست، برجام برنامه مصوب در داخل کشور و در نهادهاي مهم رسمي مثل مجلس شوراي اسلامي، شوراي عالي امنيت ملي و هيات وزيران و نهايتا رهبر معظم انقلاب است».
     جهانگيري اضافه کرد: «برجام در سطح بين المللي مصوب شوراي امنيت سازمان ملل متحد، آژانس بين المللي انرژي اتمي و اتحاديه اروپاست».
    
     دشمني آمريکا با ايران سابقه طولاني دارد
     او با بيان اينکه کارشکني و نقض عهد آمريکايي ها در مقابل برجام فقط مخالفت با ملت ايران و کشور ايران نيست، تصريح کرد: «دشمني آمريکايي ها با ايران سابقه اي طولاني دارد، کارنامه سياهي در عملکرد عليه ملت ايران دارند؛ اقدام آنها عليه برجام اقدام عليه گفت وگو و تعامل بين المللي و اقدام عليه توافقات بين المللي است و حتما راه مقابله با چنين اتفاقاتي راه عقلاني و سنجيده است که بايد در داخل کشور در سطوح نهادهاي رسمي تصميم گيري شود».
     جهانگيري افزود: «خوشبختانه ما در دستور رهبري بعد از قبول برجام، نهاد نظارتي بر برجام را قبول کرديم که رئيس جمهوري رئيس آن است و رئيس مجلس، نماينده رهبري و تعدادي از وزرا در آن عضو هستند».
    
     مواظب باشيم فضاهاي کاذب ما را در زمين افراطي گري قرار ندهد
     معاون اول رئيس جمهوري در ادامه گفت: «بايد مواظب باشيم گاهي اوقات فضاهاي کاذب ما را در زمين افراطي گري قرار ندهد و بازي در زمين ديگران براي ما درست نکند. بايد با دقت و عقلانيت با سياست هايي که مورد تاکيد رهبري بوده است، با عزت، حکمت و مصلحت تصميم گيري کنيم و ان شاءالله چنين تصميم گيري و منافع ملت به صورت جدي مراقبت خواهد شد». او در ادامه گفت: «جامعه ما منابع، ظرفيت ها، فرصت ها و سرمايه هاي مادي و معنوي بسيار زيادي در اختيار دارد و در مقابل، با آسيب ها، تهديدها و عوامل مخرب اجتماعي روبه روست». معاون اول رئيس جمهوري افزود: «فقر، حاشيه نشيني، طلاق، تخريب و تهديد بنيان خانواده، اعتياد و گسترش دامنه هاي آن، فسادهاي مالي، اجتماعي، اخلاقي، شکل گيري مناطق حاد و بحران زا از جمله آسيب هاي مهمي هستند که متفکران و انديشمندان علوم اجتماعي نسبت به وجود آنها در کشور هشدار مي دهند».
    
     رهبري بر عزم نظام در کاهش و حل آسيب هاي اجتماعي تاکيد کردند
     جهانگيري با تشکر از برگزارکنندگان همايش صيانت و گفتمان سازي اجتماعي شدن مبارزه با مواد مخدر و به خصوص وزير کشور گفت: «يکي از کارهاي خوب وزارت کشور اين بود که گزارشي از وضعيت اجتماعي کشور با کمک صاحب نظران و نخبگان دانشگاهي تهيه کرد که اين گزارش نشان مي دهد جامعه، نهادهاي مدني، دولت و همه مسئولان بايد نسبت به آسيب هاي اجتماعي حساس باشند چراکه حساسيت بموقع کمک مي کند بتوانيم اين گونه پديده ها و آسيب ها را از پيش رو برداريم».
     او افزود: «در سال هاي اخير و به ويژه در يک سال گذشته، رهبري در جلسات مهمي که با سطوح مهم تصميم گيري کشور از جمله سران سه قوه برگزار کردند، بر مطلب مشخصي تاکيد کردند و به مسئولان اعلام شد و آن عزم نظام در کاهش، حل بحران ها و آسيب هاي اجتماعي است». معاون اول رئيس جمهوري اضافه کرد: «مکمل اين عزم و رويکرد اين است که حساسيت و مشارکت جامعه و همه شهروندان در حوزه مسائل اجتماعي وجود داشته باشد. عزم ملي و قوام يک جامعه زماني به وجود مي آيد که هم در مسئولان و هم در آحاد جامعه و نهادهاي مدني اراده اي جدي پديد آيد».
    
     اعتياد زاييده يک سري پديده هاي اجتماعي است
     او افزود: «دانش و تجربه بشري نشان مي دهد آنچه باعث قوام و دوام يک جامعه مي شود، پايداري و سلامت نهادهاي اصلي آن جامعه است. اگر اين نهادها از سلامت و پايداري برخوردار باشند، مي توان گفت قوام و دوام جامعه مستحکم و خدشه ناپذير است».
     او اعتياد را آسيبي مزمن و ريشه دار عنوان کرد و گفت: «متاسفانه اعتياد در جامعه ما هم به شکل سنتي و هم به صورت اشکال نوظهور وجود دارد و رشد اعتياد در کشور بسترساز شکل گيري بيماري هاي ديگر اجتماعي در کشور خواهد بود. اعتياد خود به تنهايي زاييده يک سري پديده هاي اجتماعي است که با گسترش آن، بيماري هاي مزمن ديگري نيز وارد جامعه مي شود».
    
     پيش نياز حل مسائل کشور برخوردهاي غيرسليقه اي است
     معاون اول رئيس جمهوري با اشاره به اينکه اعتياد فقط به فرد مصرف کننده آسيب نمي زند بلکه همه منابع فرهنگي و اجتماعي در جامعه را تهديد مي کند، گفت: «جامعه اي که حساسيت خود را نسبت به اعتياد از دست بدهد و آن را امري عادي تلقي کند، پرمخاطره مي شود و بستري براي آسيب هاي کشنده و بحران زا به وجود خواهد آورد». جهانگيري با اشاره به چهار جلسه برگزارشده با حضور رهبري، سران سه قوه و دستگاه هاي مرتبط درخصوص موضوع آسيب هاي اجتماعي گفت: «در اين جلسات گزارش هاي مختلفي ارائه و مقرر شد شوراي عالي انقلاب فرهنگي مسئوليت مسائل اجتماعي را هم برعهده بگيرد و تعدادي کارشناس اجتماعي نيز به اعضاي جلسات آن اضافه شد و قرار شد سازمان امور اجتماعي نيز در وزارت کشور تشکيل شود». جهانگيري در ادامه با اشاره به ظرفيت هاي ايران در حل ريشه اي آسيب ها و مسائل گفت: «حل اين مسائل نيازمند عزم و اجماع ملي است. پيش نياز حل مسائل کشور برخوردهاي غيرسليقه اي و غيرجناحي است و بايد براي حل مسائل در چارچوب مصالح و منافع ملي حرکت کنيم و از برخورد سليقه اي، جناحي و گروهي اجتناب کنيم».
    
     وزير کشور: رشد شتابان اعتياد متوقف شده
     «عبدالرضا رحماني فضلي» وزير کشور و دبير ستاد مبارزه با مواد مخدر هم در اين همايش گفت: «بيش از ٥٠ درصد زنداني ها، بيش از ٦٠ درصد سرقت ها و ٥٠ درصد طلاق هاي ما به دليل اعتياد است و در ساير بزه ها نيز اعتياد فاکتور مهمي محسوب مي شود و به همين خاطر کاهش اعتياد مي تواند در کاهش ساير بزهکاري ها موثر باشد». او با بيان اينکه تاکيد دولت و رئيس جمهور، پيشگيري و صيانت است، گفت: «پيشگيري، درمان، مقابله و صيانت را دنبال مي کنيم. در بهترين شرايط و براساس استانداردهاي بين المللي وقتي معتادان را درمان مي کنيم، حداکثر ٢٠ درصد پاک مي مانند و هزينه هاي اجتماعي، اقتصادي و انساني بسياري را تحميل مي کنند و تاکيد رئيس جمهور بر صيانت نيز از اين جهت است». وزير کشور با بيان اينکه نتيجه سه سال فعاليت ما اين است که توانسته ايم جلوي رشد شتابان اعتياد را بگيريم، گفت: «با اولويت بندي مناطق و تامين منابع و تجهيزات لازم توانسته ايم بيش از دو هزار تن مواد مخدر در کشور را در سال هاي ٩٢ تا ٩٤ کشف کنيم».
    معاون اول رئيس جمهوري: اقدام عليه برجام، اقدام عليه تعامل بين المللي است
    


 روزنامه شرق، شماره 2743 به تاريخ 15/9/95، صفحه 7 (ديپلماسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 22 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه صنعت لوله
متن مطالب شماره 109، خرداد 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است