|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران95/12/9: گوناگون
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 7000
يك شنبه 28 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6445 9/12/95 > صفحه 19 (ايران زمين) > متن
 
      


گوناگونايستگاه راه آهن تبريز ملي شد
    تبريز - خبرنگار «ايران»/ ايستگاه راه آهن تبريز واجد ارزش ثبت در فهرست آثار ملي کشور شناخته شد. اين ايستگاه راه آهن که اثر«فرناند پويون» معمار فرانسوي و «حيدرغيائي» است، در کميته ثبت و حرايم کشور واجد ارزش ثبت در فهرست آثار ملي کشور شناخته شد. «حيدر غيائي»، معمار مجلس سنا بود و ايستگاه راه آهن تبريز طرح متهورانه و زيبايي دارد و نمونه اي بارز از معماري معاصر ايران به شمار مي رود. ايستگاه راه آهن تبريز در سال ۱۲۹۵ خورشيدي با بهره برداري از جاده تبريز- جلفا به طول ۱۴۹ کيلومتر در تبريز افتتاح شد. اين ايستگاه در سال ۱۳۳۷ شمسي در مسير تبريز- تهران به طول ۷۴۸ کيلومتر به بهره برداري رسيد.
    
    
    بررسي باستان شناسي کشتي هاي تاريخي درياي مازندران
    ساري- خبرنگار «ايران»/ برنامه بررسي و شناسايي باستان شناسي کشتي هاي تاريخي و بنادر کهن تجاري درياي مازندران در محدوده گيلان آغاز شد. «حسين توفيقيان»، سرپرست اين برنامه و مسئول راه اندازي گروه باستان شناسي «زيراب» در پژوهشکده باستان شناسي گفت: در اين برنامه يک ماهه سواحل درياي مازندران در محدوده گيلان با هدف شناسايي آثاراحتمالي از کشتي هاي تاريخي و بنادرکهن تجاري مورد بررسي و شناسايي باستان شناسي قرار خواهد گرفت. اين باستان شناس تاکيد کرد: با توجه به رفت وآمدهاي دريايي بين بنادرايراني با بنادر مقصد درسواحل غربي درياي خزر از 500 سال قبل تا امروز، احتمال وجود بقاياي کشتي هاي تاريخي در سواحل ايراني درياي مازندران دور از ذهن نخواهد بود. وي با اشاره به مشارکت تني چند از دانشجويان و فارغ التحصيل هاي علاقه مند به حوزه ميراث فرهنگي زيراب در اين برنامه، افزود: در اين بررسي ميداني ضمن شناسايي کشتي هاي تاريخي، مواد به کار رفته درساخت آنها نيز مورد مطالعه قرار خواهد گرفت. در نتيجه اين مطالعات، تاريخ ساخت اين کشتي ها تعيين شده و با ساير نمونه هاي شناسايي شده مورد مطالعه تطبيقي قرار خواهد گرفت.
    
    
    خسارت سرمازدگي به مزارع گل محلات
    برودت هوا و بارش هاي سنگين دوهفته اخير در محلات 22 ميليارد و 500 ميليون ريال به باغ هاي گل اين شهرستان استان مرکزي خسارت وارد کرد. «عبدالله محمودي»، مدير جهاد کشاورزي محلات درگفت و گو با ايرنا افزود: بر اثر بارش برف و يخبندان شديد در اواخر بهمن ماه امسال در محلات، باغ هاي گل در روستاهاي «بزيجان»، «سعادت آباد» و «اميرآباد» دچار خسارت شد. وي، ميزان خسارات وارد شده به باغ ها و مزارع گل اين روستاها را قابل توجه دانست و اضافه کرد: 2 ميليون شاخه گل درسطح زير کشت 8 هکتار از گلخانه هاي گلايل، زنبق و رز بين 30 تا 100 درصد از سرمازدگي خسارت ديد. رعايت نکردن مسائل ايمني و استحکام سازه هاي گلخانه اي، بي توجهي به استفاده از تجهيزات روز و تاسيسات مدرن عامل خسارت گلخانه هاي اين شهرستان است. مدير جهاد کشاورزي محلات، بيمه نبودن گلخانه هاي گل را از عمده مشکلات کشاورزان خسارت ديده عنوان کرد و يادآور شد: سرما و کاهش شديد دما در آذر ماه امسال نيز 26 ميليارد ريال به گلزارها و مزارع گندم و کلزاي اين شهرستان خسارت وارد کرد. کاهش دما در آذر ماه امسال موجب شد 90 هکتار از گلزار هاي اين شهرستان دچار سرمازدگي شود. بيمه محصولات زراعي و باغي بهترين راهکار جبران خسارت هاي احتمالي به بخش کشاورزي است.
    
    
    اهداي مدال طلاي قهرمان دوچرخه سوار مشهدي به يک موسسه خيريه
    «محمد دانشور»، قهرمان مشهدي دوچرخه سواري آسيا مدال طلاي خود را به يک موسسه خيريه تقديم کرد. به گزارش ايسنا، ملي پوش دوچرخه سواري سرعت ايران در مسابقات قهرماني آسيا 2017 موفق شد در «ماده يک کيلومتر تايم تريل» مدال طلابگيرد. وي با حضور در يک موسسه خيريه در مشهد، مدال طلاي خود را به «زينب» يکي از مددجويان اين موسسه تقديم کرد.
    
    
    تاکسي قايق در انزلي؛ همتي براي کسب درآمد از تالاب
    «حجت همتي» جوان 30 ساله اهل انزلي با استفاده از يک قايق پارويي، علاوه بر کوتاه کردن مسير شهروندان براي رسيدن به مقصد از راه تالاب، عزم خود را براي کسب درآمد از تالاب وهمتش را براي غلبه بر مشکلات استوار کرده است. در گذر از پل قديم انزلي، رهگذران همواره قايقي همرنگ تاکسي را مي بينند که با انتقال افراد از مسير تالاب به آن سوي پل و تنها با دريافت 300 تومان کرايه، علاوه بر جابه جايي مسافران و شهروندان، جلوه اي ديگر ازخدمت رساني را تنها با زور بازو و پارو زدن در تالاب به نمايش گذاشته است. اين جوان اهل انزلي علاوه بر همه اين موارد، گردشگري در تالاب حتي به اندازه چند دقيقه را نيز به مردم ارزاني داشته و از اين کار خود لذت مي برد. همتي درگفت و گو با ايرنا با اظهار رضايت از شغلي که در پيش گرفته، گفت: 4 سال است که به اين کار مشغولم و درآمدم بد نيست.بيشترين مواقع کسب درآمدم دراين مسير به دليل برپايي شنبه بازار در آن سوي رودخانه روزهاي شنبه است. شرايط مختلف جوي هيچ تاثيري در کارم ندارد و در برف و باران و سرما و گرما از 8صبح تا غروب آفتاب با قايقم آماده خدمت رساني به مردم هستم.
    
    
    سرمايه گذاري بخش خصوصي در کرمان
    در دولت تدبير و اميد 100 هزار ميليارد تومان توسط بخش خصوصي در استان کرمان سرمايه گذاري شده و با اين سرمايه گذاري ها زيرساخت اساسي براي توسعه پايدار اين خطه از کشور فراهم شده است. «سيد مهدي طبيب زاده»، رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي استان کرمان با حضور درغرفه ايرنا در سومين نمايشگاه مطبوعات، خبرگزاري ها و پايگاه هاي خبري استان، افزود: قدم بعدي براي رشد و اعتلاي استان با اين زيرساخت ها سرمايه گذاري در توليد و اشتغال خواهد بود. اتاق بازرگاني در پي ايجاد فضاي مناسب براي جذب سرمايه گذاري ها از داخل و خارج است. اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي استان کرمان به عنوان قوي ترين تشکل در بخش خصوصي همواره در پي اين است که فضاي کسب و کار را در استان بهبود بخشد لذا ارتقاي سطح فضاي کسب و کار مي تواند نويدي براي فعالان اقتصادي باشد.
    
    گوناگون
    


 روزنامه ايران، شماره 6445 به تاريخ 9/12/95، صفحه 19 (ايران زمين)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 17 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه راهبرد اقتصادي
متن مطالب شماره 15، زمستان 1394را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است